---------------------------------------------------------------------------
CHSSA State Cross Country Champpionships - 4A Boy's
Fossil Ridge High School - Fort Collins, CO
---------------------------------------------------------------------------
1. 189 Greeley West ( 17:06.54 1:25:32.70)
====================================
1 8 Kody Leach SR 16:26.52 5 84 Tyler Nichols SR 17:45.97
2 24 Evert Finger SO 16:57.22 6 ( 99) Roy Garza JR 18:02.12
3 36 Dylon Koehn JR 17:10.82 7 (180) David Rowe SR 19:31.72
4 37 Cam McQueen SR 17:12.17
2. 209 Cheyenne Mountain ( 17:15.54 1:26:17.70)
====================================
1 14 Mitch Kasyon JR 16:40.87 5 69 Ben Meuret SO 17:40.77
2 34 Ludovic Funfrock SO 17:09.47 6 ( 91) Justin Jennings SR 17:52.92
3 44 Jake Fox JR 17:21.27 7 (109) Grant George JR 18:06.77
4 48 Postyn Smith SR 17:25.32
3. 297 Castle View ( 17:18.63 1:26:33.15)
====================================
1 3 Chris Ganem JR 15:55.37 5 122 M'Kay Cauble SR 18:19.27
2 22 Zacah Schmidt JR 16:55.52 6 (150) Jorden Wesemann JR 18:47.77
3 39 Andrew Watson JR 17:15.77 7 (154) Ricky Talbot FR 18:52.52
4 111 Alex Barton FR 18:07.22
4. 318 Thompson Valley ( 17:33.32 1:27:46.60)
====================================
1 27 Gus Waneka SO 17:03.47 5 79 Tom McKenna SR 17:44.77
2 60 Ben Williamson JR 17:33.12 6 (108) Daniel Lara FR 18:06.22
3 75 Kevin Baldwin SO 17:42.22 7 (128) Roe Kuykendall SO 18:24.42
4 77 Ricardo Apolonio SR 17:43.02
5. 327 Mullen ( 17:30.75 1:27:33.75)
====================================
1 16 Alek Bluebaum SR 16:44.17 5 113 Will Sabin JR 18:07.72
2 26 Petty Westin SR 17:02.52 6 (138) Bryan Doyle SR 18:31.47
3 80 Dante Testolini JR 17:45.37 7 (187) Joe Scholtz FR 19:56.42
4 92 Pj Wickwire JR 17:53.97
6. 328 Pueblo West ( 17:28.18 1:27:20.90)
====================================
1 7 Mike Cernoia JR 16:18.82 5 118 Justen Cox SR 18:13.42
2 35 Nate Schwinghammer SR 17:10.32 6 (130) Jamen Cox SR 18:25.62
3 54 Jordan Montera JR 17:30.47 7 (160) Seth Kolosso SO 18:56.97
4 114 Thomas Sloan FR 18:07.87
7. 349 Niwot ( 17:29.81 1:27:29.05)
====================================
1 2 David Perry SR 15:53.22 5 146 Scott Everett SO 18:41.47
2 46 Zach Britt SR 17:23.02 6 (183) Richard Dematteo JR 19:39.62
3 66 Nick Harris SO 17:39.32 7 (184) Ethan Orbock SO 19:39.77
4 89 William Zimmerman SO 17:52.02
8. 355 D'Evelyn ( 17:37.83 1:28:09.15)
====================================
1 25 Sam Pottinger SR 16:59.27 5 121 Zach Frauenhoff SO 18:18.92
2 42 Kevin Johnson SR 17:17.97 6 (145) Peter Victoria SO 18:38.32
3 82 Nick Patrick JR 17:45.82 7 (171) Ryan Hooper JR 19:13.82
