Sterne Agee LJCC Triathlon presented by Birmingham Research Group
LJCC On Road Triathlon
5/31/2010
MALE OVERALL WINNER
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 182 Brian Parker 38 M 3:11 1:12 22:48 0:36 13:24 41:09
2 36 Trent Dean 24 M 3:10 1:18 22:25 0:39 14:46 42:15
3 12 John Bullard 51 M 2:45 1:43 21:37 0:39 16:22 43:03
FEMALE OVERALL WINNER
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 50 Rachel Eubanks 30 F 3:40 1:14 23:45 0:42 13:59 43:18
2 3 Mercy Pilkington 37 F 3:34 1:41 24:47 0:37 15:29 46:06
3 124 Kat Sweatt 24 F 3:31 2:07 26:14 0:35 14:29 46:54
MALE-MASTERS OVERALL WINNER
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 46 Kevin Runner 47 M 3:24 2:08 23:47 0:30 15:00 44:46
FEMALE-MASTERS OVERALL WINNER
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 118 Jo Fort 49 F 4:40 1:44 28:29 1:10 14:42 50:43
BEGINNER-MALE OVERALL WINNERS
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 68 David Rooney 25 M 3:38 1:25 26:47 0:36 15:33 47:58
2 171 Reid Smith 40 M 4:12 1:56 26:24 1:17 14:38 48:25
3 49 Wesley Cox 25 M 4:09 1:21 23:45 0:41 18:56 48:50
BEGINNER-FEMALE OVERALL WINNERS
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 37 Janet Smith 36 F 3:29 1:24 27:06 0:43 15:21 48:01
2 127 Shelley Barber 38 F 5:07 2:19 26:32 0:54 16:16 51:04
3 47 Nelle Krebs 22 F 3:20 1:21 27:46 0:44 19:06 52:16
MALE 1 - 12 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 27 Jordan Harmon 12 M 3:14 2:31 29:46 0:34 21:12 57:16
FEMALE 1 - 12 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 91 Hanna Gibbons 10 F 3:29 3:18 39:14 0:39 20:57 1:07:35
2 110 Savannah Strange 11 F 4:51 2:11 37:33 1:19 26:35 1:12:27
3 77 Lauren Nelson 10 F 5:22 2:20 45:44 0:49 18:24 1:12:36
MALE 13 - 15 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 34 Brock Bolton 14 M 3:17 1:27 27:07 0:22 17:44 49:54
2 142 William Gibbons 14 M 3:20 2:23 35:59 0:50 15:08 57:38
FEMALE 13 - 15 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 58 Leah Tatman 15 F 3:23 1:53 31:03 1:43 22:00 1:00:00
MALE 16 - 19 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 100 Patrick Wilder 16 M 3:22 1:37 27:11 0:26 15:25 47:58
2 83 Zachary Harris 16 M 3:41 2:21 28:35 0:52 20:01 55:28
3 187 Kyle Sawyer 16 M 4:06 2:10 34:23 0:42 15:47 57:06
4 194 Daniel Bastah 19 M 3:59 2:31 32:18 0:30 18:01 57:18
5 54 Payton Ballard 16 M 3:41 2:46 57:09 0:47 13:04 1:17:24
FEMALE 16 - 19 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 23 Alex Kamman 18 F 3:03 2:23 30:39 0:39 21:12 57:55
2 65 Hanna Morehead 17 F 3:34 4:02 38:25 0:53 26:34 1:13:26
MALE 20 - 24 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 35 Chris Sallis 22 M 3:37 1:29 23:20 0:35 16:10 45:08
2 24 Neal Nesmith 24 M 3:01 1:31 22:56 10:55 9:15 47:37
3 175 Stephen Runble 23 M 3:37 2:06 29:26 0:59 17:08 53:15
FEMALE 20 - 24 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 76 Stephanie Brosius 23 F 3:16 1:56 29:25 0:31 19:54 55:00
2 82 Joby Williams 23 F 5:28 2:07 32:20 0:43 20:33 1:01:09
3 31 Ruth Amagliani 23 F 3:57 1:46 36:30 1:47 21:54 1:05:52
