Post results for free!

Create a contributor account.

GetMeRegistered.com

H.E.A.T Kids Triathlon

Kids Triathlon

August 4, 2012 in Hendersonville, TN

Question About Results?

Events
Results By
Team Magic logo
Kids Triathlon - Results 
                                         8th Annual H.E.A.T Kids Triathlon
                                                 Juniors Triathlon
                                                      8/4/2012


                                                MALE OVERALL WINNER
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   662 Casen Calmus           8   11    1:08    1:23    3    7:44    0:31    1    7:52   18:36 
    2   689 Dustin Palmer         10    7    1:05    2:01    4    7:54    0:30    2    8:12   19:39 
    3   657 Baden Brown            8   15    1:13    1:31    1    7:40    0:34    6    8:45   19:41 

                                               FEMALE OVERALL WINNER
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   619 Sophia Harvey          9    5    1:02    1:22    4    8:31    0:26    2    8:23   19:41 
    2   634 Makenna Reilly        10    7    1:07    1:35    1    7:58    0:27    6    8:57   20:01 
    3   622 Eleanor Israel         9   10    1:10    1:25    3    8:28    0:33    8    9:13   20:47 

                                                MALE 1 - 7 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   663 D J Clark              7   10    2:03    1:40    2    9:22    0:56    1    8:31   22:29 
    2   698 Trevor Richter         7    4    1:48    1:36    1    9:08    0:42    3    9:44   22:58 
    3   714 Jacob Brewer           6    8    1:55    1:50    3   10:18    0:38    5   10:05   24:45 
    4   697 Travis Richter         5   11    2:08    2:04    5   10:29    0:39    4    9:55   25:13 
    5   659 Aaron Browning         7    1    1:27    2:16    4   10:20    0:45    6   11:10   25:57 
    6   707 Brayden Smith          7    5    1:50    2:20   10   12:14    0:43    2    9:18   26:23 
    7   695 Devan Reilly           6    9    2:00    2:32    9   11:49    0:42    7   11:51   28:51 
    8   675 Brody Hitchcock        6    3    1:42    2:00   11   12:33    0:43    8   12:32   29:28 
    9   716 Carver Langan          6   13    2:19    2:04    7   10:57    0:41    9   14:05   30:03 
   10   699 River Rockholt         7    2    1:37    3:39    6   10:56    0:54   12   14:48   31:53 
   11   727 Tucker Smith           6   12    2:09    2:19   12   12:57    0:41   10   14:33   32:37 
   12   683 Ryan Lee               6    6    1:52    2:22    8   11:24    0:58   13   20:48   37:22 
   13   694 Maxwell Reeder         7    7    1:53    4:20   13   16:22    1:17   11   14:40   38:31 

                                               FEMALE 1 - 7 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   635 Maya Reilly            7    1    1:15    1:35    1    9:02    0:30    1    8:27   20:48 
    2   603 Tessa Brown            7    2    1:20    1:51    3   10:18    0:47    2    9:56   24:11 
    3   645 Paisley Sweeney        7    5    1:37    2:05    5   11:39    0:48    3   10:08   26:15 
    4   615 Ella Faugot            6    9    2:01    3:04    4   11:13    1:13    6   11:22   28:51 
    5   641 Cinnamon Smith         6    3    1:28    2:15    7   12:25    0:39    8   14:06   30:51 
    6   616 Mae Faugot             7   10    2:11    3:40    6   12:20    1:51    5   11:00   31:00 
    7   720 Kate Parker            6   12    2:16    2:50   11   16:17    0:56    4   10:09   32:26 
    8   717 Allison Lunny          7    8    1:59    2:25    9   14:17    0:56    9   14:09   33:45 
    9   623 Cate King              6    7    1:43    3:54    8   13:45    0:52    7   13:51   34:03 
   10   618 Hope Galbreath         7    4    1:33    2:33   10   14:59    0:43   11   16:44   36:31 
   11   713 Hannah Allbert         7   11    2:14    3:45   12   17:25    0:52   10   15:42   39:56 
   12   643 Rachel Starmer         6    6    1:40    2:15    2   10:04    0:54                      

