Get Ready to Rock
White Bear Lake, MN Sept 11, 2010
20
Place Div/Tot No. Name Age Sex City St Time Pace
===== ======== ==== ======================= === === ================== == ======= =====
1 1/21 4764 Jason Phillippi 24 M St.Louis Park MN 2:02:28 6:08
2 1/30 4983 David Tompkins 39 M Minneapolis MN 2:09:17 6:28
3 2/30 4925 Bryan McClusky 31 M Blaine MN 2:11:19 6:34
4 2/21 4725 Chris Simpson 25 M St.Paul MN 2:11:30 6:35
5 3/21 4898 Tamer Khattab 24 M Minneapolis MN 2:13:03 6:40
6 4/21 4874 Bobby Hanson 25 M St Louis Park MN 2:14:32 6:44
7 1/36 4937 Jim Nord 43 M Maple Grove MN 2:17:26 6:53
8 5/21 4732 David Hansen 25 M Pine City MN 2:18:26 6:56
9 6/21 4802 Rommel Agcamaran 29 M Mendota Heights MN 2:23:32 7:11
10 3/30 4921 Timothy Magnusson 38 M Minnetonka MN 2:23:56 7:12
11 4/30 4910 Jeff Larson 36 M Saint Paul MN 2:24:06 7:13
12 1/46 4964 Kim Scheel 34 F Mankato MN 2:24:11 7:13
13 2/46 4808 Christine Arndt 35 F Saint Paul MN 2:25:42 7:18
14 3/46 4895 Cindra Kamphoff 34 F Mankato MN 2:27:23 7:23
15 7/21 4932 John Molitor 21 M White Bear Lake MN 2:27:30 7:23
16 5/30 4958 David Rickheim 33 M Stillwater MN 2:28:02 7:25
17 6/30 4947 Jason Peters 34 M White Bear Lake MN 2:29:30 7:29
18 7/30 4713 Seth Schroeder 31 M South St.Paul MN 2:29:54 7:30
19 8/30 4902 Joseph Klescewski 32 M Eden Prairie MN 2:30:47 7:33
20 9/30 4891 Greg Jongbloedt 32 M Woodbury MN 2:31:14 7:34
21 1/23 4834 Debra Campbell 44 F West Lakeland MN 2:33:15 7:40
22 1/38 4979 Abby Taylor 28 F Minneapolis MN 2:35:05 7:46
23 2/23 4826 Becky Brudwick 44 F North Mankato MN 2:35:08 7:46
24 2/36 4870 Russell Groebner 41 M Mapleton MN 2:35:08 7:46
25 1/12 4718 Kirk Jacobson 52 M Hudson WI 2:35:14 7:46
26 10/30 4820 Chad Bjugan 37 M Chaska MN 2:35:32 7:47
27 3/36 4735 John Swallen 45 M Shoreview MN 2:35:45 7:48
28 4/36 4857 Angelo Fiataruolo 42 M Maize KS 2:36:08 7:49
29 5/36 4726 Ali Hariri 45 M Maple Grove MN 2:36:37 7:50
30 4/46 4871 Kristin Gustafson 33 F St. Michael MN 2:36:50 7:51
31 6/36 4907 Duane Kroeger 46 M Watertown MN 2:37:27 7:53
32 7/36 4838 Marty Colburn 42 M Chisago MN 2:37:35 7:53
33 8/36 4714 Larry Schroeder 47 M Owatonna MN 2:37:47 7:54
34 11/30 4700 Eric Peters 38 M St. Peter MN 2:38:40 7:56
35 9/36 4711 Joe Wirth 44 M Minneapolis MN 2:38:43 7:57
36 10/36 4912 Brett Lehman 47 M Worthington MN 2:38:54 7:57
37 11/36 4824 Curt Bossert 49 M Mankato MN 2:39:29 7:59
38 12/36 4704 Dave Marek 45 M Chaska 2:39:29 7:59
39 5/46 4965 Christine Schmucker 31 F Rosemount MN 2:39:29 7:59
40 2/38 4980 Emily Therneau 26 F Minneapolis MN 2:40:08 8:01
41 12/30 4766 Aaron Dixon 31 M Robbinsdale MN 2:40:29 8:02
42 8/21 4948 Mike Petersen 28 M Minneapoils MN 2:40:50 8:03
43 1/2 4949 Donna Pittman 50 F Hudson WI 2:41:08 8:04
44 13/36 4985 Rod Van Hoof 44 M Inver Grove Height MN 2:41:13 8:04
45 2/12 4761 Jeff Gullord 50 M Maple Grove MN 2:41:40 8:05
46 3/12 4733 Brian Sladek 51 M Spring Lake Park MN 2:42:12 8:07
47 3/38 4856 Kendra Ferrier 29 F Maple Grove MN 2:43:35 8:11
48 13/30 4855 Chris Ferguson 33 M Minneapolis MN 2:43:35 8:11
49 14/36 4757 Jim Folton 48 M Minneapolis MN 2:45:09 8:16
50 4/38 4822 Jennifer Boeke 27 F Richfield MN 2:45:33 8:17
51 6/46 4988 Tina Wahlstrom 38 F Minneapolis MN 2:45:44 8:18
52 4/12 4727 Bill Dobbs 51 M Minneapolis MN 2:46:07 8:19
53 15/36 4734 Glenn Primeau 48 M Inver Grove Hts MN 2:47:40 8:23
54 5/12 4862 Scott Foster 55 M Brooklyn Center MN 2:48:18 8:25
55 9/21 4858 John Fischbach 27 M Blaine MN 2:48:27 8:26
56 5/38 4833 Kelsey Bystrom 20 F White Bear Townshi MN 2:49:28 8:29
57 16/36 4832 Brent Bystrom 49 M White Bear Townshi MN 2:49:28 8:29
58 6/38 4754 Chelsea Kleven 22 F Minneapolis MN 2:49:55 8:30
59 7/38 4901 Jamie Klemenhagen 29 F St.Louis Park MN 2:51:42 8:36
60 8/38 4706 Kelly Brinkman 27 F Bloomington MN 2:52:54 8:39
61 3/23 4853 Lynnette Faragher 45 F Worthington MN 2:52:59 8:39
62 17/36 4741 Mike Kaiser 46 M Forest Lake MN 2:53:01 8:39
63 18/36 4702 Allan Duffy 40 M Columbus 2:53:02 8:40
64 4/23 4987 Lindy Vincent 44 F Minnetonka MN 2:53:08 8:40
65 7/46 4881 Jennifer Higgins 31 F Saint Paul MN 2:53:20 8:40
66 14/30 4697 Matt McGrath 31 M Plymouth MN 2:54:19 8:43
67 9/38 4966 Kandace Schuft 24 F Minneapolis MN 2:54:48 8:45
68 19/36 4728 Mike Runnheim 44 M Hudson WI 2:54:48 8:45
69 20/36 4961 Fabio Rozo 46 M Minneapolis MN 2:54:56 8:45
