An Email-Ready Link

As you requested, here is a ready-to-email link to this page. The URL is:
http://www.onlineraceresults.com/race/view_race.php?race_id=18163

Simply include this URL in an email to friends or family members, and they will be able to reach this page directly.

Brentwood Kids Triathlon

Brentwood Kids Triathlon

Info

June 18, 2011 in Brentwood, TN

Results By

Brentwood Kids Triathlon - Results

                                           VACO Brentwood Kids Triathlon
                                                  Youth Triathlon
                                                     6/18/2011


                                                MALE 1 - 5 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   191 Andrew Stacey          5    1    1:49    2:46    3   10:15    1:09    1    5:32   21:29 
    2   190 Colin O'Neil           5    2    2:51    3:46    1    8:50    1:07    3    7:04   23:35 
    3   352 Travis Richter         5    3    4:36    4:16    2    9:40    0:58    2    6:19   25:47 

                                               FEMALE 1 - 5 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 

                                                MALE 6 - 6 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    10 Aaron Browning         6    2    1:40    2:00    8    9:17    1:23    2    5:19   19:37 
    2    12 Trevor Richter         6    3    2:06    2:25    4    8:38    0:59    3    5:34   19:39 
    3   343 Matthew Hughes         6    1    1:38    2:59    1    7:51    1:06    6    6:11   19:43 
    4     9 Clay Hering            6    6    2:22    2:06    5    8:57    0:49    4    5:41   19:53 
    5   351 Dj Clark               6   10    3:10    2:20   10   10:24    0:58    1    5:09   21:58 
    6   194 Everett Tucker         6    7    2:37    4:51    3    8:19    1:08    5    5:43   22:37 
    7   192 Noah Scott             6    9    2:57    3:00    2    8:12    1:00   10    7:44   22:51 
    8   195 River Rockholt         6    5    2:21    4:16    6    9:01    1:36    8    6:57   24:10 
    9   193 Ayden Sperber          6   11    3:43    3:40    9   10:12    1:05    7    6:14   24:52 
   10    11 Andrew Brooks          6    8    2:42    5:43    7    9:04    2:13    9    7:18   26:58 
   11   292 Jack Murray            6    4    2:10    4:32   11   11:21    1:13   11    7:59   27:13 

                                               FEMALE 6 - 6 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     2 Maya Reilly            6    1    1:29    1:49    1    7:36    0:42    1    5:19   16:53 
    2   196 Paisley Sweeney        6    7    2:57    2:34    2    8:54    1:05    4    6:13   21:40 
    3     5 Kyndal Hazen           6    2    1:50    4:36    3    9:22    0:50    2    5:51   22:28 
    4     3 Kylie Roth             6    4    2:03    2:26    4    9:53    1:17    7    6:55   22:32 
    5   197 Avery Brawders         6    8    3:31    2:58    5    9:57    1:12    5    6:20   23:56 
    6     6 Isabella Lepore        6    5    2:04    5:01    6   10:23    0:51    3    6:01   24:18 
    7     4 Addy Grace Livingsto   6    6    2:15    4:16    7   10:32    1:14    6    6:45   24:59 
    8     7 Madeline Barnett       6    3    1:57    3:54    8   10:59    1:15    8    7:19   25:23 

                                                MALE 7 - 7 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   209 Baden Brown            7    5    1:41    1:34    1    6:26    0:34    3    4:58   15:10 
    2    23 Casen Calmus           7    4    1:37    1:58    2    6:48    0:38    2    4:36   15:37 
    3    21 Patrick Lee            7    9    1:56    2:50    8    7:53    0:37    1    4:33   17:48 
    4    29 Leo Menzie             7    8    1:51    2:25    3    7:24    0:50    8    5:30   17:59 
    5   291 Cole Wood              7    2    1:34    2:13    7    7:52    1:03    9    5:31   18:11 
    6    28 Dillon Elliott         7    1    1:14    2:41   13    9:19    0:43   11    5:43   19:39 
    7   198 Lucas Heifner          7    3    1:34    3:07   11    8:52    0:56    6    5:27   19:54 
    8    25 Caleb Cain             7    6    1:45    2:17    9    8:23    0:59   13    6:33   19:55 
    9    24 Cooper Greene          7   13    2:21    4:52    5    7:26    0:50    4    5:13   20:40 
   10   199 Alexander Kuhn         7                                                          20:50 
   11   347 Max Ferguson           7   11    2:11    3:22   12    9:13    1:01   12    6:02   21:47 
   12    26 Owen Kennedy           7   16    4:22    3:36    6    7:40    1:25    5    5:25   22:26 
   13    22 Joey Hunter            7    7    1:47    3:31   16   11:13    0:42    7    5:29   22:40 
   14    30 Kaden Hesse            7   15    2:33    3:11    4    7:25    0:45   16    8:56   22:47 
   15    27 Davis McKee            7   10    1:58    6:21   10    8:48    1:27   10    5:38   24:10 
   16   204 Dean Carrico           7   12    2:11    4:00   15   10:31    0:55   15    6:53   24:29 
   17   202 Alex Smiley            7   14    2:31    4:34   14    9:35    1:38   14    6:53   25:09 

