UMM TINMAN TRIATHLON
Morris, MN
April 30, 2011
1K Swim - 30K Bike - 10K Run
SWIM 100 BIKE RUN
Place Div/Plc NO. NAME CITY AGE S Plc Time yds Plc Time mph Plc Time pace Total
===== ======= ==== ==================== ============== === = =============== ================= ================= =======
1 1/12 36 Jose Rosales-Yepez Mankato 25 M 1 12:21 1:08 1 54:29 20.9 2 41:25 6:41 1:48:14
2 1/3 37 Jason Midgarden Golden Valley 38 M 4 15:19 1:24 5 1:02:25 18.3 4 42:35 6:52 2:00:17
3 1/8 42 David Jensen Fergus Falls 27 M 19 19:28 1:47 4 1:00:55 18.7 1 40:23 6:31 2:00:46
4 2/8 35 Aaron Madsen Willmar 31 M 18 19:01 1:44 3 59:45 19.1 5 43:25 7:01 2:02:10
5 1/7 34 Craig Peterson Minneapolis 49 M 17 18:56 1:44 2 58:21 19.5 9 48:21 7:48 2:05:37
6 2/12 43 Nathan Jensen Fergus Falls 21 M 13 17:58 1:38 12 1:08:30 16.6 3 42:27 6:51 2:08:54
7 3/8 30 Troy Thompson Grand Forks 27 M 6 15:50 1:27 10 1:06:52 17.0 6 46:52 7:34 2:09:33
8 3/12 38 Colin Stemper Morris 22 M 11 17:52 1:38 9 1:05:02 17.5 10 48:56 7:54 2:11:49
9 2/7 12 Randall Knutson Mankato 48 M 10 17:42 1:37 7 1:04:38 17.6 19 52:32 8:29 2:14:51
10 1/1 15 Megan Webster Richfield 56 F 9 17:20 1:35 11 1:08:03 16.8 13 49:47 8:02 2:15:08
11 4/8 33 Oscar Garcia-Medina Rochester 26 M 22 20:40 1:53 6 1:02:47 18.2 16 51:57 8:23 2:15:23
12 1/2 7 Cindy Cook Minneapolis 39 F 24 21:05 1:55 15 1:10:07 16.3 12 49:35 8:00 2:20:46
13 5/8 20 Matthew Schmidgall Hancock 29 M 12 17:55 1:38 17 1:10:35 16.2 20 52:54 8:32 2:21:23
14 4/12 29 Thomas Stoneburner Fargo 23 M 33 23:46 2:10 8 1:05:01 17.5 27 55:18 8:56 2:24:04
15 5/12 26 Kevin Conboy Grand Forks 25 M 28 22:22 2:02 16 1:10:19 16.2 15 51:51 8:22 2:24:31
16 2/3 40 Jason Eckert Waverly 37 M 8 16:35 1:31 14 1:09:38 16.4 31 58:30 9:27 2:24:42
17 1/1 10 Sandra Rather Breckenridge 49 F 7 15:51 1:27 23 1:15:31 15.1 23 53:44 8:40 2:25:05
18 6/12 46 Andrew Malovrh Duluth 23 M 27 22:13 2:02 18 1:11:15 16.0 14 51:39 8:20 2:25:06
19 3/7 41 Boyd Seevers Spring Lake Pa 52 M 16 18:26 1:41 22 1:15:23 15.1 17 52:19 8:27 2:26:06
20 7/12 3 William Dolezal Morris 22 M 36 24:28 2:14 19 1:12:57 15.6 11 49:29 7:59 2:26:52
21 6/8 44 Mitch Wellman Fergus Falls 30 M 31 22:53 2:05 20 1:12:57 15.6 18 52:23 8:27 2:28:11
22 4/7 45 Michael Simpson Minneapolis 49 M 26 22:04 2:01 13 1:09:22 16.4 28 56:46 9:10 2:28:12
23 8/12 5 Anthony Rooney Morris 19 M 32 22:58 2:06 28 1:20:58 14.1 8 47:59 7:45 2:31:53
24 1/2 18 Nikki Raths Morris 31 F 20 19:37 1:47 24 1:17:44 14.7 24 54:40 8:50 2:32:01
25 5/7 25 Mark Menzuber Chanhassen 51 M 37 24:43 2:15 21 1:14:27 15.3 21 53:11 8:35 2:32:19
26 3/3 19 Noel Nelson Mendota Height 45 M 29 22:30 2:03 30 1:22:54 13.8 7 47:35 7:41 2:32:57
27 7/8 31 Matthew Konz Morris 29 M 30 22:32 2:03 26 1:19:33 14.3 22 53:37 8:39 2:35:42
28 2/2 21 Kelly Schmidgall Hancock 29 F 14 18:00 1:39 27 1:20:40 14.1 29 57:04 9:13 2:35:42
