Rock Island Cross Country Invitational - 2017
----------------------------------------------------------------------------
BOYS JUNIOR HIGH TEAM RESULTS
----------------------------------------------------------------------------
1. JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL
1 2 3 4 5 (9) (12) = 15
JOHN CAMPBELL, HUNTER TOYE, IZAIHA MCDOWELL, ZACH HEMMEN, CARTER
GOODWIN, MASON ALLRED, BLAZE NORTON
2. PIONEER PACERS
6 7 8 23 24 (25) (26) = 68
MATT BALTZ, GUNNER JACKS, DANNY DARROW, MARVIN PLANT, LUKE VANDEWALLE,
CAMERON BRITTON, NOAH BRITTON
3. WILSON MIDDLE SCHOOL
11 14 15 18 20 (21) (22) = 78
KALEN PAQUIN, PETER ADAMS, OMAR GUTIERREZ, ALEXANDER DUDEK, ANDREW
BENJAMIN, ALEX CHRIST, GRANT SHOEMAKER
4. EDISON JR. HIGH
10 13 16 27 29 (30) (31) = 95
ASA MAHN, JOE BRUNE, CHARLIE CONNER, ROLAND ULRICH, KELLER MATTHEWS,
JESSE THOMAS, JOHN WILDE
5. WASHINGTON JR. HIGH
17 19 28 32 33 (34) (35) = 129
JAYDEN BOMELYN, EVERETT PARKER, BENJAMIN OLIVER, ANTHONY CAMPBELL,
HUNTER ST. AMAND, BRAEDEN BAKER, MARKELL MORRISON
Rock Island Cross Country Invitational - 2017 - Junior High - Boys
Place TmPl No. Name School Gr Time Pace
===== ==== ===== ====================== ============================== == ======= =====
1 1 334 JOHN CAMPBELL JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 8T 11:50.3 5:56
2 2 360 HUNTER TOYE JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 11:54.0 5:57
3 3 351 IZAIHA MCDOWELL JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 8T 12:00.2 6:01
4 4 344 ZACH HEMMEN JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 8T 12:02.1 6:02
5 5 342 CARTER GOODWIN JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 7T 12:07.6 6:04
6 6 472 MATT BALTZ PIONEER PACERS 8T 12:11.6 6:06
7 7 473 GUNNER JACKS PIONEER PACERS 7T 12:17.1 6:09
8 8 474 DANNY DARROW PIONEER PACERS 6T 12:25.8 6:13
9 9 331 MASON ALLRED JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 8T 12:27.6 6:14
10 10 306 ASA MAHN EDISON JR. HIGH 6T 12:28.4 6:15
11 11 417 KALEN PAQUIN WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 12:36.7 6:19
12 12 353 BLAZE NORTON JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 12:40.4 6:21
13 13 300 JOE BRUNE EDISON JR. HIGH 8T 12:47.2 6:24
14 352 DOMINIK MIKLEBEST JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 7T 12:48.2 6:25
15 14 392 PETER ADAMS WILSON MIDDLE SCHOOL 8T 12:48.6 6:25
16 15 410 OMAR GUTIERREZ WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 12:49.4 6:25
17 347 ANTHONY LAWRENCE JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 12:57.7 6:29
18 362 ETHAN WARE JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 7T 13:05.3 6:33
19 348 DRAKE LYNN JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 8T 13:08.2 6:35
20 358 PATRICK SCHNELL JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 13:14.9 6:38
21 16 301 CHARLIE CONNER EDISON JR. HIGH 6T 13:22.0 6:41
22 357 CONNER SCHIMMEL JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 7T 13:26.4 6:44
23 355 GRANT RABER JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 7T 13:28.0 6:44
24 17 380 JAYDEN BOMELYN WASHINGTON JR. HIGH 7T 13:39.1 6:50
25 18 406 ALEXANDER DUDEK WILSON MIDDLE SCHOOL 8T 13:39.3 6:50
26 19 385 EVERETT PARKER WASHINGTON JR. HIGH 8T 13:40.9 6:51
27 20 395 ANDREW BENJAMIN WILSON MIDDLE SCHOOL 8T 13:45.7 6:53
28 339 DAVID EBERT JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 8T 13:50.8 6:56
29 21 400 ALEX CHRIST WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 13:51.0 6:56
30 22 426 GRANT SHOEMAKER WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 13:54.1 6:58
31 399 NOLAN CASSINI WILSON MIDDLE SCHOOL 8T 13:56.3 6:59
32 418 ASVANTTH PARANIDHARAN WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 13:58.7 7:00
33 23 482 MARVIN PLANT PIONEER PACERS 6T 14:04.4 7:03
34 420 ADAM PERRY WILSON MIDDLE SCHOOL 8T 14:04.5 7:03
35 24 475 LUKE VANDEWALLE PIONEER PACERS 8T 14:05.3 7:03
36 345 COLE IAMS JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 8T 14:06.2 7:04
37 356 SAM REID JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 14:09.2 7:05
38 421 OWEN PERRY WILSON MIDDLE SCHOOL 8T 14:11.1 7:06
39 403 JACK CURNYN WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 14:15.7 7:08
