FLASHROCK XC INVITE
SEPTEMBER 20, 2014
*********** TEAM SCORE **********
Invite - Girls
1. SEYMOUR
1 3 7 11 14 (37) (63) = 36
EMMA BROCK, ABBY VOSS, ORIANA MORALES, MEGAN WINTER, CLAIRE LOEBKER,
MAYA HAUERSPERGER, MACEY WARREN
2. CONNERSVILLE
2 5 10 22 68 (115)(136) = 107
MORGAN HAMILTON, SARAH REPP, MORGAN WEST, COURTNEY PHILLIPS, SHELBY
WOODWARD, KYLA RUSSELL, MEGAN MCNALLY
3. BROWNSBURG
4 6 9 53 72 (113)(127) = 144
JULIA POPENFOOSE, CASSIDY BROWN, SYDNI MONTGOMERY, EMILY TRUAX, LAURA
SANDERS, BRIANNA CHANNON, BROOKE UREN
4. SHELBYVILLE
8 13 23 43 58 (151)(152) = 145
DANIELLE LUBBE, GLADYS CHAVEZ, BLAYRE SCOTT, CORA REINHART, ALEX LUBBE,
KATIE LUX, SAMANTHA DOWELL
5. RONCALLI
16 20 30 55 57 (91) (96) = 178
EMILY BARRON, MORSE KATE, OLOVIA ORIGER, CLAIRE WHALEN, MARY DEARING,
MAKENZIE QUINN, EMILEIGH WILHAM
6. LAWRENCE NORTH
15 21 34 47 83 (86)(111) = 200
SHANIA RIDING, MADDIE LOUGHERY, JEAN CARSON, KAYLA ALLEN, MARISSA
NICHOLAS, KATHRYN AUTEN, MEREDITH ELLISON
7. FRANKLIN COMMUNITY
12 31 38 54 66 (67) (76) = 201
MORGAN MCCARTER, ZOSIA PIOTROWSKI, HANNAH JOBE, EMMA TREIBIC, BIANCA
TISDALE, BLAEC KUNZE, KAT KIRBY
8. BEN DAVIS
19 25 48 80 81 (106)(114) = 253
CONNIE BRAHM, BENTE SOMMER, KATELYN SPEITEL, MANSI PANDYA, MARITIZA
RODRIGUEZ, MELIZA RODRIGUEZ, REGINA WRIGHT
9. EAST CENTRAL
28 36 60 62 84 (85) (99) = 270
ABBY BITTNER, JENNA BENNETT, CAROLYN PRIEBE, ALEXIS FLOYD, MEGAN HAY,
ALEXIS DELONG, SARAH RUEHL
10. SOUTHPORT
27 46 73 78 87 (124)(142) = 311
HEATHER BLANKENBAKER, CHRISTY DEAN, KATIE COX, DELANEY BUCKER, SHELBY
ROGERS, MICAH HARVEY-KING, AMBER LEVI
11. UNION COUNTY
17 26 59 89 130 (158)(168) = 321
EMILY GOECKE, SAMANTHA CROWE, ANAVEY ANTRIM, RENE RISCH, SAMANTHA
RAMEY, PEYTON WALTZ, ALLYSA WEST
12. COLUMBUS EAST
39 50 64 82 98 (110)(125) = 333
EMMA MENSENDIEK, MORGAN KETRON, KIRA SINGER, MADDIE LYONS, KRISTEN
LYONS, RACHEL FOLEY, LYNNSEY BUSSE
13. PLAINFIELD
18 24 61 94 138 (141)(170) = 335
DARA SMITH, MARINA PFEIL, ANNA RESTIVO, LAIN WAGONER, SAM MOGOS,
TAYLOR NEWTON, JAMIE LAUTENSCHLAG
14. NORTH HARRISON
29 51 79 103 112 = 374
NATALIE HOLLENSEAD, HAYLEY ELLIOTT, SAVANNAH TAYLOR, LEXY TERRELL,
SHELBY KONDOVKSI
15. NEW PALESTINE
35 65 90 100 102 (105)(121) = 392
MARISSA CROSBY, MATTIE WAGGONER, NATALIE LINDSAY, BAILEY WALLACE, EMMA
WIGGINGTON, IZZY FLEETWOOD, MCKENZIE PRIVETTE
16. LAFAYETTE JEFF
49 52 77 107 117 (132)(134) = 402
SUZIE HARMON, ASHLEY MIKULAJ, CECILY CAVENAUGH, YATZURY ALVAREZ,
