Post results for free!

Create a contributor account.

GetMeRegistered.com
An Email-Ready Link
As you requested, here is a ready-to-email link to this page. Simply include this URL in an email to friends or family members, and they will be able to reach this page directly. The URL is: http://www.onlineraceresults.com/race/view_race.php?race_id=22922
SG Tri logo

SG Tri

Kids Triathlon

May 19, 2012 in St. George, UT

Question About Results? Event Website

Events
Results By
Flatirons Event Specialists logo
Kids Triathlon - Results 
                                                                      Page 1
                                            SG TRI
                                         May 19, 2012                    



 
                             *********** KIDS RESULTS ***********




Number of records: 50 


             ***************** OVERALL MALE *****************

Place Bib   Name                Swim    T1      Bike    T2      Run     Penalty Total     
===== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ========= 
    1  1011 Sam Oliver             1:45    1:35    8:13    0:41    5:43           17:54.8 
    2  1030 Jackson Catmull        1:41    1:40    8:02    0:45    6:12           18:19.0 
    3  1025 Justin Neubeck         2:26    1:55    8:04    0:43    6:14           19:19.5 
    4  1008 Ethan Porter           2:45    1:53    8:16    0:46    5:43           19:21.8 
    5  1024 Ryan Neubeck           2:44    1:39    8:44    0:49    6:30           20:23.1 
    6  1007 Dylan Esplin           1:57    2:29    8:29    0:49    6:58           20:40.5 
    7  1026 RYAN MALONE            2:37    2:21    8:07    1:17    6:30           20:49.2 
    8  1000 magnus whittington     3:00    1:01    9:29    0:50    7:12           21:30.9 
    9  1010 Spencer Keeler         3:47    2:39   10:42    0:45    6:38           24:29.0 
   10  1006 alexander sakon        2:55    3:23   11:14    0:56    6:15           24:41.6 
   11  1002 Joshua Thompson        4:37    2:05   11:18    1:06    6:54           25:57.4 
   12  1001 James Miller           3:31    3:52   11:19    0:58    8:05           27:43.0 
   13  1004 James Bingham          2:29    2:31   11:09    0:48   12:35           29:29.2 
   14  1023 Aedan Spaulding        4:28    4:32   14:06    1:28    8:59           33:29.8 


            ***************** OVERALL FEMALE *****************

Place Bib   Name                Swim    T1      Bike    T2      Run     Penalty Total     
===== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ========= 
    1  1013 jordan whittington     2:20    0:52    8:29    0:46    6:38           19:03.0 
    2  1021 Julia Mason            1:45    1:55    9:28    0:51    6:20           20:17.0 
    3  1016 Jacqueline Mason       1:45    2:16    9:51    0:40    5:58           20:28.3 
    4  1039 Rendi Jones            1:42    1:22   10:21    0:41    7:08           21:11.4 
    5  1031 Jillian Porter         0:45    2:02    9:49    0:45    9:43           23:01.8 
    6  1027 Sara Harr              2:52    3:30    8:32    1:00    7:40           23:30.6 
    7  1020 Naia Mesalic           2:15    1:25   10:02    1:10    9:39           24:28.1 
    8  1014 Katie Bingham          2:27    2:34   12:04    0:46    7:35           25:24.3 
    9  1019 Cierra Mckinley        1:50    3:07   10:13    1:06   10:44           26:57.7 
   10  1029 Gracie Tapia           2:21    4:18   10:32    0:51    9:03           27:02.6 
   11  1018 Isabelle Stelpstra     2:45    2:17   11:11    1:19   11:07           28:38.0 
   12  1015 Alicia Robbins         2:59    3:44   13:02    1:01    8:14           28:58.4 
   13  1017 Lauryn Hoskin          2:23    3:14   12:12    2:32   10:49           31:07.8 
   14  1028 angela Ormsby          3:01    4:14   13:15    1:15   10:35           32:17.4 
   15  1012 Elena Mesalic          4:23    3:49   15:56    1:51    6:39           32:36.1 



