INDIANA MIDDLE SCHOOL XC CHAMPIONSHIPS
OCTOBER 1, 2011
*********** TEAM SCORE **********
Boys - JV
1. HEBRON MIDDLE SCHOOL
3 6 11 12 43 (52) (80) = 75
Parker Nuest, Jordan Giacomin, Tyler Hill, VINCENT CREIGHTON, ty
Maldonado, Tyler Porter, JAMES BIXENMAN
2. CLAY MIDDLE SCHOOL
8 9 13 28 36 (42) (62) = 94
Sam Baker, Zane Williams, Jimmy Snyder, Thomas Gastineau, Ian Schuh,
JUSTIN CARLTON, Alex Jacobsen
3. HELADOS CC / CREEKSIDE
5 16 24 26 27 (37) (44) = 98
CARTER HITCHCOCK, Trace Arbuckle, Alan Thompson, Tom Caffrey, Jacob
Jenkins, Jacob Hughes, Luke Hamachek
4. OTTER CREEK MIDDLE SCHOOL
10 19 21 29 31 (32) (39) = 110
Trey Stoner, Avery Briddick, Andrew Paauwe, Jacob Harmon, Adam Elia,
Chris Grassick, Chance Cooper
5. SOUTH KNOX MIDDLE SCHOOL
7 20 23 45 56 (69) (88) = 151
Luke Marchino, Jeb Mayles, Tanner Morrison, Tyler Bolenbaugh, Logan
Snyder, Hunter Roach, Payton Robinson
6. NOBLESVILLE MILLERS
2 4 33 55 60 (73) (79) = 154
Zack Pruitt, Hunter Thompson, Evan Bouillet, Tim Foster, Taylor Burns,
Levi Neuzerling, Blake Allen
7. NORTHSIDE MIDDLE SCHOOL
17 25 38 50 53 (57) (59) = 183
Chandler Steward, Billy Nelson, Taylor Spurling, Caleb White, Eli
Fischer, Justin Spoon, Nick Glesing
8. PENDLETON HEIGHTS MIDDLE SCHOOL
15 22 34 47 85 = 203
Eston Stull, Eric Baker, Tyler Smith, Lucas Tyler, Austin Dunn
9. WEST NOBLE
14 30 49 58 66 (111)(120) = 217
Jonathan Esqueda, Frank Gutierrez, Javier Flores, Raul Moreno, Troy
Barrientos, Erick Contreras, Luis Zamarripa
10. COUGAR XC CLUB
1 40 67 70 86 (107)(108) = 264
Zach Wilson, Simon Langowski, Will Spence, Dylan Benedetto, Christian
Stahly, Ethan Gonzalez, Jimmy Huscroft
11. ZIONSVILLE WEST MIDDLE SCHOOL
46 51 65 74 78 (83)(103) = 314
MITCH THOMPSON, ELLIOT HINES, BLAKE MUNZ, AUSTIN WILLIAMS, FORREST
RIDINGS, JOSH BRUCE, DANIEL PERKINS
12. ZIONSVILLE MIDDLE SCHOOL
35 63 64 82 99 (105)(106) = 343
JAMES SHERIDAN, GRIFFIN BLACK, RIPKEN PACOVSKY, ALEXANDER HARBIN,
MICHAEL GRAHAM, BEN KEENNEY, JOE WEDDLE
13. HAMILTON SOUTHEASTERN JUNIOR HIGH
48 72 75 87 92 (109)(122) = 374
Dylan Petriko, Jacob Day, Anthony Burns, Isaac Keaffaber, Timothy
Stockberger, Justin Fillingsness, Robbie Denton
14. LASALLE ACADEMY
18 61 90 101 115 (118) = 385
Andrew Peterson, Michael Dowd, Roman Philson, Saul Garcia, Nickolas
Day, Dylan Gallup
15. SOUTH DEARBORN
41 71 84 93 121 (126) = 410
Jacob Lane, Justin Jones, Sean Groves, Adam Rector, Dain Beemer, Blake
Mullalley
16. GREENCASTLE MIDDLE SCHOOL
68 76 95 98 100 = 437
Jace Featherston, Jacob Crawley, Tylan Jones, Justin Berish, Willard
Liming
17. GREENWOOD MIDDLE SCHOOL
77 81 89 96 127 (132) = 470
Sam McFarland, Dominick Dillon, Ezekiel Neihart, Ben Hottell, Dalton
Bunch, Cameron Holman
18. CENTER GROVE MIDDLE SCHOOL NORTH
54 97 112 113 123 (124)(128) = 499
