2017 IHSAA PENDLETON HEIGHTS XC SECTIONAL * GIRLS
----------------------------------------------------------------------------
TEAM RESULTS - GIRLS
----------------------------------------------------------------------------
1. YORKTOWN
2 3 4 7 10 (22) (27) = 26
Amberleigh Sorensen, Indira Brown, Elizabeth Reece, Madeline Aul,
Hannah Rapp, Kelsey Morgan, Alexis Detrich
2. PENDLETON HEIGHTS
1 6 12 13 21 (30) (45) = 53
Christina Magers, Syd Parker, Grace Baer, Madison McKee, Mycala
Brinker, Elizabeth Welpott, Ashley Alderman
3. MT VERNON (FORTVILLE )
11 19 23 26 29 (33) (35) = 108
Kassandra Ramirez, Rilee Hartman, Hannah Watson, Kamryn Eason, Andrea
Maynard, Elizabeth Salsbury, Reagan Woodruff
4. LAPEL
9 14 17 37 43 (46) (50) = 120
Kara Lutz, Lauren Smith, Noelle Loller, Keara Shelton, Baylee Everitt,
Sydney Rusche, Paige Rich
5. FRANKTON
18 20 25 31 34 (36) (38) = 128
Abby Hartley, Caylene Cole, Meadow Kerrigan, Kiley Huff, Kayla Quimby,
Sabrina Rowe, Shelby Hintz
6. ELWOOD
5 24 28 32 42 (44) (53) = 131
Kaylee Lane, Courtney Todd, Sherrie Taylor, Kelsey Rudder, Mercy Coats,
Katie Riddle, Hannah Lang
7. SHENANDOAH
8 16 49 51 52 (55) = 176
Stormie Fitch, Madi Jenkins, Zaria Van Goethem, Addisyn Barbosa,
Ashlyn Montgomery, Skylar Counceller
8. ANDERSON
15 39 40 41 47 (48) (54) = 182
Sharon Kulali, Kelayjha Fleming, Melissa Hernandez, Citali Rodriguez,
Samantha Kulesa, Aleah Sills, Adamaris Molina
2017 IHSAA PENDELTON HEIGHTS XC SECTIONAL
October 7, 2017
**** GIRLS ****
No. TmPl No. Name School Class Time Pace
===== ==== ===== ============================ ========================== ===== ======= =====
1 1 1941 Christina Magers PENDLETON HEIGHTS 12 20:11 6:31 T
2 2 1988 Amberleigh Sorensen YORKTOWN 10 20:39 6:40 T
3 3 1979 Indira Brown YORKTOWN 12 20:51 6:44 T
4 4 1985 Elizabeth Reece YORKTOWN 9 20:52 6:44 T
5 5 1856 Kaylee Lane ELWOOD 11 21:04 6:48 I
6 6 1944 Syd Parker PENDLETON HEIGHTS 12 21:15 6:52 T
7 7 1977 Madeline Aul YORKTOWN 12 21:26 6:55 T
8 8 1962 Stormie Fitch SHENANDOAH 10 21:59 7:06 I
9 9 1891 Kara Lutz LAPEL 11 22:05 7:08 T
10 10 1984 Hannah Rapp YORKTOWN 12 22:08 7:09 T
11 11 1930 Kassandra Ramirez MT VERNON (FORTVILLE ) 12 22:08 7:09 T
12 12 1937 Grace Baer PENDLETON HEIGHTS 12 22:12 7:10 T
13 13 1942 Madison McKee PENDLETON HEIGHTS 9 22:14 7:11 T
14 14 1895 Lauren Smith LAPEL 11 22:14 7:11 T
15 15 1807 Sharon Kulali ANDERSON 11 22:18 7:12 I
16 16 1963 Madi Jenkins SHENANDOAH 10 22:19 7:12 I
17 17 1890 Noelle Loller LAPEL 11 22:21 7:13 T
18 18 1870 Abby Hartley FRANKTON 9 22:30 7:16 T
19 19 1928 Rilee Hartman MT VERNON (FORTVILLE ) 10 22:32 7:16 T
20 20 1868 Caylene Cole FRANKTON 12 22:34 7:17 T
21 21 1938 Mycala Brinker PENDLETON HEIGHTS 9 22:47 7:21 T
22 1846 Pritchett Brooke DALEVILLE 11 22:50 7:22 I
23 22 1982 Kelsey Morgan YORKTOWN 12 23:01 7:26 T