                                               FEMALE 7 - 7 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    13 Parker Mount           7    5    1:31    1:58    1    7:35    0:38    6    5:30   17:11 
    2    15 Sloane Vinson          7    9    1:38    2:19    2    7:41    0:41    3    5:16   17:34 
    3    14 Chloe Henderson        7    1    1:27    2:25    7    8:28    0:41    1    4:51   17:50 
    4   207 Eva Mae Siemen         7   10    1:39    2:18    3    8:07    0:52    8    5:39   18:33 
    5   332 Chloe Glover           7    6    1:32    3:40    4    8:19    1:00    2    5:09   19:37 
    6   331 Ella Glover            7    7    1:33    3:46    5    8:23    0:42    7    5:36   19:58 
    7    19 Morgan Carteaux        7    4    1:30    2:00   10    9:35    1:01    9    5:54   19:58 
    8    20 Anne Marie Schiedeme   7    2    1:29    2:22    9    9:33    0:40   10    5:59   20:02 
    9   206 Marshall Wilt          7    8    1:37    3:41    6    8:28    1:08    4    5:20   20:12 
   10   203 Reagan Smiley          7   13    1:45    2:36   13    9:55    0:43    5    5:23   20:20 
   11   345 Jennifer Miller        7   15    2:10    2:31    8    9:23    0:56   12    6:12   21:10 
   12    18 Rylie Pence            7   11    1:41    3:17   12    9:55    0:50   16    6:33   22:14 
   13   200 Avery Poff             7   14    2:09    3:27   14   10:35    0:56   18    7:11   24:16 
   14   201 Meredith Moody         7   12    1:43    5:25   11    9:40    1:06   17    6:51   24:43 
   15    17 Izzy Nikazy            7    3    1:29    3:44   16   12:42    1:03   14    6:25   25:22 
   16    16 Charlotte Bradshaw     7   18    3:04    2:19   18   13:06    1:14   11    6:11   25:52 
   17   208 Teagan Oakes           7   16    2:18    3:44   17   12:50    0:42   15    6:29   26:02 
   18   333 Emma Reischman         7   17    2:26    5:00   15   12:02    0:59   13    6:25   26:50 
   19   205 Molly Sims             7                                                                

