RIVERVIEW HEALTH FLASHROCK INVITATIONAL 2021 - TEAM RESULTS
--------------------------------------------------------------------------------
Varsity Boy's Championship 5,000 Meter Race
--------------------------------------------------------------------------------
1. CARMEL
2 5 11 15 20 (21) (26) = 53
Kole Mathison, Charles Schuman, Charles Leedke, CONNOR MALLON,
Kevin J. Sweeney, Connor Heagy, Thomas Biltimier
2. HAMILTON SE
9 10 12 22 23 (31) (33) = 76
Nolan Satterfield, Garrett Hicks, Will Marquardt, Bennett DuBois, Ash
Caylor, Ian Ross, Connor Sarkovics
3. WESTFIELD
4 13 24 39 46 (50) (51) = 126
Kai Connor, Josh Barnett, Sam Hinds, Aidan Wright, Drew Lovelace, Max
Woehler, Colin Lakomek
4. NORTH CENTRAL (INDPLS )
6 14 28 40 47 (53) (65) = 135
Nate Killeen, Hayden Monk, Henry Deryke, Owen Osterman, Robbie
Fitzgerald, Andrew Charbanneau, Grady Hadar
5. BREBEUF JESUIT
3 8 18 45 80 (85) (92) = 154
Krishna Thirunavukkarasu, Matteo Rosio, Collin Stevens, Brennan Legue,
Egan Williams, Jake Skinner, Jake Fine
6. NOBLESVILLE
7 25 41 42 48 (61) (64) = 163
Asher Propst, Caden Click, Ronnie Neal, Alex Cole, Alec Moor, Luke
Shinneman, Grant Cummings
7. GUERIN CATHOLIC
17 29 35 38 44 (73) (79) = 163
Ethan Hines, Jack Weber, Ben Grissom, Evan McNeany, Johnny King,
Patrick McParland, Christian Geary
8. ZIONSVILLE
37 49 52 55 56 (71) (75) = 249
Decatur Dell, Jack Turnbull, Joe Spees, Michael Schilson, Trey Martin,
Aidan Cole, Elijah Bineyard
9. ANGOLA
1 19 68 72 95 = 255
Izaiah Steury, Sam Yarnelle, Ollie Koch, Alex Burney, Cooper Enyeart
10. CENTER GROVE
34 57 58 59 66 (74) (81) = 274
Kyle Montgomery, Carter Pheifer, Chase Ennis, Levi Farmer, Jacob Ellis,
Daniel Mangan, Logan Combs
11. BATESVILLE
27 32 77 83 88 (102)(106) = 307
Benjamin Moster, Ean Loichinger, Daren Smith, Kyler Daulton, Jake
Chapman, Eli Loichinger, Benjamin Adams
12. CATHEDRAL
16 43 78 90 93 (94) (97) = 320
Liam Eifert, Jack Wajda, Josh Castor, Alex Lozano, Sean Delaney, Aiden
Cunningham, Jack O'Brien
13. HUNTINGTON NORTH
30 62 63 87 89 (91) (96) = 331
Harrison Niswander, Gregory Miller, Gavin Byerly, JT York, Dane
Blackburn, Jordan Rockey, Caleb Reust
14. FISHERS
60 67 69 70 82 (84) (86) = 348
Mitchell Giesting, Tyler Schiesser, Parker Melling, Micah Young, Jacob
Maehler, Grant Belush, Carter Pritchett
15. WARREN CENTRAL
54 76 98 100 101 (104)(105) = 429
Grant Coburn, Ethan Carter, Daniel Swank, Brian Posadas-Cuaya, Andrew
