INDIANA MIDDLE SCHOOL XC CHAMPIONSHIPS
October 1, 2016
*********** TEAM SCORE **********
Big Schools - Boys
1. WESTVIEW
1 4 14 24 32 (41) (89) = 75
Spencer Carpenter, Remington Carpenter, Adrian Miller, Payton Oliver,
Dom Hostetler, Ryan D. Miller, Andrew Cupp
2. COUGAR XC
11 12 15 18 19 (47) (62) = 75
William Anderson, Alex Brown, Gus Rothrock, Carter Spaulding, Owen
Urtel, Trevor Harris, Kole Mathison
3. HELADOS
3 6 13 42 67 (125)(128) = 131
Hudson Alden, Bingham Hudson, Nathan Seketa, Ian Salmon, Krishna
Thirunavukkarasu, Layne Epple, Carson Woods
4. NOBLESVILLE EAST MIDDLE SCHOOL
16 21 23 31 44 (59) (70) = 135
Luke Shinneman, Cole Kimmel, Billy Gregory, Sam Greenaway, Ian
Montarsi, Nathan Smith, Asher Propst
5. CIC CRUA
8 17 22 40 63 = 150
Jaylen Castillo, Nick Simmopolis, Will Clark, Josh Brown, Max McCollum
6. NORTHSIDE MIDDLE SCHOOL
25 27 38 52 55 (68) (93) = 197
Gabe Wills, Matthew Newell, Collin Pruitt, Kyle Carlson, Tanner Dozier,
Max Wilson, Luke Golding
7. ZIONSVILLE MIDDLE SCHOOL
7 9 49 61 91 (113)(114) = 217
Alex Hamilton, Logan Cole, Sam Miller, Andrew Albrecht, Levi Thomas,
Graham Asam, Benjamin Larsen
8. TROJANXC16
2 43 46 53 84 (121)(122) = 228
Eads Fouche, Lucas Lemme, Quavion Galbreath, Matthew Jones, Tate
Wheeler, Alex Pellegrino, John Thomas Underhill
9. NOBLESVILLE WEST MS
10 33 58 73 77 (82) (83) = 251
Andrew Anderson, Daniel Vega, Kolby Kazmierski, Noah Bushong, Landon
Swift, Jacob Bragg, Travis Hickner
10. WESTFIELD MIDDLE SCHOOL
26 36 50 66 78 (86) (87) = 256
Robby Bogdajewicz, Tyler Smith, Max Woehler, Lincoln Strong, Kyler
Koning, Ben Wallace, Josh Barnett
11. SEYMOUR MIDDLE SCHOOL BOYS
29 45 48 65 92 (116)(130) = 279
Spanky Kleber, Isaac Schafer, Ethan Dippold, Carter Hendrix, Brycen
Baugh, Jude Bane, Casey Regruth
12. OTTER CREEK
30 35 69 85 124 (147)(196) = 343
Ian Gadberry, Collin Trausch, Anthony Adams, Nolan White, Josiah Webb,
Hayden McCarty, Jordan Way
13. PHMS
28 60 80 99 103 (105)(149) = 370
Aj Alderman, Mitchell Cobb, Kyle Drinkut, Taylor Skalon, Elijah Creel,
Riley Keller, Caleb Frakes
14. HONEY CREEK MIDDLE SCHOOL
20 54 57 115 133 (157) = 379
Matt Gambill, Cael Light, Rohan Oomman, Tyler Peterson, Zach Mundell,
Luke Grismer
15. FALL CREEK JUNIOR HIGH
51 71 74 90 100 (148) = 386
Will Marquardt, Declan Golden, Lucas Rankin, Andrew Koehler, Luke
Pfanstiel, Zane Davis
16. JACKSON CREEK MIDDLE SCHOOL
34 56 88 104 119 (120)(176) = 401
Neal Alderson, John Asplund, Josh Davis, Patrick Joyce, Anthony
Gleason, John Talbott, David Rice
17. JASPER MIDDLE SCHOOL