NICOLE RAMIRIEZ, WHITNEY KINSER, SARA HIPSHER
17. PARK TUDOR
33 45 70 116 140 = 404
COURTNEY LYNN, JESSICA PALMER, EMILY NEHER, JENNA BEAGLE, ASHLEY
BEESON
18. BEECH GROVE
40 75 93 133 155 (159)(160) = 496
KYLI LUNA, BRIE SPURGEON, GABBY ANDERSON, CAYLEIGH DONAHUE, MAKENNA
BOURFF, ELIZABETH TERRY, DELANEY TRIMBLE
19. DELTA
32 95 109 131 143 (147)(149) = 510
BRANDY TUTTLE, BETHANY TAYLOR, JENNY MOYNIHAN, SARENA CLAY, CAITLYN
THOMPSON, FEDERICA RUGGERI, JULIA EAST
20. TRI-WEST
74 101 123 135 137 (150)(156) = 570
BROOKE SNOEBERGER, ERIN COX, ALLYSSA STACEY, JESSICA KENNEDY, LENA
TRAENKLE, ASHLEY BURKET, MADISON WARDEN
21. SCECINA MEMORIAL
56 92 119 157 171 (179) = 595
JACQUELINE KENNEDY, JENNA NOSEK, CAROLINE SAUSSER, ALIE BACHUS,
ISABELLE LEFFLER, GABI LEFFLER
22. CARDINAL RITTER
42 97 145 148 164 (166)(181) = 596
KENDALL BLAKE, KENDALL MEYER, GRACE SMITH, MADDIE ANDERSON, STEPHANIE
GOSSMAN, KRISTEN HISKES, JOEVITA WEAH
23. DANVILLE COMMUNITY
69 88 108 162 176 (177)(180) = 603
MELANIE FOREMAN, HEATHER KILBURN, MOLLY CLARK, VANESSA DENNY, CLAIRE
GILBERT, ABIGAIL PITMAN, DELANEY GRAHAM
24. WESTERN BOONE
41 120 139 153 167 (172) = 620
ALEXIS GOGLIA, MADI GOURLEY, KYLIE DOBBS, ABBY TRUITT, ERIN BIDDLE,
KATE GILLUM
25. FRANKFORT
44 122 128 163 165 = 622
KAYLEE ARTHUR, CONNIE TOVAR, ELIZABETH WARWICK, MEGHAN ALBA, CATHERINE
HAYNES
26. BREBEUF JESUIT PREP
104 118 126 144 146 (154)(161) = 638
MARLY BECK, JENA HART, JULIE EIGENBROD, LESLIE GAMERO, MOIRA GULA,
WILLA SASSO, KATIE SHROYER
27. COVENANT CHRISTIAN
71 129 169 173 174 (175)(178) = 716
DANNI SNYDER, HALLE SMITH, CAROLINE CRONER, LAUREN TAYLOR, JORDAN
BENTLEY, SARAH GUIFF, MADI ZIEGLER
Place TmPl No. Name Class School Rank 1 Mile Rank 2 Mile Time Pace
===== ==== ===== ======================== ========== ============================== ==== ======= ==== ======= ======== =====
1 1 2055 Emma Brock FR Seymour 1 5:58 1 12:26 19:46.28 6:23
2 2 670 Morgan Hamilton SR Connersville 3 5:59 2 12:27 19:55.40 6:26
3 3 2077 Abby Voss FR Seymour 2 5:58 3 12:29 20:03.43 6:29
4 4 403 Julia Popenfoose SR Brownsburg 6 6:05 4 12:36 20:07.72 6:30
5 5 674 Sarah Repp SR Connersville 4 6:00 5 12:38 20:16.72 6:33
6 6 388 Cassidy Brown SR Brownsburg 8 6:06 6 12:45 20:31.20 6:38
7 7 2070 Oriana Morales FR Seymour 13 6:15 9 12:56 20:35.45 6:39
8 8 2102 Danielle Lubbe SO Shelbyville 9 6:07 7 12:46 20:41.17 6:41
9 9 401 Sydni Montgomery FR Brownsburg 10 6:09 10 13:03 20:45.98 6:42
