Oskaloosa Invite - 2020
----------------------------------------------------------------------------
BOYS JUNIOR VARSITY TEAM RESULTS
----------------------------------------------------------------------------
1. Williamsburg
1 2 3 4 6 (7) (8) = 16
Jake Buchholtz, Lucas Reihman, Wes Hulseberg, Crew Klingner, Braeden
Brown, Calvin Seeman, Landon Phillips
2. Oskaloosa
9 14 16 18 22 (29) (30) = 79
Lawson Morris, Elliot Nelson, Sage Cochran, Reed Peterson, Jaison
Anderson, Colton Eaton, Andrew Otto
3. Ottumwa High School
10 13 17 20 33 (39) (49) = 93
Chris Luedtke, Alex Leon, Zander Proctor, Carter Elluiott, Jarrett
Wellings, Noah Trucano, Charlie Handling
4. Pella Christian High School
12 19 21 25 34 (35) (52) = 111
Shaun Oosterheert, Ben Gosselink, Brant Vanderhart, Alejandro Murdoch,
Jack Zula, Aaron Debruin, Kyle Gao
5. Albia High School
5 15 23 32 37 (41) (42) = 112
Travis Sheffield, Adam Sheffield, Gavin McMurray, Logan Stalzer, Cain
Campbell, David Thomas, Cole Hafer
6. Newton Senior High School
11 24 27 47 48 (50) (51) = 157
Landon Menninga, Anthony Bestell, Cole Walter, Dakota Gooden, Harrison
Oswalt, Presley Arnold, Keyten Doland
7. Fairfield
26 28 36 38 40 (43) (45) = 168
Chandler Pumphrey, Ben Boatright, Nate Konczal, Ethan Hunger, David
Creer, River Patterson, Aidan Flanagan
8. Grinnell
31 44 46 54 59 = 234
Jeff Sieck, Tanner Alger, Max Levandoski, Henry Hutchison, Thomas
Brown
9. Eddyville-Blakesburg-Fremont
53 55 56 57 58 (60) = 279
Cael Lenox, Landon Glosser, Karic Stout, Jackson Tuller, Grant Larue,
Colton Brown
Oskaloosa Invite - 2020 - Junior Varsity - Boys
Place TmPl No. Name School Gr Time Pace
===== ==== ===== ====================== ============================== == ======= =====
1 1 979 Jake Buchholtz Williamsburg 10 20:14.4 6:31
2 2 995 Lucas Reihman Williamsburg 12 20:22.6 6:34
3 3 985 Wes Hulseberg Williamsburg 9 20:29.1 6:36
4 4 988 Crew Klingner Williamsburg 9 20:32.6 6:37
5 5 374 Travis Sheffield Albia High School 12 20:35.8 6:38
6 6 978 Braeden Brown Williamsburg 10 20:37.3 6:39
7 7 997 Calvin Seeman Williamsburg 9 20:40.0 6:40
8 8 993 Landon Phillips Williamsburg 12 20:50.9 6:43
9 9 1162 Lawson Morris Oskaloosa 10 20:58.2 6:45
10 980 Devin Busch Williamsburg 9 21:03.3 6:47
11 10 1192 Chris Luedtke Ottumwa High School 11 21:11.2 6:50
12 2202 Ian Wilde Williamsburg 9 21:14.1 6:51
13 11 571 Landon Menninga Newton Senior High School 9 21:20.8 6:53
14 12 893 Shaun Oosterheert Pella Christian High School 9 21:21.4 6:53
15 13 1191 Alex Leon Ottumwa High School 12 21:25.1 6:54
16 14 1163 Elliot Nelson Oskaloosa 10 21:25.4 6:54
17 15 373 Adam Sheffield Albia High School 10 21:34.0 6:57
18 16 1158 Sage Cochran Oskaloosa 12 21:36.2 6:58
19 17 1197 Zander Proctor Ottumwa High School 9 21:40.2 6:59
20 18 1166 Reed Peterson Oskaloosa 9 21:41.8 6:59
21 19 884 Ben Gosselink Pella Christian High School 10 21:46.5 7:01
22 20 1187 Carter Elluiott Ottumwa High School 11 21:51.6 7:03
23 21 898 Brant Vanderhart Pella Christian High School 11 21:52.4 7:03
24 22 1156 Jaison Anderson Oskaloosa 10 21:54.2 7:03
25 987 Hunter Kauffman Williamsburg 11 21:58.3 7:05
26 23 367 Gavin McMurray Albia High School 11 21:58.6 7:05
27 24 561 Anthony Bestell Newton Senior High School 12 22:02.4 7:06
28 25 891 Alejandro Murdoch Pella Christian High School 11 22:03.2 7:06
29 26 467 Chandler Pumphrey Fairfield 11 22:04.5 7:07