                                                MALE 8 - 8 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   653 Davis Bishop           8    2    1:14    2:26    2    9:24    0:39    1    9:15   22:56 
    2   722 Matthew Wilkerson      8    5    1:26    2:03    3    9:26    0:29    2    9:36   22:58 
    3   721 John Wilkerson         8    3    1:23    2:34    1    8:45    0:35    3    9:48   23:03 
    4   682 Patrick Lee            8    7    1:37    2:13    4   10:47    0:47    4   10:38   26:01 
    5   678 Noah Kefauver          8    1    1:13    1:51    7   11:28    0:44    6   12:22   27:35 
    6   692 Fisher Pyne            8    8    1:46    2:34    5   11:10    0:45    7   12:53   29:05 
    7   706 Alex Smiley            8    6    1:31    2:36    6   11:19    0:51    8   13:01   29:16 
    8   702 Nicholas Shapiro       8    9    1:56    2:44    8   13:06    0:52   10   14:08   32:44 
    9   691 Sahil Patel            8   10    2:32    4:09    9   15:55    0:46    9   13:57   37:16 
   10   723 Cole Wood              8    4    1:23    2:10   10   22:55    0:43    5   10:39   37:48 

                                               FEMALE 8 - 8 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   630 Parker Mount           8    4    1:20    1:29    1    9:02    0:32    1    8:43   21:05 
    2   607 Morgan Carteaux        8    3    1:12    1:48    2    9:46    0:39    5   11:34   24:57 
    3   627 Eva McBee              8    2    1:10    1:53    4   11:13    0:35    6   11:50   26:39 
    4   614 Sarah Ewing            8    9    2:06    2:01    3   10:40    0:49    4   11:20   26:54 
    5   639 Reagan Smiley          8    5    1:23    1:59    6   12:39    0:42    3   10:22   27:04 
    6   724 Zoe Prichard           8   11    2:57    4:27   10   14:02    0:49    2    9:54   32:06 
    7   632 Maggie Perry           8    1    1:10    2:23    7   13:00    0:44    8   14:51   32:07 
    8   601 Abby Ballard           8    7    1:38    3:34    5   12:18    1:03    7   14:04   32:34 
    9   624 Emily Luter            8   10    2:17    3:28    8   13:02    1:00   11   17:49   37:34 
   10   650 Haley Wenzel           8    6    1:26    3:20    9   13:58    0:55   12   18:09   37:46 
   11   606 Bailey Cantrell        8    8    1:52    4:01   12   15:05    1:09    9   17:24   39:29 
   12   605 Jane Brownlee          8   13    3:25    3:29   11   14:07    1:04   10   17:32   39:35 
   13   609 Allyson Colson         8   12    3:03    4:24   13   17:49    0:57   13   20:02   46:12 

                                                MALE 9 - 9 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   664 Nicholas Dang          9    7    1:18    1:42    1    7:57    0:30    1    8:35   19:59 
    2   658 Rowan Brown            9    1    0:57    1:38    2    7:57    1:11    2    8:55   20:36 
    3   671 Tom Fortner            9    5    1:08    1:42    4    8:42    0:30    4    9:07   21:08 
    4   679 Caden Kellow           9    2    1:04    1:33    6    8:59    0:33    5    9:30   21:38 
    5   708 Gunner Sweeney         9   13    1:25    1:43    3    8:22    0:34    7    9:39   21:41 
    6   656 Brooks Bresnahan       9    4    1:08    1:49    7    9:23    0:37    3    8:55   21:50 
    7   715 Breck Langan           9   12    1:25    1:49    5    8:56    0:28    6    9:36   22:12 
    8   711 Mason Wettengel        9    3    1:07    2:18   17   11:20    0:43    8    9:46   25:12 
    9   710 Caleb Van Horn         9   23    1:38    3:00   10    9:29    0:37   11   10:42   25:23 
   10   665 Nevin De Graaf         9   18    1:27    2:33   14   10:39    0:36   10   10:25   25:39 
   11   670 Keagan Evick           9   10    1:24    2:57   11    9:40    0:50   12   11:32   26:22 
   12   705 Dace Jr Shuck          9    9    1:22    2:36    9    9:26    1:56   13   11:45   27:04 
   13   719 Will Parker            9   17    1:26    2:31   12    9:41    0:46   15   12:53   27:15 
   14   652 Jameson Beverly        9   22    1:38    2:02   22   12:47    0:45    9   10:07   27:18 
   15   688 Joseph Orlando         9   15    1:26    2:12    8    9:25    1:38   14   12:52   27:30 
   16   681 Jackson Lee            9   19    1:28    2:18   13   10:09    0:54   18   13:32   28:19 
   17   709 Isaac Talbot           9   14    1:26    2:45   19   11:28    0:51   16   13:11   29:38 
   18   676 Xavier Hylton          9   11    1:25    2:30   16   11:11    0:50   19   14:13   30:06 
   19   729 Scott Boone            9    8    1:22    3:36   20   11:30    0:48   20   14:32   31:46 
   20   700 John Rucks             9   25    1:48    3:17   18   11:24    0:50   21   15:40   32:58 
   21   674 Josh Henshaw           9   24    1:45    3:31   15   11:03    1:04   25   16:32   33:54 
   22   686 Jordan Moore           9   16    1:26    1:54   25   14:07    1:05   24   16:12   34:42 
   23   660 Darren Burnside        9   21    1:38    2:11   21   11:33    6:06   17   13:31   34:56 
   24   696 Daniel Renfro          9   20    1:31    3:01   24   13:15    0:58   26   17:33   36:17 
   25   672 Yash Garg              9    6    1:16    3:40   23   12:59    0:50   28   18:07   36:50 
   26   667 Aiden Ekleberry        9   26    2:14    3:42   26   15:02    1:49   23   16:07   38:52 
   27   673 Conner Green           9   28    3:05    1:45   28   20:43    0:33   22   16:06   42:11 
   28   685 Pete McKiness          9   27    2:58    4:07   27   15:57    1:58   27   17:53   42:51 