4 85 Chris Vial JR 17:47.17
9. 355 Moffat County ( 17:31.43 1:27:37.15)
====================================
1 6 Chris Zirkle JR 16:15.37 5 148 Kye Adams JR 18:43.17
2 18 Alfredo Lebron SO 16:45.47 6 (165) Jarred Blevins JR 19:04.82
3 40 Alex McCoy SR 17:15.97 7 (195) Corey Wojtkiewicz SR 27:44.22
4 143 Rene Molina SO 18:37.17
10. 360 Pueblo South ( 17:37.90 1:28:09.50)
====================================
1 12 Brandon Lange JR 16:36.82 5 125 Marcus Gurule SO 18:21.32
2 56 Mitch Klomp SO 17:31.82 6 (131) Tim Urenda JR 18:26.17
3 64 Caleb Armijo JR 17:35.12 7 (179) Steve Cox SR 19:28.52
4 103 Evan Montoya SR 18:04.42
11. 368 Woodland Park ( 17:34.74 1:27:53.70)
====================================
1 4 Shawn Dubbs SR 16:03.52 5 159 Nicholas Elges JR 18:55.72
2 41 Arnold Clarke SR 17:16.42 6 (173) Eric Dernbach SR 19:15.42
3 59 Joe Hopfe SO 17:32.87 7 (177) Nathan Todd JR 19:18.77
4 105 Graham Ruhmann JR 18:05.17
12. 377 Battle Mountain ( 17:38.52 1:28:12.60)
====================================
1 9 David Shearon JR 16:32.67 5 119 David Suarez FR 18:15.42
2 50 Mitch Walker JR 17:26.92 6 (151) Tommy Crisofulli SR 18:49.62
3 87 Remsen Allard JR 17:50.07 7 (166) Eric Spry SR 19:07.87
4 112 Eric Gallagher SR 18:07.52
13. 384 Evergreen ( 17:43.95 1:28:39.75)
====================================
1 47 Jeff Sahli SO 17:24.27 4 90 Andre Lane FR 17:52.32
2 68 Justin Barr JR 17:40.72 5 93 Jackson Sayler FR 17:54.67
3 86 Grant Hargrove JR 17:47.77 6 ( 94) Tyler Bender JR 17:54.97
14. 391 Glenwood Springs ( 17:41.89 1:28:29.49)
====================================
1 19 Ryan Buchanan JR 16:52.57 5 139 Vincent Tsosie SR 18:31.97
2 20 Andrew Mansfield SO 16:52.77 6 (152) Emilio Alcala SR 18:51.87
3 81 Ian Edquist SO 17:45.81 7 (194) Jared Peltzman JR 21:05.77
4 132 Garrett Brown SR 18:26.37
15. 402 Rock Canyon ( 17:47.11 1:28:55.55)
====================================
1 38 Conner Johnston SO 17:15.12 5 124 Erik Olson JR 18:20.72
2 53 Jake Dysart SO 17:28.97 6 (126) Dan Waltermire JR 18:23.22
3 83 Danny Kappes JR 17:45.92 7 (164) Tommy Andersen SR 19:03.32
4 104 Christian Storch SO 18:04.82
16. 434 Silver Creek ( 17:50.96 1:29:14.80)
====================================
1 11 Alex Paul SR 16:36.72 5 175 Adam King SR 19:18.17
2 15 Nick Kadlec JR 16:42.52 6 (190) Brian Bizzigotti SR 20:16.07
3 78 Ben Inman-Kuehn SO 17:44.22 7 (193) Michael Ford SO 20:44.37
4 155 Austin Gunnarson FR 18:53.17
17. 439 Broomfield ( 17:53.65 1:29:28.25)
====================================
1 63 Kory Skattum SO 17:34.82 5 142 Jj Ricket SO 18:37.17