                                                MALE 8 - 8 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    42 Hunter Lawrence        8    4    2:33    2:15    1    9:56    0:45    2    4:41   20:08 
    2    39 Rowan Brown            8    7    2:46    1:51    2   10:08    0:45    7    4:56   20:24 
    3    47 Carey Hereford         8    6    2:46    1:48    5   10:54    0:46   11    5:21   21:32 
    4   222 Tom Fortner            8    5    2:35    1:37   11   12:09    0:35    5    4:53   21:46 
    5   218 Ethan Nordman          8   17    3:49    1:43    6   11:08    0:48    8    5:05   22:30 
    6    46 Nicholas Dang          8   15    3:43    1:55   10   12:02    0:40    3    4:43   23:01 
    7   216 Ryan Decoster          8   16    3:43    2:48    4   10:31    0:34   18    5:49   23:23 
    8   226 Patrick Lama           8   21    4:05    2:15    7   11:29    1:08    1    4:38   23:34 
    9   219 Dace Shuck             8    8    2:54    2:25   12   12:13    0:42   19    5:51   24:03 
   10   350 Breck Langan           8   10    3:20    2:53    9   11:53    0:41    9    5:19   24:05 
   11    45 Michael Spellman, II   8    9    3:16    2:41   13   12:29    1:01    6    4:55   24:20 
   12   348 Noah Beladi            8    1    2:16    2:24   18   13:08    0:37   20    5:58   24:21 
   13    43 Gunner Sweeney         8   24    4:23    1:58    8   11:47    0:37   16    5:43   24:27 
   14    38 Chance Brawders        8   19    3:57    1:40    3   10:26    0:47   25    8:04   24:52 
   15   221 Ford Luken             8    2    2:19    2:14   15   12:35    1:32   22    6:28   25:05 
   16    40 Nicholas Roth          8   18    3:56    2:08   14   12:29    1:02   14    5:37   25:11 
   17   217 Luke Snider            8   13    3:33    3:37   16   12:44    0:49   17    5:47   26:28 
   18   213 Zach Bryant            8   23    4:15    2:43   17   12:48    1:29   10    5:20   26:33 
   19   225 Evan Czerwinski        8   14    3:41    2:37   19   13:33    0:58   21    6:19   27:06 
   20    41 Max Meland             8    3    2:19    1:41   23   16:38    1:06   13    5:33   27:16 
   21    44 Elan Segadi            8   22    4:09    2:41   22   15:09    0:56   12    5:28   28:21 
   22   228 Eli Kampine            8   12    3:23    3:06   25   16:46    1:26    4    4:45   29:23 
   23    48 Michael Washburn       8   20    3:58    3:41   20   14:27    1:13   24    6:51   30:08 
   24   223 Cooper Allan           8   11    3:22    3:42   24   16:39    0:44   23    6:32   30:56 
   25    49 Cooper Coughlin        8   25    6:43    4:20   21   14:49    0:41   15    5:38   32:08 

                                               FEMALE 8 - 8 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    31 Jordan Browning        8    1    1:47    2:01    3   11:51    0:49    1    4:40   21:06 
    2    37 Carmen Bailey          8    2    1:59    1:55    2   11:39    0:30    5    5:22   21:23 
    3   344 Sophia Harvey          8    4    2:27    2:08    8   13:46    0:41    2    4:41   23:41 
    4    34 Eleanor Israel         8    6    2:47    2:42    4   12:55    0:48    7    5:47   24:58 
    5    35 Morgan Stansell        8   11    3:12    3:40    7   13:23    0:42    4    5:17   26:13 
    6   338 Mariahaidream Clark    8   15    4:02    1:13    9   15:19    0:42    3    5:00   26:14 
    7   215 Olivia Prentice        8   14    3:33    2:12    6   13:14    0:48   13    7:17   27:03 
    8    32 Avery Lepore           8   17    4:40    2:54    5   13:14    1:09   11    6:21   28:16 
    9   210 Emi Gilmer             8   13    3:26    2:41   13   16:16    1:30    6    5:29   29:19 
   10   212 Lila Gilmer            8    9    3:06    3:58   12   15:58    1:15    9    6:12   30:27 
   11   211 Hannah Gilmer          8    7    3:00    2:44   15   18:31    1:14    8    5:56   31:23 
   12   220 Grace Hastings         8   10    3:10    3:07   14   18:09    0:55   10    6:13   31:32 
   13    33 Lucy Barnett           8   12    3:22    4:04   10   15:42    2:21   15    7:42   33:08 
   14   227 Lauren Todd            8    3    2:23    2:35   17   21:32    1:21   12    6:30   34:20 
   15   334 Makayla Ingrum         8   16    4:13    1:54   16   19:30    1:29   14    7:31   34:35 
   16   214 Maggie Craft           8    8    3:02    3:06   11   15:57    1:07                      
   17    36 Casey Gooden           8    5    2:44    2:22    1    1:59                              