Noah Wright, Luke Matthews, Adam Morrow, Caleb Sulya, Ethan Marley,
Dusitn Baird, Will Rasmussen
19. HIGHLAND HILLS MIDDLE SCHOOL
94 102 104 116 129 (130)(133) = 545
Dillon Freiberger, Joseph Murry, Matt Stepp, Parker Wright, Tyler
Popson, Gunther Knotts, Ross Ellis
20. GREENSBURG JUNIOR HIGH
91 110 114 117 119 (125)(131) = 551
Chancey Holdsworth, Kyle Sellers, Kamron Sims, Miles Messer, Koltan
McCullough, Kyran Luken, Lucas Burton
Place TmPl No. Name Class School Time Pace
===== ==== ===== ======================== ========== ============================== ======= =====
1 1 895 Zach Wilson 5 Cougar Xc Club 11:32.4 6:13
2 2 1220 Zack Pruitt 8 Noblesville Millers 11:34.8 6:14
3 1765 Mitch Lipe 7 11:36.5 6:15
4 3 1041 Parker Nuest 7 Hebron Middle School 11:38.9 6:16
5 4 1222 Hunter Thompson 8 Noblesville Millers 11:42.5 6:18
6 5 1056 Carter Hitchcock 6 Helados Cc / Creekside 11:44.6 6:19
7 1749 Simon Holowach 6 11:46.7 6:20
8 6 1037 Jordan Giacomin 8 Hebron Middle School 11:48.1 6:21
9 7 1390 Luke Marchino 6 South Knox Middle School 11:50.3 6:22
10 8 822 Sam Baker 7 Clay Middle School 11:50.6 6:23
11 9 852 Zane Williams 6 Clay Middle School 11:56.4 6:26
12 10 1290 Trey Stoner 6 Otter Creek Middle School 11:57.1 6:26
13 11 1038 Tyler Hill 8 Hebron Middle School 11:57.6 6:26
14 1327 Carson Mills 5 Rossville Middle School 11:57.9 6:26
15 12 1566 Vincent Creighton 8 Hebron Middle School 11:58.6 6:27
16 13 847 Jimmy Snyder 6 Clay Middle School 12:00.4 6:28
17 14 1472 Jonathan Esqueda 8 West Noble 12:01.7 6:28
18 1789 Elliott Mozingo 5 12:01.7 6:29
19 15 1310 Eston Stull 7 Pendleton Heights Middle Schoo 12:03.4 6:29
20 16 1045 Trace Arbuckle 7 Helados Cc / Creekside 12:04.5 6:30
21 17 1252 Chandler Steward 8 Northside Middle School 12:05.2 6:30
22 18 1136 Andrew Peterson 8 Lasalle Academy 12:05.3 6:30
23 19 1264 Avery Briddick 6 Otter Creek Middle School 12:05.5 6:31
24 1584 Aaron Cook 7 Riverside 12:06.7 6:31
25 754 Ian Yorn 6 Batesville Middle School 12:09.8 6:33
26 20 1391 Jeb Mayles 6 South Knox Middle School 12:14.5 6:35
27 21 1285 Andrew Paauwe 8 Otter Creek Middle School 12:16.4 6:36
28 22 1301 Eric Baker 8 Pendleton Heights Middle Schoo 12:17.1 6:37
29 23 1393 Tanner Morrison 7 South Knox Middle School 12:17.9 6:37
30 24 1063 Alan Thompson 7 Helados Cc / Creekside 12:22.7 6:40
31 25 1246 Billy Nelson 7 Northside Middle School 12:23.0 6:40
32 26 1047 Tom Caffrey 7 Helados Cc / Creekside 12:23.5 6:40
33 27 1058 Jacob Jenkins 7 Helados Cc / Creekside 12:23.9 6:40
34 28 833 Thomas Gastineau 5 Clay Middle School 12:26.3 6:42
35 29 1278 Jacob Harmon 8 Otter Creek Middle School 12:27.6 6:42
36 30 1475 Frank Gutierrez 6 West Noble 12:27.9 6:43
37 31 1274 Adam Elia 7 Otter Creek Middle School 12:28.8 6:43
38 1562 Baustin Skillman 8 Doe Creek Middle School 12:30.7 6:44