70 5/23 4984 Barb Tschida 47 F Turtle Lake WI 2:55:28 8:47
71 1/1 4738 John Downing 64 M Prior Lake MN 2:55:31 8:47
72 21/36 4849 Del Dunbar 41 M Blaine MN 2:55:41 8:48
73 10/38 4816 Sarah Berger 23 F Saint Paul MN 2:55:45 8:48
74 8/46 4970 Teresa Setterlund 31 F Fridley MN 2:56:01 8:49
75 9/46 4928 Tina Mielke 37 F Andover MN 2:56:42 8:51
76 15/30 4760 Jeff Loomis 38 M Hudson WI 2:56:50 8:51
77 10/21 4879 Trevor Helmers 28 M New Hope MN 2:57:30 8:53
78 16/30 4746 Chad Johnson 36 M Minnetonka MN 2:57:36 8:53
79 6/12 4865 David Gantz 50 M Brooklyn Park MN 2:57:42 8:54
80 22/36 4722 Randy Simpson 48 M Prior Lake MN 2:58:15 8:55
81 6/23 4807 Vicki Anderson 45 F New Prague MN 2:58:15 8:55
82 11/21 4719 Carleton Hanson 23 M Minneapolis MN 2:58:21 8:56
83 10/46 4973 Ann Smith 32 F Lake Elmo MN 2:58:22 8:56
84 11/46 4915 Tara Liebergen 34 F Mpls MN 2:58:33 8:56
85 7/23 4767 Marla Helseth 43 F Minnetonka MN 2:58:34 8:56
86 8/23 4899 Diane Kiesow 42 F Hudson WI 2:58:42 8:57
87 7/12 4935 Pete Nelson 52 M Elk River MN 2:58:46 8:57
88 17/30 4981 Mark Thompson 36 M Stillwater MN 2:58:49 8:57
89 12/21 4723 Nick Bishop 24 M Minneapolis MN 2:58:51 8:57
90 23/36 4758 Bruce Tripp 42 M Richfield MN 2:59:08 8:58
91 18/30 4698 John Ciliege 36 M Minneapolis MN 2:59:09 8:58
92 9/23 4945 Joan Penn 47 F Blaine MN 2:59:13 8:58
93 19/30 4885 Benjamin Johnson 30 M Roseville MN 2:59:42 9:00
94 8/12 4828 Charles Brunnette 53 M Shoreview MN 2:59:50 9:00
95 11/38 4694 Katherine Phalen 26 F Minneapolis MN 2:59:51 9:00
96 24/36 4756 Mark Honda 45 M Oakdale MN 2:59:59 9:00
97 20/30 4701 Sam Ryder 32 M 3:00:00 9:00
98 25/36 4884 Dan Jirele 41 M Northfield MN 3:00:40 9:02
99 12/38 4695 Pallavi Bhosale 24 F Minneapolis MN 3:00:50 9:03
100 13/38 4699 Mandy Stoesz 25 F Buffalo MN 3:00:51 9:03
101 14/38 4889 Candace Jones 28 F St Louis Park MN 3:01:14 9:04
102 10/23 4908 Karen Labounty 40 F Burnsville MN 3:01:54 9:06
103 12/46 4918 Kim Losey 33 F Wabasha MN 3:03:46 9:12
104 15/38 4851 Karalee Evenson 26 F Crystal MN 3:04:49 9:15
105 21/30 4842 Jeff Deitch 30 M Minneapolis MN 3:05:10 9:16
106 11/23 4906 Andrea Kretman 40 F Afton MN 3:05:13 9:16
107 26/36 4724 Ron Denlor 47 M Champlin MN 3:05:28 9:17
108 13/21 4993 Todd Wright 28 M Apple Valley MN 3:05:34 9:17
109 16/38 4748 Chang McAleese 27 F Roseville MN 3:05:48 9:18
110 17/38 4860 Laura Fleischfresser 28 F St. Paul MN 3:06:12 9:19
111 27/36 4975 Charles Storevik 42 M Fridley MN 3:07:38 9:23
112 13/46 4922 Karrie Marshall 30 F Maplewood MN 3:07:41 9:24
113 14/46 4829 Kelly Buser 32 F Maplewood MN 3:07:42 9:24
114 22/30 4931 Scott Miller 32 M Minneapolis MN 3:07:50 9:24
115 18/38 4962 Alli Saari 25 F Minneapolis MN 3:08:08 9:25
116 14/21 4890 Mark Jones 26 M Minneapolis MN 3:08:08 9:25
117 15/46 4963 Brandi Sargent 31 F N.St.Paul MN 3:08:16 9:25
118 16/46 4823 Katy Bonnstetter 38 F Saint Paul MN 3:08:22 9:26
119 17/46 4867 Natalie Gibbons 33 F Eagan MN 3:08:33 9:26
120 28/36 4903 Tony Klipsic 41 M Cottage Grove MN 3:08:34 9:26
121 19/38 4710 Clara Houston 26 F Minneapolis MN 3:08:57 9:27
122 12/23 4894 Julie Kaiser 40 F Maple Grove MN 3:09:00 9:27
123 18/46 4878 Sarah Heise 32 F Rochester MN 3:09:05 9:28
124 13/23 4843 Jane Dittberner 46 F New Prague MN 3:09:25 9:29
125 20/38 4861 Kristin Fleischhacker 22 F Forest Lake MN 3:09:38 9:29
126 29/36 4712 Scott Holland 41 M Andover MN 3:09:49 9:30
127 14/23 4887 Juli Johnson 40 F Eagan MN 3:09:49 9:30
128 19/46 4880 Andrea Hendel 36 F Rogers MN 3:09:52 9:30
129 21/38 4967 Darcy Schumann 29 F Minneapolis MN 3:09:59 9:30
130 20/46 4819 Erica Bibeau 38 F Coon Rapids MN 3:10:39 9:32
131 22/38 4827 Emily Bruhn 24 F Maplewood MN 3:10:44 9:33
132 23/38 4749 Christine Carragee 26 F St.Paul MN 3:10:56 9:33
133 23/30 4877 William Heer 33 M New Brighton MN 3:11:03 9:34
134 24/38 4745 Stephanie Ward 28 F Minneapolis MN 3:11:42 9:36
135 25/38 4768 Genevive Loso 29 F Minneapolis MN 3:12:17 9:37
136 30/36 4978 Michael Tapper 49 M Eden Prairie MN 3:12:26 9:38
137 21/46 4944 Jodi Penk 35 F Litchfield MN 3:12:54 9:39
138 9/12 4892 John Juvette 58 M Stillwater MN 3:12:58 9:39
139 26/38 4717 Quinn Anderson 21 F Stillwater MN 3:12:58 9:39
140 22/46 4739 Abra Wiese 36 F Stillwater MN 3:12:58 9:39
141 15/23 4960 Lisa Rowenhorst 45 F Lake Elmo MN 3:12:58 9:39
142 15/21 4811 Jordan Axelrod 29 M Blaine MN 3:14:01 9:43
