An Email-Ready Link

As you requested, here is a ready-to-email link to this page. The URL is:
http://www.onlineraceresults.com/race/view_plain_text.php?race_id=66038

Simply include this URL in an email to friends or family members, and they will be able to reach this page directly.

Indiana Middle School XC Championship 2018 - Big School Girls - Varsity Results


                  INDIANA MIDDLE SCHOOL XC CHAMPIONSHIPS
                            Septemner 29, 2018
                     *********** TEAM SCORE **********
                            Big School - Girls

  1. TROJANXC18                       
            2    8   17   20   25  (43) (71) =    72
         Cara Naas, Jasmine Klopstad, Greta Heyl, Ava Carter, Olivia Cebalo,
         Sophia Hudak, Juliana Weinrich
  2. ZIONSVILLE MIDDLE SCHOOL         
            3   16   23   24   29  (35) (46) =    95
         Zenaida Garcia, Ava Ward, Ava Gongwer, Katie Chadwick, Colleen Squier,
         Madeline Scheitlin, Madison Scheidler
  3. NORTH CLAY                       
           13   18   19   27   30  (37) (59) =   107
         Briley Shillings, Piper Brinkman, Gnister Grant, Halle Miller, Katie
         Morrison, Ellia Hayes, Maisie Eldridge
  4. COLUMBUS NORTHSIDE               
            7   26   31   56   57  (79)(123) =   177
         Brianna Newell, Sydney Morlok, Jessica Meza Sanchez, Ellen White,
         Julie Klaus, Helen Alderfer, Sydney Lyons
  5. COUGAR XC                        
           15   33   48   67   75  (77) (91) =   238
         MacIe Delillo, Vaughn Rohrbacher, Allison Heath, Addison Smith, Claire
         Swigart, McKenzie Henry, Kaitlin Langland
  6. MAPLE CREEK MIDDLE SCHOOL        
            4   51   55   69   70  (72) (74) =   249
         Taylor Hansen, Kate Wallace, Tori Gloyd, Marybeth Hall, Paige Cronk,
         Aubrey Barb, Callie Mitchell
  7. FALL CREEK JUNIOR HIGH           
           11   39   49   66  106 (121)(129) =   271
         Jackie Hurlock, Greta Johnson, Myah Stinson, Brooke Daugherty, Delaney
         Golden, Ciara Kepner, Ellen Toner
  8. RIVERSIDE JUNIOR HIGH            
            6   22   64   85  109 (112)(128) =   286
         Olivia Brown, Grace Newton, Avery Stein, Logan Murray, Anna Williams,
         Nithya Murthy, Brooke Butts
  9. HELADOS                          
           47   61   62   63   87 (147)(156) =   320
         Kara Wenzler, Averi Weninger, Evelyn Gordon, Audrey Ricketts, Ashlyn
         Guerrant, Isabel Rentschler, Charlotte Konow
 10. ZIONSVILLE WEST MS               
            9   34   98  101  107 (136)      =   349
         Audrey Sloan, Elaina Herman, Caitlyn Stuff, Lyvia Hall-Feldhaus,
         Elizabeth Bradley, Natalie Scholer
 11. NOBLESVILLE WEST MIDDLE SCHOOL   
           12   14   81  122  137 (140)(146) =   366
         Paige Hazelrigg, Brooke Lahee, Siri Koszyk, Lexi Miller, Bella
         Lingenfelter, Brielle Siefert, Emme Dougherty
 12. KANKAKEE VALLEY MIDDLE SCHOOL    
           28   58   68   94  125            =   373
         Emma Bell, Audrey Campbell, Alysse Niewoehner, Valerie Tyrka, Keely
         Dekock
 13. OTTER CREEK MIDDLE SCHOOL        
           36   52   78  102  111 (149)(151) =   379
         Mikalah Tingley, Rebecca Gore, Kaylee Tingley, Preslee Michael,
         Brinlee McCloud, Jadelynn Smith, Alyse Thompson
 14. JASPER                           
           40   80   97   99  100 (105)(135) =   416
         Tori Hemmerlein, Monica Lorey, Linzi Vanmeter, Anna Sermersheim, Emory
         Day, Emma Schipp, Allie Werner
 15. WOODSIDE MIDDLE                  
           10   82   89  117  120 (126)(145) =   418
         Addison Knoblauch, Reagan Albers, Audrey Seitz, Audrey Garner, Elly
         Kiess, Arianna Osborn, Elliana Transparenti
