2018 YORKTOWN "JIM LEFFLER" XC INVITATIONAL - JV BOYS
----------------------------------------------------------------------------
JV BOYS' TEAM RESULTS
----------------------------------------------------------------------------
1. MT. VERNON (HANCOCK CO)
1 3 4 6 7 (8) (14) = 21
Griffin Woods, Benjamin Labelle, Reyce Morgan, Brayden Stamm, Jackson
Champion, Carson Collinsworth, Nathan Conway
2. LAWRENCE NORTH
2 10 12 13 15 (18) (20) = 52
Skyler Winslow, Nick Hamersly, Eli Wynne, Colm Oneacre, Kyle Ellis,
Bradley Gillespie, James Bailey
3. GREENFIELD CENTRAL
5 9 11 17 19 (21) (22) = 61
Tyler Osborn, Caleb Short, Micah Smith, Seth Young, Morgan Flanagan,
Christian Voigt, Adam Bright
4. NEW CASTLE
23 25 26 28 40 = 142
Ben Hall, Luke Carter, Skyler Dickey, Alexander Bray, Conner Wiley
5. YORKTOWN
16 29 31 33 34 (36) (37) = 143
Ben Suer, Andrew Privett, Cameron Whitaker, Colby Hopkins, Che White,
Nick Routh, Davis Clark
6. JAY COUNTY
24 27 30 32 35 (38) (39) = 148
Ben Strausburg, Seth Wilson, Nicco Minnich, Nathanael Day, Xavier
Myers, Kaleb Weaver, Kyle Theurer
2018 YORKTOWN "JIM LEFFLER" XC INVITATIONAL - JV BOYS
Place TmPl Name School Class Time Pace
===== ==== ============================= ========================= ===== ======= =====
1 1 Griffin Woods MT. VERNON (HANCOCK CO) SO 18:26 5:57
2 2 Skyler Winslow LAWRENCE NORTH SO 18:38 6:01
3 3 Benjamin Labelle MT. VERNON (HANCOCK CO) SR 18:44 6:03
4 4 Reyce Morgan MT. VERNON (HANCOCK CO) FR 18:45 6:03
5 5 Tyler Osborn GREENFIELD CENTRAL SO 18:55 6:07
6 6 Brayden Stamm MT. VERNON (HANCOCK CO) SO 18:56 6:07
7 7 Jackson Champion MT. VERNON (HANCOCK CO) FR 19:09 6:11
8 8 Carson Collinsworth MT. VERNON (HANCOCK CO) SO 19:09 6:11
9 9 Caleb Short GREENFIELD CENTRAL SO 19:13 6:12
10 10 Nick Hamersly LAWRENCE NORTH JR 19:14 6:12
11 11 Micah Smith GREENFIELD CENTRAL JR 19:15 6:13
12 12 Eli Wynne LAWRENCE NORTH FR 19:20 6:15
13 13 Colm Oneacre LAWRENCE NORTH FR 19:26 6:17
14 14 Nathan Conway MT. VERNON (HANCOCK CO) SR 19:28 6:17
15 Adam Nadler HAGERSTOWN JR 19:35 6:19
16 Austin Rush MT. VERNON (HANCOCK CO) FR 19:40 6:21
17 Alex Tharp MT. VERNON (HANCOCK CO) SR 19:43 6:22
18 Samuel Wilson MT. VERNON (HANCOCK CO) FR 19:44 6:22
19 15 Kyle Ellis LAWRENCE NORTH FR 19:56 6:26
20 Joshua Meenan MT. VERNON (HANCOCK CO) SR 20:01 6:28
21 16 Ben Suer YORKTOWN JR 20:05 6:29
22 17 Seth Young GREENFIELD CENTRAL JR 20:06 6:29
23 18 Bradley Gillespie LAWRENCE NORTH FR 20:10 6:31
24 19 Morgan Flanagan GREENFIELD CENTRAL FR 20:12 6:31
25 20 James Bailey LAWRENCE NORTH FR 20:13 6:32
26 Jonah Hermann LAWRENCE NORTH JR 20:17 6:33