4 32 Melissa Pouncey 24 F 4:19 3:29 46:44 1:09 26:57 1:22:35
MALE 25 - 29 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 48 Jacob Hudson 26 M 3:17 1:39 24:34 0:46 15:22 45:36
2 28 Jason Eversull 25 M 3:10 1:07 23:41 1:07 16:41 45:44
3 55 Christopher Hughes 29 M 3:38 1:52 24:07 1:06 16:34 47:16
4 111 Corey Bower 29 M 2:35 1:31 28:39 1:09 15:31 49:24
5 135 Casey Waite 27 M 5:06 4:27 26:51 1:18 13:57 51:37
6 90 Evan Chan 28 M 4:31 2:29 28:26 1:00 15:53 52:17
7 159 Brian Risse 28 M 3:44 2:27 28:11 0:58 17:08 52:26
8 74 Brian Terrell 29 M 4:02 2:42 27:46 0:56 17:20 52:44
9 10 Ezequiel Herenu 29 M 4:06 1:54 27:44 0:52 19:10 53:45
10 57 Tim Shirley 29 M 3:16 2:48 28:12 1:20 18:15 53:49
11 11 Justin McPeak 25 M 4:38 1:36 29:09 0:59 18:59 55:19
12 173 B.J. Logan 29 M 3:19 2:37 29:52 55:35
13 174 Brett McAlpin 28 M 4:05 2:54 27:49 1:18 19:31 55:37
14 105 Keith Abercrombie 26 M 3:30 2:56 33:05 0:44 16:32 56:45
15 108 Justin Slaughter 27 M 5:02 2:57 31:16 2:17 22:11 1:03:41
16 172 Jason Smith 29 M 4:39 3:30 31:47 1:04:15
17 189 Ali Hemyari 29 M 4:49 3:38 39:48 1:50 20:35 1:10:38
FEMALE 25 - 29 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 56 Sarah Hughes 28 F 3:37 1:19 26:34 0:44 16:46 48:58
2 39 Rebecca Shields 28 F 3:45 1:21 29:45 0:40 21:42 57:10
3 42 Karlie Lewis 27 F 3:27 2:20 27:15 0:59 24:09 58:09
4 7 Molly Herman 28 F 3:23 2:15 33:53 0:49 21:05 1:01:23
5 148 Erin Black 26 F 4:22 2:52 30:46 0:55 24:29 1:03:22
6 67 Elisabeth Stewart 29 F 3:54 1:50 32:50 0:44 25:21 1:04:37
7 146 Gina Sabbatini 25 F 5:14 2:30 33:14 1:17 22:45 1:04:58
8 87 Erin Lindsey 29 F 4:42 3:04 35:21 0:45 22:05 1:05:53
9 33 Sheena Patton 25 F 2:59 2:41 38:07 0:54 23:44 1:08:22
10 123 Sarah Richardson 27 F 4:00 2:53 35:33 1:32 25:08 1:09:05
11 136 Simone Durand 29 F 5:08 3:59 38:14 1:56 22:42 1:11:56
12 149 Nicole Wilhoit 26 F 7:13 3:33 53:36 0:59 34:25 1:39:45
MALE 30 - 34 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 150 Josh Miller 32 M 3:44 1:40 31:52 0:38 15:34 53:27
2 141 Daniel Ellis 30 M 3:13 1:16 31:33 0:49 17:06 53:55
3 15 Brian Quarles 32 M 3:40 2:45 27:44 0:52 20:59 55:57
4 138 Fred Self 31 M 4:08 2:47 28:59 0:43 20:32 57:06
5 133 Stephen Kelly 34 M 4:37 1:50 29:09 1:21 21:16 58:12
6 168 Ryan Chambers 30 M 3:53 3:08 32:51 1:16 18:01 59:07
FEMALE 30 - 34 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 79 Sherry Stephenson 34 F 4:05 1:30 25:42 1:11 16:08 48:34
2 86 Stacy McKinney 33 F 5:15 2:15 29:27 0:49 17:04 54:48
3 119 Jennifer Elmore 33 F 6:03 2:47 28:29 1:01 17:52 56:10
4 94 Lindsey Griffin 30 F 4:15 2:09 30:05 0:34 19:12 56:12
5 195 Jennifer Gilliland 34 F 3:43 2:27 31:36 1:27 18:08 57:20
6 52 Elisabeth Garwick 32 F 3:51 1:52 30:09 0:57 20:55 57:42
7 62 Suzanne Mullis 30 F 3:55 2:36 31:04 1:21 20:16 59:10
8 22 Amanda Darty 32 F 3:46 2:15 30:13 1:25 21:38 59:15
9 109 Ginger Reeves 33 F 4:27 1:15 30:44 1:02 21:56 59:22
10 155 Sara Tongsuvone 30 F 4:15 2:03 59:49
11 60 Heather Hathorne 34 F 4:24 1:32 31:18 0:53 22:27 1:00:33