                                                MALE 9 - 9 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    81 Will Stacey            9    6    2:13    1:28    2    9:09    0:31    3    4:29   17:48 
    2    67 Rayf Vinson            9    8    2:17    1:38    1    9:07    0:40    1    4:13   17:53 
    3    66 John Windley           9    2    1:53    1:52   12   11:17    0:35    5    4:35   20:11 
    4   242 Nate Meador            9    9    2:22    1:35    8   10:53    0:31   11    5:02   20:20 
    5    70 Witt Grana             9   14    2:45    2:15    7   10:50    0:35    6    4:40   21:02 
    6    80 Aiden Menzie           9                         9   10:53    0:40    4    4:34   21:24 
    7    77 Aiden Kennedy          9   20    3:25    2:02    3   10:06    0:45   16    5:30   21:46 
    8    73 Matthew Beecroft       9   17    3:02    2:43    4   10:34    0:39   10    5:00   21:56 
    9    65 Jake Browne            9    1    1:53    2:23   14   11:52    0:53    8    4:59   21:59 
   10    74 Warner Greene          9   25    3:49    1:40   11   11:14    1:06    7    4:55   22:41 
   11    68 Brenden Burke          9    7    2:15    2:44   10   11:05    0:50   22    5:50   22:42 
   12   239 Graham Bishop          9   10    2:35    2:54    6   10:50    1:00   15    5:30   22:46 
   13   241 Andrew Dale            9    3    2:04    2:04   24   13:34    0:50    2    4:22   22:51 
   14    71 Dawson Hazen           9   13    2:45    2:25   13   11:34    0:47   17    5:30   23:00 
   15    72 Mason Kirk             9   18    3:09    1:48   15   12:01    0:43   19    5:36   23:16 
   16   238 Kolby Bull             9    4    2:04    2:28   21   12:27    0:44   21    5:44   23:25 
   17   231 Nathan Guinness        9   26    3:50    1:56   16   12:03    0:40    9    5:00   23:26 
   18   244 Zachary Todd           9    5    2:05    2:05   19   12:19    0:53   24    6:18   23:38 
   19   232 Samuel Slater          9   23    3:45    1:35   18   12:11    0:43   23    6:02   24:14 
   20    85 Daniel Williams        9   27    4:15    2:04   17   12:10    0:43   18    5:32   24:41 
   21   235 Matthew Lambert        9   15    2:56    3:39   20   12:20    0:51   12    5:14   24:58 
   22    84 Connor Mackey          9   16    2:59    3:39   22   13:12    0:49   14    5:26   26:03 
   23    64 Christopher Cooper     9   21    3:25    1:49   25   13:55    0:37   25    6:32   26:17 
   24    69 Luke Scott             9   28    4:23    2:37    5   10:48    0:54   28    7:42   26:21 
   25   234 Trevor Andrews         9   19    3:24    3:06   26   14:10    0:42   13    5:21   26:41 
   26    78 Samuel Hayes           9   22    3:36    2:29   23   13:27    1:18   26    6:41   27:30 
   27   339 Jack Smithson          9   24    3:46    2:14   27   16:11    1:14   20    5:42   29:05 
   28   233 Will Foster            9   12    2:45    3:14   28   19:53    1:06   27    7:28   34:23 
   29    83 Dawson McSpadden       9   11    2:45                                                   

                                               FEMALE 9 - 9 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    59 Emma Hill              9    6    2:13    1:27    1    9:47    0:35    4    4:54   18:55 
    2    54 Danielle Lunny         9    5    2:11    1:45    4   10:35    0:40    1    4:37   19:47 
    3    52 Makenna Reilly         9   12    2:41    1:39    5   10:50    0:54    7    5:09   21:11 
    4    50 Izzy Arthurs           9    7    2:17    2:34    2   10:24    0:49    9    5:15   21:17 
    5   240 Abbey Serafin          9   17    3:43    1:31    3   10:34    0:42    6    5:03   21:31 
    6    53 Sarah Kate Miller      9    4    2:08    2:18    7   12:06    0:44    3    4:49   22:03 
    7   237 Olivia Moody           9    1    1:51    1:55    6   12:01    0:37   16    6:04   22:26 
    8    62 Emily Schiedemeyer     9    3    2:07    2:00   11   13:08    0:39   10    5:31   23:22 
    9    61 Paola Garcia           9    2    1:59    1:38   16   13:50    0:45    8    5:14   23:25 
   10    60 Amanda McDowell        9    9    2:34    2:46    8   12:12    1:03    5    4:56   23:30 
   11   341 Tori Case              9   10    2:35    3:25    9   12:51    0:46    2    4:41   24:16 
   12   349 Parisa Beladi          9    8    2:30    2:08   20   14:29    0:51   11    5:49   25:45 
   13    58 Stefanie Chiguluri     9   14    2:59    2:55   12   13:13    0:54   13    5:56   25:55 
   14    55 Elly Pease             9   13    2:45    3:29   10   13:04    0:44   14    5:58   25:58 
   15   290 Lilyana Wood           9                        15   13:45    0:43   12    5:54   26:30 
   16   243 Erin Siemen            9   11    2:37    4:08   13   13:38    0:36   21    6:46   27:43 
   17   229 Skyler Heithcock       9   18    3:44    3:11   17   13:58    0:46   18    6:16   27:52 
   18    51 Claire Osborn          9   19    3:47    3:12   14   13:41    1:14   15    6:01   27:53 
   19    57 Kaylin Crowe           9   15    3:04    3:51   19   14:16    0:45   19    6:18   28:12 
   20    56 Taylor Loebsack        9                        18   14:12    1:41   17    6:14   28:42 
   21   236 Avery Fowler           9   16    3:40    2:12   21   18:00    0:41   20    6:19   30:49 