143 16/21 4920 Corey Macik 27 M Spring Lake Park MN 3:14:36 9:44
144 23/46 4847 Krisa Drost 36 F Hudson WI 3:14:36 9:44
145 16/23 4955 Raymundo Quintana 41 F Burnsville MN 3:15:04 9:46
146 24/46 4840 Becky Cunningham 36 F Baldwin WI 3:15:34 9:47
147 25/46 4934 Kelly Nelson 32 F Hudson WI 3:15:39 9:47
148 31/36 4825 Michael Branch 47 M Lino Lakes MN 3:16:14 9:49
149 26/46 4803 Tara Albores 37 F Hudson WI 3:16:18 9:49
150 27/46 4929 Mary Miller 31 F Rogers MN 3:16:59 9:51
151 27/38 4743 Katie Smith 26 F Minneapolis MN 3:17:07 9:52
152 28/46 4813 Kari Barker 30 F Rosemount MN 3:17:07 9:52
153 29/46 4956 Paige Reeves 34 F Rochester MN 3:17:15 9:52
154 32/36 4715 John Kaiser 43 M New Brighton MN 3:17:35 9:53
155 24/30 4974 Marc Sommers 36 M Hudson WI 3:17:50 9:54
156 30/46 4869 Mary Grams 31 F St. Paul MN 3:17:55 9:54
157 31/46 4883 Gina Jensen 33 F Minneapolis MN 3:19:22 9:59
158 25/30 4730 Jake Von De Linde 33 M Roseville MN 3:19:53 10:00
159 32/46 4875 Sue Havekost 37 F St. Louis Park MN 3:19:58 10:00
160 28/38 4917 Rachel Lorenz 25 F Hugo MN 3:20:28 10:02
161 17/23 4812 Elizabeth Baker 49 F Robbinsdale MN 3:20:32 10:02
162 33/46 4933 Amy Mortensen 38 F Woodbury MN 3:20:37 10:02
163 34/46 4850 Becky Eskeli 39 F Sartell MN 3:20:41 10:03
164 29/38 4863 Stacia Francis 24 F Minneapolis MN 3:21:45 10:06
165 33/36 4818 William Bernard 45 M Eagan MN 3:21:55 10:06
166 30/38 4957 Jen Reinke 27 F St. Paul MN 3:23:12 10:10
167 10/12 4841 Mark Damario 50 M Minneapolis MN 3:23:13 10:10
168 26/30 4952 Jerome Porter 30 M Eagan MN 3:24:49 10:15
169 17/21 4953 Luke Porter 21 M Minneapolis MN 3:24:49 10:15
170 18/21 4810 Bryan Axelrod 26 M St Paul MN 3:25:07 10:16
171 1/1 4740 Pat Branch 70 M Centerville 3:25:19 10:16
172 27/30 4696 Mike Baloga 31 M Bloomington MN 3:25:37 10:17
173 35/46 4873 Nicole Hansen 32 F White Bear Lake MN 3:26:35 10:20
174 36/46 4848 Lynn Drost 31 F Hudson WI 3:27:33 10:23
175 28/30 4845 Christopher Drost 34 M Hudson WI 3:27:33 10:23
176 31/38 4854 Kristy Felske 25 F Eden Prairie MN 3:27:33 10:23
177 32/38 4703 Krystal Averitt 29 F Richfield 3:29:40 10:29
178 2/2 4959 Joy Rikala 56 F Plymouth MN 3:32:08 10:37
179 37/46 4982 Sarah Thompson-Koontz 34 F Monticello MN 3:34:28 10:44
180 18/23 4976 Robyn Strauss 40 F Hastings MN 3:34:41 10:45
181 38/46 4744 Tara Lien 31 F Minneapolis MN 3:35:18 10:46
182 11/12 4893 Keith Kaestner 52 M Burnsville MN 3:37:22 10:53
183 19/23 4806 Terri Allen 46 F Stillwater MN 3:38:37 10:56
184 19/21 4943 Michael Owusu-Afriyie 27 M Woodbury MN 3:40:38 11:02
185 20/23 4864 Noelle Frost 44 F Minneapolis MN 3:41:20 11:04
186 39/46 4942 Carrie Oster 38 F St. Louis Park MN 3:43:17 11:10
187 21/23 4720 Erin Metoxen 41 F Apple Valley MN 3:43:19 11:10
188 40/46 4721 Janet Christensen 33 F St.Paul MN 3:43:19 11:10
189 41/46 4830 Melissa Busick 33 F Minneapolis MN 3:48:20 11:25
190 42/46 4839 Tiffany Crandall 30 F Plymouth MN 3:50:31 11:32
191 34/36 4954 Dan Proell 40 M Monticello MN 3:51:29 11:35
192 22/23 4919 Thamis Mac An Gabhann 40 F Boyceville WI 3:52:09 11:37
193 29/30 4888 Michael Johnson 36 M Maple Grove MN 3:53:59 11:42
194 35/36 4991 Gregg Wolfe 45 M Minneapolis MN 3:53:59 11:42
195 20/21 4852 Shawn Everhart 28 M Chanhassen MN 3:54:16 11:43
196 33/38 4762 Megan Bainer 26 F Owatonna MN 3:54:23 11:44
197 34/38 4805 Kristine Allen 24 F St Louis Park MN 3:55:04 11:46
198 35/38 4972 Catherine Simons 23 F Minneapolis MN 3:57:18 11:52
199 36/38 4831 Crystal Byrne 28 F St Louis Park MN 3:57:18 11:52
200 43/46 4990 Marcella Weiler 35 F Loretto MN 3:58:43 11:57
201 23/23 4923 Kimberly Marshall 41 F Dayton MN 3:58:58 11:57
202 37/38 4913 Christina Lentz 26 F Woodbury MN 4:05:47 12:18
203 21/21 4914 Daniel Lentz 26 M Woodbury MN 4:05:48 12:18
204 36/36 4911 Steven Larson 42 M Edina MN 4:10:08 12:31
205 38/38 4951 Emily Poleski 23 F Saint Paul MN 4:10:33 12:32
206 44/46 4968 Christine Secord 36 F Big Lake MN 4:11:09 12:34
207 45/46 4747 Jill Goldstein 38 F Plymouth MN 4:11:09 12:34
208 30/30 4977 Thad Strom 33 M Eagan MN 4:16:27 12:50
209 12/12 4994 Garry Zierhut 57 M Mpls MN 4:18:22 12:56
210 46/46 4821 Kimberly Blackford 34 F Inver Grove Height MN 4:43:18 14:10
results by Final Time www.finaltiming.com
*********************************** MALE 20 RESULTS *******************************************
Place Name City St Age Sex Time
