Grandma's Marathon

Garry Bjorklund Half Marathon

World Class Event - Small Town Charm

Summary

Number of finishers:
5,261
Number of females:
2,932
Number of males:
2,329
Average time:
2:12:11

Results By

Garry Bjorklund Half Marathon - Results

Leaderboard
  • Male Participants
    1. Chad Johnson 1:05:18
    2. Luke Humphrey 1:05:51
    3. Matt Thull 1:06:05
    4. Chris Lundstrom 1:06:10
    5. Mark Stallings 1:07:40
  • Female Participants
    1. Paige Higgins 1:14:47
    2. Brandy Erholtz 1:19:31
    3. Laurie Knowles 1:19:38
    4. Valerie Gortmaker 1:20:45
    5. Jennifer Houck 1:22:41

displaying: 1 - 40 of 40
number of records per page: [10] [25] [all]

    NO FN LN DIVISION OVERALL DIVPL SEXPL LAST 10K Chip Time TIME PACE
819 Shawn Burns M1934 325 126/887 268/2329 46:01 1:36:33 1:37:00 7:23
2393 Tom Methot M4549 326 34/255 275/2329 47:31 1:36:47 1:37:00 7:24
F3398 Heather Roy F1934 327 43/1539 63/2934 46:46 1:36:56 1:37:06 7:24
F2898 Shanna Bodilly F1934 328 38/1539 56/2934 46:38 1:36:25 1:37:07 7:22
2274 Leroy Jordan M6064 329 2/80 271/2329 46:32 1:36:44 1:37:08 7:24
924 Bryan Berry M1934 330 128/887 272/2329 50:49 1:36:45 1:37:09 7:24
694 Nicholas Matack M1934 331 129/887 278/2329 48:06 1:36:58 1:37:12 7:25
596 Donald Kuchenbecker M3539 332 33/335 277/2329 48:07 1:36:58 1:37:12 7:25
1084 James Angelo M4044 333 30/281 274/2329 45:41 1:36:47 1:37:14 7:24
F2340 Sheila Maddock F5054 334 2/160 65/2934 47:52 1:37:04 1:37:15 7:25
1848 Joe Neuenfeldt M1934 335 124/887 263/2329 45:38 1:36:14 1:37:22 7:21
F995 Mollie Lager F1934 336 33/1539 49/2934 45:10 1:35:57 1:37:27 7:20
F3102 Theresa Ascheman F1934 337 39/1539 57/2934 44:29 1:36:33 1:37:28 7:23
1058 Carter Reese M4044 338 33/281 283/2329 47:29 1:37:13 1:37:30 7:26
2822 John Long M3539 339 32/335 273/2329 43:59 1:36:46 1:37:31 7:24
2457 John Chen M4549 340 35/255 276/2329 46:06 1:36:55 1:37:31 7:24
2173 Jared Weiskopf M1934 341 130/887 286/2329 46:37 1:37:28 1:37:35 7:27
F3159 Suzanne Schuller-Smith F1934 342 45/1539 66/2934 46:46 1:37:08 1:37:36 7:25
F1426 Emily Soley-Johnson F1934 343 42/1539 62/2934 46:31 1:36:56 1:37:38 7:24
213 Joseph Bertsch M4044 344 31/281 279/2329 46:13 1:37:00 1:37:41 7:25
1942 Edward Fuhs M5054 345 17/205 289/2329 47:55 1:37:31 1:37:41 7:27
217 Jay Bertsch M4044 346 32/281 280/2329 46:13 1:37:00 1:37:41 7:25
162 Chris Hegg M5559 347 8/136 293/2329 48:15 1:37:44 1:37:48 7:28
1821 Jimmy Polinsky M4549 348 36/255 281/2329 46:56 1:37:05 1:37:50 7:25
2368 Jason Knox M1218 349 29/105 285/2329 49:48 1:37:27 1:37:52 7:27
F3573 Bailey Roberts F1934 350 47/1539 68/2934 47:43 1:37:25 1:37:53 7:27
1686 Tim Lasch M1218 351 28/105 282/2329 44:28 1:37:11 1:37:53 7:26
1180 Matthew Courchane M4044 352 34/281 284/2329 48:27 1:37:17 1:37:54 7:26
172 Wiliam Sackett M5054 353 18/205 295/2329 50:00 1:37:49 1:38:00 7:28
2019 John Trolander M6064 354 3/80 290/2329 46:07 1:37:33 1:38:02 7:27
1762 Jonathan Wolfarth M1934 355 133/887 300/2329 47:07 1:37:57 1:38:03 7:29
F3292 Shelly Stoyanoff F3539 356 4/434 70/2934 48:04 1:37:58 1:38:04 7:29
2823 David Drees M4044 357 35/281 291/2329 46:22 1:37:35 1:38:06 7:27
2152 Timothy Fencl M1934 358 131/887 287/2329 46:55 1:37:29 1:38:06 7:27
469 Bud Rosenfield M4044 359 36/281 297/2329 46:12 1:37:52 1:38:08 7:29
1775 Lucas Wyzlic M1934 360 122/887 260/2329 45:32 1:36:03 1:38:10 7:20
1619 Tony Boe M5559 361 10/136 304/2329 47:36 1:38:05 1:38:13 7:30
F3349 Tara Croteau F1934 362 48/1539 71/2934 47:49 1:37:58 1:38:14 7:29
F397 Margaret Thickens F4044 363 11/345 69/2934 47:03 1:37:48 1:38:14 7:28
    NO FN LN DIVISION OVERALL DIVPL SEXPL LAST 10K Chip Time TIME PACE
1253 Samuel Huber M1218 364 31/105 298/2329 47:45 1:37:52 1:38:17 7:29

  • share - click this icon in the results above to share via Facebook, Twitter, email, and more
  • print - click this icon in the results above for a printable page
  • radius - click this icon in the results above to show finishers before and after