12 197 Mari Beth Poor 33 F 4:18 1:48 32:31 1:15 21:41 1:01:31
13 97 April Dorminey 30 F 4:18 2:58 35:30 1:23 22:41 1:06:47
14 129 Ashley Sink 33 F 6:00 3:04 35:30 1:02 25:45 1:11:18
15 116 Allison Burleson 32 F 4:32 6:04 53:18 1:19 34:27 1:39:38
MALE 35 - 39 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 38 Matt Phillips 35 M 3:14 1:44 25:01 0:58 17:11 48:06
2 16 Jeffrey Douglass 36 M 2:52 1:41 28:25 1:13 20:24 54:33
3 166 Chris Laney 38 M 4:27 2:15 33:18 0:39 16:35 57:11
4 186 Jake Linder 37 M 4:21 2:06 28:29 1:30 22:04 58:28
5 140 Robert Littleton 39 M 4:48 3:10 28:14 1:18 22:06 59:34
6 139 Davis Burnett 35 M 4:49 3:48 29:31 2:06 22:29 1:02:40
7 151 Greg Babb 38 M 5:36 3:00 28:56 1:24 25:18 1:04:12
FEMALE 35 - 39 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 101 Christen Biddle 35 F 3:48 2:13 26:37 0:55 16:19 49:49
2 128 Stacey Greer 37 F 4:54 2:06 29:25 1:09 18:12 55:45
3 5 Julie Tidwell 38 F 3:41 1:55 28:51 1:27 20:15 56:06
4 167 Micki Robinson 35 F 4:20 2:02 31:29 1:27 19:04 58:21
5 71 Susan Smith 37 F 4:11 2:10 29:07 1:19 22:36 59:21
6 154 Gina Smith 38 F 4:20 2:41 33:39 0:36 22:02 1:03:17
7 84 Tina Nelson 39 F 4:36 2:19 35:13 0:38 21:29 1:04:13
8 63 Janice Wray 38 F 4:14 2:55 35:24 0:58 30:46 1:14:14
9 132 Christine Osborne 38 F 5:12 5:31 43:02 0:47 27:16 1:21:45
MALE 40 - 44 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 98 Michael James 43 M 3:47 1:53 24:41 1:00 15:54 47:12
2 192 Brent Kizzire 41 M 3:45 2:15 26:24 1:01 16:28 49:51
3 161 Ron Zappendorf 42 M 3:56 1:55 26:48 17:20 49:56
4 156 David Brothers 40 M 3:51 2:03 30:06 0:38 21:11 57:47
5 117 Mark Purser 41 M 4:28 2:03 30:37 1:15 21:08 59:30
6 183 Randall Muck 41 M 4:09 3:14 31:22 1:14 20:07 1:00:04
7 8 Scott Pechman 44 M 2:44 2:08 30:59 1:00 23:46 1:00:35
8 89 Brian Slaughter 42 M 4:49 3:53 35:40 2:09 25:25 1:11:54
FEMALE 40 - 44 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 103 Hollie Chitty 40 F 3:28 2:09 52:04
2 25 Elizabeth G. Long 43 F 3:33 2:18 29:51 0:54 19:24 55:57
3 160 Wendy Turner 43 F 4:33 2:28 35:14 1:24 19:51 1:03:27
4 162 Suzanne Spiceland 44 F 4:48 2:23 34:19 1:42 20:25 1:03:36
5 196 Jennifer Hemstreet 40 F 4:11 3:16 36:35 1:57 21:43 1:07:40
6 185 Katie Hannigan 40 F 3:56 2:16 34:47 1:33 27:52 1:10:22
7 134 Kathy Massey 42 F 7:07 2:39 38:38 0:35 23:00 1:11:57
MALE 45 - 49 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 191 Tim Champion 46 M 4:14 1:57 25:31 1:07 19:16 52:02
2 115 Mark Stewart 45 M 4:24 3:11 30:47 1:32 20:10 1:00:03
3 164 Pablo Pilco 46 M 7:04 3:38 32:31 1:44 25:07 1:10:03
4 104 Brad Siegal 47 M 3:47 50:25 1:27 34:17 9:51:01
FEMALE 45 - 49 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 143 Caroline Sirkin 46 F 4:12 2:36 31:17 0:47 18:49 57:40
2 93 Barbara Taylor 48 F 4:21 1:57 30:56 0:39 20:00 57:52
3 163 Joyce Spielberger 49 F 4:28 2:40 32:23 1:36 21:39 1:02:43
4 137 Susan Cage 46 F 4:29 2:58 34:34 2:13 21:58 1:06:10
5 147 Andrea May 45 F 5:05 3:19 35:06 1:59 22:31 1:07:59
6 95 Ethel Harris 45 F 4:15 2:50 39:33 0:46 23:47 1:11:09