30 27 576 Cole Walter Newton Senior High School 9 22:11.2 7:09
31 28 454 Ben Boatright Fairfield 9 22:12.3 7:09
32 999 Alex Slaymaker Williamsburg 11 22:15.2 7:10
33 29 1160 Colton Eaton Oskaloosa 10 22:19.4 7:12
34 30 1165 Andrew Otto Oskaloosa 10 22:30.1 7:15
35 31 509 Jeff Sieck Grinnell 9 22:43.8 7:19
36 32 376 Logan Stalzer Albia High School 11 22:51.3 7:22
37 33 851 Jarrett Wellings Ottumwa High School 10 22:51.5 7:22
38 34 900 Jack Zula Pella Christian High School 11 22:56.8 7:24
39 35 878 Aaron Debruin Pella Christian High School 9 23:02.7 7:26
40 36 463 Nate Konczal Fairfield 9 23:07.8 7:27
41 37 363 Cain Campbell Albia High School 9 23:08.8 7:27
42 38 461 Ethan Hunger Fairfield 10 23:12.3 7:29
43 39 1200 Noah Trucano Ottumwa High School 10 23:15.2 7:30
44 40 456 David Creer Fairfield 9 23:17.7 7:30
45 41 378 David Thomas Albia High School 11 23:18.4 7:31
46 1153 Luke Abrahamson Oskaloosa 9 23:29.7 7:34
47 1170 Brady Smith Oskaloosa 12 23:30.1 7:34
48 1171 Ryan Walter Oskaloosa 11 23:33.0 7:35
49 42 364 Cole Hafer Albia High School 9 23:33.1 7:35
50 43 466 River Patterson Fairfield 11 23:36.1 7:36
51 44 496 Tanner Alger Grinnell 11 23:38.2 7:37
52 45 458 Aidan Flanagan Fairfield 11 23:40.2 7:38
53 379 Grant Wilson Albia High School 9 23:44.2 7:39
54 46 505 Max Levandoski Grinnell 12 23:45.6 7:39
55 984 Jeremiah Greene Williamsburg 10 23:55.6 7:43
56 47 567 Dakota Gooden Newton Senior High School 12 24:07.2 7:46
57 48 573 Harrison Oswalt Newton Senior High School 9 24:12.4 7:48
58 464 Brendan Marcellus Fairfield 11 24:22.8 7:51
59 49 1188 Charlie Handling Ottumwa High School 10 24:28.7 7:53
60 50 559 Presley Arnold Newton Senior High School 9 24:34.4 7:55
61 51 564 Keyten Doland Newton Senior High School 10 24:44.1 7:58
62 52 883 Kyle Gao Pella Christian High School 11 25:06.5 8:05
63 1196 Elijah Menninga Ottumwa High School 9 25:16.5 8:09
64 457 Aidan Daugherty Fairfield 12 25:25.4 8:11
65 53 402 Cael Lenox Eddyville-Blakesburg-Fremont 9 25:31.5 8:13
66 54 503 Henry Hutchison Grinnell 12 25:36.1 8:15
67 998 Jackson Shea Williamsburg 10 25:47.0 8:18
68 569 Joel Lewis Newton Senior High School 9 25:52.2 8:20
69 574 Kenny Skinner Havens Newton Senior High School 10 26:07.1 8:25
70 577 Avery White Newton Senior High School 10 26:09.6 8:26
71 55 399 Landon Glosser Eddyville-Blakesburg-Fremont 9 26:18.6 8:29
72 372 Caelen Robinson Albia High School 11 26:20.4 8:29
73 563 Colin Cummins Newton Senior High School 9 26:23.2 8:30
74 56 407 Karic Stout Eddyville-Blakesburg-Fremont 9 26:24.5 8:30
75 57 408 Jackson Tuller Eddyville-Blakesburg-Fremont 9 26:25.8 8:31
results at www.onlineraceresults.com
Oskaloosa Invite - 2020 - Junior Varsity - Boys
Place TmPl No. Name School Gr Time Pace
===== ==== ===== ====================== ============================== == ======= =====
76 982 Daniel Dietze Williamsburg 10 26:32.3 8:33
77 58 401 Grant Larue Eddyville-Blakesburg-Fremont 10 26:32.3 8:33
78 895 Andrew Sytsma Pella Christian High School 9 27:27.9 8:51
79 899 Josiah Vos Pella Christian High School 9 28:36.3 9:13
80 59 497 Thomas Brown Grinnell 9 28:36.5 9:13
81 557 Seth Adams Newton Senior High School 9 30:12.6 9:44
82 60 397 Colton Brown Eddyville-Blakesburg-Fremont 9 31:11.4 10:03
83 1190 Reese Jones Ottumwa High School 12 32:47.4 10:34
results at www.onlineraceresults.com