===== ======================== ============== == === === =======
1 Jason Phillippi St.Louis Park MN 24 M 2:02:28
2 David Tompkins Minneapolis MN 39 M 2:09:17
3 Bryan McClusky Blaine MN 31 M 2:11:19
4 Chris Simpson St.Paul MN 25 M 2:11:30
5 Tamer Khattab Minneapolis MN 24 M 2:13:03
6 Bobby Hanson St Louis Park MN 25 M 2:14:32
7 Jim Nord Maple Grove MN 43 M 2:17:26
8 David Hansen Pine City MN 25 M 2:18:26
9 Rommel Agcamaran Mendota Height MN 29 M 2:23:32
10 Timothy Magnusson Minnetonka MN 38 M 2:23:56
11 Jeff Larson Saint Paul MN 36 M 2:24:06
12 John Molitor White Bear Lak MN 21 M 2:27:30
13 David Rickheim Stillwater MN 33 M 2:28:02
14 Jason Peters White Bear Lak MN 34 M 2:29:30
15 Seth Schroeder South St.Paul MN 31 M 2:29:54
16 Joseph Klescewski Eden Prairie MN 32 M 2:30:47
17 Greg Jongbloedt Woodbury MN 32 M 2:31:14
18 Russell Groebner Mapleton MN 41 M 2:35:08
19 Kirk Jacobson Hudson WI 52 M 2:35:14
20 Chad Bjugan Chaska MN 37 M 2:35:32
21 John Swallen Shoreview MN 45 M 2:35:45
22 Angelo Fiataruolo Maize KS 42 M 2:36:08
23 Ali Hariri Maple Grove MN 45 M 2:36:37
24 Duane Kroeger Watertown MN 46 M 2:37:27
25 Marty Colburn Chisago MN 42 M 2:37:35
26 Larry Schroeder Owatonna MN 47 M 2:37:47
27 Eric Peters St. Peter MN 38 M 2:38:40
28 Joe Wirth Minneapolis MN 44 M 2:38:43
29 Brett Lehman Worthington MN 47 M 2:38:54
30 Curt Bossert Mankato MN 49 M 2:39:29
31 Dave Marek Chaska 45 M 2:39:29
32 Aaron Dixon Robbinsdale MN 31 M 2:40:29
33 Mike Petersen Minneapoils MN 28 M 2:40:50
34 Rod Van Hoof Inver Grove He MN 44 M 2:41:13
35 Jeff Gullord Maple Grove MN 50 M 2:41:40
36 Brian Sladek Spring Lake Pa MN 51 M 2:42:12
37 Chris Ferguson Minneapolis MN 33 M 2:43:35
38 Jim Folton Minneapolis MN 48 M 2:45:09
39 Bill Dobbs Minneapolis MN 51 M 2:46:07
40 Glenn Primeau Inver Grove Ht MN 48 M 2:47:40
41 Scott Foster Brooklyn Cente MN 55 M 2:48:18
42 John Fischbach Blaine MN 27 M 2:48:27
43 Brent Bystrom White Bear Tow MN 49 M 2:49:28
44 Mike Kaiser Forest Lake MN 46 M 2:53:01
45 Allan Duffy Columbus 40 M 2:53:02
46 Matt McGrath Plymouth MN 31 M 2:54:19
47 Mike Runnheim Hudson WI 44 M 2:54:48
48 Fabio Rozo Minneapolis MN 46 M 2:54:56
49 John Downing Prior Lake MN 64 M 2:55:31
50 Del Dunbar Blaine MN 41 M 2:55:41
51 Jeff Loomis Hudson WI 38 M 2:56:50
52 Trevor Helmers New Hope MN 28 M 2:57:30
53 Chad Johnson Minnetonka MN 36 M 2:57:36
54 David Gantz Brooklyn Park MN 50 M 2:57:42
55 Randy Simpson Prior Lake MN 48 M 2:58:15
56 Carleton Hanson Minneapolis MN 23 M 2:58:21
57 Pete Nelson Elk River MN 52 M 2:58:46
58 Mark Thompson Stillwater MN 36 M 2:58:49
59 Nick Bishop Minneapolis MN 24 M 2:58:51
60 Bruce Tripp Richfield MN 42 M 2:59:08
61 John Ciliege Minneapolis MN 36 M 2:59:09
62 Benjamin Johnson Roseville MN 30 M 2:59:42
63 Charles Brunnette Shoreview MN 53 M 2:59:50
64 Mark Honda Oakdale MN 45 M 2:59:59
65 Sam Ryder 32 M 3:00:00
66 Dan Jirele Northfield MN 41 M 3:00:40
67 Jeff Deitch Minneapolis MN 30 M 3:05:10
68 Ron Denlor Champlin MN 47 M 3:05:28
69 Todd Wright Apple Valley MN 28 M 3:05:34
70 Charles Storevik Fridley MN 42 M 3:07:38
71 Scott Miller Minneapolis MN 32 M 3:07:50
72 Mark Jones Minneapolis MN 26 M 3:08:08
73 Tony Klipsic Cottage Grove MN 41 M 3:08:34
74 Scott Holland Andover MN 41 M 3:09:49
75 William Heer New Brighton MN 33 M 3:11:03
76 Michael Tapper Eden Prairie MN 49 M 3:12:26
77 John Juvette Stillwater MN 58 M 3:12:58
78 Jordan Axelrod Blaine MN 29 M 3:14:01
79 Corey Macik Spring Lake Pa MN 27 M 3:14:36
80 Michael Branch Lino Lakes MN 47 M 3:16:14
81 John Kaiser New Brighton MN 43 M 3:17:35
82 Marc Sommers Hudson WI 36 M 3:17:50
83 Jake Von De Linde Roseville MN 33 M 3:19:53
84 William Bernard Eagan MN 45 M 3:21:55
85 Mark Damario Minneapolis MN 50 M 3:23:13
86 Jerome Porter Eagan MN 30 M 3:24:49
87 Luke Porter Minneapolis MN 21 M 3:24:49
88 Bryan Axelrod St Paul MN 26 M 3:25:07
89 Pat Branch Centerville 70 M 3:25:19
90 Mike Baloga Bloomington MN 31 M 3:25:37
91 Christopher Drost Hudson WI 34 M 3:27:33
92 Keith Kaestner Burnsville MN 52 M 3:37:22
93 Michael Owusu-Afriyie Woodbury MN 27 M 3:40:38
94 Dan Proell Monticello MN 40 M 3:51:29
95 Michael Johnson Maple Grove MN 36 M 3:53:59
96 Gregg Wolfe Minneapolis MN 45 M 3:53:59
97 Shawn Everhart Chanhassen MN 28 M 3:54:16
