Lighthouse Run
Saturday June 21, 2014 8:00 A.M.
Racine Family YMCA - Racine, Wisconsin
4 MILE RUN TEAM RESULTS - OPEN
1. 2:09:47 Wisconsin Runner ( 21:38)
==========================================================
1 20:15 1414 Matthew Scott M 21 EAU CLAIRE WI
2 20:23 1498 Ben Orvold M 25 KENOSHA WI
3 20:32 1413 Thomas Breitbach M 25 MUSKEGO WI
4 20:37 1415 Benjamin Gregory M 31 RACINE WI
5 23:33 1412 Grant Baganz M 43 NAPERVILLE IL
6 24:27 1423 Hope Orvold F 24 KENOSHA WI
2. 2:40:35 Finanical Service Group ( 26:46)
==========================================================
1 20:46 1510 Andrew Knapik M 21 DUNDEE IL
2 26:22 1502 Greg Cipov M 34 MUSKEGO WI
3 26:45 1500 Justus Morgan M 36 RACINE WI
4 27:51 1503 Justin Moilanen M 30 ST. FRANCIS WI
5 29:22 1508 Nathan Witt M 23 OSHKOSH WI
6 29:29 1509 Alyssa Baehman F 23 OSHKOSH WI
3. 2:42:34 Team Marathon Marketing ( 27:06)
==========================================================
1 25:28 1981 Kevin Weslaski M 50 RACINE WI
2 26:42 1439 Kevin Baier M 17 MILWAUKEE WI
3 26:48 1433 Louis Poggenburg M 49 KENOSHA WI
4 27:07 1435 Joey Kleist M 17 MILWAUKEE WI
5 28:03 1437 Angel Noman M 17 MILWAUKEE WI
6 28:26 1434 Dave Rudey M 34 MILWAUKEE WI
4. 2:58:04 Chiapete Running Team ( 29:41)
==========================================================
1 25:11 1619 Nick Krahn M 22 RACINE WI
2 25:35 1763 Mackenzie Hoffman F 21 WAUWATOSA WI
3 27:24 1620 Rick Chiapete M 38 FRANKSVILLE WI
4 30:38 2036 Tony Chiapete M 15 UNION GROVE WI
5 30:43 1616 Rich Chiapete M 48 RACINE WI
6 38:33 1614 Tommy Chiapete M 29 RACINE WI
5. 3:00:53 Freshly Squeezed ( 30:09)
==========================================================
1 21:33 1895 Kyle Staven M 20 MADISON WI
2 29:59 1897 David Haumersen M 17 RACINE WI
3 30:35 1887 Elijah Vanpieterson M 16 RACINE WI
4 31:49 1889 Bryce Lenz M 25 RACINE WI
5 33:24 1885 Evan Casey M 20 RACINE WI
6 33:33 1888 Peter Miller M 26 RACINE WI
6. 3:09:07 Roma Lodge ( 31:32)
==========================================================
1 24:15 1681 Vincent Galis M 16 RACINE WI
2 25:24 1679 Zachary Nelson M 18 RACINE WI
3 29:01 1351 Jordan Gardina M 42 KENOSHA WI
4 35:55 1684 Connor Sullivan M 17 SUN PRAIRIE WI
5 36:45 1222 Janet Suokko F 50 STURTEVANT WI
6 37:47 1221 Bailey Schwartz F 23 STURTEVANT WI
7. 3:14:47 Positively Pumped-Putzmeister ( 32:28)
==========================================================
1 28:42 1565 Carlos Garcia M 32 STURTEVANT WI
2 30:07 1566 Jonathan Hage M 33 RACINE WI
3 32:10 1570 Josh Tennyck M 20 RACINE WI
4 32:32 1564 Daniel Barajas M 35 RACINE WI
5 35:05 1567 Kelly Kuske F 21 RACINE WI
6 36:11 1573 Richard Gonzalez M 39 KENOSHA WI
8. 3:16:24 Racine County ( 32:44)
==========================================================
1 27:40 1547 Julie Berres F 29 KENOSHA WI
2 30:31 1554 Danielle Simonovic F 35 ST. FRANCIS WI
3 32:50 1550 Antonio Chavez Ii M 17 RACINE WI
4 32:56 1538 Ben Gabbey M 13 WIND LAKE WI
5 35:49 1537 Jarek Hanna M 13 KENOSHA WI
6 36:38 1539 Laura Osteen F 43 WIND LAKE WI
Timing & Results by SPORTS MANAGEMENT ASSOCIATES, INC. 414-375-2427 info@SMAresults.com
Lighthouse Run
Saturday June 21, 2014 8:00 A.M.