2 65 Ben Forsee SO 17:39.02 6 (149) Doug Walton SR 18:45.87
3 74 Cameron Jukkala JR 17:42.17 7 (181) Hernan Blas-Aquino JR 19:32.37
4 95 Clark Woodfin JR 17:55.07
18. 444 Widefield ( 17:52.98 1:29:24.90)
====================================
1 52 Ben Gallogly JR 17:27.77 5 127 David Powers JR 18:23.62
2 72 Boris Berian JR 17:42.12 6 (129) Robby Giese SO 18:24.97
3 96 Luke Wall JR 17:55.52 7 (156) Nick Wilson SR 18:53.37
4 97 Paul Gallogly SR 17:55.87
19. 471 Steamboat Springs ( 18:04.77 1:30:23.85)
====================================
1 31 Jack Burger JR 17:07.62 4 115 Scott Powers SO 18:12.07
2 67 Gus Allen SR 17:40.02 5 185 Hunter Thompson SR 19:41.97
3 73 Asher Rohde SO 17:42.17 6 (188) Jeff Sperry JR 20:03.82
20. 479 Wheat Ridge ( 17:41.34 1:28:26.70)
====================================
1 1 Scott Fauble SR 15:24.22 5 135 David Wyperd JR 18:28.22
2 106 Andrew Wylde JR 18:05.62 6 (161) Connor Clegg JR 18:58.52
3 117 Andrew Lacassa JR 18:12.77 7 (186) Brad Sassolino SR 19:51.22
4 120 Cary Frank SR 18:15.87
21. 481 Fossil Ridge ( 17:56.85 1:29:44.25)
====================================
1 13 Edward Cleary SO 16:40.72 5 144 Wil Gavato FR 18:37.77
2 100 Austin Croft FR 18:02.37 6 (167) Tom Earnest SR 19:11.56
3 101 Clayton Kuchta JR 18:02.97 7 (168) Jacob Machmer SO 19:11.57
4 123 Elliott Leonard FR 18:20.42
22. 536 Conifer ( 18:09.76 1:30:48.80)
====================================
1 57 Shane Niksic SR 17:31.92 5 147 Jake Smith SR 18:42.82
2 58 Connor Hanley SR 17:32.52 6 (162) Ben Fuller SO 18:58.57
3 133 Austin Reed JR 18:26.72 7 (163) Dylan Reed SO 18:58.87
4 141 Colton Kinser JR 18:34.82
23. 561 Ridgeview Academy ( 18:13.54 1:31:07.70)
====================================
1 49 Vincent Littlemoon SO 17:26.07 5 157 Dmitri Manzanares JR 18:54.07
2 102 Quilan Smith SR 18:03.57 6 (172) Eloy Gurule SR 19:14.62
3 116 Gilbert Deleon SR 18:12.77 7 (176) Devin Hernandez SR 19:18.62
4 137 Miguel Cordova JR 18:31.22
24. 573 Alamosa ( 18:16.02 1:31:20.10)
====================================
1 45 Chad Palmer JR 17:22.22 5 170 Darin Sisneros JR 19:12.27
2 88 Gavin Palmer FR 17:50.17 6 (182) Jed Smith JR 19:39.02
3 134 Drake Sisneros JR 18:27.12 7 (191) Jon Wehe FR 20:16.92
4 136 Jordan Wehe JR 18:28.32
25. 669 Pueblo Centennial ( 18:36.28 1:33:01.40)
====================================
1 70 Dylan Solorio JR 17:41.07 5 174 Steven Baker FR 19:15.52
2 98 Isaac Abila JR 17:58.12 6 (178) Rj Curtis JR 19:24.57
3 158 Kevin Cano FR 18:55.12 7 (189) Jake Kingery SR 20:13.97
4 169 Deron Adams JR 19:11.57
CHSSA State Cross Country Champpionships - 4A Boy's