40 396 REECE BOYER WILSON MIDDLE SCHOOL 8T 14:26.9 7:14
41 359 JAXON SLANKARD JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 8T 14:37.2 7:19
42 405 MAMADOU DIA WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 14:41.5 7:21
43 25 479 CAMERON BRITTON PIONEER PACERS 8T 14:42.7 7:22
44 425 LOGAN SCHELKER WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 14:46.7 7:24
45 26 476 NOAH BRITTON PIONEER PACERS 6T 14:47.6 7:24
46 341 AIDEN GIBBS JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 14:48.4 7:25
47 27 311 ROLAND ULRICH EDISON JR. HIGH 8T 14:50.3 7:26
48 419 CONNOR PAULEY WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 14:52.3 7:27
49 28 384 BENJAMIN OLIVER WASHINGTON JR. HIGH 7T 14:54.4 7:28
50 29 307 KELLER MATTHEWS EDISON JR. HIGH 7T 15:05.5 7:33
51 478 SAM ZIEGLER PIONEER PACERS 5T 15:08.8 7:35
52 409 ADAM GOSA WILSON MIDDLE SCHOOL 8T 15:10.9 7:36
53 30 310 JESSE THOMAS EDISON JR. HIGH 6T 15:10.9 7:36
54 394 SAIFOULAYE BAH WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 15:15.6 7:38
55 429 BRADEN THATCHER WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 15:20.4 7:41
56 349 JT MADISON JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 8T 15:35.4 7:48
57 397 NATHAN BROWER WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 15:35.9 7:48
58 414 ALI MOUSA WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 15:37.4 7:49
59 31 312 JOHN WILDE EDISON JR. HIGH 6T 15:38.6 7:50
60 431 LIAM WILLIAMS WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 15:40.5 7:51
61 416 ALEX NOACK WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 15:52.1 7:57
62 32 381 ANTHONY CAMPBELL WASHINGTON JR. HIGH 8T 15:52.5 7:57
63 408 BENNETT GLESSNER WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 15:57.8 7:59
64 430 NOLAN WANDREY WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 16:05.7 8:03
65 33 387 HUNTER ST. AMAND WASHINGTON JR. HIGH 6T 16:10.4 8:06
66 415 BRAEDON MURPHEY WILSON MIDDLE SCHOOL 8T 16:28.9 8:15
67 480 BEN MILNER PIONEER PACERS 6T 16:29.6 8:15
68 338 GAVIN DOWDAL JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 16:34.6 8:18
69 335 BANKS DIECKMAN JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 16:37.6 8:19
70 309 BEN SWEBORG EDISON JR. HIGH 8T 16:50.1 8:26
71 411 WILL HART WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 16:50.3 8:26
72 302 ADEN FARRELL EDISON JR. HIGH 8T 16:55.8 8:28
73 34 379 BRAEDEN BAKER WASHINGTON JR. HIGH 7T 17:02.4 8:32
74 361 BRODY UNGER JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 7T 17:02.8 8:32
75 35 383 MARKELL MORRISON WASHINGTON JR. HIGH 7T 17:17.8 8:39
results at www.onlineraceresults.com
Rock Island Cross Country Invitational - 2017 - Junior High - Boys
Place TmPl No. Name School Gr Time Pace
===== ==== ===== ====================== ============================== == ======= =====
76 299 RODRIGO ALVARADO EDISON JR. HIGH 8T 17:20.2 8:41
77 398 ALEX BURROUGHS WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 17:57.4 8:59
78 477 COLIN PHARES PIONEER PACERS 7T 18:02.6 9:02
79 382 JULIAN LOPEZ WASHINGTON JR. HIGH 6T 18:16.5 9:09
80 423 ANKIT RAJVANSHI WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 18:27.8 9:14
81 401 GAVIN CRINKLAW WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 18:36.5 9:19
82 343 BRADON GUSTMAN JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 19:59.6 10:00
83 424 ERIC REAGAN WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 20:11.8 10:06
84 333 ZACH BITNER JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 7T 20:20.3 10:11
85 481 NATE HEIN PIONEER PACERS 6T 20:26.6 10:14
86 346 NIYITUNGA JEANVIER JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 7T 20:40.6 10:21
87 308 BRIAN REED EDISON JR. HIGH 8T 21:12.3 10:37
88 303 ISAIAH HORICE EDISON JR. HIGH 8T 21:15.6 10:38
89 332 DEEPAK BADRI JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 21:29.5 10:45
90 350 GRANT MCBRIDE JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 21:30.7 10:46
91 428 JOSH STREITMATTER WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 22:41.0 11:21
92 305 LAMARIAN JACKSON EDISON JR. HIGH 7T 23:10.6 11:36
93 337 CONNOR DOWDAL JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 7T 23:12.3 11:37
results at www.onlineraceresults.com