         ***************** MALE AGE GROUP 1 - 8 *****************

Place Bib   Name                Swim    T1      Bike    T2      Run     Penalty Total     
===== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ========= 
    1  1000 magnus whittington     3:00    1:01    9:29    0:50    7:12           21:30.9 
    2  1002 Joshua Thompson        4:37    2:05   11:18    1:06    6:54           25:57.4 
    3  1001 James Miller           3:31    3:52   11:19    0:58    8:05           27:43.0 
    4  1004 James Bingham          2:29    2:31   11:09    0:48   12:35           29:29.2 
    5  1023 Aedan Spaulding        4:28    4:32   14:06    1:28    8:59           33:29.8 


        ***************** FEMALE AGE GROUP 1 - 8 *****************

Place Bib   Name                Swim    T1      Bike    T2      Run     Penalty Total     
===== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ========= 
    1  1012 Elena Mesalic          4:23    3:49   15:56    1:51    6:39           32:36.1 


         ***************** MALE AGE GROUP 9 - 11 *****************

Place Bib   Name                Swim    T1      Bike    T2      Run     Penalty Total     
===== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ========= 
    1  1025 Justin Neubeck         2:26    1:55    8:04    0:43    6:14           19:19.5 
    2  1008 Ethan Porter           2:45    1:53    8:16    0:46    5:43           19:21.8 
    3  1024 Ryan Neubeck           2:44    1:39    8:44    0:49    6:30           20:23.1 
    4  1007 Dylan Esplin           1:57    2:29    8:29    0:49    6:58           20:40.5 
    5  1006 alexander sakon        2:55    3:23   11:14    0:56    6:15           24:41.6 


        ***************** FEMALE AGE GROUP 9 - 11 *****************

Place Bib   Name                Swim    T1      Bike    T2      Run     Penalty Total     
===== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ========= 
    1  1013 jordan whittington     2:20    0:52    8:29    0:46    6:38           19:03.0 
    2  1016 Jacqueline Mason       1:45    2:16    9:51    0:40    5:58           20:28.3 
    3  1039 Rendi Jones            1:42    1:22   10:21    0:41    7:08           21:11.4 
    4  1027 Sara Harr              2:52    3:30    8:32    1:00    7:40           23:30.6 
    5  1020 Naia Mesalic           2:15    1:25   10:02    1:10    9:39           24:28.1 
    6  1014 Katie Bingham          2:27    2:34   12:04    0:46    7:35           25:24.3 
    7  1019 Cierra Mckinley        1:50    3:07   10:13    1:06   10:44           26:57.7 
    8  1029 Gracie Tapia           2:21    4:18   10:32    0:51    9:03           27:02.6 
    9  1018 Isabelle Stelpstra     2:45    2:17   11:11    1:19   11:07           28:38.0 
   10  1015 Alicia Robbins         2:59    3:44   13:02    1:01    8:14           28:58.4 
   11  1017 Lauryn Hoskin          2:23    3:14   12:12    2:32   10:49           31:07.8 
   12  1028 angela Ormsby          3:01    4:14   13:15    1:15   10:35           32:17.4 


        ***************** MALE AGE GROUP 12 - 14 *****************

Place Bib   Name                Swim    T1      Bike    T2      Run     Penalty Total     
===== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ========= 
    1  1011 Sam Oliver             1:45    1:35    8:13    0:41    5:43           17:54.8 
    2  1030 Jackson Catmull        1:41    1:40    8:02    0:45    6:12           18:19.0 
    3  1026 RYAN MALONE            2:37    2:21    8:07    1:17    6:30           20:49.2 
    4  1010 Spencer Keeler         3:47    2:39   10:42    0:45    6:38           24:29.0 



       ***************** FEMALE AGE GROUP 12 - 14 *****************

Place Bib   Name                Swim    T1      Bike    T2      Run     Penalty Total     
===== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ========= 
    1  1021 Julia Mason            1:45    1:55    9:28    0:51    6:20           20:17.0 
    2  1031 Jillian Porter         0:45    2:02    9:49    0:45    9:43           23:01.8