Place Tea No. Name Grade Team Time Pace
===== === ==== ======================= ===== ========================== ======== =====
1 1 751 Scott Fauble SR Wheat Ridge 15:24.22 4:58
2 1 625 David Perry SR Niwot 15:53.22 5:07
3 1 443 Chris Ganem JR Castle View 15:55.37 5:08
4 1 767 Shawn Dubbs SR Woodland Park 16:03.52 5:11
5 1 439 Tabor Stevens SR Canon City 16:06.52 5:12
6 1 588 Chris Zirkle JR Moffat County 16:15.37 5:14
7 1 654 Mike Cernoia JR Pueblo West 16:18.82 5:16
8 1 555 Kody Leach SR Greeley West 16:26.52 5:18
9 1 419 David Shearon JR Battle Mountain 16:32.67 5:20
10 1 704 Trujillo Emilio SR Sierra 16:36.12 5:21
11 1 711 Alex Paul SR Silver Creek 16:36.72 5:21
12 1 648 Brandon Lange JR Pueblo South 16:36.82 5:21
13 1 517 Edward Cleary SO Fossil Ridge 16:40.72 5:23
14 1 471 Mitch Kasyon JR Cheyenne Mountain 16:40.87 5:23
15 2 709 Nick Kadlec JR Silver Creek 16:42.52 5:23
16 1 601 Alek Bluebaum SR Mullen 16:44.17 5:24
17 1 630 Spencer Wenck JR Palmer Ridge 16:44.22 5:24
18 2 581 Alfredo Lebron SO Moffat County 16:45.47 5:24
19 1 528 Ryan Buchanan JR Glenwood Springs 16:52.57 5:26
20 2 531 Andrew Mansfield SO Glenwood Springs 16:52.77 5:26
21 1 515 Chris Stearns SR Falcon 16:53.52 5:27
22 2 447 Zacah Schmidt JR Castle View 16:55.52 5:27
23 1 563 William Edwards SR Harrison 16:56.87 5:28
24 2 549 Evert Finger SO Greeley West 16:57.22 5:28
25 1 493 Sam Pottinger SR D'Evelyn 16:59.27 5:29
26 2 606 Petty Westin SR Mullen 17:02.52 5:30
27 1 740 Gus Waneka SO Thompson Valley 17:03.47 5:30
28 1 598 Darryl Beemer SR Mountain View 17:03.62 5:30
29 1 696 Richard Castillo SR Roosevelt 17:07.12 5:31
30 1 628 Kevin Martinez SR Palisade 17:07.27 5:31
31 1 714 Jack Burger JR Steamboat Springs 17:07.62 5:31
32 1 498 Daniel De La Rosa SO Delta 17:08.77 5:32
33 2 562 Joseph Archuleta SO Harrison 17:09.07 5:32
34 2 466 Ludovic Funfrock SO Cheyenne Mountain 17:09.47 5:32
35 2 665 Nate Schwinghammer SR Pueblo West 17:10.32 5:32
36 3 554 Dylon Koehn JR Greeley West 17:10.82 5:32
37 4 557 Cam McQueen SR Greeley West 17:12.17 5:33
38 1 687 Conner Johnston SO Rock Canyon 17:15.12 5:34
39 3 449 Andrew Watson JR Castle View 17:15.77 5:34
40 3 583 Alex McCoy SR Moffat County 17:15.97 5:34
41 2 765 Arnold Clarke SR Woodland Park 17:16.42 5:34
42 2 489 Kevin Johnson SR D'Evelyn 17:17.97 5:35
43 2 514 Bryce Gregoire SO Falcon 17:20.57 5:35
44 3 465 Jake Fox JR Cheyenne Mountain 17:21.27 5:36
45 1 406 Chad Palmer JR Alamosa 17:22.22 5:36
46 2 614 Zach Britt SR Niwot 17:23.02 5:36
47 1 509 Jeff Sahli SO Evergreen 17:24.27 5:37
48 4 475 Postyn Smith SR Cheyenne Mountain 17:25.32 5:37
