INDIANA MIDDLE SCHOOL XC CHAMPIONSHIPS
Septemner 29, 2018
*********** TEAM SCORE **********
Small School - Boys
1. WEST LAFAYETTE
1 17 19 20 45 (51) (53) = 102
ELIJAH STENBERG, IAN STRACHAN, WYATT CURL, JACOB WRIGHT, JACKSON FRY,
CHARLES HAQ, BRAYLON VANMATRE
2. SOUTH KNOX MIDDLE SCHOOL
16 26 27 32 33 (56) (71) = 134
CALEB CORK, DYLAN MAEDER, PEDRO PANTALL, DRAVEN GARNER, LANE GARNER,
EZRA ANSON, JAYDEN MCINTIRE
3. AUSTIN MIDDLE SCHOOL
5 22 23 38 46 (58)(118) = 134
BRADY WATTS, BRANDON RICE, BRAYDEN FURNISH, PEYTON GWIN, TRENTON VIRES,
KYLER DAVIDSON, JACKSON MARSHALL
4. THE ORCHARD SCHOOL
2 8 34 39 52 (55) (87) = 135
EZRA BURRELL, CAMERON TODD, ANDREW DEEMER, IAN KUCHINSKI, NEIMAN
KUMLER, FOSTER WILSON, CHARLES BOLDT
5. HEBRON MIDDLE SCHOOL
12 21 35 36 94 (108)(123) = 198
AXIEL RODRIGUEZ, JONATHON NOEL, ROBERT SUMMERVILLE, GRIFFIN WRIGHT,
AIDAN BOWGREN, BRYSON MARSHALL, LUKE CHARPENTIER
6. BATTLE GROUND
29 40 57 65 69 (133)(136) = 260
GEORGE HUFENDICK, CARLOS PEREZ, NOLAN RICHARDS, JEFFREY WILLIAMS,
JAMES FORD, DAVID DIGREGORIO, ETHAN GETZ
7. OUR LADY OF MOUNT CARMEL
4 9 18 110 142 (145)(165) = 283
KJ SWEENEY, BEN GRISSOM, PATRICK WOLF, LUKE MOSTER, ISAAC RICHARDSON,
JOHN CONSTANTINO, BRADY SWEENEY
8. SELMA MS
15 64 68 72 77 (107)(154) = 296
NICK COOK, COLTON BOGGS, ISAAC ANDREWS, JACK RACER, PAYTON BAKER, JON
SHROCK, AUSTIN TOMBONI
9. WEST NOBLE
7 30 31 88 156 (161)(194) = 312
GRANT FLORA, ISAIAH LOWE, ISAAC SILVA, EVAN RODRIGUEZ, MIGUEL MAYORGA,
RIVER BIEBRICH, JOSH NESS
10. MORGAN TOWNSHIP MIDDLE SCHOOL
44 59 70 86 117 (120) = 376
KEAGEN HOLDER, HARRISON DEPORTER, AIDAN ILIC, WILEY BARKER, BRYANT
RICKE, QUINN O BRIEN
11. BATESVILLE MIDDLE SCHOOL
49 60 78 99 103 (147)(164) = 389
LYLE OESTERLING, ELI LOICHINGER, JAKE CHAPMAN, WILL SHERWOOD, EMI
LOPEZ, COLE PRIDE, TALAN ROWLETT
12. DELTA MIDDLE SCHOOL
28 61 97 100 132 (137)(204) = 418
CLAY BATIO, BLAKE JONES, JACOB BILBY, CADEN CLARK, CALEB ELLIOT,
JACKSON KING, ROYCE KING
13. WAWASEE MIDDLE SCHOOL
73 76 83 92 95 (128)(169) = 419
JOSIAH BOYER, DOMINIC SPEYBROECK, ISAAC WINTERS, TY BROOKS, TOMMY
BRUNNER, MYLES EVERINGHAM, NATE KRYDER
14. GARRETT MIDDLE SCHOOL269
14 62 66 84 197 = 423
LANDON DAVIS, LUKE COFFMAN, GAVIN WELLER, TYLER GATER, MALACHI MALCOLM
15. RENSSELAER CENTRAL MIDDLE SCHOOL