29 9/12 11 Chase Gerold Morris 20 M 2 14:46 1:21 29 1:21:11 14.0 34 1:01:25 9:55 2:37:21
30 2/2 47 Shawn Severson 38 F 34 23:46 2:10 25 1:19:05 14.4 25 54:51 8:51 2:37:41
31 10/12 6 Jarrod Cicha Morris 19 M 21 20:31 1:52 31 1:24:14 13.5 30 58:13 9:24 2:42:57
32 1/6 8 Lisa Hoium Duluth 22 F 23 21:05 1:55 35 1:29:22 12.8 26 55:01 8:53 2:45:26
33 2/6 13 Sarah Dens Brainerd 19 F 3 15:13 1:23 39 1:34:51 12.0 32 59:03 9:32 2:49:06
34 3/6 23 Anika Tideman Duluth 23 F 35 24:10 2:12 32 1:24:39 13.5 33 1:01:04 9:51 2:49:52
35 8/8 1 Michael Eble Morris 35 M 25 21:23 1:57 33 1:25:07 13.4 39 1:08:41 11:05 2:55:11
36 4/6 14 Andelee Quast Big Lake 18 F 15 18:03 1:39 38 1:32:01 12.4 38 1:07:17 10:52 2:57:20
37 5/6 17 Katherine Glesrud Minneapolis 24 F 39 25:58 2:22 34 1:27:01 13.1 37 1:06:30 10:44 2:59:28
38 11/12 27 Karl Schliep Howard Lake 21 M 42 31:55 2:55 37 1:31:12 12.5 35 1:01:42 9:57 3:04:48
39 6/7 28 Rick Eggebrecht Brookings 46 M 38 25:53 2:22 40 1:36:20 11.8 36 1:04:04 10:20 3:06:17
40 7/7 4 Richard Johnson Eagan 55 M 41 27:34 2:31 36 1:30:31 12.6 40 1:17:10 12:27 3:15:13
41 12/12 2 Dan Seidenkranz Morris 19 M 40 27:05 2:28 41 1:41:49 11.2 41 1:23:27 13:28 3:32:21
42 6/6 48 Kristina Roe 20 F 5 15:36 1:26
MALE INDIVIDUAL RESULTS
SWIM 100 BIKE RUN
Place Div/Plc NO. NAME CITY AGE S Plc Time yds Plc Time mph Plc Time pace Total
===== ======= ==== ==================== ============== === = =============== ================= ================= =======
1 1/12 36 Jose Rosales-Yepez Mankato 25 M 1 12:21 1:08 1 54:29 20.9 2 41:25 6:41 1:48:14
2 1/3 37 Jason Midgarden Golden Valley 38 M 3 15:19 1:24 5 1:02:25 18.3 4 42:35 6:52 2:00:17
3 1/8 42 David Jensen Fergus Falls 27 M 13 19:28 1:47 4 1:00:55 18.7 1 40:23 6:31 2:00:46
4 2/8 35 Aaron Madsen Willmar 31 M 12 19:01 1:44 3 59:45 19.1 5 43:25 7:01 2:02:10
5 1/7 34 Craig Peterson Minneapolis 49 M 11 18:56 1:44 2 58:21 19.5 9 48:21 7:48 2:05:37
6 2/12 43 Nathan Jensen Fergus Falls 21 M 9 17:58 1:38 11 1:08:30 16.6 3 42:27 6:51 2:08:54
7 3/8 30 Troy Thompson Grand Forks 27 M 4 15:50 1:27 10 1:06:52 17.0 6 46:52 7:34 2:09:33
8 3/12 38 Colin Stemper Morris 22 M 7 17:52 1:38 9 1:05:02 17.5 10 48:56 7:54 2:11:49
9 2/7 12 Randall Knutson Mankato 48 M 6 17:42 1:37 7 1:04:38 17.6 17 52:32 8:29 2:14:51
10 4/8 33 Oscar Garcia-Medina Rochester 26 M 15 20:40 1:53 6 1:02:47 18.2 14 51:57 8:23 2:15:23
11 5/8 20 Matthew Schmidgall Hancock 29 M 8 17:55 1:38 15 1:10:35 16.2 18 52:54 8:32 2:21:23
12 4/12 29 Thomas Stoneburner Fargo 23 M 24 23:46 2:10 8 1:05:01 17.5 21 55:18 8:56 2:24:04
13 5/12 26 Kevin Conboy Grand Forks 25 M 19 22:22 2:02 14 1:10:19 16.2 13 51:51 8:22 2:24:31
14 2/3 40 Jason Eckert Waverly 37 M 5 16:35 1:31 13 1:09:38 16.4 24 58:30 9:27 2:24:42
15 6/12 46 Andrew Malovrh Duluth 23 M 18 22:13 2:02 16 1:11:15 16.0 12 51:39 8:20 2:25:06