                                               MALE 10 - 10 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   120 Cole Davis            10    6    2:14    1:40    2    9:46    0:31    1    4:18   18:28 
    2   105 Austin Kinsler        10    1    1:41    1:57    3    9:54    0:39    2    4:22   18:31 
    3   119 Braxdon Potts         10   11    2:58    1:26    1    9:25    0:32    4    4:26   18:44 
    4   255 Tyler Clark           10    5    1:59    1:53    7   10:38    0:52   13    5:19   20:40 
    5   251 Luke Lattin           10    2    1:56    2:26   11   11:14    0:46    6    4:42   21:01 
    6   264 Sam Decoster          10    9    2:53    3:22    4   10:05    0:43    3    4:24   21:26 
    7   109 Joey Glennon          10    4    1:58    2:03   20   12:43    0:43   11    5:06   22:31 
    8   108 Zachary Skillman      10   12    2:59    3:19    9   10:48    0:32   10    4:57   22:34 
    9   107 Jacob Skillman        10   10    2:55    3:57    5   10:33    0:32    7    4:44   22:38 
   10   115 Austin Moore          10    8    2:19    1:44   19   12:42    1:10    9    4:51   22:44 
   11   114 Dylan Hooper          10   26    3:57    1:44    8   10:47    0:35   24    6:26   23:27 
   12   117 Jon Tyler Reames      10   24    3:43    2:31   10   11:08    0:50   14    5:20   23:31 
   13   110 Harrison Cook         10   14    3:10    2:41    6   10:35    0:57   23    6:15   23:36 
   14   106 Owen Albright         10   13    3:02    2:44   12   11:28    0:50   16    5:35   23:37 
   15   260 Bryant Crewse         10   15    3:12    2:19   17   12:18    0:49   12    5:18   23:54 
   16   103 Josiah Williams       10    3    1:58    3:10   21   12:53    1:19    5    4:40   23:57 
   17   122 Andrew Byers          10    7    2:15    2:05   15   11:51    1:15   27    6:41   24:05 
   18   112 Jacob Solan           10   25    3:46    2:11   13   11:39    1:05   15    5:34   24:13 
   19   248 Charlie Craft         10   20    3:23    2:14   18   12:40    0:38   17    5:42   24:35 
   20   249 Ben Pierce            10   16    3:13    3:04   14   11:49    0:37   21    6:09   24:50 
   21   346 Elijah Slater         10   22    3:34    1:59   16   12:05    0:40   28    7:03   25:19 
   22   113 Garrett Walker        10                                                          26:35 
   23   337 Will Mader            10   18    3:22    2:09   27   15:45    0:39    8    4:47   26:41 
   24   121 Connor Novak          10   19    3:23    3:06   24   13:44    0:46   20    5:54   26:51 
   25   111 Hugh Stacey           10                        25   14:06    0:42   19    5:54   27:02 
   26   256 Zachary Smith         10   23    3:36    3:19   23   13:34    1:03   22    6:10   27:40 
   27   116 Parker Woods          10   17    3:20    4:00   22   13:16    0:52   25    6:27   27:54 
   28   118 Aidan Lee             10   21    3:25    4:10   26   14:26    0:44   26    6:40   29:24 
   29   263 Cade Fowler           10   27    5:13    2:56   28   18:04    0:47   18    5:53   32:50 