Ma, Gabe Wagner, Tyler Nelson
16. LAWRENCE CENTRAL
36 99 103 107 108 = 453
Chaney Adam, Ferguson Evan, Robertson Ron, Simmons Adryan, Nopalera
Alexis
RIVERVIEW HEALTH FLASHROCK INVITATIONAL 2021
Varsity Boy's Championship 5,000 Meter Race
Place TmPl Bib Name Team Yea Time Pace
===== ==== ===== ====================== ============================ === ======== =====
1 1 9 Izaiah Steury ANGOLA SR 14:51.03 4:47
2 2 398 Kole Mathison CARMEL JR 14:52.10 4:48
3 3 177 Krishna Thirunavukkara BREBEUF JESUIT SR 14:58.05 4:50
4 4 1601 Kai Connor WESTFIELD SR 15:35.22 5:02
5 5 420 Charles Schuman CARMEL SR 15:48.80 5:06
6 6 1303 Nate Killeen NORTH CENTRAL (INDPLS ) JR 15:51.01 5:07
7 7 1191 Asher Propst NOBLESVILLE JR 15:53.46 5:07
8 8 170 Matteo Rosio BREBEUF JESUIT JR 15:53.61 5:07
9 9 949 Nolan Satterfield HAMILTON SE SR 16:00.30 5:10
10 10 931 Garrett Hicks HAMILTON SE SR 16:09.94 5:13
11 11 389 Charles Leedke CARMEL JR 16:11.23 5:13
12 12 941 Will Marquardt HAMILTON SE SR 16:11.36 5:13
13 13 1593 Josh Barnett WESTFIELD SR 16:16.98 5:15
14 14 1309 Hayden Monk NORTH CENTRAL (INDPLS ) SR 16:17.25 5:15
15 15 396 CONNOR MALLON CARMEL JR 16:19.01 5:16
16 16 514 Liam Eifert CATHEDRAL JR 16:25.77 5:18
17 17 837 Ethan Hines GUERIN CATHOLIC JR 16:26.64 5:18
18 18 176 Collin Stevens BREBEUF JESUIT SR 16:28.35 5:19
19 19 10 Sam Yarnelle ANGOLA SO 16:29.14 5:19
20 20 432 Kevin J. Sweeney CARMEL JR 16:29.89 5:19
21 21 366 Connor Heagy CARMEL SR 16:31.30 5:20
22 22 924 Bennett DuBois HAMILTON SE SR 16:31.56 5:20
23 23 920 Ash Caylor HAMILTON SE JR 16:35.17 5:21
24 24 1617 Sam Hinds WESTFIELD JR 16:38.15 5:22
25 25 1168 Caden Click NOBLESVILLE SO 16:38.82 5:22
26 26 331 Thomas Biltimier CARMEL SO 16:38.87 5:22
27 27 46 Benjamin Moster BATESVILLE SR 16:39.33 5:22
28 390 Lucas Lemme CARMEL SR 16:42.23 5:23
29 28 1283 Henry Deryke NORTH CENTRAL (INDPLS ) SR 16:44.44 5:24
30 29 850 Jack Weber GUERIN CATHOLIC JR 16:45.79 5:24
31 30 975 Harrison Niswander HUNTINGTON NORTH SR 16:48.40 5:25
32 31 947 Ian Ross HAMILTON SE SO 16:49.76 5:26
33 371 Quavion Hooks CARMEL JR 16:50.73 5:26
34 32 44 Ean Loichinger BATESVILLE SR 16:50.77 5:26
35 33 948 Connor Sarkovics HAMILTON SE SR 16:52.08 5:26
36 34 586 Kyle Montgomery CENTER GROVE SO 16:52.57 5:26
37 936 Andrew Knight HAMILTON SE SR 16:56.88 5:28
38 35 835 Ben Grissom GUERIN CATHOLIC SO 16:57.48 5:28