16 3/7 41 Boyd Seevers Spring Lake Pa 52 M 10 18:26 1:41 20 1:15:23 15.1 15 52:19 8:27 2:26:06
17 7/12 3 William Dolezal Morris 22 M 25 24:28 2:14 17 1:12:57 15.6 11 49:29 7:59 2:26:52
18 6/8 44 Mitch Wellman Fergus Falls 30 M 22 22:53 2:05 18 1:12:57 15.6 16 52:23 8:27 2:28:11
19 4/7 45 Michael Simpson Minneapolis 49 M 17 22:04 2:01 12 1:09:22 16.4 22 56:46 9:10 2:28:12
20 8/12 5 Anthony Rooney Morris 19 M 23 22:58 2:06 22 1:20:58 14.1 8 47:59 7:45 2:31:53
21 5/7 25 Mark Menzuber Chanhassen 51 M 26 24:43 2:15 19 1:14:27 15.3 19 53:11 8:35 2:32:19
22 3/3 19 Noel Nelson Mendota Height 45 M 20 22:30 2:03 24 1:22:54 13.8 7 47:35 7:41 2:32:57
23 7/8 31 Matthew Konz Morris 29 M 21 22:32 2:03 21 1:19:33 14.3 20 53:37 8:39 2:35:42
24 9/12 11 Chase Gerold Morris 20 M 2 14:46 1:21 23 1:21:11 14.0 25 1:01:25 9:55 2:37:21
25 10/12 6 Jarrod Cicha Morris 19 M 14 20:31 1:52 25 1:24:14 13.5 23 58:13 9:24 2:42:57
26 8/8 1 Michael Eble Morris 35 M 16 21:23 1:57 26 1:25:07 13.4 28 1:08:41 11:05 2:55:11
27 11/12 27 Karl Schliep Howard Lake 21 M 30 31:55 2:55 28 1:31:12 12.5 26 1:01:42 9:57 3:04:48
28 6/7 28 Rick Eggebrecht Brookings 46 M 27 25:53 2:22 29 1:36:20 11.8 27 1:04:04 10:20 3:06:17
29 7/7 4 Richard Johnson Eagan 55 M 29 27:34 2:31 27 1:30:31 12.6 29 1:17:10 12:27 3:15:13
30 12/12 2 Dan Seidenkranz Morris 19 M 28 27:05 2:28 30 1:41:49 11.2 30 1:23:27 13:28 3:32:21
FEMALE INDIVIDUAL RESULTS
SWIM 100 BIKE RUN
Place Div/Plc NO. NAME CITY AGE S Plc Time yds Plc Time mph Plc Time pace Total
===== ======= ==== ==================== ============== === = =============== ================= ================= =======
1 1/1 15 Megan Webster Richfield 56 F 4 17:20 1:35 1 1:08:03 16.8 2 49:47 8:02 2:15:08
2 1/2 7 Cindy Cook Minneapolis 39 F 9 21:05 1:55 2 1:10:07 16.3 1 49:35 8:00 2:20:46
3 1/1 10 Sandra Rather Breckenridge 49 F 3 15:51 1:27 3 1:15:31 15.1 3 53:44 8:40 2:25:05
4 1/2 18 Nikki Raths Morris 31 F 7 19:37 1:47 4 1:17:44 14.7 4 54:40 8:50 2:32:01
5 2/2 21 Kelly Schmidgall Hancock 29 F 5 18:00 1:39 6 1:20:40 14.1 7 57:04 9:13 2:35:42
6 2/2 47 Shawn Severson 38 F 10 23:46 2:10 5 1:19:05 14.4 5 54:51 8:51 2:37:41
7 1/6 8 Lisa Hoium Duluth 22 F 8 21:05 1:55 9 1:29:22 12.8 6 55:01 8:53 2:45:26
8 2/6 13 Sarah Dens Brainerd 19 F 1 15:13 1:23 11 1:34:51 12.0 8 59:03 9:32 2:49:06
9 3/6 23 Anika Tideman Duluth 23 F 11 24:10 2:12 7 1:24:39 13.5 9 1:01:04 9:51 2:49:52
10 4/6 14 Andelee Quast Big Lake 18 F 6 18:03 1:39 10 1:32:01 12.4 11 1:07:17 10:52 2:57:20
11 5/6 17 Katherine Glesrud Minneapolis 24 F 12 25:58 2:22 8 1:27:01 13.1 10 1:06:30 10:44 2:59:28
12 6/6 48 Kristina Roe 20 F 2 15:36 1:26
================================================================================
Top Swim Times - Male
================================================================================
1 Jose Rosales-Yepez Mankato 25 12:21
2 Chase Gerold Morris 20 14:46
