Big Creek Tri 30
************ OLYMPIC DISTANCE *************
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TEAM COED AWARDS (TOP 20)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Team Member 1 Member 2 Member 3 Swim Bike Run Time
===== ===== ============================ ================= ================ ================ ======= ======= ======= =======
1 17 Z3 Rocks Tianna Berard Alex Hershey 13:05 1:05:19 20:00 1:39:04
2 33 Z3 Snap, Crackle, Pop Jordan Summers Lincoln Eppard 12:29 1:04:12 22:10 1:39:38
3 18 Z3 Elite Tanelle Berard Hank Mandsager Zach Wood 11:46 1:07:43 20:27 1:40:28
4 30 Z3 Rockets Sarah Pfeiffer Danna Kelly Hunter Haws 12:21 1:10:52 18:44 1:42:35
5 20 Z3 Twisters Jenny Brown Jeffrey Goodman Jack Oberman 11:57 1:17:22 20:48 1:50:41
6 23 H2q Frankie Hanson Kevin Quass Kevin Tu 14:20 1:14:14 23:57 1:53:23
7 398 2 Oldies 1 Goodie Robert Steinbach George Ritland Korrie Gould 21:04 1:06:48 24:56 1:54:33
8 25 Z3 Zipsters Steph Jenks Andy Tetmeyer Jenn Jenks 14:19 1:13:30 24:36 1:55:10
9 26 Atcproud Jonathan Meyer Jessie Schrock Jonathan Meyer 15:23 1:17:52 24:38 1:59:12
10 28 Jass - Pruisner - Nelson Diane Nelson Jake Jass Barbara Pruisner 14:38 1:18:49 24:58 1:59:19
11 34 Lane/krista Lane Vellinga Krista 13:07 1:20:40 27:30 2:02:59
12 31 Tried Again Leesa Shoemaker Jessie Sandvick Matt Sandvick 18:38 1:21:16 26:39 2:07:32
13 21 Swimfit Rocks Sara Cutler Cassandra Nelson Tim Cutler 14:33 1:25:51 29:44 2:10:54
14 19 Brown/brown/villanueva Debbie Brown Gio Villanueva 12:01 1:27:45 30:21 2:11:06
15 24 Fast Swimmer With Slow Paren Bryan Hill Carolyn Hill Robb Hill 11:13 1:30:03 29:08 2:12:23
16 402 Ryan Is Awesome! Ryan Myers Laura Ben Anderson 14:27 1:30:07 28:31 2:13:59
17 22 Team Uucc Jon Greising Wendy Sontag Jeff Sontag 17:14 1:20:18 35:37 2:14:31
18 29 Three's Company Josh Pederson Meryl Irwin Sarah Nebel 26:37 1:16:30 30:49 2:14:36
NUMBER OF FINISHERS: 18
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TEAM FEMALE AWARDS (TOP 20)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Team Member 1 Member 2 Member 3 Swim Bike Run Time
===== ===== ============================ ================= ================ ================ ======= ======= ======= =======
1 37 Z3 Sizzlers Jessie Stout Bailey Eppard 12:25 1:13:06 22:19 1:48:44
2 36 Z3 Divas Hannah Pickett Amanda Weyer Hannah Thomas 12:58 1:16:06 23:05 1:52:56
3 35 Team Mccard Caroline McCard Ginger Thune Lisa Foster 22:25 1:27:39 48:08 2:39:31
NUMBER OF FINISHERS: 3
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TEAM MALE AWARDS (TOP 20)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Team Member 1 Member 2 Member 3 Swim Bike Run Time
===== ===== ============================ ================= ================ ================ ======= ======= ======= =======
1 40 Z3 Bullets Spencer Clark Mark Schneider David Carpenter 10:51 56:36 18:27 1:26:28
2 43 Z3 Amigos Jason Thomas Kyle Kato 13:28 1:10:55 20:54 1:46:04
3 42 Nelson - Haws - Jass Shawn Nelson David Jass Rod Haws 14:14 1:11:35 22:54 1:49:25
4 39 Bb Gee Tarryl Bockelman Dan Gee 21:07 1:14:04 25:22 2:02:53
5 41 Northglenn Rockets Steve Kipp Robert Metcalf Brian Queck 20:53 1:19:44 28:23 2:09:45
6 38 Three Man Wolfpack Andy Behrmann Bo Ties Ben Morton 21:23 1:18:33 27:10 2:10:18
NUMBER OF FINISHERS: 6