                                              FEMALE 10 - 10 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    93 Mary Katherine Beshe  10    1    1:53    1:56    1   10:14    0:34    3    4:50   19:25 
    2   252 Catherine Belser      10    9    2:21    1:50    3   10:32    0:32    2    4:49   20:03 
    3    97 Charis Brewer         10   11    2:27    1:34    2   10:15    0:26   12    5:25   20:04 
    4   247 Alexandra Massey      10    5    2:11    1:46    5   10:44    0:32    4    4:53   20:04 
    5   246 Sydney Heifner        10    4    1:59    1:30    6   11:20    0:36    7    5:05   20:27 
    6    95 Kayla Wegner          10   21    2:55    1:25    7   11:20    0:41    1    4:34   20:54 
    7   245 Rachel Windland       10    8    2:21    2:11    4   10:38    0:45   21    6:13   22:05 
    8   250 Hailey Coyle          10   23    3:01    1:50   12   12:18    0:39    6    4:59   22:45 
    9   101 Katrina O'Neill       10    6    2:14    2:02   10   12:10    1:01   14    5:41   23:06 
   10   253 Mikayla Helton        10   20    2:52    2:02    9   12:01    0:36   15    5:43   23:13 
   11   100 Savithri Alwis        10    2    1:56    2:53    8   11:24    1:03   18    5:59   23:13 
   12    89 Mimi Herring          10   19    2:46    2:08   14   12:28    0:59   10    5:16   23:35 
   13   102 Ashton Carteaux       10    7    2:17    2:40   11   12:15    1:29    9    5:14   23:53 
   14    87 Mae Whitby            10   10    2:23    1:47   16   12:52    1:00   16    5:56   23:56 
   15   259 Sara Kuhn             10   15    2:35    2:01   21   13:31    0:43   11    5:24   24:11 
   16    91 Celia Brazil          10    3    1:58    2:36   15   12:33    0:43   24    6:40   24:27 
   17    86 Laura Whitby          10   13    2:31    1:47   20   13:24    0:45   22    6:13   24:39 
   18    94 Sassy Dougherty       10   12    2:28    2:15   18   13:16    0:39   20    6:11   24:47 
   19    96 Tess Henderson        10   16    2:42    2:18   23   14:01    0:44    8    5:10   24:52 
   20    90 Marisa Sandoval       10   14    2:31    1:42   13   12:22    0:53   26    7:59   25:24 
   21    88 Ella Hunter           10   22    2:59    2:53   17   13:00    0:43   17    5:58   25:31 
   22   258 Reeya Chenanda        10   18    2:45    2:32   19   13:20    0:54   23    6:18   25:48 
   23    92 Anna Kate Thurman     10   24    3:03    2:16   22   13:54    0:47   19    6:05   26:04 
   24   261 Katie Lee             10   17    2:43    2:04   25   15:19    0:58   13    5:30   26:32 
   25   254 Sydney Baird          10   25    3:04    3:19   26   15:24    0:39    5    4:59   27:22 
   26    98 Rees Cooke            10   26    3:53    1:34   24   14:32    0:41   25    6:59   27:37 

                                               MALE 11 - 11 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   151 Daniel Schiedemeyer   11    1    1:38    1:10    4    9:26    0:40    6    4:40   17:32 
    2   140 Jack Dang             11    8    2:20    1:07    3    9:24    0:32    2    4:13   17:35 
    3   153 Davis Bove            11    3    2:06    1:52    2    9:09    0:31    1    4:08   17:43 
    4   143 Thomas Deroche        11    9    2:43    2:20    1    8:58    0:56    3    4:28   19:23 
    5   142 William Hereford      11    5    2:13    1:18    6   10:46    0:39   11    5:08   20:02 
    6   146 Clay Richardson       11    7    2:19    1:52    5    9:36    1:15   14    6:13   21:13 
    7   272 Matthew Syverson      11   11    2:47    2:23    9   11:06    0:48    4    4:29   21:32 
    8   149 Cole Carteaux         11    2    2:03    2:44   12   11:26    0:55    5    4:36   21:42 
    9   139 Micah Willoughby      11   18    3:58    2:18    8   11:01    0:38    8    4:43   22:35 
   10   144 Max Stansell          11   13    2:58    3:00   10   11:12    0:33    9    4:59   22:39 
   11   275 Quinn Heithcock       11   10    2:45    2:16   17   13:15    0:30    7    4:42   23:26 
   12   273 Zach Edgerton         11                        11   11:22    0:38   12    5:15   23:33 
   13   147 Christopher Moore     11    4    2:09    2:22    7   11:01    0:48   19    7:26   23:45 
   14   148 Nick Park             11   17    3:36    2:33   15   12:31    0:41   10    5:02   24:21 
   15   265 Drew Snider           11   12    2:51    2:55   13   12:07    0:52   16    6:15   24:59 
   16   145 Kent Washburn         11   14    3:04    4:32   14   12:30    0:48   15    6:14   27:06 
   17   270 Kyle Bednar           11    6    2:17    2:43   19   16:06    1:04   13    5:54   28:02 
   18   152 Christian Sponsel     11   16    3:19    3:42   16   13:13    1:02   18    6:56   28:10 
   19   141 Jaxon Vinson          11   15    3:08    7:09   18   13:49    1:39   17    6:42   32:26 