39 401 Maxwell Meisner CARMEL SO 17:01.27 5:29
40 36 1759 Chaney Adam LAWRENCE CENTRAL 17:04.30 5:30
41 37 1702 Decatur Dell ZIONSVILLE SR 17:05.91 5:31
42 38 841 Evan McNeany GUERIN CATHOLIC SR 17:06.27 5:31
43 39 1648 Aidan Wright WESTFIELD SR 17:07.52 5:31
44 40 1312 Owen Osterman NORTH CENTRAL (INDPLS ) SO 17:09.09 5:32
45 41 1188 Ronnie Neal NOBLESVILLE FR 17:09.95 5:32
46 42 1169 Alex Cole NOBLESVILLE SR 17:10.77 5:32
47 43 534 Jack Wajda CATHEDRAL SR 17:10.82 5:32
48 1387 Spencer Hughes PARK TUDOR SO 17:11.48 5:32
49 44 840 Johnny King GUERIN CATHOLIC SO 17:12.22 5:33
50 45 165 Brennan Legue BREBEUF JESUIT JR 17:16.61 5:34
51 46 1625 Drew Lovelace WESTFIELD JR 17:16.91 5:34
52 47 1286 Robbie Fitzgerald NORTH CENTRAL (INDPLS ) SR 17:17.25 5:34
53 48 1183 Alec Moor NOBLESVILLE SO 17:18.83 5:35
54 49 1749 Jack Turnbull ZIONSVILLE FR 17:19.54 5:35
55 50 1647 Max Woehler WESTFIELD SR 17:20.43 5:35
56 51 1623 Colin Lakomek WESTFIELD JR 17:21.17 5:36
57 52 1743 Joe Spees ZIONSVILLE SO 17:22.08 5:36
58 1635 Ike O'Neill WESTFIELD SO 17:22.65 5:36
59 53 1274 Andrew Charbanneau NORTH CENTRAL (INDPLS ) JR 17:22.74 5:36
60 54 1819 Grant Coburn WARREN CENTRAL SO 17:23.48 5:36
61 337 Jack Capes CARMEL FR 17:24.28 5:37
62 1624 Jack Loiselle WESTFIELD SO 17:26.21 5:37
63 375 Kiefer Jay CARMEL FR 17:28.26 5:38
64 55 1737 Michael Schilson ZIONSVILLE SO 17:28.90 5:38
65 56 1722 Trey Martin ZIONSVILLE JR 17:31.83 5:39
66 57 589 Carter Pheifer CENTER GROVE JR 17:32.08 5:39
67 58 579 Chase Ennis CENTER GROVE SR 17:32.53 5:39
68 59 580 Levi Farmer CENTER GROVE JR 17:33.81 5:40
69 60 711 Mitchell Giesting FISHERS SR 17:35.14 5:40
70 61 1196 Luke Shinneman NOBLESVILLE SR 17:36.28 5:40
71 954 Will Tuckis HAMILTON SE SR 17:36.84 5:41
72 62 974 Gregory Miller HUNTINGTON NORTH SR 17:38.13 5:41
73 63 966 Gavin Byerly HUNTINGTON NORTH SR 17:39.19 5:41
74 1609 Owen Flynn WESTFIELD JR 17:40.80 5:42
75 64 1170 Grant Cummings NOBLESVILLE SO 17:41.25 5:42
76 65 1295 Grady Hadar NORTH CENTRAL (INDPLS ) JR 17:43.33 5:43
77 929 Matthew Hemmerling HAMILTON SE SO 17:43.43 5:43
78 1603 William Cummings WESTFIELD SR 17:43.50 5:43
79 66 578 Jacob Ellis CENTER GROVE JR 17:44.36 5:43
80 67 735 Tyler Schiesser FISHERS JR 17:44.87 5:43
81 68 7 Ollie Koch ANGOLA SO 17:45.32 5:43
82 69 727 Parker Melling FISHERS FR 17:45.44 5:43
83 70 745 Micah Young FISHERS JR 17:46.27 5:44
84 71 1700 Aidan Cole ZIONSVILLE FR 17:48.52 5:44