72 81 94 108 142 (143)(156) = 497
Seth Eckert, Jayden Boeglin, Blake Danzer, Abe Eckman, Jared Craven,
Carter Mundy, Corbin Begle
18. FISHERS JUNIOR HIGH
5 39 146 169 170 = 529
Bailey Wilson, Jonathon Roth, Charlie Lux, Logan Hess, Tommy
Chesebrough
19. HIGHLAND HILLS
102 106 111 118 123 (159)(172) = 560
Weston Naville, Mitchel Meier, Jacob Shackleford, Sam Fletcher, Grant
Coleman, Emerson Graf, Tyler Hess
20. LOWELL MIDDLE SCHOOL
79 96 132 134 135 (137)(145) = 576
Danny Hotler, Jae Blank, Griffin Martinez, Nathan Napiwocki, Jackson
Bakker, Vaughn Huber, Nathan Hayden
21. CASTLE CROSS COUNTRY CLUB
37 98 117 164 168 = 584
Tyler Spurling, Jackson Kramer, John Economou, Elias McCleary, Gabe
Land
22. HAMILTON SOUTHEASTERN JUNIOR HIGH
101 107 141 144 154 (181)(191) = 647
Ryan Brisben, Alex McGraw, Lucas Wright, Isaac Calisto, Omar
Elsayed Ahmed, Gage Pratt, Maxwell Kittleson
23. AVON SOUTH
97 126 138 140 150 (152)(162) = 651
Zach Tandoc, Tom Hancock, Riley Wittkamper, Dawit Solomon, Logan
Shaffer, Sam Crook, Jake Painter
24. ZIONSVILLE WEST MIDDLE SCHOOL
76 110 151 153 175 (177) = 665
Jack Turner, Shaefer Krohn, Nate Christofferson, Ryan Luke, Aidan
Klemm, Samuel Randle
25. SHELBYVILLE MIDDLE SCHOOL
75 127 129 171 178 (189) = 680
Taige Mummert, Ryan Larner, Michael Fox, Elijah Von Werder, Brock
Smith, Randy Hubbell
26. WESTERN MIDDLE SCHOOL
64 95 166 193 195 = 713
Brayden Curnutt, Pete Bradshaw, Adam Turner, Zach Cline, Tyler Miller
27. DOE CREEK MIDDLE SCHOOL
109 131 160 163 174 (184)(192) = 737
Nolan Esphich, Hayden Isaacs, Carter Stogsdill, Luke Wiegand, Adam
Buehrer, Samual Rigsbee, Jeffrey Lewis
28. MEMORIAL PARK MIDDLE SCHOOL
112 136 158 165 173 (179)(183) = 744
Eli Jordan, Isaac Combs, Xavier Gray, Solomon Osborne, Quentin Cox,
Alex Aylward, Keaton Grider
29. KAHLER MIDDLE SCHOOL
139 155 180 182 185 (188)(190) = 841
Zach Vollrath, Conrad Wager III, Luis Martinez, Zakaria Mohiuddin,
Parker Engel, Vince Vanderveen, Danny McGrath
30. TECUMSEH JUNIOR HIGH
161 167 186 187 194 = 895
Luis Ojeda, Leo Crampton, Henry Salazar Moran, Jerry Donahue, Evan
Acher
Place TmPl No. Name Class School Time Pace
===== ==== ===== ======================== ========== ============================== ======= =====
1 1 1721 Spencer Carpenter 8 Westview 9:33.9 5:09
2 2 1594 Eads Fouche 8 Trojanxc16 9:38.6 5:12
3 3 1001 Hudson Alden 8 Helados 9:39.4 5:12
4 4 1722 Remington Carpenter 8 Westview 9:40.5 5:13
5 5 955 Bailey Wilson 8 Fishers Junior High 9:47.5 5:16
6 851 Will Jefferson 8 Clark-Pleasant Middle School 9:47.8 5:16