MALE 50 - 54 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 70 Jeff Lane 50 M 3:47 1:27 24:23 0:58 17:14 47:47
2 51 Ed Mahan 51 M 3:33 1:44 23:45 1:09 19:06 49:14
3 179 Jeff Scott 54 M 3:25 1:35 26:00 0:46 18:04 49:48
4 9 Ned West 53 M 3:38 1:38 27:13 1:08 17:14 50:49
5 178 Jamie Moore 50 M 5:53 4:10 32:06 3:47 33:11 1:19:04
FEMALE 50 - 54 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 96 Susan Windham 50 F 4:29 2:53 30:40 1:08 19:27 58:36
2 170 Corinne Luisi 51 F 5:39 2:14 33:37 1:24 18:52 1:01:43
3 92 Andrea Lane 51 F 4:07 2:20 31:12 1:10 25:50 1:04:37
4 130 Dee Scott 54 F 5:44 1:45 30:12 1:39 25:52 1:05:11
5 144 Belynda Adams 52 F 4:30 2:30 32:56 1:13 27:28 1:08:35
6 120 Susan Biedinger 51 F 5:23 3:51 33:56 1:19 26:22 1:10:50
7 188 Charlsa Taul Perdew 54 F 6:15 3:28 40:45 0:49 27:42 1:18:57
MALE 55 - 59 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 81 Stephen Thomas 58 M 4:00 2:02 27:06 0:23 16:06 49:36
2 75 David Cooper 57 M 4:30 2:26 26:54 1:02 19:01 53:51
3 121 David Malick 56 M 4:44 3:34 30:09 1:39 16:29 56:34
4 107 Irwin Fingerman 56 M 4:37 2:11 29:49 1:52 22:32 1:00:59
FEMALE 55 - 59 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 131 Betsy Cooper 57 F 5:51 2:42 34:26 1:27 19:34 1:03:59
2 158 Susan Greene 56 F 4:26 2:53 37:11 0:53 20:50 1:06:11
3 165 Bari Cotton 58 F 4:40 3:03 34:04 1:29 23:58 1:07:12
4 106 Cathy Fingerman 58 F 4:27 2:21 35:20 1:21 25:37 1:09:02
5 64 Amy Chauvin 55 F 4:21 3:35 40:06 0:54 25:57 1:14:51
MALE 60 - 64 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 44 Bill Calhoun 62 M 3:58 1:23 27:44 0:58 22:19 56:20
2 114 Jerry Emison 64 M 5:02 3:05 31:03 1:38 24:01 1:04:46
3 126 Robert Hart 62 M 5:36 5:31 36:43 1:46 34:09 1:23:43
FEMALE 60 - 64 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
MALE 65 - 69 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
FEMALE 65 - 69 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
MALE 70 - 74 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 66 Donnie Adams 73 M 4:02 2:37 32:33 1:37 21:41 1:02:29
FEMALE 70 - 74 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
MALE 75 - 79 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
FEMALE 75 - 79 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
CLYDESDALE 1 - 39 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 14 John Ross 36 M 3:01 1:43 24:55 0:51 16:43 47:11
2 43 Matthew Wilson 30 M 3:26 1:35 26:11 0:49 18:41 50:39
3 53 Eric O'Neal 30 M 3:29 1:39 26:05 1:07 21:52 54:10
4 6 Eric Herman 30 M 3:36 1:59 28:07 2:25 19:17 55:22
5 169 Brad Stark 36 M 4:04 2:56 30:22 1:04 20:34 58:58
6 73 Bradlex Eubanks 23 M 3:34 2:07 28:53 0:53 23:37 59:02
CLYDESDALE 40 - 98 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 40 David Jones 40 M 3:35 1:15 27:53 0:53 17:09 50:42
2 69 Darren Leonard 41 M 3:33 1:36 25:19 1:03 20:02 51:32
3 102 Tom Boston 47 M 3:38 2:34 27:02 0:34 20:52 54:37
4 193 Brian Eubanks 46 M 4:13 2:11 27:42 0:47 21:33 56:25
5 20 Criss Smiley 48 M 3:15 2:22 27:23 1:15 24:31 58:44
6 59 Paul Tierney 42 M 3:37 3:47 27:48 3:14 25:53 1:04:17