 16. NOBLESVILLE EAST MIDDLE SCHOOL   
            1    5  130  141  142 (143)(150) =   419
         Summer Rempe, Kennedy Applegate, Rachel Hacker, Brooklyn Couch, Megan
         Meinerding, Emily Knott, Emilia Rodriguez
 17. LAKEVIEW MIDDLE SCHOOL           
           38   41   45  131  167 (171)      =   422
         Rylee Burns, Josefina Rastrelli, Mikayla Mimnaugh, Lucy Henn,
         Elizabeth Vander Bie, Claire Sprankle
 18. WESTFIELD MIDDLE SCHOOL          
           54   76   92  104  108 (115)(119) =   434
         Haylee Sterchi, Sydney Klinglesmith, Robyn Schemel, Reece Hoover,
         Rachel Kovacs, Laura Shupe, Elizabeth Smith
 19. KAHLER MS GIRLS                  
           42   60  103  113  118 (124)      =   436
         Natalie Kransky, Danielle Moore, Sydney Churilla, Nikki Vollrath,
         Addison Roth, Riley Milausnic
 20. SUNMAN-DEARBORN MIDDLE SCHOOL    
           32   83   84   88  152 (155)      =   439
         Ashtyn Gindling, Faith Henderson, Rachel Campbell, Kendall Pflum,
         Jocelyn Inderhees, Samantha Wheat
 21. PHMS                             
           53   96  110  127  138 (159)(161) =   524
         Abby Davidson, Julieanne Spejewski, Raya Conway, Gloria Richardson,
         Abby Jaime, Chloe Jones, Kaydance Mirante
 22. EAST NOBLE MIDDLE SCHOOL         
           73   86   90  133  144 (153)(176) =   526
         Dakota Rodgers, Rae David, Rachel Becker, Julianna Crow, Katelyn Witte,
         Lilly Crow, Cady Smith
 23. HAMILTON SOUTHEASTERN JUNIOR HIGH
           50   65   93  158  168 (172)      =   534
         Maggie Powers, Anaya Lammie, Ella Jane Shults, Taegan Jennings,
         Abigail Randolph, Haley Johnson
 24. RICHMOND                         
           21  116  160  162  177            =   636
         Shelby Bolser, Kami Depew, Claire Reising, Keena Barker, Holly Trotter
 25. WESTERN MIDDLE SCHOOL            
           44  132  139  163  164 (165)(166) =   642
         Lauren Bradley, Karly Lechner, Naomi Packard, Kourtney Lechner, Ava
         Wenger, Destiny Herr, Avery Shock
 26. LOWELL MIDDLE SCHOOL             
           95  114  134  154  157 (169)(175) =   654
         Reilly Boyer, Sidney Napawocki, Payton Boyer, Olivia Decker, Morgan
         Myers, Faith Martinez, Hailey Midkiff
 27. FRANKFORT MIDDLE SCHOOL          
          148  170  173  174  178 (179)      =   843
         Madison Cook, Jennifer Del Toro, Jarilyn Contreras, Alexis Reed-Gil,
         Vilma Lopez, Alyssa Padilla


Place TmPl No.   Name                     Cl School                         Time    Pace     
===== ==== ===== ======================== == ============================== ======= ===== 
    1    1  1572 Summer Rempe              7 Noblesville East Middle School 10:59.0  5:55 
    2    2   493 Cara Naas                 7 Trojanxc18                     11:02.2  5:56 
    3    3   579 Zenaida Garcia            8 Zionsville Middle School       11:03.3  5:57 
    4    4   241 Taylor Hansen             7 Maple Creek Middle School      11:07.6  5:59 
    5    5   280 Kennedy Applegate         7 Noblesville East Middle School 11:09.9  6:01 
    6    6   356 Olivia Brown              8 Riverside Junior High          11:16.4  6:04 
    7    7    54 Brianna Newell            8 Columbus Northside             11:19.4  6:06 
    8    8   489 Jasmine Klopstad          8 Trojanxc18                     11:21.8  6:07 
    9    9   616 Audrey Sloan              8 Zionsville West Ms             11:22.7  6:08 
   10   10   567 Addison Knoblauch         7 Woodside Middle                11:22.8  6:08 
   11   11  1462 Jackie Hurlock            8 Fall Creek Junior High         11:23.7  6:08 
   12   12   294 Paige Hazelrigg           8 Noblesville West Middle School 11:25.3  6:09 