98 Daniel Lentz Woodbury MN 26 M 4:05:48
99 Steven Larson Edina MN 42 M 4:10:08
100 Thad Strom Eagan MN 33 M 4:16:27
101 Garry Zierhut Mpls MN 57 M 4:18:22
*********************************** FEMALE 20 RESULTS *******************************************
Place Name City St Age Sex Time
===== ======================== ============== == === === =======
1 Kim Scheel Mankato MN 34 F 2:24:11
2 Christine Arndt Saint Paul MN 35 F 2:25:42
3 Cindra Kamphoff Mankato MN 34 F 2:27:23
4 Debra Campbell West Lakeland MN 44 F 2:33:15
5 Abby Taylor Minneapolis MN 28 F 2:35:05
6 Becky Brudwick North Mankato MN 44 F 2:35:08
7 Kristin Gustafson St. Michael MN 33 F 2:36:50
8 Christine Schmucker Rosemount MN 31 F 2:39:29
9 Emily Therneau Minneapolis MN 26 F 2:40:08
10 Donna Pittman Hudson WI 50 F 2:41:08
11 Kendra Ferrier Maple Grove MN 29 F 2:43:35
12 Jennifer Boeke Richfield MN 27 F 2:45:33
13 Tina Wahlstrom Minneapolis MN 38 F 2:45:44
14 Kelsey Bystrom White Bear Tow MN 20 F 2:49:28
15 Chelsea Kleven Minneapolis MN 22 F 2:49:55
16 Jamie Klemenhagen St.Louis Park MN 29 F 2:51:42
17 Kelly Brinkman Bloomington MN 27 F 2:52:54
18 Lynnette Faragher Worthington MN 45 F 2:52:59
19 Lindy Vincent Minnetonka MN 44 F 2:53:08
20 Jennifer Higgins Saint Paul MN 31 F 2:53:20
21 Kandace Schuft Minneapolis MN 24 F 2:54:48
22 Barb Tschida Turtle Lake WI 47 F 2:55:28
23 Sarah Berger Saint Paul MN 23 F 2:55:45
24 Teresa Setterlund Fridley MN 31 F 2:56:01
25 Tina Mielke Andover MN 37 F 2:56:42
26 Vicki Anderson New Prague MN 45 F 2:58:15
27 Ann Smith Lake Elmo MN 32 F 2:58:22
28 Tara Liebergen Mpls MN 34 F 2:58:33
29 Marla Helseth Minnetonka MN 43 F 2:58:34
30 Diane Kiesow Hudson WI 42 F 2:58:42
31 Joan Penn Blaine MN 47 F 2:59:13
32 Katherine Phalen Minneapolis MN 26 F 2:59:51
33 Pallavi Bhosale Minneapolis MN 24 F 3:00:50
34 Mandy Stoesz Buffalo MN 25 F 3:00:51
35 Candace Jones St Louis Park MN 28 F 3:01:14
36 Karen Labounty Burnsville MN 40 F 3:01:54
37 Kim Losey Wabasha MN 33 F 3:03:46
38 Karalee Evenson Crystal MN 26 F 3:04:49
39 Andrea Kretman Afton MN 40 F 3:05:13
40 Chang McAleese Roseville MN 27 F 3:05:48
41 Laura Fleischfresser St. Paul MN 28 F 3:06:12
42 Karrie Marshall Maplewood MN 30 F 3:07:41
43 Kelly Buser Maplewood MN 32 F 3:07:42
44 Alli Saari Minneapolis MN 25 F 3:08:08
45 Brandi Sargent N.St.Paul MN 31 F 3:08:16
46 Katy Bonnstetter Saint Paul MN 38 F 3:08:22
47 Natalie Gibbons Eagan MN 33 F 3:08:33
48 Clara Houston Minneapolis MN 26 F 3:08:57
49 Julie Kaiser Maple Grove MN 40 F 3:09:00
50 Sarah Heise Rochester MN 32 F 3:09:05
51 Jane Dittberner New Prague MN 46 F 3:09:25
52 Kristin Fleischhacker Forest Lake MN 22 F 3:09:38
53 Juli Johnson Eagan MN 40 F 3:09:49
54 Andrea Hendel Rogers MN 36 F 3:09:52
55 Darcy Schumann Minneapolis MN 29 F 3:09:59
56 Erica Bibeau Coon Rapids MN 38 F 3:10:39
57 Emily Bruhn Maplewood MN 24 F 3:10:44
58 Christine Carragee St.Paul MN 26 F 3:10:56
59 Stephanie Ward Minneapolis MN 28 F 3:11:42
60 Genevive Loso Minneapolis MN 29 F 3:12:17
61 Jodi Penk Litchfield MN 35 F 3:12:54
62 Quinn Anderson Stillwater MN 21 F 3:12:58
63 Abra Wiese Stillwater MN 36 F 3:12:58
64 Lisa Rowenhorst Lake Elmo MN 45 F 3:12:58
65 Krisa Drost Hudson WI 36 F 3:14:36
66 Raymundo Quintana Burnsville MN 41 F 3:15:04
67 Becky Cunningham Baldwin WI 36 F 3:15:34
68 Kelly Nelson Hudson WI 32 F 3:15:39
69 Tara Albores Hudson WI 37 F 3:16:18
70 Mary Miller Rogers MN 31 F 3:16:59
71 Katie Smith Minneapolis MN 26 F 3:17:07
72 Kari Barker Rosemount MN 30 F 3:17:07
73 Paige Reeves Rochester MN 34 F 3:17:15
74 Mary Grams St. Paul MN 31 F 3:17:55
75 Gina Jensen Minneapolis MN 33 F 3:19:22
76 Sue Havekost St. Louis Park MN 37 F 3:19:58
77 Rachel Lorenz Hugo MN 25 F 3:20:28
78 Elizabeth Baker Robbinsdale MN 49 F 3:20:32
79 Amy Mortensen Woodbury MN 38 F 3:20:37
80 Becky Eskeli Sartell MN 39 F 3:20:41
81 Stacia Francis Minneapolis MN 24 F 3:21:45
82 Jen Reinke St. Paul MN 27 F 3:23:12
83 Nicole Hansen White Bear Lak MN 32 F 3:26:35
84 Lynn Drost Hudson WI 31 F 3:27:33
85 Kristy Felske Eden Prairie MN 25 F 3:27:33
86 Krystal Averitt Richfield 29 F 3:29:40
87 Joy Rikala Plymouth MN 56 F 3:32:08
88 Sarah Thompson-Koontz Monticello MN 34 F 3:34:28
89 Robyn Strauss Hastings MN 40 F 3:34:41
90 Tara Lien Minneapolis MN 31 F 3:35:18
91 Terri Allen Stillwater MN 46 F 3:38:37