Racine Family YMCA - Racine, Wisconsin
4 MILE RUN TEAM RESULTS - OPEN
9. 3:17:03 Modine MFG. Family ( 32:51)
==========================================================
1 29:56 1661 Angela Vioski F 29 BURLINGTON WI
2 30:30 1649 Jack Dechant M 15 MT. PLEASANT WI
3 31:43 1651 Noah Gover M 11 MUSKEGO WI
4 33:24 1656 Rachael Reilly F 25 PLEASANT PRAIRIE WI
5 35:18 1653 Jeffrey Knoerzer M 34 WATERFORD WI
6 36:12 1658 John Sommer M 53 RACINE WI
10. 3:35:26 Andis Company ( 35:55)
==========================================================
1 29:38 1806 Ken Michels M 50 ISHPEMING MI
2 30:57 1813 Christian Rocha M 20 RACINE WI
3 31:44 1805 Victor Mateo M 52 RACINE WI
4 38:31 1807 Kelly Monahan F 43 RACINE WI
5 41:13 1811 Matt Parrish M 24 RACINE WI
6 43:23 1815 Zachary Thomas M 28 RACINE WI
11. 3:40:27 Public Golf Associated-Frineds & Family ( 36:45)
==========================================================
1 28:16 1722 Ryan Schafer M 32 RACINE WI
2 33:46 1720 Scott Schult M 47 UNION GROVE WI
3 35:38 1724 Benjamin Barrette M 12 KENOSHA WI
4 36:06 1723 Jim Spielmann M 53 RACINE WI
5 39:59 1725 Marcie Balcer F 53 RACINE WI
6 46:42 1721 Christine Schult F 48 UNION GROVE WI
12. 3:41:23 Quick Cable's Power Pack ( 36:54)
==========================================================
1 30:06 1833 Joshua Kaestner M 14 RACINE WI
2 36:44 1838 Ryan McCullough M 31 WAUWATOSA WI
3 36:47 1836 Mark Myszewski M 45 OAK CREEK WI
4 38:05 1839 Stephanie McCullough F 28 WAUWATOSA WI
5 38:30 1834 Jim Hatzenbeller M 68 ST. FRANCIS WI
6 41:11 1840 William Stommel M 25 RACINE WI
13. 3:41:45 Great Northern Corp ( 36:58)
==========================================================
1 30:00 1674 Tim Mattes M 47 RACINE WI
2 31:16 1668 Jesus Ochoa M 23 RACINE WI
3 31:44 1670 Andrew Wiesner M 31 RACINE WI
4 38:38 1671 Ethan Hoard M 13 RACINE WI
5 44:51 1673 Maurice Hoard M 37 RACINE WI
6 45:16 1672 Rochelle Hoard F 43 RACINE WI
14. 3:42:03 Engendren ( 37:01)
==========================================================
1 33:47 1794 Kyle Martell M 16 CUDAHY WI
2 33:49 1795 Jerry Martell M 38 CUDAHY WI
3 34:28 1791 Kevin Hackbarth M 44 GREENFIELD WI
4 39:43 1789 Gary Tolin M 31 KENOSHA WI
5 39:46 1788 Joshua Tolin M 9 KENOSHA WI
6 40:30 1790 Ryan Ward M 28 PADDOCK LAKE WI
15. 3:48:51 Team Twin Disc ( 38:09)
==========================================================
1 29:46 1768 Joshua Gee M 16 MT. PLEASANT WI
2 31:45 1769 Matthew Gee M 13 MT. PLEASANT WI
3 31:56 1773 Jeff Schommer M 47 OAK CREEK WI
4 38:40 1767 Jessica Gee F 18 MT. PLEASANT WI
5 38:40 1770 Mike Gee M 47 RACINE WI
6 58:04 1766 Eve Boehme F 47 KENOSHA WI
16. 3:53:05 Team InSinkErator ( 38:51)
==========================================================
1 33:19 1516 Mike Niesen M 42 RACINE WI
2 37:22 1518 Paul Seggelink M 41 RACINE WI
3 39:24 1517 Cole Seggelink M 10 RACINE WI
4 40:41 1520 Tarence Jones M 34 KENOSHA WI
5 40:42 1519 Tracy Sorensen F 33 RACINE WI
6 41:37 1512 Kari Farrington F 47 RACINE WI
Timing & Results by SPORTS MANAGEMENT ASSOCIATES, INC. 414-375-2427 info@SMAresults.com
Lighthouse Run
Saturday June 21, 2014 8:00 A.M.