10 10 677 Morgan West JR Connersville 5 6:02 8 12:54 20:52.53 6:45
11 11 2080 Megan Winter JR Seymour 17 6:24 15 13:12 20:59.88 6:47
12 12 1092 Morgan McCarter SR Franklin Community 12 6:15 12 13:06 21:00.55 6:47
13 13 2097 Gladys Chavez JR Shelbyville 35 6:32 19 13:20 21:02.03 6:48
14 14 2068 Claire Loebker FR Seymour 20 6:25 17 13:14 21:02.11 6:48
15 15 1575 Shania Riding SO Lawrence North 16 6:24 14 13:09 21:03.61 6:48
16 16 1994 Emily Barron JR Roncalli 14 6:16 11 13:04 21:03.75 6:48
17 17 2267 Emily Goecke SR Union County 21 6:25 16 13:12 21:05.49 6:49
18 18 1973 Dara Smith FR Plainfield 36 6:32 22 13:23 21:07.66 6:49
19 19 117 Connie Brahm SR Ben Davis 11 6:15 18 13:20 21:13.01 6:51
20 20 2003 Morse Kate FR Roncalli 26 6:30 24 13:25 21:13.98 6:51
21 21 1565 Maddie Loughery FR Lawrence North 41 6:40 25 13:25 21:15.91 6:52
22 22 673 Courtney Phillips SR Connersville 15 6:20 20 13:21 21:17.54 6:53
23 23 2106 Blayre Scott SR Shelbyville 7 6:06 13 13:07 21:21.92 6:54
24 24 1969 Marina Pfeil JR Plainfield 30 6:31 21 13:23 21:25.07 6:55
25 25 141 Bente Sommer JR Ben Davis 38 6:35 27 13:28 21:25.07 6:55
26 26 2264 Samantha Crowe SO Union County 24 6:29 26 13:27 21:27.86 6:56
27 27 2122 Heather Blankenbaker SO Southport 29 6:31 29 13:28 21:32.84 6:58
28 28 752 Abby Bittner FR East Central 59 6:46 34 13:44 21:34.83 6:58
29 29 1801 Natalie Hollensead SR North Harrison 19 6:25 23 13:24 21:37.21 6:59
30 30 2007 Olovia Origer FR Roncalli 37 6:33 30 13:35 21:43.67 7:01
31 31 1093 Zosia Piotrowski JR Franklin Community 32 6:31 28 13:28 21:51.62 7:04
32 32 733 Brandy Tuttle FR Delta 50 6:42 37 13:47 21:53.18 7:04
33 33 1842 Courtney Lynn SR Park Tudor 58 6:45 39 13:47 21:56.90 7:05
34 34 1556 Jean Carson SO Lawrence North 42 6:40 33 13:44 21:59.04 7:06
35 35 1613 Marissa Crosby SR New Palestine 28 6:31 31 13:37 22:00.19 7:06
36 36 751 Jenna Bennett FR East Central 75 6:53 46 13:59 22:01.98 7:07
37 37 2065 Maya Hauersperger JR Seymour 40 6:39 43 13:53 22:03.57 7:07
38 38 1088 Hannah Jobe SR Franklin Community 78 6:54 55 14:06 22:05.88 7:08
39 39 539 Emma Mensendiek SO Columbus East 67 6:52 41 13:49 22:08.77 7:09
40 40 95 Kyli Luna JR Beech Grove 33 6:31 35 13:45 22:11.29 7:10
41 41 2337 Alexis Goglia JR Western Boone 51 6:42 45 13:59 22:16.36 7:12
42 42 439 Kendall Blake SO Cardinal Ritter 22 6:28 32 13:41 22:17.96 7:12
43 43 2105 Cora Reinhart SO Shelbyville 18 6:24 54 14:05 22:19.03 7:12
44 44 1006 Kaylee Arthur JR Frankfort 56 6:45 50 14:01 22:24.02 7:14