                                               FEMALE 9 - 9 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   604 Jordan Browning        9    1    0:57    1:27    4    9:48    0:28    2    8:41   21:19 
    2   648 Abigail Welch          9    4    1:20    1:52    3    9:26    0:29    4    9:18   22:24 
    3   642 Morgan Stansell        9    2    1:11    2:22    2    9:22    0:33    3    9:09   22:36 
    4   608 Mariah A'dream Clark   9    5    1:26    1:26    9   11:46    0:40    1    8:08   23:24 
    5   646 Peyton Timmons         9    3    1:15    2:09    1    9:02    0:44    6   10:48   23:56 
    6   644 Karina Steiner         9    6    1:27    2:20    5   10:14    0:45    5   10:46   25:30 
    7   626 Sasha Mason            9    9    1:42    2:41    7   10:51    1:16    7   11:01   27:29 
    8   611 Sally Edgerton         9   10    1:48    2:38    6   10:41    0:49    8   12:56   28:49 
    9   628 Caroline McRay         9    7    1:32    2:22    8   11:11    0:52    9   13:40   29:35 
   10   621 Ainsleigh Hylton       9    8    1:39    2:46   10   14:34    0:58   10   19:29   39:25 

                                               MALE 10 - 10 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   687 Cade Motley           10    6    1:11    1:58    2    8:05    0:32    1    8:19   20:04 
    2   654 Graham Bishop         10    3    1:02    1:49    1    7:41    0:37    2    9:18   20:25 
    3   726 Bodhe Melver          10    4    1:04    1:58    9   10:34    0:48    5   10:44   25:06 
    4   677 Ethan Kefauver        10    1    0:55    1:49    4    9:48    0:35   10   12:10   25:14 
    5   666 Fisher Donovan        10   11    1:23    3:15    8   10:24    0:43    3    9:46   25:30 
    6   651 Jackson Alford        10    2    0:56    2:21    7   10:10    0:32    7   11:36   25:32 
    7   684 Mac McIllwain         10    5    1:07    3:10   11   11:00    0:37    4    9:57   25:50 
    8   704 Matthew Shipley       10    8    1:18    2:17    3    9:16    0:42   11   12:22   25:53 
    9   669 Bryant Eubank         10   10    1:23    2:39    6   10:09    0:33    6   11:14   25:56 
   10   693 Stockton Pyne         10    9    1:22    3:20   10   10:36    0:47    9   12:10   28:12 
   11   690 Alex Patterson        10    7    1:15    2:40    5    9:58    0:46   12   13:44   28:21 
   12   680 Collin King           10   12    1:28    2:39   13   12:38    0:51    8   11:36   29:10 
   13   725 Danny Walker          10   14    2:08    3:05   12   11:27    1:13   15   19:49   37:41 
   14   661 Josh Butler           10   13    2:01    3:49   15   19:22    0:42   13   15:21   41:14 
   15   712 Chase Allbert         10   15    2:18    4:37   14   16:29    1:31   14   18:24   43:18 