   13   13   306 Briley Shillings          8 North Clay                     11:25.7  6:09 
   14   14   296 Brooke Lahee              8 Noblesville West Middle School 11:26.5  6:10 
   15   15    98 MacIe Delillo             8 Cougar Xc                      11:26.7  6:10 
   16   16   599 Ava Ward                  8 Zionsville Middle School       11:27.2  6:10 
   17   17  1895 Greta Heyl                8 Trojanxc18                     11:27.2  6:10 
   18   18   300 Piper Brinkman            7 North Clay                     11:30.2  6:12 
   19       1507 Savanna Liddle            8 Highlander Running Club        11:30.7  6:12 
   20   19   302 Gnister Grant             7 North Clay                     11:30.8  6:12 
   21   20   482 Ava Carter                7 Trojanxc18                     11:32.0  6:13 
   22   21   351 Shelby Bolser             8 Richmond                       11:32.8  6:13 
   23       1607 Kinsley Folsom            8 Seymour Middle School          11:34.1  6:14 
   24   22   363 Grace Newton              8 Riverside Junior High          11:35.1  6:14 
   25   23  2068 Ava Gongwer               8 Zionsville Middle School       11:37.0  6:15 
   26   24   574 Katie Chadwick            8 Zionsville Middle School       11:40.9  6:17 
   27   25   496 Olivia Cebalo             6 Trojanxc18                     11:43.6  6:19 
   28   26    53 Sydney Morlok             8 Columbus Northside             11:44.2  6:19 
   29   27   304 Halle Miller              8 North Clay                     11:47.6  6:21 
   30   28   203 Emma Bell                 7 Kankakee Valley Middle School  11:48.2  6:21 
   31   29   592 Colleen Squier            8 Zionsville Middle School       11:48.5  6:21 
   32   30   305 Katie Morrison            8 North Clay                     11:49.9  6:22 
   33   31    52 Jessica Meza Sanchez      8 Columbus Northside             11:51.7  6:23 
   34   32  1898 Ashtyn Gindling           8 Sunman-Dearborn Middle School  11:52.4  6:23 
   35   33    91 Vaughn Rohrbacher         6 Cougar Xc                      11:54.3  6:24 
   36   34   613 Elaina Herman             7 Zionsville West Ms             11:55.4  6:25 
   37   35   591 Madeline Scheitlin        7 Zionsville Middle School       11:57.6  6:26 
   38   36  1587 Mikalah Tingley           7 Otter Creek Middle School      11:59.4  6:27 
   39   37   303 Ellia Hayes               7 North Clay                     12:00.6  6:28 
   40   38   225 Rylee Burns               8 Lakeview Middle School         12:00.7  6:28 
   41   39   122 Greta Johnson             8 Fall Creek Junior High         12:00.8  6:28 
   42   40   173 Tori Hemmerlein           6 Jasper                         12:01.4  6:28 
   43   41   228 Josefina Rastrelli        7 Lakeview Middle School         12:03.4  6:29 
   44   42   186 Natalie Kransky           8 Kahler Ms Girls                12:04.1  6:30 
   45   43   488 Sophia Hudak              8 Trojanxc18                     12:05.5  6:31 
   46   44   522 Lauren Bradley            7 Western Middle School          12:05.8  6:31 
   47   45   227 Mikayla Mimnaugh          8 Lakeview Middle School         12:06.0  6:31 
   48   46   590 Madison Scheidler         8 Zionsville Middle School       12:06.0  6:31 
   49        600 Lauren Wasson             8 Zionsville Middle School       12:06.6  6:31 
   50   47   170 Kara Wenzler              7 Helados                        12:07.7  6:32 
   51   48    78 Allison Heath             7 Cougar Xc                      12:09.2  6:33 
   52   49  1463 Myah Stinson              7 Fall Creek Junior High         12:09.7  6:33 
   53        581 Kinsey Heagy              7 Zionsville Middle School       12:10.2  6:33 
   54   50   153 Maggie Powers             7 Hamilton Southeastern Junior H 12:10.3  6:33 