45 45 1845 Jessica Palmer SR Park Tudor 27 6:30 38 13:47 22:24.33 7:14
46 46 2128 Christy Dean SO Southport 68 6:52 52 14:02 22:27.08 7:15
47 47 1552 Kayla Allen SO Lawrence North 45 6:40 40 13:49 22:29.19 7:16
48 48 143 Katelyn Speitel SR Ben Davis 49 6:41 47 14:00 22:34.09 7:17
49 49 1516 Suzie Harmon SO Lafayette Jeff 43 6:40 48 14:01 22:37.55 7:18
50 50 535 Morgan Ketron JR Columbus East 34 6:32 51 14:01 22:38.20 7:19
51 51 1800 Hayley Elliott SR North Harrison 44 6:40 53 14:03 22:39.33 7:19
52 52 1521 Ashley Mikulaj JR Lafayette Jeff 73 6:53 58 14:10 22:39.95 7:19
53 53 409 Emily Truax FR Brownsburg 23 6:29 44 13:58 22:40.05 7:19
54 54 1096 Emma Treibic FR Franklin Community 127 7:16 73 14:28 22:40.64 7:19
55 55 2016 Claire Whalen SO Roncalli 64 6:49 59 14:12 22:41.63 7:20
56 56 2024 Jacqueline Kennedy SO Scecina Memorial 31 6:31 42 13:51 22:41.76 7:20
57 57 1995 Mary Dearing JR Roncalli 82 6:56 86 14:33 22:49.32 7:22
58 58 2101 Alex Lubbe SR Shelbyville 65 6:49 61 14:14 22:50.57 7:23
59 59 2263 Anavey Antrim FR Union County 48 6:41 57 14:09 22:51.48 7:23
60 60 759 Carolyn Priebe SO East Central 117 7:13 76 14:29 22:57.48 7:25
61 61 1970 Anna Restivo FR Plainfield 72 6:52 66 14:18 22:57.72 7:25
62 62 755 Alexis Floyd SR East Central 99 7:05 77 14:29 22:58.81 7:25
63 63 2078 MacEy Warren SR Seymour 69 6:52 62 14:16 22:59.11 7:25
64 64 546 Kira Singer JR Columbus East 46 6:41 49 14:01 23:02.02 7:26
65 65 1622 Mattie Waggoner JR New Palestine 57 6:45 60 14:12 23:03.84 7:27
66 66 1095 Bianca Tisdale JR Franklin Community 128 7:16 90 14:39 23:05.00 7:27
67 67 1090 Blaec Kunze JR Franklin Community 112 7:11 85 14:32 23:06.87 7:28
68 68 678 Shelby Woodward FR Connersville 60 6:46 65 14:18 23:06.95 7:28
69 69 712 Melanie Foreman SR Danville Community 61 6:47 63 14:17 23:08.15 7:28
70 70 1844 Emily Neher JR Park Tudor 70 6:52 68 14:21 23:09.04 7:29
71 2067 Mariah Lewis SR Seymour 25 6:29 36 13:47 23:10.57 7:29
72 71 693 Danni Snyder JR Covenant Christian 62 6:47 69 14:22 23:11.53 7:29
73 72 406 Laura Sanders SO Brownsburg 55 6:45 67 14:20 23:11.79 7:29
74 73 2126 Katie Cox JR Southport 102 7:07 88 14:36 23:13.54 7:30
75 74 2250 Brooke Snoeberger SO Tri-West 104 7:09 84 14:32 23:14.65 7:30
76 75 98 Brie Spurgeon JR Beech Grove 97 7:05 87 14:35 23:15.60 7:31
77 76 1089 Kat Kirby JR Franklin Community 129 7:16 94 14:42 23:16.18 7:31
78 77 1513 Cecily Cavenaugh SO Lafayette Jeff 39 6:36 56 14:09 23:16.96 7:31