24 23 1933 Hannah Watson MT VERNON (FORTVILLE ) 12 23:18 7:31 T
25 24 1861 Courtney Todd ELWOOD 10 23:28 7:35 I
26 25 1873 Meadow Kerrigan FRANKTON 10 23:45 7:40 T
27 26 1927 Kamryn Eason MT VERNON (FORTVILLE ) 10 23:46 7:40 T
28 27 1980 Alexis Detrich YORKTOWN 12 23:46 7:40 T
29 28 1860 Sherrie Taylor ELWOOD 11 23:52 7:42 I
30 29 1929 Andrea Maynard MT VERNON (FORTVILLE ) 12 24:03 7:46 T
31 1847 Scott Kennady DALEVILLE 10 24:16 7:50 I
32 30 1946 Elizabeth Welpott PENDLETON HEIGHTS 11 24:17 7:50 T
33 1835 Emma Johnson BLUE RIVER VALLEY 9 24:28 7:54 I
34 31 1872 Kiley Huff FRANKTON 9 24:32 7:55 T
35 32 1859 Kelsey Rudder ELWOOD 10 24:43 7:59 I
36 33 1931 Elizabeth Salsbury MT VERNON (FORTVILLE ) 10 24:46 8:00 T
37 1823 Montannah Prewett ANDERSON PREPARATORY ACADE 10 24:48 8:00
38 34 1875 Kayla Quimby FRANKTON 10 24:52 8:02 T
39 35 1934 Reagan Woodruff MT VERNON (FORTVILLE ) 11 25:04 8:06 T
40 1834 Lauren Haas BLUE RIVER VALLEY 12 25:23 8:12
41 36 1876 Sabrina Rowe FRANKTON 11 25:27 8:13 T
42 37 1894 Keara Shelton LAPEL 12 25:43 8:18 T
43 38 1871 Shelby Hintz FRANKTON 11 25:46 8:19 T
44 39 1805 Kelayjha Fleming ANDERSON 11 26:04 8:25
45 40 1806 Melissa Hernandez ANDERSON 11 26:20 8:30
46 1790 Jordan Bodie ALEXANDRIA MONROE 9 26:29 8:33
47 41 1810 Citali Rodriguez ANDERSON 12 26:32 8:34
48 42 1855 Mercy Coats ELWOOD 11 27:07 8:45
49 43 1889 Baylee Everitt LAPEL 12 27:10 8:46 T
50 44 1858 Katie Riddle ELWOOD 12 27:13 8:47
51 45 1936 Ashley Alderman PENDLETON HEIGHTS 9 27:14 8:47 T
52 1848 Abbigail Wainscott DALEVILLE 12 27:25 8:51
53 1793 Holly Kelley ALEXANDRIA MONROE 10 27:48 8:58
54 46 1893 Sydney Rusche LAPEL 11 28:11 9:06 T
55 1822 Christianna Mendez-Heitzman ANDERSON PREPARATORY ACADE 9 28:26 9:11
56 1836 Malory Polston BLUE RIVER VALLEY 10 28:32 9:13
57 1824 Fatima Rodriguez ANDERSON PREPARATORY ACADE 11 28:48 9:18
58 1837 Mindy Polston BLUE RIVER VALLEY 12 29:00 9:22
59 1791 Shealanna Edgell ALEXANDRIA MONROE 9 29:26 9:30
60 47 1808 Samantha Kulesa ANDERSON 12 30:38 9:53
61 1825 Megan Simmet ANDERSON PREPARATORY ACADE 12 30:53 9:58
62 48 1811 Aleah Sills ANDERSON 12 31:04 10:02
63 49 1966 Zaria Van Goethem SHENANDOAH 10 31:18 10:06
64 50 1892 Paige Rich LAPEL 11 31:20 10:07 T
65 51 1960 Addisyn Barbosa SHENANDOAH 9 31:26 10:09
66 52 1965 Ashlyn Montgomery SHENANDOAH 10 31:42 10:14
67 53 1857 Hannah Lang ELWOOD 10 31:52 10:17
68 54 1809 Adamaris Molina ANDERSON 10 33:17 10:45
69 55 1961 Skylar Counceller SHENANDOAH 11 34:51 11:15
Top ten individuals advancing not on advancing teams:
Kaylee Lane Elwood
stormie Fitch Shenandoah
Sharon Kulali Anderson
Madi Jenkins Shenandoah
Brooke Pritchett Daleville
Courtney Todd Elwood
Sherrie Taylor Elwood
Kennady Scott Daleville
Emma Johnson Blue River Valley
Kelsey Rudder Elwood