39 32 1275 Chris Grassick 8 Otter Creek Middle School 12:31.2 6:44
40 33 1207 Evan Bouillet 7 Noblesville Millers 12:31.4 6:44
41 34 1309 Tyler Smith 6 Pendleton Heights Middle Schoo 12:32.4 6:45
42 35 1527 James Sheridan 7 Zionsville Middle School 12:32.9 6:45
43 36 843 Ian Schuh 6 Clay Middle School 12:33.7 6:46
44 37 1057 Jacob Hughes 7 Helados Cc / Creekside 12:33.9 6:46
45 38 1251 Taylor Spurling 7 Northside Middle School 12:35.3 6:47
46 752 Jackson Wooldridge 6 Batesville Middle School 12:35.4 6:47
47 39 1268 Chance Cooper 6 Otter Creek Middle School 12:36.7 6:47
48 40 879 Simon Langowski 8 Cougar Xc Club 12:36.7 6:47
49 41 1363 Jacob Lane 7 South Dearborn 12:36.8 6:47
50 42 1558 Justin Carlton 8 Clay Middle School 12:38.3 6:48
51 1726 Jack Commeville 6 12:38.9 6:49
52 43 1040 Ty Maldonado 6 Hebron Middle School 12:40.4 6:49
53 44 1054 Luke Hamachek 6 Helados Cc / Creekside 12:40.4 6:49
54 45 1369 Tyler Bolenbaugh 8 South Knox Middle School 12:41.3 6:50
55 1291 Chris Taylor 6 Otter Creek Middle School 12:41.7 6:50
56 907 Nick Derheimer 8 Doe Creek Middle School 12:42.9 6:51
57 46 1556 Mitch Thompson 8 Zionsville West Middle School 12:43.0 6:51
58 1059 Matthew Kahn 7 Helados Cc / Creekside 12:44.0 6:51
59 47 1311 Lucas Tyler 7 Pendleton Heights Middle Schoo 12:44.4 6:51
60 48 1024 Dylan Petriko 8 Hamilton Southeastern Junior H 12:45.8 6:52
61 49 1473 Javier Flores 7 West Noble 12:45.9 6:52
62 50 1255 Caleb White 8 Northside Middle School 12:46.5 6:53
63 51 1542 Elliot Hines 8 Zionsville West Middle School 12:46.8 6:53
64 1048 Austin Casati 7 Helados Cc / Creekside 12:47.0 6:53
65 52 1042 Tyler Porter 6 Hebron Middle School 12:47.8 6:53
66 53 1240 Eli Fischer 7 Northside Middle School 12:47.8 6:53
67 54 802 Noah Wright 7 Center Grove Middle School Nor 12:48.4 6:54
68 1279 Levi Herb 6 Otter Creek Middle School 12:49.0 6:54
69 55 1211 Tim Foster 8 Noblesville Millers 12:49.1 6:54
70 56 1397 Logan Snyder 6 South Knox Middle School 12:49.5 6:54
71 1270 Ryan Crowe 8 Otter Creek Middle School 12:49.8 6:54
72 57 1250 Justin Spoon 7 Northside Middle School 12:50.0 6:54
73 58 1479 Raul Moreno 7 West Noble 12:50.4 6:55
74 1053 Spencer Gudgel 6 Helados Cc / Creekside 12:51.0 6:55
75 59 1241 Nick Glesing 8 Northside Middle School 12:51.4 6:55
76 60 1208 Taylor Burns 7 Noblesville Millers 12:51.5 6:55
77 61 1132 Michael Dowd 8 Lasalle Academy 12:52.7 6:56
78 62 834 Alex Jacobsen 8 Clay Middle School 12:53.0 6:56
79 1263 Bailey Barnes 7 Otter Creek Middle School 12:53.2 6:56
80 851 Cole Tucker 8 Clay Middle School 12:54.8 6:57
81 63 1511 Griffin Black 6 Zionsville Middle School 12:55.8 6:58
82 1284 Gunner Nevill 6 Otter Creek Middle School 12:55.8 6:58
83 64 1523 Ripken Pacovsky 7 Zionsville Middle School 12:57.4 6:58
84 65 1546 Blake Munz 6 Zionsville West Middle School 12:58.0 6:59