7 6 1007 Bingham Hudson 8 Helados 9:49.4 5:17
8 7 1763 Alex Hamilton 8 Zionsville Middle School 9:50.4 5:18
9 8 847 Jaylen Castillo 8 Cic Crua 9:51.1 5:18
10 9 1756 Logan Cole 8 Zionsville Middle School 9:52.3 5:19
11 10 1234 Andrew Anderson 8 Noblesville West Ms 9:52.6 5:19
12 11 861 William Anderson 8 Cougar Xc 9:53.4 5:19
13 1935 Jacob Kodrick 8 9:55.5 5:21
14 12 863 Alex Brown 7 Cougar Xc 9:56.6 5:21
15 13 1015 Nathan Seketa 8 Helados 9:59.8 5:23
16 14 1726 Adrian Miller 8 Westview 10:00.7 5:23
17 15 882 Gus Rothrock 8 Cougar Xc 10:00.8 5:23
18 16 1225 Luke Shinneman 7 Noblesville East Middle School 10:00.8 5:24
19 17 850 Nick Simmopolis 8 Cic Crua 10:00.9 5:24
20 18 887 Carter Spaulding 8 Cougar Xc 10:01.7 5:24
21 19 888 Owen Urtel 8 Cougar Xc 10:01.9 5:24
22 20 1040 Matt Gambill 7 Honey Creek Middle School 10:07.3 5:27
23 21 1210 Cole Kimmel 8 Noblesville East Middle School 10:07.8 5:27
24 22 848 Will Clark 8 Cic Crua 10:08.2 5:27
25 1959 Carson Heath 8 10:08.8 5:28
26 23 1205 Billy Gregory 8 Noblesville East Middle School 10:09.9 5:28
27 24 1733 Payton Oliver 8 Westview 10:10.6 5:29
28 25 1292 Gabe Wills 8 Northside Middle School 10:13.3 5:30
29 26 1697 Robby Bogdajewicz 8 Westfield Middle School 10:13.8 5:30
30 27 1285 Matthew Newell 7 Northside Middle School 10:13.8 5:30
31 28 1328 Aj Alderman 8 Phms 10:15.6 5:31
32 29 1415 Spanky Kleber 8 Seymour Middle School Boys 10:15.8 5:32
33 30 1308 Ian Gadberry 8 Otter Creek 10:17.3 5:32
34 31 1204 Sam Greenaway 8 Noblesville East Middle School 10:18.0 5:33
35 32 1724 Dom Hostetler 8 Westview 10:19.6 5:34
36 33 1257 Daniel Vega 7 Noblesville West Ms 10:20.4 5:34
37 34 1070 Neal Alderson 8 Jackson Creek Middle School 10:21.2 5:34
38 35 1314 Collin Trausch 8 Otter Creek 10:21.3 5:35
39 36 1712 Tyler Smith 8 Westfield Middle School 10:21.5 5:35
40 37 838 Tyler Spurling 8 Castle Cross Country Club 10:22.0 5:35
41 38 1288 Collin Pruitt 8 Northside Middle School 10:22.4 5:35
42 39 954 Jonathon Roth 8 Fishers Junior High 10:22.4 5:35
43 40 846 Josh Brown 8 Cic Crua 10:23.3 5:36
44 41 1728 Ryan D. Miller 8 Westview 10:23.5 5:36
45 42 1013 Ian Salmon 8 Helados 10:23.7 5:36
46 43 1606 Lucas Lemme 7 Trojanxc16 10:24.3 5:36
47 44 1213 Ian Montarsi 8 Noblesville East Middle School 10:24.4 5:36
48 45 1418 Isaac Schafer 8 Seymour Middle School Boys 10:25.2 5:37
49 46 1595 Quavion Galbreath 6 Trojanxc16 10:25.6 5:37
50 47 872 Trevor Harris 7 Cougar Xc 10:25.7 5:37
51 48 1410 Ethan Dippold 8 Seymour Middle School Boys 10:26.9 5:37
52 49 1772 Sam Miller 8 Zionsville Middle School 10:28.0 5:38