   55   51   244 Kate Wallace              8 Maple Creek Middle School      12:11.3  6:34 
   56   52  1579 Rebecca Gore              7 Otter Creek Middle School      12:11.5  6:34 
   57   53   330 Abby Davidson             7 Phms                           12:12.2  6:34 
   58   54   547 Haylee Sterchi            8 Westfield Middle School        12:13.2  6:35 
   59   55   239 Tori Gloyd                8 Maple Creek Middle School      12:13.5  6:35 
   60          2 Gracynn Hinkley           8 Angola Middle School           12:14.3  6:35 
   61   56    57 Ellen White               8 Columbus Northside             12:14.7  6:35 
   62       1508 Kaitlyn Stewart           7 Highlander Running Club        12:17.9  6:37 
   63   57    50 Julie Klaus               8 Columbus Northside             12:18.3  6:37 
   64   58   204 Audrey Campbell           7 Kankakee Valley Middle School  12:18.9  6:38 
   65   59   301 Maisie Eldridge           8 North Clay                     12:19.8  6:38 
   66        593 Kyla Stalbaum             8 Zionsville Middle School       12:20.6  6:39 
   67   60   190 Danielle Moore            7 Kahler Ms Girls                12:21.1  6:39 
   68   61   169 Averi Weninger            8 Helados                        12:21.6  6:39 
   69   62   165 Evelyn Gordon             8 Helados                        12:22.4  6:40 
   70   63   168 Audrey Ricketts           7 Helados                        12:26.6  6:42 
   71   64   364 Avery Stein               7 Riverside Junior High          12:27.2  6:42 
   72   65  1497 Anaya Lammie              6 Hamilton Southeastern Junior H 12:28.8  6:43 
   73   66   119 Brooke Daugherty          7 Fall Creek Junior High         12:30.5  6:44 
   74   67    94 Addison Smith             6 Cougar Xc                      12:31.0  6:44 
   75   68   206 Alysse Niewoehner         6 Kankakee Valley Middle School  12:31.6  6:45 
   76   69   240 Marybeth Hall             7 Maple Creek Middle School      12:31.6  6:45 
   77   70   238 Paige Cronk               8 Maple Creek Middle School      12:31.9  6:45 
   78   71   495 Juliana Weinrich          7 Trojanxc18                     12:32.0  6:45 
   79   72   236 Aubrey Barb               8 Maple Creek Middle School      12:32.1  6:45 
   80   73  1458 Dakota Rodgers            7 East Noble Middle School       12:32.6  6:45 
   81   74   243 Callie Mitchell           6 Maple Creek Middle School      12:32.7  6:45 
   82        491 Christina McCollum        8 Trojanxc18                     12:33.1  6:45 
   83   75    95 Claire Swigart            8 Cougar Xc                      12:33.2  6:45 
   84   76   540 Sydney Klinglesmith       8 Westfield Middle School        12:34.2  6:46 
   85       1609 Ava Sunbury               6 Seymour Middle School          12:35.7  6:47 
   86   77    79 McKenzie Henry            7 Cougar Xc                      12:36.0  6:47 
   87   78  1588 Kaylee Tingley            7 Otter Creek Middle School      12:36.6  6:47 
   88   79    48 Helen Alderfer            8 Columbus Northside             12:37.5  6:48 
   89   80   175 Monica Lorey              6 Jasper                         12:37.6  6:48 
   90   81   295 Siri Koszyk               7 Noblesville West Middle School 12:38.4  6:48 
   91   82   562 Reagan Albers             8 Woodside Middle                12:39.0  6:49 
   92        485 Cana Duckworth            7 Trojanxc18                     12:39.3  6:49 
   93   83  1900 Faith Henderson           7 Sunman-Dearborn Middle School  12:40.0  6:49 
   94       1505 Emerson Elliott           7 Highlander Running Club        12:40.4  6:49 
   95   84  1897 Rachel Campbell           8 Sunman-Dearborn Middle School  12:41.5  6:50 
   96   85   361 Logan Murray              7 Riverside Junior High          12:41.6  6:50 