85 1272 Grant Dennany 7 Otter Creek Middle School 12:58.0 6:59
86 66 1465 Troy Barrientos 7 West Noble 12:59.7 7:00
87 1062 Nathan Richard 7 Helados Cc / Creekside 13:00.2 7:00
88 67 888 Will Spence 6 Cougar Xc Club 13:00.7 7:00
89 1716 Thomas Brelage 5 13:01.5 7:01
90 839 Matthew McCausland 7 Clay Middle School 13:01.7 7:01
91 1261 Chandler Atterson 6 Otter Creek Middle School 13:02.3 7:01
92 68 959 Jace Featherston 6 Greencastle Middle School 13:03.5 7:02
93 1321 Jonathan Theis 4 Perry Central 13:03.6 7:02
94 1287 Devin Ramsey 8 Otter Creek Middle School 13:05.2 7:03
95 1721 Jimmy Cerone 8 13:05.2 7:03
96 1248 Pedro Sanchez 7 Northside Middle School 13:05.9 7:03
97 69 1395 Hunter Roach 6 South Knox Middle School 13:06.5 7:03
98 1282 Tyler Kennedy 6 Otter Creek Middle School 13:07.3 7:04
99 70 870 Dylan Benedetto 8 Cougar Xc Club 13:07.4 7:04
100 71 1362 Justin Jones 7 South Dearborn 13:07.9 7:04
101 942 Garrett Betz 5 Forest Park 13:08.1 7:04
102 1244 Sam Lavelle 7 Northside Middle School 13:08.8 7:05
103 72 1012 Jacob Day 7 Hamilton Southeastern Junior H 13:09.0 7:05
104 1583 Ethan Myler 7 Perry Central 13:09.6 7:05
105 73 1218 Levi Neuzerling 7 Noblesville Millers 13:09.8 7:05
106 74 1557 Austin Williams 8 Zionsville West Middle School 13:10.7 7:06
107 75 1008 Anthony Burns 7 Hamilton Southeastern Junior H 13:11.6 7:06
108 76 958 Jacob Crawley 7 Greencastle Middle School 13:12.9 7:07
109 77 999 Sam McFarland 8 Greenwood Middle School 13:14.2 7:07
110 78 1552 Forrest Ridings 8 Zionsville West Middle School 13:14.4 7:08
111 1249 Zach Schiavello 7 Northside Middle School 13:15.4 7:08
112 1262 Tyler Bailey 7 Otter Creek Middle School 13:15.6 7:08
113 1065 Jacob Washlock 7 Helados Cc / Creekside 13:15.6 7:08
114 1766 Ryan Lipe 7 13:16.2 7:09
115 79 1204 Blake Allen 8 Noblesville Millers 13:16.5 7:09
116 80 1569 James Bixenman 8 Hebron Middle School 13:16.7 7:09
117 81 991 Dominick Dillon 7 Greenwood Middle School 13:17.5 7:09
118 1243 Davis Kessler 7 Northside Middle School 13:17.6 7:09
119 1200 Luke Savage 4 Morgan Township Middle School 13:18.3 7:10
120 936 Elijah Easterday 6 Evansville Christian School 13:18.7 7:10
121 968 Ross Bezold 6 Greendale Middle School 13:21.3 7:11
122 82 1515 Alexander Harbin 7 Zionsville Middle School 13:22.0 7:12
123 83 1538 Josh Bruce 8 Zionsville West Middle School 13:23.4 7:12
124 84 1361 Sean Groves 8 South Dearborn 13:24.4 7:13
125 1276 Brandon Haney 7 Otter Creek Middle School 13:24.5 7:13
126 85 1303 Austin Dunn 8 Pendleton Heights Middle Schoo 13:24.8 7:13
127 86 889 Christian Stahly 7 Cougar Xc Club 13:25.3 7:13
128 87 1019 Isaac Keaffaber 8 Hamilton Southeastern Junior H 13:25.7 7:14
129 768 Jonathon Heidegger 6 Brownsburg East Middle School 13:25.9 7:14