53 50 1715 Max Woehler 7 Westfield Middle School 10:28.5 5:38
54 51 942 Will Marquardt 7 Fall Creek Junior High 10:28.9 5:39
55 52 1272 Kyle Carlson 8 Northside Middle School 10:29.0 5:39
56 53 1602 Matthew Jones 8 Trojanxc16 10:30.5 5:39
57 54 1042 Cael Light 8 Honey Creek Middle School 10:31.8 5:40
58 55 1276 Tanner Dozier 7 Northside Middle School 10:32.3 5:40
59 56 1071 John Asplund 8 Jackson Creek Middle School 10:33.9 5:41
60 57 1044 Rohan Oomman 8 Honey Creek Middle School 10:34.5 5:42
61 58 1245 Kolby Kazmierski 7 Noblesville West Ms 10:36.9 5:43
62 59 1227 Nathan Smith 8 Noblesville East Middle School 10:38.2 5:44
63 60 1331 Mitchell Cobb 8 Phms 10:38.8 5:44
64 61 1747 Andrew Albrecht 8 Zionsville Middle School 10:39.0 5:44
65 62 876 Kole Mathison 6 Cougar Xc 10:39.1 5:44
66 956 Luke Kraft 8 Fishers Junior High School 10:39.5 5:44
67 63 849 Max McCollum 8 Cic Crua 10:40.1 5:45
68 64 1691 Brayden Curnutt 8 Western Middle School 10:40.4 5:45
69 65 1413 Carter Hendrix 8 Seymour Middle School Boys 10:40.7 5:45
70 66 1713 Lincoln Strong 8 Westfield Middle School 10:40.9 5:45
71 890 Alec Wrobleski 8 Cougar Xc 10:40.9 5:45
72 67 1017 Krishna Thirunavukkarasu 7 Helados 10:41.5 5:45
73 68 1293 Max Wilson 8 Northside Middle School 10:41.7 5:45
74 880 Jackson Pasheilich 8 Cougar Xc 10:42.1 5:46
75 69 1303 Anthony Adams 8 Otter Creek 10:42.3 5:46
76 70 1218 Asher Propst 6 Noblesville East Middle School 10:42.7 5:46
77 71 938 Declan Golden 8 Fall Creek Junior High 10:44.6 5:47
78 72 1084 Seth Eckert 8 Jasper Middle School 10:45.6 5:48
79 73 1864 Noah Bushong 7 Noblesville West Ms 10:45.8 5:48
80 74 949 Lucas Rankin 8 Fall Creek Junior High 10:45.9 5:48
81 75 1423 Taige Mummert 8 Shelbyville Middle School 10:46.4 5:48
82 76 1800 Jack Turner 7 Zionsville West Middle School 10:46.7 5:48
83 1943 Hunter Thompson 8 10:46.8 5:48
84 77 1256 Landon Swift 7 Noblesville West Ms 10:48.3 5:49
85 1203 Nate Foster 8 Noblesville East Middle School 10:48.6 5:49
86 78 1704 Kyler Koning 8 Westfield Middle School 10:49.0 5:49
87 79 1143 Danny Hotler 8 Lowell Middle School 10:49.5 5:50
88 1941 Kaden Wise 8 Central Middle School 10:49.9 5:50
89 80 1335 Kyle Drinkut 8 Phms 10:50.5 5:50
90 81 1081 Jayden Boeglin 6 Jasper Middle School 10:51.1 5:51
91 82 1236 Jacob Bragg 6 Noblesville West Ms 10:51.9 5:51
92 1965 Mark Rinehart 7 10:52.5 5:51
93 83 1243 Travis Hickner 8 Noblesville West Ms 10:52.5 5:51
94 84 1615 Tate Wheeler 8 Trojanxc16 10:53.8 5:52
95 85 1317 Nolan White 7 Otter Creek 10:54.2 5:52