92 Noelle Frost Minneapolis MN 44 F 3:41:20
93 Carrie Oster St. Louis Park MN 38 F 3:43:17
94 Erin Metoxen Apple Valley MN 41 F 3:43:19
95 Janet Christensen St.Paul MN 33 F 3:43:19
96 Melissa Busick Minneapolis MN 33 F 3:48:20
97 Tiffany Crandall Plymouth MN 30 F 3:50:31
98 Thamis Mac An Gabhann Boyceville WI 40 F 3:52:09
99 Megan Bainer Owatonna MN 26 F 3:54:23
100 Kristine Allen St Louis Park MN 24 F 3:55:04
101 Catherine Simons Minneapolis MN 23 F 3:57:18
102 Crystal Byrne St Louis Park MN 28 F 3:57:18
103 Marcella Weiler Loretto MN 35 F 3:58:43
104 Kimberly Marshall Dayton MN 41 F 3:58:58
105 Christina Lentz Woodbury MN 26 F 4:05:47
106 Emily Poleski Saint Paul MN 23 F 4:10:33
107 Christine Secord Big Lake MN 36 F 4:11:09
108 Jill Goldstein Plymouth MN 38 F 4:11:09
109 Kimberly Blackford Inver Grove He MN 34 F 4:43:18
================================================================================
MALE AGE GROUP 1 - 19
================================================================================
================================================================================
FEMALE AGE GROUP 1 - 19
================================================================================
================================================================================
MALE AGE GROUP 20 - 29
================================================================================
1 Jason Phillippi St.Louis Park MN 24 M 2:02:28
2 Chris Simpson St.Paul MN 25 M 2:11:30
3 Tamer Khattab Minneapolis MN 24 M 2:13:03
================================================================================
FEMALE AGE GROUP 20 - 29
================================================================================
1 Abby Taylor Minneapolis MN 28 F 2:35:05
2 Emily Therneau Minneapolis MN 26 F 2:40:08
3 Kendra Ferrier Maple Grove MN 29 F 2:43:35
================================================================================
MALE AGE GROUP 30 & - UNDER
================================================================================
1 Jason Phillippi St.Louis Park MN 24 M 2:02:28
2 Chris Simpson St.Paul MN 25 M 2:11:30
3 Tamer Khattab Minneapolis MN 24 M 2:13:03
4 Bobby Hanson St Louis Park MN 25 M 2:14:32
5 David Hansen Pine City MN 25 M 2:18:26
6 Rommel Agcamaran Mendota Height MN 29 M 2:23:32
7 John Molitor White Bear Lak MN 21 M 2:27:30
8 Mike Petersen Minneapoils MN 28 M 2:40:50
9 John Fischbach Blaine MN 27 M 2:48:27
10 Trevor Helmers New Hope MN 28 M 2:57:30
11 Carleton Hanson Minneapolis MN 23 M 2:58:21
12 Nick Bishop Minneapolis MN 24 M 2:58:51
13 Benjamin Johnson Roseville MN 30 M 2:59:42
14 Jeff Deitch Minneapolis MN 30 M 3:05:10
15 Todd Wright Apple Valley MN 28 M 3:05:34
16 Mark Jones Minneapolis MN 26 M 3:08:08
17 Jordan Axelrod Blaine MN 29 M 3:14:01
18 Corey Macik Spring Lake Pa MN 27 M 3:14:36
19 Jerome Porter Eagan MN 30 M 3:24:49
20 Luke Porter Minneapolis MN 21 M 3:24:49
21 Bryan Axelrod St Paul MN 26 M 3:25:07
22 Michael Owusu-Afriyie Woodbury MN 27 M 3:40:38
23 Shawn Everhart Chanhassen MN 28 M 3:54:16
24 Daniel Lentz Woodbury MN 26 M 4:05:48
================================================================================
FEMALE AGE GROUP 30 & - UNDER
================================================================================
1 Abby Taylor Minneapolis MN 28 F 2:35:05
2 Emily Therneau Minneapolis MN 26 F 2:40:08
3 Kendra Ferrier Maple Grove MN 29 F 2:43:35
4 Jennifer Boeke Richfield MN 27 F 2:45:33
5 Kelsey Bystrom White Bear Tow MN 20 F 2:49:28
6 Chelsea Kleven Minneapolis MN 22 F 2:49:55
7 Jamie Klemenhagen St.Louis Park MN 29 F 2:51:42
8 Kelly Brinkman Bloomington MN 27 F 2:52:54
9 Kandace Schuft Minneapolis MN 24 F 2:54:48
10 Sarah Berger Saint Paul MN 23 F 2:55:45
11 Katherine Phalen Minneapolis MN 26 F 2:59:51
12 Pallavi Bhosale Minneapolis MN 24 F 3:00:50
13 Mandy Stoesz Buffalo MN 25 F 3:00:51
14 Candace Jones St Louis Park MN 28 F 3:01:14
15 Karalee Evenson Crystal MN 26 F 3:04:49
16 Chang McAleese Roseville MN 27 F 3:05:48
17 Laura Fleischfresser St. Paul MN 28 F 3:06:12
18 Karrie Marshall Maplewood MN 30 F 3:07:41
19 Alli Saari Minneapolis MN 25 F 3:08:08
20 Clara Houston Minneapolis MN 26 F 3:08:57
21 Kristin Fleischhacker Forest Lake MN 22 F 3:09:38
22 Darcy Schumann Minneapolis MN 29 F 3:09:59
23 Emily Bruhn Maplewood MN 24 F 3:10:44