49 1 679 Vincent Littlemoon SO Ridgeview Academy 17:26.07 5:37
50 2 422 Mitch Walker JR Battle Mountain 17:26.92 5:37
51 1 574 Shane Molina JR Mesa Ridge 17:27.76 5:38
52 1 759 Ben Gallogly JR Widefield 17:27.77 5:38
53 2 683 Jake Dysart SO Rock Canyon 17:28.97 5:38
54 3 664 Jordan Montera JR Pueblo West 17:30.47 5:39
55 1 572 Tyler Grotting JR Longmont 17:31.47 5:39
56 2 647 Mitch Klomp SO Pueblo South 17:31.82 5:39
57 1 479 Shane Niksic SR Conifer 17:31.92 5:39
58 2 477 Connor Hanley SR Conifer 17:32.52 5:39
59 3 769 Joe Hopfe SO Woodland Park 17:32.87 5:39
60 2 741 Ben Williamson JR Thompson Valley 17:33.12 5:39
61 1 591 Sutton Frey JR Montrose 17:33.77 5:40
62 1 460 Chandler Reid FR Centaurus 17:34.82 5:40
63 1 431 Kory Skattum SO Broomfield 17:34.82 5:40
64 3 640 Caleb Armijo JR Pueblo South 17:35.12 5:40
65 2 426 Ben Forsee SO Broomfield 17:39.02 5:41
66 3 619 Nick Harris SO Niwot 17:39.32 5:41
67 2 712 Gus Allen SR Steamboat Springs 17:40.02 5:42
68 2 500 Justin Barr JR Evergreen 17:40.72 5:42
69 5 473 Ben Meuret SO Cheyenne Mountain 17:40.77 5:42
70 1 639 Dylan Solorio JR Pueblo Centennial 17:41.07 5:42
71 2 438 Loren Javernick SR Canon City 17:41.52 5:42
72 2 758 Boris Berian JR Widefield 17:42.12 5:42
73 3 716 Asher Rohde SO Steamboat Springs 17:42.17 5:42
74 3 428 Cameron Jukkala JR Broomfield 17:42.17 5:42
75 3 730 Kevin Baldwin SO Thompson Valley 17:42.22 5:42
76 1 631 Alex Pawlak SO Prairie View 17:42.62 5:43
77 4 729 Ricardo Apolonio SR Thompson Valley 17:43.02 5:43
78 3 708 Ben Inman-Kuehn SO Silver Creek 17:44.22 5:43
79 5 737 Tom McKenna SR Thompson Valley 17:44.77 5:43
80 3 610 Dante Testolini JR Mullen 17:45.37 5:43
81 3 529 Ian Edquist SO Glenwood Springs 17:45.81 5:44
82 3 491 Nick Patrick JR D'Evelyn 17:45.82 5:44
83 3 688 Danny Kappes JR Rock Canyon 17:45.92 5:44
84 5 558 Tyler Nichols SR Greeley West 17:45.97 5:44
85 4 496 Chris Vial JR D'Evelyn 17:47.17 5:44
86 3 505 Grant Hargrove JR Evergreen 17:47.77 5:44
87 3 415 Remsen Allard JR Battle Mountain 17:50.07 5:45
88 2 407 Gavin Palmer FR Alamosa 17:50.17 5:45
89 4 627 William Zimmerman SO Niwot 17:52.02 5:46
90 4 506 Andre Lane FR Evergreen 17:52.32 5:46
91 6 470 Justin Jennings SR Cheyenne Mountain 17:52.92 5:46
92 4 612 Pj Wickwire JR Mullen 17:53.97 5:46
93 5 510 Jackson Sayler FR Evergreen 17:54.67 5:46
94 6 502 Tyler Bender JR Evergreen 17:54.97 5:46
95 4 435 Clark Woodfin JR Broomfield 17:55.07 5:47
96 3 763 Luke Wall JR Widefield 17:55.52 5:47
97 4 760 Paul Gallogly SR Widefield 17:55.87 5:47
98 2 632 Isaac Abila JR Pueblo Centennial 17:58.12 5:48