79 78 2123 Delaney Bucker JR Southport 63 6:49 80 14:30 23:17.14 7:31
80 79 1803 Savannah Taylor SR North Harrison 77 6:54 79 14:29 23:18.26 7:32
81 80 130 Mansi Pandya JR Ben Davis 54 6:44 72 14:25 23:19.90 7:32
82 81 133 Maritiza Rodriguez JR Ben Davis 100 7:06 78 14:29 23:20.85 7:32
83 82 537 Maddie Lyons JR Columbus East 87 6:59 82 14:31 23:23.12 7:33
84 83 1572 Marissa Nicholas SO Lawrence North 79 6:55 71 14:24 23:23.23 7:33
85 84 756 Megan Hay JR East Central 94 7:04 81 14:30 23:25.11 7:34
86 85 754 Alexis Delong FR East Central 92 7:04 74 14:28 23:25.27 7:34
87 86 1554 Kathryn Auten FR Lawrence North 81 6:55 75 14:28 23:26.23 7:34
88 87 2136 Shelby Rogers JR Southport 101 7:07 95 14:42 23:28.79 7:35
89 88 716 Heather Kilburn SR Danville Community 106 7:09 105 14:51 23:30.10 7:35
90 89 2269 Rene Risch SR Union County 89 7:01 102 14:47 23:31.96 7:36
91 90 1617 Natalie Lindsay SO New Palestine 84 6:58 89 14:38 23:32.37 7:36
92 91 2010 Makenzie Quinn SR Roncalli 66 6:50 64 14:18 23:33.59 7:36
93 92 2027 Jenna Nosek JR Scecina Memorial 96 7:05 92 14:41 23:36.23 7:37
94 93 89 Gabby Anderson SR Beech Grove 111 7:11 101 14:47 23:37.50 7:38
95 94 1974 Lain Wagoner FR Plainfield 136 7:22 121 15:07 23:38.27 7:38
96 95 731 Bethany Taylor SR Delta 134 7:17 103 14:50 23:38.49 7:38
97 96 2017 Emileigh Wilham FR Roncalli 88 7:01 104 14:50 23:40.48 7:39
98 97 445 Kendall Meyer JR Cardinal Ritter 83 6:57 91 14:41 23:41.56 7:39
99 98 536 Kristen Lyons FR Columbus East 90 7:02 99 14:46 23:43.35 7:40
100 99 760 Sarah Ruehl JR East Central 154 7:34 128 15:15 23:49.24 7:42
101 100 1623 Bailey Wallace JR New Palestine 83 14:31 23:49.40 7:42
102 101 2248 Erin Cox JR Tri-West 109 7:11 96 14:43 23:54.83 7:43
103 102 1624 Emma Wiggington FR New Palestine 86 6:58 100 14:46 23:54.84 7:43
104 103 1804 Lexy Terrell SO North Harrison 93 7:04 109 14:57 23:55.60 7:44
105 104 275 Marly Beck JR Brebeuf Jesuit Prep 105 7:09 114 15:02 23:56.06 7:44
106 105 1615 Izzy Fleetwood SR New Palestine 107 7:10 119 15:06 24:02.91 7:46
107 106 134 Meliza Rodriguez JR Ben Davis 115 7:13 106 14:53 24:03.15 7:46
108 107 1511 Yatzury Alvarez FR Lafayette Jeff 110 7:11 115 15:02 24:06.20 7:47
109 108 710 Molly Clark SO Danville Community 76 6:53 98 14:45 24:06.29 7:47
110 109 726 Jenny Moynihan JR Delta 119 7:13 122 15:08 24:08.80 7:48
111 110 534 Rachel Foley SR Columbus East 71 6:52 93 14:42 24:10.32 7:48
112 111 1558 Meredith Ellison SO Lawrence North 91 7:03 116 15:03 24:11.27 7:49