27 Diego Cardoso LAWRENCE NORTH SR 20:21 6:34
28 21 Christian Voigt GREENFIELD CENTRAL SO 20:24 6:35
29 22 Adam Bright GREENFIELD CENTRAL FR 20:26 6:36
30 Jonah Maple LAWRENCE NORTH FR 20:27 6:36
31 23 Ben Hall NEW CASTLE SO 20:28 6:37
32 Jakob Tschernich LAWRENCE NORTH SR 20:30 6:37
33 Ethan Enochs GREENFIELD CENTRAL JR 20:38 6:40
34 David Apple LAWRENCE NORTH FR 20:38 6:40
35 24 Ben Strausburg JAY COUNTY JR 20:44 6:41
36 Oliver Itamura LAWRENCE NORTH FR 20:47 6:42
37 25 Luke Carter NEW CASTLE JR 20:50 6:44
38 Jake Major LAWRENCE NORTH FR 20:53 6:45
39 Kael Sherwood LAWRENCE NORTH SO 20:55 6:45
40 Martin McConnell MT. VERNON (HANCOCK CO) SR 21:18 6:52
41 Khajonpop Charoenpojan LAWRENCE NORTH JR 21:28 6:56
42 26 Skyler Dickey NEW CASTLE FR 21:35 6:58
43 Samuel Pederson MUNCIE BURRIS JR 21:40 7:00
44 27 Seth Wilson JAY COUNTY FR 21:41 7:00
45 Lucas Tutrow GREENFIELD CENTRAL FR 21:46 7:02
46 Cole Alexander LAWRENCE NORTH FR 21:49 7:03
47 Michael Myers LAWRENCE NORTH FR 22:03 7:07
48 28 Alexander Bray NEW CASTLE FR 22:08 7:09
49 29 Andrew Privett YORKTOWN JR 22:08 7:09
50 Westley Taylor MUNCIE CENTRAL SO 22:14 7:11
51 30 Nicco Minnich JAY COUNTY FR 22:16 7:11
52 31 Cameron Whitaker YORKTOWN SR 22:18 7:12
53 32 Nathanael Day JAY COUNTY SR 22:25 7:14
54 33 Colby Hopkins YORKTOWN JR 22:25 7:14
55 Charles Adams MUNCIE CENTRAL JR 22:29 7:15
56 Adan Rosales LAWRENCE NORTH FR 22:35 7:17
57 Eugene Enchill LAWRENCE NORTH FR 22:45 7:21
58 Ethan Bozinovski LAWRENCE NORTH FR 23:01 7:26
59 Caleb Martini COWAN FR 23:03 7:26
60 34 Che White YORKTOWN SR 23:05 7:27
61 Ryan Hill HAGERSTOWN FR 23:19 7:31
62 Kyle Pike COWAN FR 23:22 7:33
63 35 Xavier Myers JAY COUNTY SO 23:23 7:33
64 36 Nick Routh YORKTOWN SR 23:24 7:33
65 37 Davis Clark YORKTOWN SO 23:26 7:34
66 Chase Kingrey COWAN FR 23:36 7:37
67 38 Kaleb Weaver JAY COUNTY SO 23:58 7:44
68 39 Kyle Theurer JAY COUNTY FR 23:58 7:44
69 Paul Hazen YORKTOWN SR 24:04 7:46
70 Brody Davis SHENANDOAH SO 24:31 7:55
71 40 Conner Wiley NEW CASTLE SO 24:41 7:58
72 Ian Dunn MT. VERNON (HANCOCK CO) JR 24:58 8:04
73 Colin Aber WAPAHANI FR 25:16 8:09
74 Brice Hines MUNCIE CENTRAL FR 25:35 8:15
75 J'Avant Harrison LAWRENCE NORTH JR 26:36 8:35
76 Griffin Lennartz JAY COUNTY SO 26:55 8:41
77 Addison McElhoe SHENANDOAH JR 27:24 8:51
78 Seth Eads MT. VERNON (HANCOCK CO) FR 27:25 8:51
79 Edward Bush LAWRENCE NORTH SO 27:29 8:52
80 Carter Tharp MUNCIE CENTRAL SR 27:40 8:56
81 Lucas Horsman GREENFIELD CENTRAL FR 29:15 9:26
82 Aiden Estrada LAWRENCE NORTH FR 29:37 9:34
83 Austin Allison SHENANDOAH JR 31:05 10:02
RESULTS BY STOP TIME