24 41 115 139 140 (150)(167) = 459
TRISTEN WUETHRICH, DALTON HENRY, ODEN VANHOOSE, BRIAR RULE, NOLAN
POTTS, DAVID HANFORD, CASSIUS PULVER
16. GREENSBURG JUNIOR HIGH
25 96 105 125 130 (141)(158) = 481
NATHANIEL MURRAY, CALEB BERKEMEIER, CHASE TEKULVE, HAYDEN BUTZ, PAXTON
HARRIS, CAMERON SCHWARTZ, BRYCE STRINGER
17. IMMACULATE HEART OF MARY
11 104 106 111 152 (153)(159) = 484
MAX BOURGEOIS, FINN CRIST, DAVIS FALCON, WILL BOROWSKI, ANDREW O'BRIEN,
NICK MAKOWIEC, HAYDEN SYLVIA
18. ST PETERS LUTHERAN
13 42 80 177 187 (202)(221) = 499
MATEO MENDEZ, TYLER BLYTHE, IAN SCHOLL, JONATHAN RUCH, NICK STONER,
JUSTIN SYLVA, MACARIO MENDEZ
19. SAINT SIMON THE APOSTLE
3 74 134 135 155 (195) = 501
CONNER CARLILE, GRIFFIN SLOCUM, JACK O'BRIEN, NATE THOMAS, QUINN BRAUN,
ANDREW TAYLOR
20. ELKHART CHRISTIAN ACADEMY
6 37 122 174 186 = 525
LUKE SCHRAMM, JUDE REYNOLDS, WESLEY BACHMAN, MATHIAS HAZEN, ISAAC
LEEPER
21. SOUTHWESTERN JEFFERSON COUNTY CON
50 101 113 121 172 (207)(220) = 557
JAMISON LEWIS, BRADY COOK, BRAXTON LEWIS, OWEN ALTERMATT, KEEGAN GROSS,
BRAYLIN MILLER, PEYTON CLOUD
22. SOUTHMONT
43 85 126 143 163 (200)(211) = 560
AARON EVANS, SLAYDE GARDNER, BRENNEN THORNBURG, VINCE REIMONDO, MASON
CASS, BRETT KELLER, HUNTER ALESI
23. NORWELL MIDDLE SCHOOL
102 116 124 127 138 (146)(166) = 607
BOBBY KWANDRANS, LOGAN TAYLOR, DECLAN TAYLOR, KYLER MORRIS, MARIN
MELCHER, ZACHARY WALDMAN, JOSH ADAM
24. BURRIS
82 93 119 157 170 (219) = 621
COLIN MCBRIDE, MOSES SMITH, NOAH SMITH, ETHAN HARTSOOK, HENRY COOPER,
ISRAEL MCCRORY
25. CORYDON CENTRAL JR. HIGH SCHOOL
81 90 114 171 180 (182)(184) = 636
ELI TOTTEN, BOOKER LAHUE, RYAN HAMILTON, AJ SHORT, CHASE VANLANINGHAM,
BASILIO TORRES, LANDON WAYNESCOTT
26. CHRISTIAN ACADEMY OF INDIANA
10 89 168 199 206 (209)(218) = 672
ALEXANDER PINCKNEY, TATE HICKMAN, NATHAN TUCKER, IAN MCCARTY, GAVIN
TAYLOR, MASON TAYLOR, KALEB NICHOLSON
27. SOUTH CENTRAL
63 67 173 181 205 = 689
STEVIE KLIMCZAK, ZAK KIMMEL, BRENDEN PERRY, KEVIN HIIGLI, MATTHEW
DUTTLINGER
28. SAINT MARIA GORETTI
47 98 162 183 214 (224) = 704
JACK WEBER, IKE O NEILL, ZACH GUISINGER, JOHN STORDY, MIKEY MILLIKAN,
QUINN STAUFFACHER
29. WEA RIDGE MIDDLE SCHOOL
91 131 148 160 176 (179) = 706
DAN SANSON, JACK RABIDEAU, BROOKS BURNETTE, TY TRAPP, COLIN FRIER,
JUSTIN CREE
30. LAFAYETTE CENTRAL CATHOLIC