113 112 1802 Shelby Kondovksi FR North Harrison 85 6:58 123 15:09 24:11.41 7:49
114 1085 Sydney Fears JR Franklin Community 116 7:13 107 14:55 24:13.15 7:49
115 113 390 Brianna Channon SO Brownsburg 52 6:42 97 14:45 24:13.59 7:49
116 114 145 Regina Wright SR Ben Davis 53 6:44 70 14:23 24:17.01 7:50
117 115 675 Kyla Russell SR Connersville 108 7:10 125 15:10 24:17.61 7:51
118 116 1839 Jenna Beagle FR Park Tudor 98 7:05 113 15:01 24:18.22 7:51
119 117 1523 Nicole Ramiriez JR Lafayette Jeff 143 7:26 135 15:21 24:18.81 7:51
120 1082 Jaclyn Campbell SR Franklin Community 152 7:33 137 15:23 24:19.31 7:51
121 118 290 Jena Hart SR Brebeuf Jesuit Prep 95 7:05 110 14:59 24:19.77 7:51
122 119 2029 Caroline Sausser SR Scecina Memorial 126 7:16 124 15:09 24:21.00 7:52
123 1566 Olivia Magnuson FR Lawrence North 114 7:12 120 15:07 24:21.15 7:52
124 120 2338 Madi Gourley SR Western Boone 121 7:14 112 15:00 24:22.30 7:52
125 121 1619 McKenzie Privette JR New Palestine 132 7:17 129 15:16 24:25.75 7:53
126 122 1008 Connie Tovar FR Frankfort 122 7:15 131 15:18 24:25.84 7:53
127 123 2251 Allyssa Stacey FR Tri-West 138 7:23 126 15:11 24:27.05 7:54
128 124 2129 Micah Harvey-King SR Southport 125 7:15 117 15:04 24:29.64 7:55
129 125 531 Lynnsey Busse SR Columbus East 123 7:15 139 15:24 24:30.34 7:55
130 753 Ashley Carter SR East Central 155 7:34 138 15:23 24:30.93 7:55
131 1991 Cynthia Ader SR Roncalli 113 7:11 136 15:23 24:34.01 7:56
132 144 Krysta Speitel SO Ben Davis 80 6:55 111 15:00 24:38.43 7:57
133 126 282 Julie Eigenbrod SO Brebeuf Jesuit Prep 120 7:14 132 15:18 24:40.41 7:58
134 2018 Kaleigh Wilham SR Roncalli 146 7:30 151 15:42 24:41.75 7:58
135 530 Alexis Bowman SR Columbus East 133 7:17 140 15:29 24:42.30 7:59
136 127 410 Brooke Uren JR Brownsburg 47 6:41 108 14:56 24:44.79 7:59
137 128 1009 Elizabeth Warwick JR Frankfort 118 7:13 130 15:17 24:45.45 8:00
138 129 692 Halle Smith SR Covenant Christian 124 7:15 133 15:19 24:48.39 8:01
139 130 2268 Samantha Ramey FR Union County 103 7:08 127 15:14 24:51.25 8:02
140 131 730 Sarena Clay SR Delta 141 7:26 141 15:33 24:54.15 8:02
141 132 1519 Whitney Kinser SO Lafayette Jeff 134 15:21 24:55.53 8:03
142 133 93 Cayleigh Donahue JR Beech Grove 163 7:40 147 15:41 25:00.08 8:04
143 543 Lindsey Morgan SO Columbus East 74 6:53 118 15:04 25:01.35 8:05
144 134 1518 Sara Hipsher SO Lafayette Jeff 142 15:36 25:04.98 8:06