   97   86  1457 Rae David                 6 East Noble Middle School       12:42.0  6:50 
   98   87  1502 Ashlyn Guerrant           7 Helados                        12:42.4  6:50 
   99   88  1902 Kendall Pflum             7 Sunman-Dearborn Middle School  12:43.1  6:51 
  100   89   570 Audrey Seitz              8 Woodside Middle                12:43.7  6:51 
  101   90  1454 Rachel Becker             8 East Noble Middle School       12:43.7  6:51 
  102   91    83 Kaitlin Langland          8 Cougar Xc                      12:43.7  6:51 
  103       1608 Page Mora                 6 Seymour Middle School          12:45.1  6:52 
  104   92   543 Robyn Schemel             8 Westfield Middle School        12:45.4  6:52 
  105   93   155 Ella Jane Shults          6 Hamilton Southeastern Junior H 12:45.9  6:52 
  106         89 Savannah Paulson          8 Cougar Xc                      12:46.1  6:52 
  107   94   207 Valerie Tyrka             8 Kankakee Valley Middle School  12:46.5  6:53 
  108   95  1532 Reilly Boyer              8 Lowell Middle School           12:46.9  6:53 
  109   96   339 Julieanne Spejewski       6 Phms                           12:47.0  6:53 
  110       1473 Reagan Crouch             8 Greenfield-Central Junior High 12:47.4  6:53 
  111   97   178 Linzi Vanmeter            6 Jasper                         12:47.7  6:53 
  112   98   618 Caitlyn Stuff             6 Zionsville West Ms             12:48.0  6:53 
  113   99   177 Anna Sermersheim          7 Jasper                         12:48.2  6:53 
  114  100   172 Emory Day                 7 Jasper                         12:48.8  6:54 
  115  101   612 Lyvia Hall-Feldhaus       7 Zionsville West Ms             12:49.6  6:54 
  116  102  1583 Preslee Michael           8 Otter Creek Middle School      12:50.3  6:55 
  117  103   181 Sydney Churilla           7 Kahler Ms Girls                12:50.4  6:55 
  118  104   539 Reece Hoover              7 Westfield Middle School        12:51.0  6:55 
  119  105   176 Emma Schipp               7 Jasper                         12:51.0  6:55 
  120  106   121 Delaney Golden            7 Fall Creek Junior High         12:51.1  6:55 
  121        237 MacKenzie Cottier         7 Maple Creek Middle School      12:52.2  6:56 
  122  107   609 Elizabeth Bradley         8 Zionsville West Ms             12:52.2  6:56 
  123       1606 Gracie Adams              6 Seymour Middle School          12:52.8  6:56 
  124  108   541 Rachel Kovacs             7 Westfield Middle School        12:54.0  6:57 
  125  109   365 Anna Williams             7 Riverside Junior High          12:54.3  6:57 
  126  110   329 Raya Conway               6 Phms                           12:54.6  6:57 
  127        235 Jill Yoder                8 Maple Creek Middle School      12:54.9  6:57 
  128  111  1581 Brinlee McCloud           8 Otter Creek Middle School      12:55.6  6:57 
  129  112   362 Nithya Murthy             8 Riverside Junior High          12:56.3  6:58 
  130  113   201 Nikki Vollrath            7 Kahler Ms Girls                12:56.3  6:58 
  131  114  1543 Sidney Napawocki          7 Lowell Middle School           12:56.5  6:58 
  132  115   544 Laura Shupe               8 Westfield Middle School        12:56.7  6:58 
  133  116   352 Kami Depew                7 Richmond                       12:56.9  6:58 
  134  117   563 Audrey Garner             8 Woodside Middle                12:56.9  6:58 
  135  118   193 Addison Roth              7 Kahler Ms Girls                12:57.4  6:58 
  136  119   546 Elizabeth Smith           7 Westfield Middle School        12:59.4  6:59 
  137        542 Madi Samreta              6 Westfield Middle School        12:59.4  6:59 