99 6 551 Roy Garza JR Greeley West 18:02.12 5:49
100 2 518 Austin Croft FR Fossil Ridge 18:02.37 5:49
101 3 521 Clayton Kuchta JR Fossil Ridge 18:02.97 5:49
102 2 681 Quilan Smith SR Ridgeview Academy 18:03.57 5:49
103 4 650 Evan Montoya SR Pueblo South 18:04.42 5:50
104 4 693 Christian Storch SO Rock Canyon 18:04.82 5:50
105 4 770 Graham Ruhmann JR Woodland Park 18:05.17 5:50
106 2 755 Andrew Wylde JR Wheat Ridge 18:05.62 5:50
107 1 516 Sean Turner SR Fort Morgan 18:05.87 5:50
108 6 736 Daniel Lara FR Thompson Valley 18:06.22 5:50
109 7 467 Grant George JR Cheyenne Mountain 18:06.77 5:50
110 1 564 Josh Davis SO Lewis Palmer 18:06.97 5:50
111 4 440 Alex Barton FR Castle View 18:07.22 5:50
112 4 417 Eric Gallagher SR Battle Mountain 18:07.52 5:51
113 5 608 Will Sabin JR Mullen 18:07.72 5:51
114 4 666 Thomas Sloan FR Pueblo West 18:07.87 5:51
115 4 715 Scott Powers SO Steamboat Springs 18:12.07 5:52
116 3 676 Gilbert Deleon SR Ridgeview Academy 18:12.77 5:52
117 3 753 Andrew Lacassa JR Wheat Ridge 18:12.77 5:52
118 5 656 Justen Cox SR Pueblo West 18:13.42 5:52
119 5 421 David Suarez FR Battle Mountain 18:15.42 5:53
120 4 752 Cary Frank SR Wheat Ridge 18:15.87 5:53
121 5 486 Zach Frauenhoff SO D'Evelyn 18:18.92 5:54
122 5 441 M'Kay Cauble SR Castle View 18:19.27 5:54
123 4 523 Elliott Leonard FR Fossil Ridge 18:20.42 5:55
124 5 690 Erik Olson JR Rock Canyon 18:20.72 5:55
125 5 644 Marcus Gurule SO Pueblo South 18:21.32 5:55
126 6 694 Dan Waltermire JR Rock Canyon 18:23.22 5:56
127 5 762 David Powers JR Widefield 18:23.62 5:56
128 7 735 Roe Kuykendall SO Thompson Valley 18:24.42 5:56
129 6 761 Robby Giese SO Widefield 18:24.97 5:56
130 6 655 Jamen Cox SR Pueblo West 18:25.62 5:56
131 6 653 Tim Urenda JR Pueblo South 18:26.17 5:57
132 4 527 Garrett Brown SR Glenwood Springs 18:26.37 5:57
133 3 480 Austin Reed JR Conifer 18:26.72 5:57
134 3 410 Drake Sisneros JR Alamosa 18:27.12 5:57
135 5 756 David Wyperd JR Wheat Ridge 18:28.22 5:57
136 4 414 Jordan Wehe JR Alamosa 18:28.32 5:57
137 4 675 Miguel Cordova JR Ridgeview Academy 18:31.22 5:58
138 6 603 Bryan Doyle SR Mullen 18:31.47 5:58
139 5 538 Vincent Tsosie SR Glenwood Springs 18:31.97 5:58
140 1 726 Jordan Shelton SR Thomas Jefferson 18:34.52 5:59
141 4 478 Colton Kinser JR Conifer 18:34.82 5:59
142 5 430 Jj Ricket SO Broomfield 18:37.17 6:00
143 4 585 Rene Molina SO Moffat County 18:37.17 6:00
144 5 520 Wil Gavato FR Fossil Ridge 18:37.77 6:00
145 6 488 Peter Victoria SO D'Evelyn 18:38.32 6:00
146 5 618 Scott Everett SO Niwot 18:41.47 6:01
147 5 482 Jake Smith SR Conifer 18:42.82 6:02