96 884 Dillon Smith 8 Cougar Xc 10:54.6 5:52
97 86 1714 Ben Wallace 8 Westfield Middle School 10:55.7 5:53
98 87 1695 Josh Barnett 7 Westfield Middle School 10:55.9 5:53
99 1707 Evan Rink 8 Westfield Middle School 10:56.1 5:53
100 88 1073 Josh Davis 8 Jackson Creek Middle School 10:56.2 5:53
101 89 1723 Andrew Cupp 8 Westview 10:57.9 5:54
102 90 940 Andrew Koehler 7 Fall Creek Junior High 10:58.3 5:54
103 91 1780 Levi Thomas 7 Zionsville Middle School 10:59.3 5:55
104 1151 Jackson Cutrell 8 Memorial 10:59.8 5:55
105 1238 Evan Campbell 8 Noblesville West Ms 10:59.8 5:55
106 92 1404 Brycen Baugh 8 Seymour Middle School Boys 11:00.9 5:56
107 93 1278 Luke Golding 8 Northside Middle School 11:00.9 5:56
108 94 1083 Blake Danzer 8 Jasper Middle School 11:02.2 5:56
109 95 1689 Pete Bradshaw 7 Western Middle School 11:03.0 5:57
110 96 1138 Jae Blank 7 Lowell Middle School 11:03.3 5:57
111 97 794 Zach Tandoc 8 Avon South 11:05.3 5:58
112 98 834 Jackson Kramer 5 Castle Cross Country Club 11:06.8 5:59
113 99 1348 Taylor Skalon 8 Phms 11:07.1 5:59
114 100 947 Luke Pfanstiel 8 Fall Creek Junior High 11:07.7 5:59
115 1837 Jacob Fisher 8 Cougar Xc 11:09.0 6:00
116 1287 Eric Olson 8 Northside Middle School 11:09.5 6:00
117 101 978 Ryan Brisben 7 Hamilton Southeastern Junior H 11:10.2 6:01
118 102 1027 Weston Naville 7 Highland Hills 11:10.8 6:01
119 103 1334 Elijah Creel 7 Phms 11:10.8 6:01
120 104 1075 Patrick Joyce 7 Jackson Creek Middle School 11:12.0 6:02
121 105 1341 Riley Keller 8 Phms 11:12.0 6:02
122 106 1026 Mitchel Meier 7 Highland Hills 11:12.3 6:02
123 107 985 Alex McGraw 8 Hamilton Southeastern Junior H 11:13.8 6:03
124 108 1085 Abe Eckman 7 Jasper Middle School 11:15.1 6:03
125 109 892 Nolan Esphich 8 Doe Creek Middle School 11:15.9 6:04
126 110 1793 Shaefer Krohn 8 Zionsville West Middle School 11:16.1 6:04
127 864 Joshua Bubp 7 Cougar Xc 11:16.6 6:04
128 111 1028 Jacob Shackleford 5 Highland Hills 11:17.5 6:05
129 112 1159 Eli Jordan 8 Memorial Park Middle School 11:18.0 6:05
130 113 1748 Graham Asam 7 Zionsville Middle School 11:19.0 6:06
131 114 1767 Benjamin Larsen 7 Zionsville Middle School 11:19.5 6:06
132 115 1045 Tyler Peterson 8 Honey Creek Middle School 11:20.3 6:06
133 116 1403 Jude Bane 6 Seymour Middle School Boys 11:20.7 6:06
134 869 Curran Eastes 7 Cougar Xc 11:20.8 6:06
135 117 833 John Economou 8 Castle Cross Country Club 11:20.9 6:07
136 118 1021 Sam Fletcher 6 Highland Hills 11:21.0 6:07
137 119 1074 Anthony Gleason 8 Jackson Creek Middle School 11:21.1 6:07