  138  120   566 Elly Kiess                8 Woodside Middle                13:00.0  7:00 
  139  121   123 Ciara Kepner              6 Fall Creek Junior High         13:01.1  7:00 
  140  122   298 Lexi Miller               6 Noblesville West Middle School 13:01.3  7:01 
  141  123    51 Sydney Lyons              8 Columbus Northside             13:01.7  7:01 
  142  124   189 Riley Milausnic           7 Kahler Ms Girls                13:02.2  7:01 
  143  125   205 Keely Dekock              8 Kankakee Valley Middle School  13:04.1  7:02 
  144  126   569 Arianna Osborn            7 Woodside Middle                13:04.6  7:02 
  145         92 Ashton Rohrbacher         8 Cougar Xc                      13:05.3  7:03 
  146  127   338 Gloria Richardson         8 Phms                           13:05.5  7:03 
  147        545 Mary-Kate Sloan           7 Westfield Middle School        13:05.7  7:03 
  148  128   357 Brooke Butts              8 Riverside Junior High          13:06.0  7:03 
  149  129   131 Ellen Toner               8 Fall Creek Junior High         13:06.6  7:03 
  150       1506 Madison Hall              5 Highlander Running Club        13:06.7  7:03 
  151  130   285 Rachel Hacker             7 Noblesville East Middle School 13:07.0  7:04 
  152  131   226 Lucy Henn                 7 Lakeview Middle School         13:07.6  7:04 
  153  132   524 Karly Lechner             8 Western Middle School          13:08.1  7:04 
  154  133  1455 Julianna Crow             7 East Noble Middle School       13:08.3  7:04 
  155  134  1533 Payton Boyer              7 Lowell Middle School           13:09.7  7:05 
  156  135   179 Allie Werner              7 Jasper                         13:10.0  7:05 
  157  136  1639 Natalie Scholer           8 Zionsville West Ms             13:11.1  7:06 
  158  137   297 Bella Lingenfelter        7 Noblesville West Middle School 13:12.5  7:07 
  159  138   333 Abby Jaime                6 Phms                           13:13.2  7:07 
  160  139   526 Naomi Packard             8 Western Middle School          13:14.3  7:07 
  161  140  1576 Brielle Siefert           6 Noblesville West Middle School 13:14.9  7:08 
  162  141   282 Brooklyn Couch            6 Noblesville East Middle School 13:15.6  7:08 
  163  142   288 Megan Meinerding          7 Noblesville East Middle School 13:18.2  7:10 
  164  143   287 Emily Knott               7 Noblesville East Middle School 13:18.9  7:10 
  165  144  1460 Katelyn Witte             8 East Noble Middle School       13:19.0  7:10 
  166  145   571 Elliana Transparenti      6 Woodside Middle                13:19.7  7:10 
  167  146   293 Emme Dougherty            6 Noblesville West Middle School 13:22.4  7:12 
  168        174 Kate Jerger               7 Jasper                         13:23.5  7:12 
  169  147  1504 Isabel Rentschler         6 Helados                        13:25.2  7:13 
  170        299 Ava Pavich                8 Noblesville West Middle School 13:25.6  7:14 
  171  148   142 Madison Cook              8 Frankfort Middle School        13:25.8  7:14 
  172  149  1585 Jadelynn Smith            7 Otter Creek Middle School      13:26.4  7:14 
  173        355 Hannah Brown              7 Riverside Junior High          13:26.5  7:14 
  174  150  1573 Emilia Rodriguez          8 Noblesville East Middle School 13:26.6  7:14 
  175  151  1586 Alyse Thompson            7 Otter Creek Middle School      13:27.9  7:15 
  176  152  1901 Jocelyn Inderhees         7 Sunman-Dearborn Middle School  13:28.0  7:15 
  177       1584 Bailey Sanders            6 Otter Creek Middle School      13:28.7  7:15 
  178         88 Sadee Paulson             8 Cougar Xc                      13:29.0  7:15 
  179        283 Abigail Gibbons           7 Noblesville East Middle School 13:29.1  7:15 