85 960 Adam Warski HAMILTON SE SO 17:48.70 5:44
86 72 3 Alex Burney ANGOLA SR 17:48.97 5:45
87 73 842 Patrick McParland GUERIN CATHOLIC SO 17:51.04 5:45
88 74 584 Daniel Mangan CENTER GROVE SR 17:51.49 5:45
89 75 1699 Elijah Bineyard ZIONSVILLE SO 17:52.77 5:46
90 916 Joe Augustine HAMILTON SE JR 17:52.81 5:46
91 1287 Abel Flessner NORTH CENTRAL (INDPLS ) FR 17:54.59 5:46
92 76 1818 Ethan Carter WARREN CENTRAL SR 17:54.83 5:46
93 77 48 Daren Smith BATESVILLE SR 17:57.11 5:47
94 78 508 Josh Castor CATHEDRAL SO 17:57.69 5:47
95 79 833 Christian Geary GUERIN CATHOLIC SR 18:00.46 5:48
96 80 180 Egan Williams BREBEUF JESUIT SO 18:01.74 5:49
97 81 577 Logan Combs CENTER GROVE JR 18:02.09 5:49
98 836 Carson Hess GUERIN CATHOLIC FR 18:02.26 5:49
99 1315 Jackson Scott NORTH CENTRAL (INDPLS ) SO 18:02.78 5:49
100 1703 Dominick Dell ZIONSVILLE SO 18:03.55 5:49
101 82 722 Jacob Maehler FISHERS SR 18:06.38 5:50
102 83 43 Kyler Daulton BATESVILLE SR 18:08.65 5:51
103 1731 Geoffrey Ostrander ZIONSVILLE SR 18:09.48 5:51
104 84 700 Grant Belush FISHERS JR 18:10.42 5:51
105 1159 Simon Adams NOBLESVILLE JR 18:13.13 5:52
106 85 173 Jake Skinner BREBEUF JESUIT FR 18:13.42 5:52
107 86 732 Carter Pritchett FISHERS JR 18:16.48 5:53
108 1717 Brayden Kenworthy ZIONSVILLE JR 18:16.58 5:53
109 712 Luke Godleski FISHERS JR 18:16.80 5:54
110 1705 Charlie Fisher ZIONSVILLE JR 18:17.51 5:54
111 1317 Emmett Tuason NORTH CENTRAL (INDPLS ) SO 18:17.65 5:54
112 603 Carter Wynberry CENTER GROVE FR 18:17.76 5:54
113 1185 Luke Mumaw NOBLESVILLE SO 18:17.78 5:54
114 87 980 JT York HUNTINGTON NORTH SR 18:18.72 5:54
115 736 Jake Schwanke FISHERS SR 18:19.45 5:54
116 1193 Sam Rinker NOBLESVILLE SO 18:19.50 5:54
117 88 42 Jake Chapman BATESVILLE FR 18:20.53 5:55
118 1606 Caub Douthit WESTFIELD SO 18:26.48 5:57
119 89 964 Dane Blackburn HUNTINGTON NORTH SR 18:28.91 5:57
120 1205 Brendan Uggen NOBLESVILLE SR 18:29.89 5:58
121 587 Rylan Mullins CENTER GROVE JR 18:31.12 5:58
122 834 William Gebhardt GUERIN CATHOLIC FR 18:31.29 5:58
123 708 Jacob Dowd FISHERS SO 18:34.78 5:59
124 90 523 Alex Lozano CATHEDRAL SO 18:41.25 6:01
125 91 979 Jordan Rockey HUNTINGTON NORTH JR 18:44.11 6:02
126 846 Luke Ross GUERIN CATHOLIC FR 18:44.48 6:02
127 92 156 Jake Fine BREBEUF JESUIT SR 18:45.13 6:03
128 93 512 Sean Delaney CATHEDRAL SR 18:45.49 6:03
129 94 511 Aiden Cunningham CATHEDRAL FR 18:45.62 6:03