                                              FEMALE 11 - 11 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   127 Phoebe Browne         11    1    1:35    1:54    1    9:50    0:36    1    4:05   17:58 
    2   135 Cristina Garcia       11    2    1:35    1:10    5   10:40    0:31    5    4:55   18:50 
    3   267 Chloe Serafin         11   23    3:01    1:11    2   10:22    0:37    3    4:31   19:40 
    4   274 Marlee Bratsch        11    3    1:37    2:09    7   11:01    0:58    2    4:30   20:13 
    5   271 Taylor Nanney         11   14    2:17    1:51    3   10:36    0:34   14    5:37   20:53 
    6   278 Caroline O'Neil       11   11    2:07    1:36    4   10:38    0:35   19    6:12   21:06 
    7   132 Claire Elliott        11    7    2:00    1:35   16   12:05    0:51    7    5:05   21:35 
    8   130 Natalie Young         11    4    1:48    2:32   18   12:16    0:30    4    4:37   21:42 
    9   277 Megan Todd            11    5    1:49    2:07   11   11:42    0:51   12    5:32   21:59 
   10   266 Mei Lin Dye           11   22    2:59    1:43    9   11:28    0:39   11    5:23   22:10 
   11   124 Anna Smithson         11    8    2:01    2:54   10   11:39    0:41   10    5:23   22:37 
   12   330 Faith Glover          11   10    2:04    2:44   12   11:45    0:28   16    5:43   22:41 
   13   137 Dottie McSpadden      11   19    2:32    3:04   13   11:45    0:42    9    5:22   23:23 
   14   276 Jeanne Meyer          11   21    2:59    2:28   19   12:16    0:44    6    5:01   23:26 
   15   268 Lily Anderson         11   24    3:18    2:12   17   12:05    1:02    8    5:22   23:57 
   16   129 Gracie Cockerham      11   15    2:19    2:28   20   12:37    0:50   17    5:59   24:11 
   17   342 Lauren Case           11    9    2:04    2:40   21   12:59    0:48   18    6:00   24:28 
   18   126 Lindsey Miller        11   12    2:08    2:14   23   14:06    0:44   13    5:35   24:46 
   19   131 Julia Turco           11   18    2:31    3:34   15   11:59    0:39   20    6:13   24:53 
   20   279 Sydney Whitacre       11   17    2:25    3:21    8   11:04    0:39   26    7:42   25:09 
   21   128 Madison Scott         11   25    3:52    2:17    6   10:57    1:05   25    7:16   25:24 
   22   133 Clare McClanahan      11   13    2:14    3:58   14   11:53    0:38   23    7:03   25:44 
   23   269 Tori Carpenter        11   20    2:56    3:22   22   13:18    0:51   15    5:40   26:05 
   24   125 Catherine Bohren      11   16    2:22    1:56   25   15:53    0:41   21    6:14   27:03 
   25   293 Elizabeth Siemen      11    6    1:55    3:07   24   15:20    0:52   24    7:12   28:25 
   26   335 Julie Wright          11   26    3:53    3:44   26   19:14    0:45   22    6:56   34:31 

                                               MALE 12 - 12 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   280 Matthew Lattin        12    1    3:04    1:27    3   16:42    0:30    1    8:36   30:17 
    2   160 David Windley         12    3    3:11    1:50    6   17:15    0:31    2    9:03   31:48 
    3   168 Weston Bailey         12    2    3:07    1:31    4   16:52    0:28    6   10:08   32:04 
    4   162 Will Grana            12    8    3:58    1:59    1   15:27    0:42    7   10:20   32:24 
    5   166 Stephen Byers         12    5    3:40    1:40    2   16:35    0:35    5   10:01   32:29 
    6   281 Sam Singelyn          12   12    4:57    2:02    5   17:04    0:36    4    9:27   34:03 
    7   159 Nick Jones            12    6    3:40    1:50    7   17:33    0:31   13   12:39   36:12 
    8   167 Ben Duval             12    9    4:42    2:06    9   19:57    0:35    9   10:30   37:49 
    9   163 Will Stucki           12   11    4:56    2:50    8   18:49    0:42   10   11:05   38:21 
   10   158 Patrick Clippinger    12    4    3:39    2:17   12   22:46    0:33    3    9:16   38:30 
   11   161 Jack Burke            12    7    3:54    2:44   10   20:26    0:41   14   14:06   41:49 
   12   157 Griffin Goodheart     12   10    4:54    2:09   13   24:21    0:35    8   10:28   42:24 
   13   282 Noah Syverson         12   15    7:03    2:50   11   22:25    0:47   11   11:08   44:10 
   14   164 Dalton Thomasson      12   14    6:56    2:02   15   27:38    0:36   12   11:20   48:30 
   15   165 Will Sumerel          12   13    5:50    2:41   14   26:14    0:43   15   14:56   50:22 