                                              FEMALE 10 - 10 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   718 Danielle Lunny        10    2    1:01    1:40    2    9:18    0:27    5   10:18   22:43 
    2   636 Mary Grace Rowell     10   15    1:26    1:44    7   10:24    0:34    2    9:42   23:49 
    3   629 Sarah Kate Miller     10    1    0:57    2:18    8   10:25    0:33    3    9:43   23:54 
    4   602 Faith Boswell         10    6    1:11    2:20   10   10:40    0:54    1    9:42   24:43 
    5   637 Lucy Rutherford       10    8    1:11    2:01   12   10:54    0:42    4   10:06   24:52 
    6   610 Caitlin Cook          10   14    1:22    2:18    6   10:06    0:47    6   10:28   25:00 
    7   638 Jessica Shapiro       10    3    1:01    2:16    5   10:05    0:42    8   11:20   25:22 
    8   640 Carleigh Smith        10    5    1:10    1:39    9   10:39    0:32    9   12:07   26:04 
    9   612 Morgan Eicher         10   13    1:22    2:53    3    9:29    0:36   13   13:05   27:22 
   10   633 Avery Reeder          10    7    1:11    3:28   13   11:18    0:47    7   10:48   27:29 
   11   617 Haley Galbreath       10    4    1:02    2:22   11   10:49    0:32   14   13:09   27:53 
   12   728 Erica Horton          10   12    1:21    2:19   15   11:48    0:46   12   12:50   29:02 
   13   631 Kareena Patel         10   16    1:29    2:56   14   11:46    0:48   11   12:30   29:27 
   14   649 Evan Elizabeth Welch  10    9    1:13    1:49    1    8:19    0:40   17   17:31   29:31 
   15   613 Erin Ekleberry        10   17    1:59    2:33    4   10:02    1:00   16   14:00   29:32 
   16   647 Rosa Vestal           10   10    1:20    2:25   17   13:23    0:39   10   12:08   29:53 
   17   600 Kennedy Barbera       10   11    1:21    2:12   16   12:37    0:56   15   13:45   30:49 
                                         8th Annual H.E.A.T Kids Triathlon
                                                 Seniors Triathlon
                                                      8/4/2012


                                                MALE OVERALL WINNER
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   935 Jonas Wood            15    1    1:36    1:06    1   13:43    0:37    1   14:00   31:00 
    2   902 Jack Dang             12    7    1:58    1:28    2   14:12    0:29    2   14:37   32:41 
    3   906 Zach Freels           12    2    1:36    1:22   10   16:23    0:42    4   15:51   35:53 

                                               FEMALE OVERALL WINNER
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   896 Alexia Smith          12    1    1:46    1:15    2   16:44    0:43    2   17:50   38:17 
    2   876 Bryanna Allen         14   14    2:13    2:01    1   16:25    1:00    1   17:37   39:13 
    3   878 Emilie Boone          14    2    1:47    2:18    3   17:00    0:43    3   17:53   39:39 

                                               MALE 11 - 11 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   913 Dane McBee            11    1    1:59    1:31    2   16:15    0:32    1   15:52   36:07 
    2   917 Braxdon Potts         11    3    2:24    1:38    3   16:41    0:31    2   17:07   38:19 
    3   900 Park Bresnahan        11    2    1:59    1:34    4   17:54    0:46    3   21:22   43:32 
    4   922 Alex Singelyn         11    7    2:38    1:51    5   17:54    0:31    4   21:37   44:30 
    5   927 Asher Talbot          11    6    2:35    3:53    1   15:59    0:43    7   29:15   52:23 
    6   930 Kyle Winter           11    5    2:31    2:39    7   21:37    1:05    5   25:15   53:06 
    7   921 Caleb Siebert         11    4    2:28    2:36    6   20:50    0:46    6   28:44   55:22 
    8   901 Dalton Cantrell       11    8    2:41    3:27    8   31:33    1:48    8   36:43 1:16:10 

                                              FEMALE 11 - 11 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   891 Gracie Pendleton      11    3    2:08    1:39    1   17:07    0:34    3   19:05   40:30 
    2   897 Gabrielle Steiner     11    5    2:15    2:00    3   19:16    0:49    1   18:27   42:45 
    3   877 Catherine Belser      11    2    2:07    1:48    2   18:35    0:36    4   21:00   44:04 
    4   889 Kaelyn Meier          11    7    2:27    2:35    6   23:44    0:53    2   19:02   48:40 
    5   894 Marisa Sandoval       11    1    2:05    2:04    4   21:01    0:36    7   28:54   54:38 
    6   887 Spencer MacMaster     11    4    2:08    1:59    8   27:37    0:44    5   25:11   57:36 
    7   885 Katie Lee             11    8    2:50    2:26    7   26:11    0:43    6   25:31   57:38 
    8   881 Halle De Montigny     11    6    2:26    2:27    5   21:41    0:42    8   30:46   58:00 
    9   884 Anika Kadakia         11    9    3:33    3:21    9   32:55    1:05    9   31:08 1:12:00 