3 Jason Midgarden Golden Valley 38 15:19
4 Troy Thompson Grand Forks 27 15:50
5 Jason Eckert Waverly 37 16:35
6 Randall Knutson Mankato 48 17:42
7 Colin Stemper Morris 22 17:52
8 Matthew Schmidgall Hancock 29 17:55
9 Nathan Jensen Fergus Falls 21 17:58
10 Boyd Seevers Spring Lake Pa 52 18:26
================================================================================
Top Swim Times - Female
================================================================================
1 Sarah Dens Brainerd 19 15:13
2 Kristina Roe 20 15:36
3 Sandra Rather Breckenridge 49 15:51
4 Megan Webster Richfield 56 17:20
5 Kelly Schmidgall Hancock 29 18:00
6 Andelee Quast Big Lake 18 18:03
7 Nikki Raths Morris 31 19:37
8 Lisa Hoium Duluth 22 21:05
9 Cindy Cook Minneapolis 39 21:05
10 Shawn Severson 38 23:46
================================================================================
Top Bike Times - Male
================================================================================
1 Jose Rosales-Yepez Mankato 25 54:29
2 Craig Peterson Minneapolis 49 58:21
3 Aaron Madsen Willmar 31 59:45
4 David Jensen Fergus Falls 27 1:00:55
5 Jason Midgarden Golden Valley 38 1:02:25
6 Oscar Garcia-Medina Rochester 26 1:02:47
7 Randall Knutson Mankato 48 1:04:38
8 Thomas Stoneburner Fargo 23 1:05:01
9 Colin Stemper Morris 22 1:05:02
10 Troy Thompson Grand Forks 27 1:06:52
================================================================================
Top Bike Times - Female
================================================================================
1 Megan Webster Richfield 56 1:08:03
2 Cindy Cook Minneapolis 39 1:10:07
3 Sandra Rather Breckenridge 49 1:15:31
4 Nikki Raths Morris 31 1:17:44
5 Shawn Severson 38 1:19:05
6 Kelly Schmidgall Hancock 29 1:20:40
7 Anika Tideman Duluth 23 1:24:39
8 Katherine Glesrud Minneapolis 24 1:27:01
9 Lisa Hoium Duluth 22 1:29:22
10 Andelee Quast Big Lake 18 1:32:01
================================================================================
Top Run Times - Male
================================================================================
1 David Jensen Fergus Falls 27 40:23
2 Jose Rosales-Yepez Mankato 25 41:25
3 Nathan Jensen Fergus Falls 21 42:27
4 Jason Midgarden Golden Valley 38 42:35
5 Aaron Madsen Willmar 31 43:25
6 Troy Thompson Grand Forks 27 46:52
7 Noel Nelson Mendota Height 45 47:35
8 Anthony Rooney Morris 19 47:59
9 Craig Peterson Minneapolis 49 48:21
10 Colin Stemper Morris 22 48:56
================================================================================
Top Run Times - Female
================================================================================
1 Cindy Cook Minneapolis 39 49:35
2 Megan Webster Richfield 56 49:47
3 Sandra Rather Breckenridge 49 53:44
4 Nikki Raths Morris 31 54:40
5 Shawn Severson 38 54:51
6 Lisa Hoium Duluth 22 55:01