  180  153  1456 Lilly Crow                6 East Noble Middle School       13:29.9  7:16 
  181  154  1535 Olivia Decker             8 Lowell Middle School           13:30.2  7:16 
  182         49 Layne Hoeflinger          7 Columbus Northside             13:30.7  7:16 
  183  155  1903 Samantha Wheat            6 Sunman-Dearborn Middle School  13:31.6  7:17 
  184  156   167 Charlotte Konow           6 Helados                        13:32.0  7:17 
  185        281 Hailee Ballard            6 Noblesville East Middle School 13:32.9  7:18 
  186  157  1542 Morgan Myers              7 Lowell Middle School           13:32.9  7:18 
  187  158   151 Taegan Jennings           6 Hamilton Southeastern Junior H 13:34.0  7:18 
  188  159   334 Chloe Jones               7 Phms                           13:37.2  7:20 
  189        564 Lola Graff                7 Woodside Middle                13:38.1  7:20 
  190        568 Lindsay McGuire           7 Woodside Middle                13:40.5  7:22 
  191  160   353 Claire Reising            7 Richmond                       13:40.8  7:22 
  192        126 Bailey Ratliff            8 Fall Creek Junior High         13:41.0  7:22 
  193  161   337 Kaydance Mirante          7 Phms                           13:44.5  7:24 
  194  162   350 Keena Barker              6 Richmond                       13:45.4  7:24 
  195  163   525 Kourtney Lechner          8 Western Middle School          13:46.7  7:25 
  196  164   528 Ava Wenger                7 Western Middle School          13:47.6  7:25 
  197  165   523 Destiny Herr              8 Western Middle School          13:47.7  7:25 
  198         55 Caylyn Pruitt             7 Columbus Northside             13:52.8  7:28 
  199        538 Lyla Bozoian              8 Westfield Middle School        13:54.4  7:29 
  200        332 Emily Hall                7 Phms                           13:55.7  7:30 
  201  166   527 Avery Shock               7 Western Middle School          13:58.0  7:31 
  202        565 Myah Hibiske              8 Woodside Middle                13:59.0  7:32 
  203  167   230 Elizabeth Vander Bie      7 Lakeview Middle School         14:01.1  7:33 
  204  168   154 Abigail Randolph          6 Hamilton Southeastern Junior H 14:01.2  7:33 
  205  169  1540 Faith Martinez            8 Lowell Middle School           14:01.4  7:33 
  206  170   143 Jennifer Del Toro         8 Frankfort Middle School        14:02.5  7:33 
  207  171   229 Claire Sprankle           7 Lakeview Middle School         14:04.5  7:34 
  208  172   152 Haley Johnson             8 Hamilton Southeastern Junior H 14:10.4  7:38 
  209  173   141 Jarilyn Contreras         6 Frankfort Middle School        14:10.9  7:38 
  210  174   146 Alexis Reed-Gil           7 Frankfort Middle School        14:11.1  7:38 
  211  175  2064 Hailey Midkiff            8 Lowell Middle School           14:11.8  7:38 
  212  176  1459 Cady Smith                8 East Noble Middle School       14:12.6  7:39 
  213       2017 Talia Gallardo            6 Unattached                     14:16.3  7:41 
  214       1591 Kylah France              8 Phms                           14:27.5  7:47 
  215       1541 Julia Monix               6 Lowell Middle School           14:38.9  7:53 
  216       1530 Jami Baker                7 Lowell Middle School           14:44.6  7:56 
  217        171 Skylar Williams           8 Helados                        14:47.1  7:57 
  218  177   354 Holly Trotter             6 Richmond                       14:50.2  7:59 
  219        242 Isabella Hilaski          8 Maple Creek Middle School      14:53.7  8:01 
  220  178   144 Vilma Lopez               7 Frankfort Middle School        15:30.6  8:21 
  221  179   145 Alyssa Padilla            6 Frankfort Middle School        15:47.2  8:30