24 Christine Carragee St.Paul MN 26 F 3:10:56
25 Stephanie Ward Minneapolis MN 28 F 3:11:42
26 Genevive Loso Minneapolis MN 29 F 3:12:17
27 Quinn Anderson Stillwater MN 21 F 3:12:58
28 Katie Smith Minneapolis MN 26 F 3:17:07
29 Kari Barker Rosemount MN 30 F 3:17:07
30 Rachel Lorenz Hugo MN 25 F 3:20:28
31 Stacia Francis Minneapolis MN 24 F 3:21:45
32 Jen Reinke St. Paul MN 27 F 3:23:12
33 Kristy Felske Eden Prairie MN 25 F 3:27:33
34 Krystal Averitt Richfield 29 F 3:29:40
35 Tiffany Crandall Plymouth MN 30 F 3:50:31
36 Megan Bainer Owatonna MN 26 F 3:54:23
37 Kristine Allen St Louis Park MN 24 F 3:55:04
38 Catherine Simons Minneapolis MN 23 F 3:57:18
39 Crystal Byrne St Louis Park MN 28 F 3:57:18
40 Christina Lentz Woodbury MN 26 F 4:05:47
41 Emily Poleski Saint Paul MN 23 F 4:10:33
================================================================================
MALE AGE GROUP 31 - 39
================================================================================
1 David Tompkins Minneapolis MN 39 M 2:09:17
2 Bryan McClusky Blaine MN 31 M 2:11:19
3 Timothy Magnusson Minnetonka MN 38 M 2:23:56
4 Jeff Larson Saint Paul MN 36 M 2:24:06
5 David Rickheim Stillwater MN 33 M 2:28:02
6 Jason Peters White Bear Lak MN 34 M 2:29:30
7 Seth Schroeder South St.Paul MN 31 M 2:29:54
8 Joseph Klescewski Eden Prairie MN 32 M 2:30:47
9 Greg Jongbloedt Woodbury MN 32 M 2:31:14
10 Chad Bjugan Chaska MN 37 M 2:35:32
11 Eric Peters St. Peter MN 38 M 2:38:40
12 Aaron Dixon Robbinsdale MN 31 M 2:40:29
13 Chris Ferguson Minneapolis MN 33 M 2:43:35
14 Matt McGrath Plymouth MN 31 M 2:54:19
15 Jeff Loomis Hudson WI 38 M 2:56:50
16 Chad Johnson Minnetonka MN 36 M 2:57:36
17 Mark Thompson Stillwater MN 36 M 2:58:49
18 John Ciliege Minneapolis MN 36 M 2:59:09
19 Sam Ryder 32 M 3:00:00
20 Scott Miller Minneapolis MN 32 M 3:07:50
21 William Heer New Brighton MN 33 M 3:11:03
22 Marc Sommers Hudson WI 36 M 3:17:50
23 Jake Von De Linde Roseville MN 33 M 3:19:53
24 Mike Baloga Bloomington MN 31 M 3:25:37
25 Christopher Drost Hudson WI 34 M 3:27:33
26 Michael Johnson Maple Grove MN 36 M 3:53:59
27 Thad Strom Eagan MN 33 M 4:16:27
================================================================================
FEMALE AGE GROUP 31 - 39
================================================================================
1 Kim Scheel Mankato MN 34 F 2:24:11
2 Christine Arndt Saint Paul MN 35 F 2:25:42
3 Cindra Kamphoff Mankato MN 34 F 2:27:23
4 Kristin Gustafson St. Michael MN 33 F 2:36:50
5 Christine Schmucker Rosemount MN 31 F 2:39:29
6 Tina Wahlstrom Minneapolis MN 38 F 2:45:44
7 Jennifer Higgins Saint Paul MN 31 F 2:53:20
8 Teresa Setterlund Fridley MN 31 F 2:56:01
9 Tina Mielke Andover MN 37 F 2:56:42
10 Ann Smith Lake Elmo MN 32 F 2:58:22
11 Tara Liebergen Mpls MN 34 F 2:58:33
12 Kim Losey Wabasha MN 33 F 3:03:46
13 Kelly Buser Maplewood MN 32 F 3:07:42
14 Brandi Sargent N.St.Paul MN 31 F 3:08:16
15 Katy Bonnstetter Saint Paul MN 38 F 3:08:22
16 Natalie Gibbons Eagan MN 33 F 3:08:33
17 Sarah Heise Rochester MN 32 F 3:09:05
18 Andrea Hendel Rogers MN 36 F 3:09:52
19 Erica Bibeau Coon Rapids MN 38 F 3:10:39
20 Jodi Penk Litchfield MN 35 F 3:12:54
21 Abra Wiese Stillwater MN 36 F 3:12:58
22 Krisa Drost Hudson WI 36 F 3:14:36
23 Becky Cunningham Baldwin WI 36 F 3:15:34
24 Kelly Nelson Hudson WI 32 F 3:15:39
25 Tara Albores Hudson WI 37 F 3:16:18
26 Mary Miller Rogers MN 31 F 3:16:59
27 Paige Reeves Rochester MN 34 F 3:17:15
28 Mary Grams St. Paul MN 31 F 3:17:55
29 Gina Jensen Minneapolis MN 33 F 3:19:22
30 Sue Havekost St. Louis Park MN 37 F 3:19:58
31 Amy Mortensen Woodbury MN 38 F 3:20:37
32 Becky Eskeli Sartell MN 39 F 3:20:41
33 Nicole Hansen White Bear Lak MN 32 F 3:26:35
34 Lynn Drost Hudson WI 31 F 3:27:33
35 Sarah Thompson-Koontz Monticello MN 34 F 3:34:28
36 Tara Lien Minneapolis MN 31 F 3:35:18
37 Carrie Oster St. Louis Park MN 38 F 3:43:17
38 Janet Christensen St.Paul MN 33 F 3:43:19
39 Melissa Busick Minneapolis MN 33 F 3:48:20
40 Marcella Weiler Loretto MN 35 F 3:58:43
41 Christine Secord Big Lake MN 36 F 4:11:09
42 Jill Goldstein Plymouth MN 38 F 4:11:09
43 Kimberly Blackford Inver Grove He MN 34 F 4:43:18
================================================================================
MALE AGE GROUP 40 - 49
================================================================================