130 1568 Alex Lyons 6 Hebron Middle School 13:26.1 7:14
131 1223 Chris Welch 7 Noblesville Millers 13:26.1 7:14
132 846 Braedy Smith 6 Clay Middle School 13:27.0 7:14
133 88 1396 Payton Robinson 6 South Knox Middle School 13:27.5 7:15
134 89 1000 Ezekiel Neihart 8 Greenwood Middle School 13:28.3 7:15
135 1799 Timothy Riley 8 13:28.5 7:15
136 1785 Jason Minnich Ii 6 13:29.0 7:15
137 90 1137 Roman Philson 7 Lasalle Academy 13:29.7 7:16
138 841 Joey Pietras 7 Clay Middle School 13:29.8 7:16
139 91 976 Chancey Holdsworth 7 Greensburg Junior High 13:30.2 7:16
140 753 Clay Yeaton 8 Batesville Middle School 13:30.3 7:16
141 92 1028 Timothy Stockberger 7 Hamilton Southeastern Junior H 13:30.4 7:16
142 730 Eric Reed 8 Avon South 13:30.5 7:16
143 1214 Mitchell Howard 8 Noblesville Millers 13:31.0 7:16
144 850 Seigo Tomozawa 5 Clay Middle School 13:31.7 7:17
145 93 1365 Adam Rector 8 South Dearborn 13:32.5 7:17
146 1036 Johnnie Fry 6 Hebron Middle School 13:32.6 7:17
147 1141 Jordan Edgington 6 MacOnaquah 13:33.2 7:18
148 728 Sean Hughes 8 Avon South 13:33.2 7:18
149 94 1072 Dillon Freiberger 5 Highland Hills Middle School 13:35.3 7:19
150 935 Gavin Dodd 4 Evansville Christian School 13:35.8 7:19
151 1389 B.J. Lay 8 South Knox Middle School 13:37.5 7:20
152 95 962 Tylan Jones 6 Greencastle Middle School 13:40.0 7:21
153 96 995 Ben Hottell 6 Greenwood Middle School 13:42.1 7:22
154 1232 Noah Rothrock 6 North Harrison Middle School 13:43.1 7:23
155 1254 Sam Ventura 8 Northside Middle School 13:43.6 7:23
156 97 795 Luke Matthews 6 Center Grove Middle School Nor 13:46.3 7:25
157 98 957 Justin Berish 6 Greencastle Middle School 13:47.4 7:25
158 99 1514 Michael Graham 8 Zionsville Middle School 13:47.7 7:25
159 100 966 Willard Liming 7 Greencastle Middle School 13:49.1 7:26
160 101 1134 Saul Garcia 6 Lasalle Academy 13:51.4 7:27
161 102 1084 Joseph Murry 6 Highland Hills Middle School 13:53.2 7:28
162 938 Quinn Luker 7 Evansville Christian School 13:54.7 7:29
163 103 1549 Daniel Perkins 8 Zionsville West Middle School 13:55.2 7:29
164 104 1090 Matt Stepp 7 Highland Hills Middle School 13:55.7 7:30
165 1544 Dan Kasnick 7 Zionsville West Middle School 13:56.6 7:30
166 105 1518 Ben Keenney 7 Zionsville Middle School 13:57.3 7:31
167 106 1535 Joe Weddle 7 Zionsville Middle School 13:59.3 7:32
168 107 874 Ethan Gonzalez 7 Cougar Xc Club 14:00.1 7:32
169 1520 Jason Marron 7 Zionsville Middle School 14:02.0 7:33
170 1550 Harrison Phillips 7 Zionsville West Middle School 14:02.5 7:33
171 1051 Andrew Fleck 7 Helados Cc / Creekside 14:07.8 7:36
172 1271 Evan Curry 6 Otter Creek Middle School 14:08.2 7:36
173 1352 Mark Mann 6 Silver Creek Middle School 14:09.0 7:37
174 1539 Michael Bruce 6 Zionsville West Middle School 14:09.9 7:37
175 108 878 Jimmy Huscroft 6 Cougar Xc Club 14:10.1 7:38