Racine Family YMCA - Racine, Wisconsin
4 MILE RUN TEAM RESULTS - OPEN
17. 3:53:47 Happy Feet ( 38:58)
==========================================================
1 37:18 1717 Randall Saltys M 55 RACINE WI
2 38:17 1710 Cherie Tuttle F 43 UNION GROVE WI
3 38:42 1716 Christopher Ydunate M 13 RACINE WI
4 39:23 1712 Clare Mork F 40 RACINE WI
5 39:23 1713 Quinn Mork M 7 RACINE WI
6 40:44 1715 John Ydunate M 41 RACINE WI
18. 3:57:19 Chu Crew Orthodontics ( 39:34)
==========================================================
1 34:44 1687 Mark Lendvay M 47 RACINE WI
2 36:17 1691 Kayleen Gygax F 15 RACINE WI
3 36:49 1685 Shaun Tinholt M 42 FRANKLIN WI
4 40:33 1693 Tyler Sell M 14 RACINE WI
5 44:04 1686 Ryker Tinholt M 13 FRANKLIN WI
6 44:52 1690 Michelle Gygax F 46 RACINE WI
19. 3:58:04 Grove Gear ( 39:41)
==========================================================
1 32:16 1819 Rigo Valladares M 41 RACINE WI
2 33:18 1831 Justin Mathew M 30 UNION GROVE WI
3 33:43 1828 Bryan Ratliff M 34 UNION GROVE WI
4 42:44 1826 Tim Holloway M 32 RACINE WI
5 43:07 1830 Jose Diaz M 60 RACINE WI
6 52:56 1824 Alberto Diaz M 63 UNION GROVE WI
20. 3:59:09 Team Anchor ( 39:52)
==========================================================
1 36:23 1848 Zachary Brown M 17 RACINE WI
2 38:41 1875 Natali Aranda F 19 RACINE WI
3 39:13 1841 Appi Randhawa F 22 RACINE WI
4 39:22 1878 Soledad Aquino F 36 RACINE WI
5 41:47 1845 Claudia Jankowski F 27 SAINT PAUL MN
6 43:43 1929 Jessica Gullo F 36 RACINE WI
21. 4:21:56 Team Killah Gorilla ( 43:40)
==========================================================
1 35:04 1778 Katherine Braun F 32 RACINE WI
2 38:33 1780 Liz Duchac F 34 RACINE WI
3 44:01 1782 Monica Olivett F 31 CHICAGO IL
4 44:38 1779 John Braun M 65 RACINE WI
5 49:46 1781 Melanie Strenk F 36 MILWAUKEE WI
6 49:54 1783 Stephanie Durfey F 27 MT. PLEASANT WI
22. 4:59:09 Tri Group-Kenosha ( 49:52)
==========================================================
1 34:12 347 Maureen Goldstein F 48 KENOSHA WI
2 37:51 1558 Kristie Kruse F 39 KENOSHA WI
3 38:00 1557 Michael Simmons M 15 KENOSHA WI
4 38:00 1560 Amyjoy Osinga F 16 KENOSHA WI
5 1:15:33 1563 Deana Oswald F 45 RACINE WI
6 1:15:33 1562 Vikki Oswald F 15 ANYTOWN US
Timing & Results by SPORTS MANAGEMENT ASSOCIATES, INC. 414-375-2427 info@SMAresults.com