1 Jim Nord Maple Grove MN 43 M 2:17:26
2 Russell Groebner Mapleton MN 41 M 2:35:08
3 John Swallen Shoreview MN 45 M 2:35:45
4 Angelo Fiataruolo Maize KS 42 M 2:36:08
5 Ali Hariri Maple Grove MN 45 M 2:36:37
6 Duane Kroeger Watertown MN 46 M 2:37:27
7 Marty Colburn Chisago MN 42 M 2:37:35
8 Larry Schroeder Owatonna MN 47 M 2:37:47
9 Joe Wirth Minneapolis MN 44 M 2:38:43
10 Brett Lehman Worthington MN 47 M 2:38:54
11 Curt Bossert Mankato MN 49 M 2:39:29
12 Dave Marek Chaska 45 M 2:39:29
13 Rod Van Hoof Inver Grove He MN 44 M 2:41:13
14 Jim Folton Minneapolis MN 48 M 2:45:09
15 Glenn Primeau Inver Grove Ht MN 48 M 2:47:40
16 Brent Bystrom White Bear Tow MN 49 M 2:49:28
17 Mike Kaiser Forest Lake MN 46 M 2:53:01
18 Allan Duffy Columbus 40 M 2:53:02
19 Mike Runnheim Hudson WI 44 M 2:54:48
20 Fabio Rozo Minneapolis MN 46 M 2:54:56
21 Del Dunbar Blaine MN 41 M 2:55:41
22 Randy Simpson Prior Lake MN 48 M 2:58:15
23 Bruce Tripp Richfield MN 42 M 2:59:08
24 Mark Honda Oakdale MN 45 M 2:59:59
25 Dan Jirele Northfield MN 41 M 3:00:40
26 Ron Denlor Champlin MN 47 M 3:05:28
27 Charles Storevik Fridley MN 42 M 3:07:38
28 Tony Klipsic Cottage Grove MN 41 M 3:08:34
29 Scott Holland Andover MN 41 M 3:09:49
30 Michael Tapper Eden Prairie MN 49 M 3:12:26
31 Michael Branch Lino Lakes MN 47 M 3:16:14
32 John Kaiser New Brighton MN 43 M 3:17:35
33 William Bernard Eagan MN 45 M 3:21:55
34 Dan Proell Monticello MN 40 M 3:51:29
35 Gregg Wolfe Minneapolis MN 45 M 3:53:59
36 Steven Larson Edina MN 42 M 4:10:08
================================================================================
FEMALE AGE GROUP 40 - 49
================================================================================
1 Debra Campbell West Lakeland MN 44 F 2:33:15
2 Becky Brudwick North Mankato MN 44 F 2:35:08
3 Lynnette Faragher Worthington MN 45 F 2:52:59
4 Lindy Vincent Minnetonka MN 44 F 2:53:08
5 Barb Tschida Turtle Lake WI 47 F 2:55:28
6 Vicki Anderson New Prague MN 45 F 2:58:15
7 Marla Helseth Minnetonka MN 43 F 2:58:34
8 Diane Kiesow Hudson WI 42 F 2:58:42
9 Joan Penn Blaine MN 47 F 2:59:13
10 Karen Labounty Burnsville MN 40 F 3:01:54
11 Andrea Kretman Afton MN 40 F 3:05:13
12 Julie Kaiser Maple Grove MN 40 F 3:09:00
13 Jane Dittberner New Prague MN 46 F 3:09:25
14 Juli Johnson Eagan MN 40 F 3:09:49
15 Lisa Rowenhorst Lake Elmo MN 45 F 3:12:58
16 Raymundo Quintana Burnsville MN 41 F 3:15:04
17 Elizabeth Baker Robbinsdale MN 49 F 3:20:32
18 Robyn Strauss Hastings MN 40 F 3:34:41
19 Terri Allen Stillwater MN 46 F 3:38:37
20 Noelle Frost Minneapolis MN 44 F 3:41:20
21 Erin Metoxen Apple Valley MN 41 F 3:43:19
22 Thamis Mac An Gabhann Boyceville WI 40 F 3:52:09
23 Kimberly Marshall Dayton MN 41 F 3:58:58
================================================================================
MALE AGE GROUP 50 - 59
================================================================================
1 Kirk Jacobson Hudson WI 52 M 2:35:14
2 Jeff Gullord Maple Grove MN 50 M 2:41:40
3 Brian Sladek Spring Lake Pa MN 51 M 2:42:12
4 Bill Dobbs Minneapolis MN 51 M 2:46:07
5 Scott Foster Brooklyn Cente MN 55 M 2:48:18
6 David Gantz Brooklyn Park MN 50 M 2:57:42
7 Pete Nelson Elk River MN 52 M 2:58:46
8 Charles Brunnette Shoreview MN 53 M 2:59:50
9 John Juvette Stillwater MN 58 M 3:12:58
10 Mark Damario Minneapolis MN 50 M 3:23:13
11 Keith Kaestner Burnsville MN 52 M 3:37:22
12 Garry Zierhut Mpls MN 57 M 4:18:22
================================================================================
FEMALE AGE GROUP 50 - 59
================================================================================
1 Donna Pittman Hudson WI 50 F 2:41:08
2 Joy Rikala Plymouth MN 56 F 3:32:08
================================================================================
MALE AGE GROUP 60 & - UP
================================================================================
1 John Downing Prior Lake MN 64 M 2:55:31
2 Pat Branch Centerville 70 M 3:25:19
================================================================================
FEMALE AGE GROUP 60 & - UP
================================================================================
Total Registered: 250
Total Number of Finishers: 210
Number of Male Finishers: 101
Number of Female Finishers: 109
Did not Finish Race or Did Not Start: 40