148 5 575 Kye Adams JR Moffat County 18:43.17 6:02
149 6 434 Doug Walton SR Broomfield 18:45.87 6:03
150 6 451 Jorden Wesemann JR Castle View 18:47.77 6:03
151 6 416 Tommy Crisofulli SR Battle Mountain 18:49.62 6:04
152 6 525 Emilio Alcala SR Glenwood Springs 18:51.87 6:05
153 2 499 Josh Walker JR Delta 18:52.51 6:05
154 7 450 Ricky Talbot FR Castle View 18:52.52 6:05
155 4 707 Austin Gunnarson FR Silver Creek 18:53.17 6:05
156 7 764 Nick Wilson SR Widefield 18:53.37 6:05
157 5 680 Dmitri Manzanares JR Ridgeview Academy 18:54.07 6:06
158 3 635 Kevin Cano FR Pueblo Centennial 18:55.12 6:06
159 5 768 Nicholas Elges JR Woodland Park 18:55.72 6:06
160 7 659 Seth Kolosso SO Pueblo West 18:56.97 6:06
161 6 750 Connor Clegg JR Wheat Ridge 18:58.52 6:07
162 6 476 Ben Fuller SO Conifer 18:58.57 6:07
163 7 481 Dylan Reed SO Conifer 18:58.87 6:07
164 7 682 Tommy Andersen SR Rock Canyon 19:03.32 6:08
165 6 576 Jarred Blevins JR Moffat County 19:04.82 6:09
166 7 420 Eric Spry SR Battle Mountain 19:07.87 6:10
167 6 519 Tom Earnest SR Fossil Ridge 19:11.56 6:11
168 7 524 Jacob Machmer SO Fossil Ridge 19:11.57 6:11
169 4 633 Deron Adams JR Pueblo Centennial 19:11.57 6:11
170 5 409 Darin Sisneros JR Alamosa 19:12.27 6:11
171 7 487 Ryan Hooper JR D'Evelyn 19:13.82 6:12
172 6 677 Eloy Gurule SR Ridgeview Academy 19:14.62 6:12
173 6 766 Eric Dernbach SR Woodland Park 19:15.42 6:12
174 5 634 Steven Baker FR Pueblo Centennial 19:15.52 6:12
175 5 710 Adam King SR Silver Creek 19:18.17 6:13
176 7 678 Devin Hernandez SR Ridgeview Academy 19:18.62 6:13
177 7 771 Nathan Todd JR Woodland Park 19:18.77 6:13
178 6 636 Rj Curtis JR Pueblo Centennial 19:24.57 6:15
179 7 641 Steve Cox SR Pueblo South 19:28.52 6:17
180 7 559 David Rowe SR Greeley West 19:31.72 6:18
181 7 423 Hernan Blas-Aquino JR Broomfield 19:32.37 6:18
182 6 411 Jed Smith JR Alamosa 19:39.02 6:20
183 6 616 Richard Dematteo JR Niwot 19:39.62 6:20
184 7 624 Ethan Orbock SO Niwot 19:39.77 6:20
185 5 718 Hunter Thompson SR Steamboat Springs 19:41.97 6:21
186 7 754 Brad Sassolino SR Wheat Ridge 19:51.22 6:24
187 7 609 Joe Scholtz FR Mullen 19:56.42 6:26
188 6 717 Jeff Sperry JR Steamboat Springs 20:03.82 6:28
189 7 637 Jake Kingery SR Pueblo Centennial 20:13.97 6:31
190 6 705 Brian Bizzigotti SR Silver Creek 20:16.07 6:32
191 7 413 Jon Wehe FR Alamosa 20:16.92 6:32
192 1 504 Jack Hamilton SO Evergreen - Dq 20:28.52 6:36
193 7 706 Michael Ford SO Silver Creek 20:44.37 6:41
194 7 533 Jared Peltzman JR Glenwood Springs 21:05.77 6:48
195 7 587 Corey Wojtkiewicz SR Moffat County 27:44.22 8:56