130 95 4 Cooper Enyeart ANGOLA FR 18:46.21 6:03
131 96 978 Caleb Reust HUNTINGTON NORTH SO 18:46.46 6:03
132 97 526 Jack O'Brien CATHEDRAL SO 18:48.94 6:04
133 519 Carson Hruskoci CATHEDRAL SR 18:50.77 6:04
134 600 Curtis Williams CENTER GROVE FR 18:54.26 6:06
135 576 Logan Buckmaster CENTER GROVE JR 18:54.88 6:06
136 1751 Fenton Walpole ZIONSVILLE SR 18:59.41 6:07
137 150 Eli Burrell BREBEUF JESUIT FR 19:00.09 6:07
138 1298 Sawyer Hussain NORTH CENTRAL (INDPLS ) JR 19:00.53 6:08
139 849 Nathan Traub GUERIN CATHOLIC JR 19:01.73 6:08
140 98 1826 Daniel Swank WARREN CENTRAL SO 19:06.69 6:10
141 704 Tommy Clark FISHERS JR 19:06.87 6:10
142 157 Sean Gavitt BREBEUF JESUIT SR 19:14.09 6:12
143 99 1764 Ferguson Evan LAWRENCE CENTRAL 19:14.52 6:12
144 575 Jack Bischoff CENTER GROVE FR 19:18.90 6:14
145 971 Jack Holzinger HUNTINGTON NORTH JR 19:21.29 6:14
146 707 Andrew Davis FISHERS JR 19:24.35 6:15
147 599 Mason Vrshek CENTER GROVE FR 19:24.67 6:15
148 100 1825 Brian Posadas-Cuaya WARREN CENTRAL SR 19:28.10 6:16
149 1174 Cohen Hartley NOBLESVILLE SO 19:29.19 6:17
150 844 Luke Moster GUERIN CATHOLIC FR 19:30.28 6:17
151 167 Raphael Mazhandu BREBEUF JESUIT SR 19:52.48 6:24
152 522 Jacob Leon CATHEDRAL SR 19:53.04 6:24
153 166 Nick Makowiec BREBEUF JESUIT SO 19:56.32 6:26
154 1302 Justin Kelly NORTH CENTRAL (INDPLS ) SO 19:58.50 6:26
155 179 Tristan Villavicencio BREBEUF JESUIT FR 20:03.29 6:28
156 101 1821 Andrew Ma WARREN CENTRAL JR 20:12.36 6:31
157 102 45 Eli Loichinger BATESVILLE SO 20:12.89 6:31
158 103 1771 Robertson Ron LAWRENCE CENTRAL 20:14.25 6:31
159 967 Tiler Carr HUNTINGTON NORTH JR 20:14.98 6:32
160 973 Dom Lisinicchia HUNTINGTON NORTH JR 20:15.11 6:32
161 968 Isaiah Decker HUNTINGTON NORTH SR 20:24.61 6:35
162 104 1827 Gabe Wagner WARREN CENTRAL JR 20:26.06 6:35
163 105 1824 Tyler Nelson WARREN CENTRAL SR 20:39.89 6:40
164 1817 Anthony Baker WARREN CENTRAL JR 20:42.82 6:41
165 976 Micah Plemons HUNTINGTON NORTH JR 20:48.23 6:42
166 1820 Ludvick Kelley WARREN CENTRAL SR 20:56.11 6:45
167 106 39 Benjamin Adams BATESVILLE SO 20:59.39 6:46
168 1822 Adrian Montes WARREN CENTRAL SR 21:05.93 6:48
169 40 Tyler Bedel BATESVILLE SO 21:16.87 6:51
170 107 1760 Simmons Adryan LAWRENCE CENTRAL 21:32.19 6:56
171 108 1761 Nopalera Alexis LAWRENCE CENTRAL 21:34.22 6:57
172 1823 Finley Moulder WARREN CENTRAL SR 22:02.40 7:06
173 41 Sean Callahan BATESVILLE SR 24:04.92 7:46