138 120 1078 John Talbott 8 Jackson Creek Middle School 11:21.9 6:07
139 121 1608 Alex Pellegrino 7 Trojanxc16 11:22.6 6:07
140 1758 Decatur Dell 7 Zionsville Middle School 11:22.8 6:08
141 122 1614 John Thomas Underhill 8 Trojanxc16 11:22.8 6:08
142 123 1019 Grant Coleman 7 Highland Hills 11:23.8 6:08
143 1945 Austin Wilson 6 11:23.9 6:08
144 124 1316 Josiah Webb 8 Otter Creek 11:24.9 6:09
145 125 1004 Layne Epple 6 Helados 11:25.0 6:09
146 126 780 Tom Hancock 8 Avon South 11:25.2 6:09
147 127 1422 Ryan Larner 8 Shelbyville Middle School 11:26.0 6:09
148 128 1016 Carson Woods 8 Helados 11:27.0 6:10
149 1701 Ben Harris 8 Westfield Middle School 11:27.0 6:10
150 877 Ian Miller 7 Cougar Xc 11:28.1 6:10
151 129 1419 Michael Fox 7 Shelbyville Middle School 11:28.3 6:11
152 1775 Thomas Palisson 8 Zionsville Middle School 11:29.0 6:11
153 1762 Drew Gillespie 8 Zionsville Middle School 11:29.3 6:11
154 130 1417 Casey Regruth 7 Seymour Middle School Boys 11:29.4 6:11
155 131 893 Hayden Isaacs 7 Doe Creek Middle School 11:29.5 6:11
156 132 1146 Griffin Martinez 8 Lowell Middle School 11:30.0 6:11
157 133 1043 Zach Mundell 8 Honey Creek Middle School 11:30.1 6:11
158 1242 Jack Hickner 8 Noblesville West Ms 11:30.3 6:12
159 134 1148 Nathan Napiwocki 8 Lowell Middle School 11:30.3 6:12
160 135 1137 Jackson Bakker 7 Lowell Middle School 11:30.5 6:12
161 136 1155 Isaac Combs 8 Memorial Park Middle School 11:32.1 6:13
162 1250 Max Milam 7 Noblesville West Ms 11:32.5 6:13
163 137 1144 Vaughn Huber 7 Lowell Middle School 11:32.6 6:13
164 1014 Charlie Schuman 7 Helados 11:33.0 6:13
165 138 796 Riley Wittkamper 8 Avon South 11:33.3 6:13
166 139 1101 Zach Vollrath 7 Kahler Middle School 11:34.3 6:14
167 140 792 Dawit Solomon 8 Avon South 11:34.7 6:14
168 141 988 Lucas Wright 8 Hamilton Southeastern Junior H 11:36.0 6:15
169 862 Brett Barnhart 8 Cougar Xc 11:36.4 6:15
170 142 1082 Jared Craven 6 Jasper Middle School 11:36.4 6:15
171 143 1086 Carter Mundy 6 Jasper Middle School 11:36.6 6:15
172 886 Alex Smith 8 Cougar Xc 11:37.1 6:15
173 144 981 Isaac Calisto 7 Hamilton Southeastern Junior H 11:37.1 6:15
174 145 1142 Nathan Hayden 6 Lowell Middle School 11:38.4 6:16
175 146 953 Charlie Lux 8 Fishers Junior High 11:39.4 6:16
176 1706 Garrett Mowry 7 Westfield Middle School 11:40.3 6:17
177 1768 Aidan Lett 8 Zionsville Middle School 11:40.3 6:17
178 1605 Paul Lee 8 Trojanxc16 11:41.4 6:18
179 1612 Jack Sterchi 6 Trojanxc16 11:42.1 6:18
180 147 1313 Hayden McCarty 8 Otter Creek 11:43.8 6:19
181 148 935 Zane Davis 8 Fall Creek Junior High 11:44.3 6:19