ATHENA 1 - 99 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 61 Belinda Leslie 49 F 3:42 1:44 28:47 0:53 19:15 54:20
2 152 Natalie McDonald 38 F 4:17 1:49 29:36 1:20 23:29 1:00:29
3 112 Erin Rahn 31 F 4:00 2:02 30:19 1:24 22:55 1:00:38
4 181 Stacy Kingren 42 F 5:06 2:37 34:52 1:39 21:22 1:05:34
5 125 Cheryl Nolasco Domin 32 F 5:54 2:27 36:23 0:59 24:00 1:09:41
6 180 Kelli Eldridge 41 F 5:29 2:45 41:26 2:43 35:43 1:28:05
AQUABIKE-M 1 - 99 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 18 Brandon Eubanks 30 M 2:59 1:23 21:14 25:35
2 17 Barrett Eubanks 21 M 2:58 1:19 22:46 27:01
AQUABIKE-F 1 - 99 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
PARATRIATHLETE-M 1 - 99 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
PARATRIATHLETE-F 1 - 99 DIVISION
Place No. Name Usa Sex Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ==================== === === ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
Page 1
MALE TEAM
Place No. Team Name Team Member1 Team Member2 Team Member3 Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ======================== ======================== ======================== ======================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
Page 1
FEMALE TEAM
Place No. Team Name Team Member1 Team Member2 Team Member3 Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ======================== ======================== ======================== ======================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 13 Team GoMommyGo Randi Landy John Ross Brian Quarles 2:41 0:53 30:04 0:39 17:42 51:58
2 30 Bradley's Bratz Florence Bradley Ruth Amagliani Melissa Pouncey 5:13 1:10 26:33 0:43 25:55 59:33
3 78 Catherine Belser Sherry Stephenson Kristen Boydston 4:31 1:14 39:31 1:01 20:05 1:06:19
Page 1
COED TEAM
Place No. Team Name Team Member1 Team Member2 Team Member3 Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ======================== ======================== ======================== ======================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 190 Winners David Livingston 3:27 0:59 29:20 0:27 14:04 48:15
2 29 Pedal to the Medal Elizabeth Hamilton Florence Bradley Ruth Amagliani 3:52 1:05 30:29 0:41 16:47 52:51
3 176 Harrison-Smith Rebecca Harrison Will Smith 5:59 1:40 35:12 53:55 1:01:09
4 21 ROLL Shirley Lewis Amanda Darty Alex Kamman 3:14 1:35 1:01:24
5 177 Smith-Smith 6:59 1:19 35:53 0:39 20:57 1:05:45
Page 1
FAMILY TEAM
Place No. Team Name Team Member1 Team Member2 Team Member3 Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ======================== ======================== ======================== ======================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 122 3:54 1:25 34:31 0:30 21:41 1:01:58
Page 1
CORPORATE TEAM
Place No. Team Name Team Member1 Team Member2 Team Member3 Swim T1 Bike T2 Run Penalty Final
===== ===== ======================== ======================== ======================== ======================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======