Lighthouse Run
Saturday June 15, 2013 8:00 A.M.
Racine Family YMCA - Racine, Wisconsin
4 MILE RUN TEAM RESULTS - CORPORATE
1. 3:05:39 Modine MFG CO ( 30:57)
==========================================================
1 23:28 1222 Phillip Schommer M 23 APPLETON WI
2 29:13 1538 Richard Pratt M 22 MILWAUKEE WI
3 31:56 1221 Thomas Devon M 21 RACINE WI
4 32:37 1536 Benjamin Gover M 38 MUSKEGO WI
5 33:54 1540 Kyle Shisler M 23 OAK CREEK WI
6 34:31 1537 Allison Kirklin F 30 RACINE WI
2. 3:12:17 Andis Company ( 32:03)
==========================================================
1 26:47 1407 Daniel Albrecht M 24 MILWAUKEE WI
2 28:41 1403 Ken Michels M 49 ISHPEMING MI
3 29:10 1402 Daniel Pullam M 40 GREENDALE WI
4 31:54 1406 Victor Mateo M 51 RACINE WI
5 36:54 1409 Kelly Monahan F 42 RACINE WI
6 38:51 1408 Rob Bishop M 37 RACINE WI
3. 3:12:19 CNH Running Team ( 32:04)
==========================================================
1 25:26 1675 Kurt Coffey M 34 RACINE WI
2 32:03 1618 Ashlee Morelli F 23 KENOSHA WI
3 32:29 1666 Raissa Urdiales F 46 RACINE WI
4 32:52 1681 Bev Kaprelian F 50 RACINE WI
5 34:31 1685 Scott Gelander M 48 ANTIOCH IL
6 34:58 1682 Yolanda Harris F 44 KENOSHA WI
4. 3:15:42 Sealed Air Wellness ( 32:37)
==========================================================
1 27:46 1755 Christian Blaum M 19 KENOSHA WI
2 29:41 1762 Janwillem Tinge M 35 GURNEE IL
3 30:04 1754 Shaun Tinholt M 41 FRANKLIN WI
4 30:29 1756 Thomas Graebner M 46 RACINE WI
5 38:39 1994 Katie Das F 44 STURTEVANT WI
6 39:03 1805 Alex Kellogg M 40 RACINE WI
5. 3:26:45 Cree ( 34:28)
==========================================================
1 27:23 1262 Paul Zierk M 55 FRANKSVILLE WI
2 32:32 1261 Evan Zierk M 22 FRANKSVILLE WI
3 33:49 1255 Patrick Bohon M 52 RACINE WI
4 35:58 1264 John Czarnecki M 27 KENOSHA WI
5 36:03 1266 Juan Guerrero M 48 LAKE GENEVA WI
6 41:00 1270 Renee Corveleyn F 35 RACINE WI
6. 3:32:47 Nosco Printer Sprinters ( 35:28)
==========================================================
1 31:08 1354 Elio Ibarra M 35 BEACH PARK IL
2 31:14 1353 Brent Anderson M 27 KENOSHA WI
3 35:12 1355 Jeff Messersmith M 50 ANYTOWN US
4 35:45 1352 Brandon Kapellusch M 40 UNION GROVE WI
5 36:26 1351 Bill Ricchio M 39 ANYTOWN US
6 43:02 1358 Susan Fowler F 55 LAKE BLUFF IL
7. 3:56:56 Team InSinkErator ( 39:30)
==========================================================
1 32:37 309 Angela Matta F 33 KENOSHA WI
2 35:42 1310 Krishna Matta M 33 KENOSHA WI
3 38:29 1314 Paul Seggelink M 40 RACINE WI
4 39:35 1312 Mike Niesen M 41 RACINE WI
5 42:46 1309 Debbie Groshek F 48 KENOSHA WI
6 47:47 1316 Carla Wright F 52 RACINE WI
8. 3:59:26 Engendren ( 39:55)
==========================================================
1 32:14 1549 Jason Rohloff M 33 FRANKLIN WI
2 32:19 1201 Carlos Medina M 33 BEACH PARK IL
3 35:50 1203 Emily Kappel F 24 RACINE WI
4 44:29 1202 Ryan Ward M 27 PADDOCK LAKE WI
5 47:17 1200 Aggie Heckman F 51 PLEASANT PRAIRIE WI
6 47:17 1198 Kristy Metts F 26 WEST BEND WI
9. 4:14:31 BRP US INC. ( 42:26)
==========================================================
1 36:37 1663 John Phelps M 46 RACINE WI
2 37:00 1661 Sam Adams F 17 RACINE WI
3 38:01 1662 Alice Feest F 17 RACINE WI
4 45:42 1660 Mark Koski M 55 KENOSHA WI
5 46:28 1655 Jacqueline Ziminski F 54 RACINE WI
6 50:43 1657 David Knutson M 59 RACINE WI
10. 4:20:49 Team Twin Disc ( 43:29)
==========================================================
1 31:58 1329 Jeff Schommer M 46 OAK CREEK WI
2 41:30 1326 Eve Boehme F 46 KENOSHA WI
3 44:17 1328 Lauren Nolan F 30 BURLINGTON WI
4 46:05 1325 Tom Berndt M 58 FRANKLIN WI
5 46:36 1324 Mike Berndt M 32 WATERFORD WI
6 50:23 1331 Dean Turner M 59 KENOSHA WI
Timing & Results by SPORTS MANAGEMENT ASSOCIATES, INC. 414-375-2427 info@SMAresults.com