182 149 1338 Caleb Frakes 7 Phms 11:44.4 6:19
183 1873 Aidan Wright 7 Westfield Middle School 11:44.9 6:19
184 150 790 Logan Shaffer 8 Avon South 11:46.5 6:20
185 151 1789 Nate Christofferson 8 Zionsville West Middle School 11:46.8 6:20
186 1753 Jacob Christensen 8 Zionsville Middle School 11:47.6 6:21
187 152 776 Sam Crook 8 Avon South 11:47.6 6:21
188 153 1794 Ryan Luke 6 Zionsville West Middle School 11:47.8 6:21
189 1709 Ryan Schemel 8 Westfield Middle School 11:47.9 6:21
190 1717 Kyle Zellers 8 Westfield Middle School 11:48.5 6:21
191 1592 Noah Ebbert 7 Trojanxc16 11:48.8 6:22
192 154 982 Omar Elsayed Ahmed 8 Hamilton Southeastern Junior H 11:49.0 6:22
193 155 1102 Conrad Wager III 7 Kahler Middle School 11:49.2 6:22
194 156 1080 Corbin Begle 6 Jasper Middle School 11:50.5 6:22
195 1342 Owen Lowhorn 8 Phms 11:50.5 6:22
196 1752 Stuart Buttars 8 Zionsville Middle School 11:50.9 6:23
197 157 1041 Luke Grismer 7 Honey Creek Middle School 11:51.0 6:23
198 158 1157 Xavier Gray 7 Memorial Park Middle School 11:51.7 6:23
199 878 August Miller 8 Cougar Xc 11:51.8 6:23
200 1152 Andrew Golba 7 Memorial 11:52.6 6:24
201 1409 Dylan Danson 6 Seymour Middle School Boys 11:52.9 6:24
202 159 1022 Emerson Graf 5 Highland Hills 11:53.0 6:24
203 1779 Benjamin Sloan 7 Zionsville Middle School 11:54.6 6:25
204 160 896 Carter Stogsdill 7 Doe Creek Middle School 11:54.9 6:25
205 1761 Max Essley 7 Zionsville Middle School 11:55.3 6:25
206 161 1537 Luis Ojeda 7 Tecumseh Junior High 11:55.4 6:25
207 1750 Jackson Bohm 8 Zionsville Middle School 11:55.7 6:25
208 1705 Alex Lefevre 8 Westfield Middle School 11:55.8 6:25
209 162 786 Jake Painter 8 Avon South 11:55.8 6:25
210 163 897 Luke Wiegand 7 Doe Creek Middle School 11:56.8 6:26
211 164 836 Elias McCleary 8 Castle Cross Country Club 11:56.9 6:26
212 1153 Alec Sloan 7 Memorial 11:56.9 6:26
213 165 1863 Solomon Osborne 7 Memorial Park Middle School 11:57.0 6:26
214 1150 Jackson Vice 8 McCulloch Jr. High 11:57.1 6:26
215 166 1693 Adam Turner 6 Western Middle School 11:57.2 6:26
216 167 1535 Leo Crampton 7 Tecumseh Junior High 11:57.5 6:26
217 168 835 Gabe Land 6 Castle Cross Country Club 11:57.5 6:26
218 840 Charlie Russell 7 Central Middle School 11:57.9 6:26
219 169 952 Logan Hess 8 Fishers Junior High 11:58.0 6:26
220 889 Camden Wien 7 Cougar Xc 11:58.3 6:27
221 1700 Owen Flynn 6 Westfield Middle School 11:58.7 6:27
222 170 951 Tommy Chesebrough 8 Fishers Junior High 11:59.6 6:27
223 1087 Lucas Timm 6 Jasper Middle School 12:00.5 6:28