145 135 2249 Jessica Kennedy JR Tri-West 172 7:53 159 16:00 25:07.58 8:07
146 136 672 Megan McNally JR Connersville 135 7:18 145 15:37 25:08.48 8:07
147 137 2253 Lena Traenkle JR Tri-West 177 7:56 160 16:00 25:08.75 8:07
148 138 1966 Sam Mogos JR Plainfield 148 7:31 146 15:41 25:12.65 8:08
149 139 2335 Kylie Dobbs JR Western Boone 151 7:33 152 15:44 25:15.86 8:09
150 140 1840 Ashley Beeson SR Park Tudor 161 7:39 155 15:50 25:16.95 8:10
151 141 1967 Taylor Newton JR Plainfield 147 7:31 150 15:42 25:18.97 8:10
152 142 2131 Amber Levi SR Southport 142 7:26 149 15:42 25:20.75 8:11
153 143 732 Caitlyn Thompson JR Delta 140 7:25 143 15:36 25:27.76 8:13
154 144 286 Leslie Gamero FR Brebeuf Jesuit Prep 131 7:17 153 15:44 25:29.23 8:14
155 145 446 Grace Smith FR Cardinal Ritter 139 7:25 158 15:52 25:30.37 8:14
156 146 289 Moira Gula FR Brebeuf Jesuit Prep 130 7:17 144 15:37 25:30.59 8:14
157 147 729 Federica Ruggeri SR Delta 145 7:29 148 15:41 25:34.33 8:15
158 1512 Abby Armstrong SO Lafayette Jeff 153 7:34 156 15:51 25:36.85 8:16
159 148 438 Maddie Anderson SO Cardinal Ritter 157 7:37 157 15:52 25:38.51 8:17
160 149 2579 Julia East JR Delta 171 7:49 171 16:19 25:41.26 8:18
161 1614 Amelia Fleetwood SO New Palestine 137 7:23 154 15:45 25:43.59 8:18
162 150 2246 Ashley Burket SR Tri-West 175 7:55 164 16:07 25:45.35 8:19
163 151 2103 Katie Lux FR Shelbyville 160 7:38 162 16:02 25:46.69 8:19
164 152 2098 Samantha Dowell JR Shelbyville 168 7:43 166 16:10 25:52.14 8:21
165 153 2340 Abby Truitt SR Western Boone 167 7:42 169 16:13 25:52.85 8:21
166 113 Audrey Adams SR Ben Davis 162 7:39 161 16:00 25:53.67 8:22
167 154 309 Willa Sasso JR Brebeuf Jesuit Prep 156 7:35 168 16:11 25:54.44 8:22
168 1620 Meghan Reel JR New Palestine 164 7:41 167 16:10 25:59.89 8:24
169 155 91 Makenna Bourff FR Beech Grove 158 7:37 165 16:09 26:06.69 8:26
170 2130 Desiree Kinney JR Southport 144 7:29 163 16:02 26:10.97 8:27
171 725 Nikki Evans SO Delta 189 8:02 172 16:22 26:14.86 8:29
172 156 2255 Madison Warden SR Tri-West 176 7:55 176 16:30 26:16.65 8:29
173 157 2019 Alie Bachus SR Scecina Memorial 179 7:56 174 16:25 26:20.09 8:30
174 2107 MacKenzie Tackett SR Shelbyville 187 8:00 179 16:36 26:23.96 8:31
175 2134 Payton Meadors SR Southport 169 7:44 170 16:18 26:26.72 8:32
176 158 2270 Peyton Waltz SR Union County 165 7:41 177 16:32 26:30.20 8:33
177 2099 Brooke Drake SR Shelbyville 188 8:01 180 16:36 26:46.28 8:39
178 159 100 Elizabeth Terry JR Beech Grove 166 7:41 175 16:28 26:52.76 8:41