176 109 1016 Justin Fillingsness 7 Hamilton Southeastern Junior H 14:10.3 7:38
177 1748 Robert Hofmann 7 14:11.9 7:39
178 110 986 Kyle Sellers 6 Greensburg Junior High 14:12.8 7:39
179 1288 Dalton Sconce 6 Otter Creek Middle School 14:13.7 7:39
180 111 1468 Erick Contreras 7 West Noble 14:15.5 7:40
181 825 Jackson Capelli 7 Clay Middle School 14:15.6 7:40
182 882 Max Moroknek 6 Cougar Xc Club 14:17.4 7:41
183 1705 David Bishop 6 14:17.5 7:42
184 112 797 Adam Morrow 6 Center Grove Middle School Nor 14:18.8 7:42
185 1756 Jack Kinsel 6 14:21.5 7:44
186 1555 Evan Thompson 6 Zionsville West Middle School 14:21.5 7:44
187 871 Alec Booth 6 Cougar Xc Club 14:22.1 7:44
188 1586 Chase Howard 7 Silver Creek Middle School 14:22.7 7:44
189 113 801 Caleb Sulya 6 Center Grove Middle School Nor 14:22.9 7:44
190 114 987 Kamron Sims 7 Greensburg Junior High 14:23.3 7:45
191 1540 Ryan Carr 7 Zionsville West Middle School 14:24.5 7:45
192 115 1131 Nickolas Day 8 Lasalle Academy 14:24.6 7:45
193 116 1093 Parker Wright 7 Highland Hills Middle School 14:24.9 7:45
194 770 Andrew Lehn 6 Brownsburg East Middle School 14:25.9 7:46
195 1209 Bailey Campbell 8 Noblesville Millers 14:28.5 7:47
196 909 Aaron Kirklin 7 Doe Creek Middle School 14:28.7 7:48
197 1534 Robert Vukovich 8 Zionsville Middle School 14:29.4 7:48
198 1206 Alex Board 7 Noblesville Millers 14:35.3 7:51
199 1146 Jonathan Morgan 7 MacOnaquah 14:35.6 7:51
200 117 981 Miles Messer 6 Greensburg Junior High 14:37.4 7:52
201 1516 Zachary Harbin 6 Zionsville Middle School 14:38.7 7:53
202 118 1133 Dylan Gallup 8 Lasalle Academy 14:42.9 7:55
203 119 980 Koltan McCullough 6 Greensburg Junior High 14:44.2 7:56
204 120 1483 Luis Zamarripa 8 West Noble 14:44.2 7:56
205 1592 Alex Wilson 6 Legacy Christian School 14:45.0 7:56
206 726 Nathan Gossman 8 Avon South 14:45.4 7:56
207 1213 Jason Houck 7 Noblesville Millers 14:51.0 8:00
208 1476 Martin Guzman 6 West Noble 14:52.7 8:00
209 1564 Cameron Wildman 7 Evansville Christian School 14:55.4 8:02
210 1269 Stephen Cornwell 8 Otter Creek Middle School 14:56.4 8:02
211 121 1360 Dain Beemer 8 South Dearborn 14:56.5 8:02
212 122 1014 Robbie Denton 7 Hamilton Southeastern Junior H 14:57.4 8:03
213 1140 Robert Dunham 6 MacOnaquah 15:00.6 8:05
214 1786 Owen Mocarski 6 15:00.8 8:05
215 1739 Drake Hall 6 15:01.0 8:05
216 123 794 Ethan Marley 7 Center Grove Middle School Nor 15:02.7 8:06
217 1474 Fabian Gonzalez 6 West Noble 15:03.7 8:06
218 1528 Charlie Sorrells 7 Zionsville Middle School 15:04.2 8:07
219 1517 Brian Healey 7 Zionsville Middle School 15:04.6 8:07
220 124 779 Dusitn Baird 6 Center Grove Middle School Nor 15:05.3 8:07
221 826 Jacob Conn 6 Clay Middle School 15:05.3 8:07
222 1139 Brandon Diaz 6 MacOnaquah 15:05.5 8:07
223 1522 Logan Michael 6 Zionsville Middle School 15:08.0 8:09