224 171 1425 Elijah Von Werder 6 Shelbyville Middle School 12:00.6 6:28
225 1703 Hayden Hudnall 8 Westfield Middle School 12:00.8 6:28
226 172 1023 Tyler Hess 5 Highland Hills 12:00.9 6:28
227 173 1156 Quentin Cox 7 Memorial Park Middle School 12:02.3 6:29
228 174 891 Adam Buehrer 8 Doe Creek Middle School 12:02.6 6:29
229 175 1792 Aidan Klemm 7 Zionsville West Middle School 12:02.8 6:29
230 176 1077 David Rice 7 Jackson Creek Middle School 12:03.0 6:29
231 879 Ben Morrison 7 Cougar Xc 12:03.1 6:29
232 1025 Louis Knable 7 Highland Hills 12:03.2 6:29
233 866 Reece Colvin 7 Cougar Xc 12:04.0 6:30
234 177 1797 Samuel Randle 6 Zionsville West Middle School 12:05.7 6:31
235 178 1424 Brock Smith 7 Shelbyville Middle School 12:06.4 6:31
236 1149 Ja'shon Magers 6 McCulloch Jr. High 12:08.4 6:32
237 1711 William Slover 8 Westfield Middle School 12:09.9 6:33
238 179 1154 Alex Aylward 7 Memorial Park Middle School 12:10.1 6:33
239 1699 Adam Fineberg 8 Westfield Middle School 12:13.4 6:35
240 839 Carson Burnside 7 Central Middle School 12:15.0 6:36
241 180 1092 Luis Martinez 8 Kahler Middle School 12:15.6 6:36
242 181 1841 Gage Pratt 8 Hamilton Southeastern Junior H 12:15.8 6:36
243 182 1096 Zakaria Mohiuddin 8 Kahler Middle School 12:16.8 6:37
244 1942 David Howard 7 12:18.2 6:37
245 183 1158 Keaton Grider 8 Memorial Park Middle School 12:19.1 6:38
246 184 895 Samual Rigsbee 8 Doe Creek Middle School 12:19.8 6:38
247 1862 Jimmy Snow 6 Lowell Middle School 12:20.9 6:39
248 185 1090 Parker Engel 6 Kahler Middle School 12:23.0 6:40
249 186 1871 Henry Salazar Moran 7 Tecumseh Junior High 12:26.8 6:42
250 1754 Jonah Christensen 8 Zionsville Middle School 12:28.9 6:43
251 187 1536 Jerry Donahue 7 Tecumseh Junior High 12:30.6 6:44
252 188 1099 Vince Vanderveen 7 Kahler Middle School 12:31.6 6:45
253 1020 Issac Fletcher 8 Highland Hills 12:33.5 6:46
254 189 1421 Randy Hubbell 8 Shelbyville Middle School 12:33.5 6:46
255 881 Jack Poplarski 8 Cougar Xc 12:35.2 6:47
256 190 1094 Danny McGrath 8 Kahler Middle School 12:39.3 6:49
257 191 984 Maxwell Kittleson 7 Hamilton Southeastern Junior H 12:40.5 6:49
258 1975 Johnson Samuel 7 12:40.7 6:49
259 870 Jack Ehrgott 6 Cougar Xc 12:45.3 6:52
260 192 894 Jeffrey Lewis 7 Doe Creek Middle School 12:48.7 6:54
261 193 1690 Zach Cline 8 Western Middle School 12:52.7 6:56
262 194 1870 Evan Acher 8 Tecumseh Junior High 12:53.2 6:56
263 195 1692 Tyler Miller 6 Western Middle School 12:55.1 6:57
264 874 Eddie Hopwood 7 Cougar Xc 12:56.4 6:58
265 196 1315 Jordan Way 8 Otter Creek 13:05.8 7:03