7 Kelly Schmidgall Hancock 29 57:04
8 Sarah Dens Brainerd 19 59:03
9 Anika Tideman Duluth 23 61:04
10 Katherine Glesrud Minneapolis 24 66:30
MALE AGE GROUP: 25 - AND UNDER
SWIM 100 BIKE RUN Total
Place No. NAME CITY AGE Plc Time yds Plc Time mph Plc Time pace Time
===== ==== ==================== ============== === =============== ================== =============== =======
1 36 Jose Rosales-Yepez Mankato 25 1 12:21 1:08 1 54:29 20.9 1 41:25 6:41 1:48:14
2 43 Nathan Jensen Fergus Falls 21 4 17:58 1:38 4 1:08:30 16.6 2 42:27 6:51 2:08:54
3 38 Colin Stemper Morris 22 3 17:52 1:38 3 1:05:02 17.5 4 48:56 7:54 2:11:49
4 29 Thomas Stoneburner Fargo 23 9 23:46 2:10 2 1:05:01 17.5 8 55:18 8:56 2:24:04
5 26 Kevin Conboy Grand Forks 25 7 22:22 2:02 5 1:10:19 16.2 7 51:51 8:22 2:24:31
6 46 Andrew Malovrh Duluth 23 6 22:13 2:02 6 1:11:15 16.0 6 51:39 8:20 2:25:06
7 3 William Dolezal Morris 22 10 24:28 2:14 7 1:12:57 15.6 5 49:29 7:59 2:26:52
8 5 Anthony Rooney Morris 19 8 22:58 2:06 8 1:20:58 14.1 3 47:59 7:45 2:31:53
9 11 Chase Gerold Morris 20 2 14:46 1:21 9 1:21:11 14.0 10 1:01:25 9:55 2:37:21
10 6 Jarrod Cicha Morris 19 5 20:31 1:52 10 1:24:14 13.5 9 58:13 9:24 2:42:57
11 27 Karl Schliep Howard Lake 21 12 31:55 2:55 11 1:31:12 12.5 11 1:01:42 9:57 3:04:48
12 2 Dan Seidenkranz Morris 19 11 27:05 2:28 12 1:41:49 11.2 12 1:23:27 13:28 3:32:21
FEMALE AGE GROUP: 25 - AND UNDER
SWIM 100 BIKE RUN Total
Place No. NAME CITY AGE Plc Time yds Plc Time mph Plc Time pace Time
===== ==== ==================== ============== === =============== ================== =============== =======
1 8 Lisa Hoium Duluth 22 4 21:05 1:55 3 1:29:22 12.8 1 55:01 8:53 2:45:26
2 13 Sarah Dens Brainerd 19 1 15:13 1:23 5 1:34:51 12.0 2 59:03 9:32 2:49:06
3 23 Anika Tideman Duluth 23 5 24:10 2:12 1 1:24:39 13.5 3 1:01:04 9:51 2:49:52
4 14 Andelee Quast Big Lake 18 3 18:03 1:39 4 1:32:01 12.4 5 1:07:17 10:52 2:57:20
5 17 Katherine Glesrud Minneapolis 24 6 25:58 2:22 2 1:27:01 13.1 4 1:06:30 10:44 2:59:28
6 48 Kristina Roe 20 2 15:36 1:26
MALE AGE GROUP: 26 - 35
SWIM 100 BIKE RUN Total
Place No. NAME CITY AGE Plc Time yds Plc Time mph Plc Time pace Time
===== ==== ==================== ============== === =============== ================== =============== =======
1 42 David Jensen Fergus Falls 27 4 19:28 1:47 2 1:00:55 18.7 1 40:23 6:31 2:00:46
2 35 Aaron Madsen Willmar 31 3 19:01 1:44 1 59:45 19.1 2 43:25 7:01 2:02:10
3 30 Troy Thompson Grand Forks 27 1 15:50 1:27 4 1:06:52 17.0 3 46:52 7:34 2:09:33
4 33 Oscar Garcia-Medina Rochester 26 5 20:40 1:53 3 1:02:47 18.2 4 51:57 8:23 2:15:23
5 20 Matthew Schmidgall Hancock 29 2 17:55 1:38 5 1:10:35 16.2 6 52:54 8:32 2:21:23
6 44 Mitch Wellman Fergus Falls 30 8 22:53 2:05 6 1:12:57 15.6 5 52:23 8:27 2:28:11
7 31 Matthew Konz Morris 29 7 22:32 2:03 7 1:19:33 14.3 7 53:37 8:39 2:35:42