224 1533 Anthony Vukovich 7 Zionsville Middle School 15:08.3 8:09
225 1017 Jake Hardee 7 Hamilton Southeastern Junior H 15:08.8 8:09
226 1537 Cam Bohl 8 Zionsville West Middle School 15:11.1 8:10
227 945 Josh Claybaugh 6 Frankton 15:14.9 8:12
228 125 977 Kyran Luken 6 Greensburg Junior High 15:18.8 8:14
229 762 Eric Beard 6 Brownsburg East Middle School 15:21.5 8:16
230 1375 Carter Derouin 6 South Knox Middle School 15:24.9 8:18
231 1599 Alec Wroblewski 5 Legacy Christian School 15:30.1 8:21
232 126 1364 Blake Mullalley 8 South Dearborn 15:30.6 8:21
233 906 Bobby Ditsch 6 Dickinson Faa 15:30.8 8:21
234 877 Chris Hoover 6 Cougar Xc Club 15:31.7 8:21
235 127 988 Dalton Bunch 7 Greenwood Middle School 15:38.6 8:25
236 821 Jack Altenburger 6 Clay Middle School 15:39.8 8:26
237 128 799 Will Rasmussen 7 Center Grove Middle School Nor 15:51.3 8:32
238 1717 Jackson Brittain 6 15:51.6 8:32
239 897 Brandon Briggs 7 Crestview Middle School 15:52.6 8:33
240 1007 Nick Barr 7 Hamilton Southeastern Junior H 15:55.3 8:34
241 1005 Nathan Adam 7 Hamilton Southeastern Junior H 15:56.2 8:35
242 778 Spencer Alexander 6 Center Grove Middle School Nor 15:56.5 8:35
243 129 1086 Tyler Popson 6 Highland Hills Middle School 16:02.3 8:38
244 130 1076 Gunther Knotts 6 Highland Hills Middle School 16:02.7 8:38
245 131 973 Lucas Burton 6 Greensburg Junior High 16:09.7 8:42
246 1548 Josh Myers 6 Zionsville West Middle School 16:13.2 8:44
247 132 994 Cameron Holman 6 Greenwood Middle School 16:20.7 8:48
248 948 Zac Hughes 8 Frankton 16:22.6 8:49
249 1591 Zac Cochran 8 Legacy Christian School 16:31.6 8:54
250 1009 Brandon Byrns 7 Hamilton Southeastern Junior H 16:43.5 9:00
251 1481 Jeovani Puente 6 West Noble 16:49.2 9:03
252 1579 Bryan Conrad 7 Noblesville Millers 16:52.8 9:05
253 1226 Nathan Deatrick 6 North Harrison Middle School 16:53.1 9:05
254 812 Noah Cook 7 Christian Academy Of Indiana 16:56.3 9:07
255 792 Kaleb Kile 6 Center Grove Middle School Nor 16:58.4 9:08
256 899 Dane Eherenman 7 Crestview Middle School 17:01.7 9:10
257 133 1071 Ross Ellis 5 Highland Hills Middle School 17:04.8 9:11
258 984 Branson Schonfeld 6 Greensburg Junior High 17:14.9 9:17
259 1077 Jacob Langdon 6 Highland Hills Middle School 17:14.9 9:17
260 1070 Bruce Chaleunphanh 6 Highland Hills Middle School 17:31.6 9:26
261 1385 Braydon Jones 6 South Knox Middle School 18:06.4 9:45
262 791 Dakota Henry 6 Center Grove Middle School Nor 18:21.2 9:53
263 784 Andrew Castellano 6 Center Grove Middle School Nor 19:11.0 10:19
264 1593 Josiah Allee 6 Legacy Christian School 19:14.0 10:21
265 835 Jimmy Jarzynski 6 Clay Middle School 20:07.9 10:50
266 780 Mitchell Black 6 Center Grove Middle School Nor 21:05.2 11:21
267 1069 Spencer Booth 7 Highland Hills Middle School 21:35.5 11:37