179 2245 Erin Boles SR Tri-West 174 7:55 182 16:41 26:54.49 8:41
180 160 101 Delaney Trimble SO Beech Grove 180 7:56 185 16:44 26:55.72 8:42
181 161 312 Katie Shroyer JR Brebeuf Jesuit Prep 149 7:32 184 16:41 27:02.89 8:44
182 162 711 Vanessa Denny JR Danville Community 181 7:57 181 16:37 27:04.32 8:44
183 163 1005 Meghan Alba FR Frankfort 170 7:49 178 16:36 27:06.79 8:45
184 97 Taylor Seneriz SO Beech Grove 159 7:37 173 16:25 27:13.71 8:47
185 164 440 Stephanie Gossman SR Cardinal Ritter 186 8:00 188 16:53 27:20.12 8:50
186 165 1007 Catherine Haynes JR Frankfort 173 7:54 186 16:47 27:23.62 8:51
187 166 441 Kristen Hiskes SO Cardinal Ritter 184 7:58 187 16:48 27:28.39 8:52
188 167 2334 Erin Biddle SR Western Boone 196 8:29 194 17:29 27:32.41 8:54
189 168 2271 Allysa West FR Union County 150 7:33 183 16:41 27:41.40 8:56
190 169 689 Caroline Croner FR Covenant Christian 192 8:21 196 17:30 27:44.35 8:57
191 170 1965 Jamie Lautenschlag FR Plainfield 193 8:24 195 17:29 27:47.54 8:58
192 171 2026 Isabelle Leffler FR Scecina Memorial 185 7:59 190 17:09 27:59.50 9:02
193 172 2336 Kate Gillum JR Western Boone 190 8:03 193 17:14 28:13.37 9:07
194 173 694 Lauren Taylor FR Covenant Christian 182 7:57 191 17:09 28:17.73 9:08
195 174 688 Jordan Bentley JR Covenant Christian 183 7:57 189 16:53 28:36.25 9:14
196 175 690 Sarah Guiff JR Covenant Christian 191 8:04 197 17:30 28:50.64 9:19
197 734 Annika Van Den Bede SR Delta 194 8:26 198 17:58 29:00.22 9:22
198 176 713 Claire Gilbert SR Danville Community 197 8:30 199 18:11 29:01.86 9:22
199 177 717 Abigail Pitman JR Danville Community 178 7:56 192 17:13 29:34.09 9:33
200 178 695 Madi Ziegler FR Covenant Christian 206 8:49 205 18:38 29:54.64 9:39
201 96 Breanna Parry JR Beech Grove 195 8:28 200 18:15 30:08.81 9:44
202 1972 Natalie Simpson JR Plainfield 200 8:38 201 18:28 30:14.22 9:46
203 2254 Harlin Tyo FR Tri-West 203 8:46 203 18:35 30:16.01 9:46
204 2252 Sydney Terrell FR Tri-West 204 8:46 204 18:35 30:17.12 9:47
205 179 2025 Gabi Leffler SR Scecina Memorial 202 8:45 202 18:30 30:21.58 9:48
206 180 714 Delaney Graham JR Danville Community 201 8:40 208 18:44 30:25.47 9:49
207 181 447 Joevita Weah JR Cardinal Ritter 198 8:33 206 18:43 30:57.60 10:00
208 2266 Addy Ellinger FR Union County 199 8:34 207 18:43 30:59.59 10:00
209 715 Meagan Hutte JR Danville Community 205 8:48 209 19:33 32:13.71 10:24
210 442 Emma Houston JR Cardinal Ritter 207 8:58 210 20:07 33:28.61 10:48