                                              FEMALE 12 - 12 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   155 Maria Botha           12    1    3:28    1:48    1   14:38    0:41    1    8:30   29:02 
    2   156 Ashley Durard         12    2    4:44    1:39    2   16:50    0:40    2   11:35   35:26 
    3   336 Kimberlyn Reischman   12    4    6:46    2:08    3   24:43    0:40    3   14:38   48:53 
    4   154 Micah Thurman         12    3    6:25    2:08    4   25:56    0:45    4   14:58   50:10 

                                               MALE 13 - 13 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   176 Nick Meyer            13    2    3:27    1:28    3   16:33    0:30    2    8:54   30:50 
    2   175 Liam Dougherty        13    3    3:38    1:56    2   15:52    0:33    5    9:49   31:46 
    3   173 Spencer Klinsky       13    1    2:48    1:38    7   17:25    0:33    4    9:44   32:06 
    4   283 Michael Tant          13    7    4:51    3:04    1   14:43    0:44    3    9:09   32:29 
    5   177 Landon Parker         13    8    4:57    1:56    4   16:56    0:34    7   10:36   34:56 
    6   171 Chance Robinson       13    9    5:25    2:12    5   16:58    0:33    6   10:32   35:39 
    7   172 Ethan Goodheart       13    4    4:24    1:58    9   20:17    0:29    1    8:42   35:47 
    8   178 Andres Morales        13    6    4:42    2:08    6   17:21    0:32    8   11:16   35:57 
    9   174 Matt Brazil           13    5    4:24    2:14    8   18:01    0:42    9   11:56   37:15 
   10   179 Carson Woods          13   10    6:34    2:33   10   22:47    0:40   10   12:59   45:32 

                                              FEMALE 13 - 13 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   170 Brady Bove            13    1    3:49    1:29    2   15:32    0:41    1    8:56   30:25 
    2   169 Bryanna Allen         13    2    4:29    1:45    1   15:27    0:36    2   10:05   32:20 

                                               MALE 14 - 14 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   284 Jackson May           14    1    2:57    1:39    2   15:51    0:28    1    9:44   30:37 
    2   285 Brent Edgerton        14    4    5:04    2:12    1   15:27    0:37    2    9:46   33:05 
    3   182 Patrick Tyler         14    5    5:06    2:21    3   17:19    0:33    3   10:55   36:12 
    4   286 Marcus Desjarlais     14    2    3:50    1:36    4   18:14    0:36    4   12:15   36:29 
    5   181 Noah Hall             14    3    4:55    2:21    5   21:45    0:42    5   15:04   44:44 

                                              FEMALE 14 - 14 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 

                                               MALE 15 - 15 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   189 Brock Bolton          15    3    3:11    0:49    1   12:41    0:38    3    8:25   25:42 
    2   187 Ethan Browne          15    1    2:43    1:19    3   14:53    0:29    2    8:22   27:43 
    3   184 Joshua Story          15    5    3:39    2:08    2   14:42    0:31    1    8:07   29:05 
    4   188 Arthur Liu            15    2    2:57    0:58    4   15:13    0:27    6   10:37   30:10 
    5   186 Jack Butler           15    4    3:18    2:10    5   16:11    0:25    4    8:38   30:41 
    6   185 Noah Klinsky          15    6    3:40    1:51    6   17:14    0:30    5    9:26   32:39 
    7   287 Maddux Willingham     15                                                          40:20 

                                              FEMALE 15 - 15 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   183 Nicole Deroche        15    1    3:51    1:32    1   15:59    0:32    2    9:51   31:44 
    2   288 Laura Bryant          15    2    5:49    2:32    2   25:27    0:39    1    8:53   43:18