                                               MALE 12 - 12 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   926 Max Stansell          12    1    2:00    2:04    1   16:14    0:31    2   18:26   39:13 
    2   931 Daniel Goode          12    2    2:06    2:28    2   17:30    0:40    1   17:25   40:07 
    3   898 David Ausland         12    4    2:18    2:15    4   18:53    0:58    5   20:22   44:44 
    4   909 Andrew Lee            12    7    2:24    3:16    9   20:32    0:46    3   19:43   46:39 
    5   907 Trevor Horton         12    5    2:19    2:49   10   20:41    0:47    4   20:17   46:50 
    6   925 Connor Smythe         12    3    2:08    3:34    8   19:37    0:43    7   21:38   47:39 
    7   928 Dyze Vaughn           12    8    2:34    2:57    3   18:50    0:41   10   26:06   51:06 
    8   918 Jacob Propst          12   12    3:06    3:26    5   18:55    0:56    9   26:01   52:22 
    9   904 Zach Edgerton         12   10    2:39    3:05    6   19:05    0:43   11   27:43   53:13 
   10   899 Trey Boswell          12   13    3:07    2:46   13   26:16    0:31    6   21:18   53:56 
   11   905 Gabriel Forbes        12   11    2:48    4:05   12   22:33    1:24    8   24:07   54:55 
   12   924 Trey Smith            12    6    2:19    3:33    7   19:30    0:59   13   30:23   56:42 
   13   919 Martin Renfro         12    9    2:37    2:38   11   21:36    0:46   12   30:19   57:54 

                                              FEMALE 12 - 12 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   934 Catherine Wilkerson   12    2    1:59    2:00    1   18:21    0:44    1   21:25   44:28 
    2   890 Lindsey Miller        12    1    1:57    2:12    4   23:56    0:38    3   22:23   51:03 
    3   875 Anna Claire Alford    12    3    2:03    2:58    3   23:34    0:38    4   23:21   52:31 
    4   893 Ellen Rucks           12    4    2:17    2:27    2   22:15    0:43    5   27:04   54:43 
    5   936 Nishma Patel          12    6    2:35    2:52    6   28:35    0:38    2   22:07   56:45 
    6   880 Marissa Burnside      12    5    2:29    3:01    5   25:48    1:12    6   27:06   59:35 

                                               MALE 13 - 13 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   914 Sean Meier            13    1    1:37    2:40    2   17:06    0:43    1   15:49   37:53 
    2   923 Sam Singelyn          13    2    2:06    2:16    1   16:17    0:30    2   17:00   38:07 

                                              FEMALE 13 - 13 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   892 Shelby Ragland        13    2    2:21    3:20    2   22:58    0:42    1   20:50   50:10 
    2   882 Sara Dickens          13    1    1:51    2:32    1   20:20    0:47    2   26:38   52:06 

                                               MALE 14 - 14 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   915 Andres Morales        14    2    2:03    2:07    1   15:18    1:10    2   17:20   37:56 
    2   929 Seth Walden           14    3    2:03    2:22    3   17:40    0:33    1   15:53   38:29 
    3   939 Liam Dougherty        14    1    1:42    2:10    2   16:08    1:29    4   18:30   39:57 
    4   920 Adam Sanders          14    7    2:24    2:09    4   17:47    0:35    3   18:12   41:06 
    5   912 Mark Ludwig           14    4    2:08    2:55    5   18:55    0:40    5   20:09   44:45 
    6   937 Jacob Eicher          14    6    2:18    2:41    6   20:08    0:48    6   22:48   48:41 
    7   911 Jacob Lee             14    5    2:08    2:08    7   22:38    1:04    7   25:10   53:06 

                                              FEMALE 14 - 14 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   883 Ria Garg              14    2    2:09    2:52    1   22:27    1:11    1   26:03   54:40 
    2   933 Katarina Mueller      14    1    1:58    2:57    2   23:45    1:16    2   31:18 1:01:12 

                                               MALE 15 - 99 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   903 Brent Edgerton        15    1    1:53    1:39    1   14:50    0:30    1   17:15   36:04 
    2   916 Sean O'Malley         15    2    1:58    2:43    2   34:02                              

                                              FEMALE 15 - 99 DIVISION
Place No.   Name                 Usa Rank    Swim  T1     Rank Bike     T2     Rank  Run    Final   
===== ===== ==================== === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   886 Lauren Lee            15    1    2:13    2:24    1   20:21    0:34    1   18:11   43:41