8 1 Michael Eble Morris 35 6 21:23 1:57 8 1:25:07 13.4 8 1:08:41 11:05 2:55:11
FEMALE AGE GROUP: 26 - 35
SWIM 100 BIKE RUN Total
Place No. NAME CITY AGE Plc Time yds Plc Time mph Plc Time pace Time
===== ==== ==================== ============== === =============== ================== =============== =======
1 18 Nikki Raths Morris 31 2 19:37 1:47 1 1:17:44 14.7 1 54:40 8:50 2:32:01
2 21 Kelly Schmidgall Hancock 29 1 18:00 1:39 2 1:20:40 14.1 2 57:04 9:13 2:35:42
MALE AGE GROUP: 36 - 45
SWIM 100 BIKE RUN Total
Place No. NAME CITY AGE Plc Time yds Plc Time mph Plc Time pace Time
===== ==== ==================== ============== === =============== ================== =============== =======
1 37 Jason Midgarden Golden Valley 38 1 15:19 1:24 1 1:02:25 18.3 1 42:35 6:52 2:00:17
2 40 Jason Eckert Waverly 37 2 16:35 1:31 2 1:09:38 16.4 3 58:30 9:27 2:24:42
3 19 Noel Nelson Mendota Height 45 3 22:30 2:03 3 1:22:54 13.8 2 47:35 7:41 2:32:57
FEMALE AGE GROUP: 36 - 45
SWIM 100 BIKE RUN Total
Place No. NAME CITY AGE Plc Time yds Plc Time mph Plc Time pace Time
===== ==== ==================== ============== === =============== ================== =============== =======
1 7 Cindy Cook Minneapolis 39 1 21:05 1:55 1 1:10:07 16.3 1 49:35 8:00 2:20:46
2 47 Shawn Severson 38 2 23:46 2:10 2 1:19:05 14.4 2 54:51 8:51 2:37:41
MALE AGE GROUP: 46 - 55
SWIM 100 BIKE RUN Total
Place No. NAME CITY AGE Plc Time yds Plc Time mph Plc Time pace Time
===== ==== ==================== ============== === =============== ================== =============== =======
1 34 Craig Peterson Minneapolis 49 3 18:56 1:44 1 58:21 19.5 1 48:21 7:48 2:05:37
2 12 Randall Knutson Mankato 48 1 17:42 1:37 2 1:04:38 17.6 3 52:32 8:29 2:14:51
3 41 Boyd Seevers Spring Lake Pa 52 2 18:26 1:41 5 1:15:23 15.1 2 52:19 8:27 2:26:06
4 45 Michael Simpson Minneapolis 49 4 22:04 2:01 3 1:09:22 16.4 5 56:46 9:10 2:28:12
5 25 Mark Menzuber Chanhassen 51 5 24:43 2:15 4 1:14:27 15.3 4 53:11 8:35 2:32:19
6 28 Rick Eggebrecht Brookings 46 6 25:53 2:22 7 1:36:20 11.8 6 1:04:04 10:20 3:06:17
7 4 Richard Johnson Eagan 55 7 27:34 2:31 6 1:30:31 12.6 7 1:17:10 12:27 3:15:13
FEMALE AGE GROUP: 46 - 55
SWIM 100 BIKE RUN Total
Place No. NAME CITY AGE Plc Time yds Plc Time mph Plc Time pace Time
===== ==== ==================== ============== === =============== ================== =============== =======
1 10 Sandra Rather Breckenridge 49 1 15:51 1:27 1 1:15:31 15.1 1 53:44 8:40 2:25:05
FEMALE AGE GROUP: 56 - AND OVER
SWIM 100 BIKE RUN Total
Place No. NAME CITY AGE Plc Time yds Plc Time mph Plc Time pace Time
===== ==== ==================== ============== === =============== ================== =============== =======
1 15 Megan Webster Richfield 56 1 17:20 1:35 1 1:08:03 16.8 1 49:47 8:02 2:15:08
Total Registered: 64
Total Number of Individual Finishers: 41
Did not Finish Race or Did Not Start: 8