75 109 129 190 213 (217) = 716
ROB BURTON, ANDREW FRIEL, KIPP PICKERILL, GAVIN BOUTELLE, JOSH ROGERS,
MAX SIEMERS
31. SOUTHWESTERN
79 144 151 188 191 (198)(210) = 753
BRODERICK ARNOLD, MASON LEE, KEONDRE GARING, CORDELL SMITH, LANDON
WAELTZ, DIEGO MORALES, LUKE PERSIN
32. EAST TIPP MIDDLE SCHOOL
54 149 175 193 196 (201) = 767
ELIJA STRONG, GAVIN OWSLEY, DASH NIXON, JACK DEISER, LUKE WING, GABE
HUTCHESON
33. WESTERN BOONE JH
48 112 189 208 212 = 769
LEVI LAGRANGE, LANE HARDEE, WYATT BARNETT, COLLIN WASHBURN, GRAHAM
CAVINS
34. SWITZERLAND COUNTY MIDDLE SCHOOL
178 185 192 203 222 = 980
DYLAN SULLIVAN, PEYTON RICHARDS, GUNNAR THOMAS, CALE COLLIER, LUKE
SULLIVAN
35. LEGACY CHRISTIAN SCHOOL
215 216 223 225 226 = 1105
NICK DALRYMPLE, SEAN BENNING, GABRIEL INIGUEZ, SETH HARPER, ALEXANDER
KRYGIER
Place TmPl No. Name Cl School Time Pace
===== ==== ===== ======================== == ============================== ======= =====
1 1 1277 Elijah Stenberg 8 West Lafayette 9:46.3 5:16
2 2 1197 Ezra Burrell 8 The Orchard School 9:50.1 5:18
3 2033 Evan Long 8 Unattached 9:57.1 5:21
4 3 1094 Conner Carlile 8 Saint Simon The Apostle 10:02.1 5:24
5 4 1026 Kj Sweeney 8 Our Lady Of Mount Carmel 10:10.0 5:28
6 924 Noah Price 8 Liberty Christian School 10:17.7 5:33
7 2061 Will Conway 7 Unattached 10:17.8 5:33
8 5 637 Brady Watts 8 Austin Middle School 10:17.9 5:33
9 6 769 Luke Schramm 8 Elkhart Christian Academy 10:21.8 5:35
10 7 1934 Grant Flora 8 West Noble 10:23.1 5:35
11 8 1211 Cameron Todd 7 The Orchard School 10:23.9 5:36
12 9 1022 Ben Grissom 7 Our Lady Of Mount Carmel 10:25.8 5:37
13 10 686 Alexander Pinckney 7 Christian Academy Of Indiana 10:26.5 5:37
14 11 1723 Max Bourgeois 7 Immaculate Heart Of Mary 10:28.6 5:38
15 1185 Daniel Mukhin 8 Sycamore School 10:33.1 5:41
16 12 847 Axiel Rodriguez 8 Hebron Middle School 10:34.2 5:41
17 13 1163 Mateo Mendez 8 St Peters Lutheran 10:37.0 5:43
18 14 1665 Landon Davis 8 Garrett Middle School269 10:37.6 5:43
19 1717 Nick Ostendorf 8 Holy Cross Lutheran School 10:38.8 5:44
20 15 1809 Nick Cook 7 Selma Ms 10:39.9 5:44
21 16 1114 Caleb Cork 8 South Knox Middle School 10:40.7 5:45
22 17 1278 Ian Strachan 7 West Lafayette 10:40.9 5:45
23 18 1027 Patrick Wolf 8 Our Lady Of Mount Carmel 10:44.3 5:47
24 19 1265 Wyatt Curl 8 West Lafayette 10:45.3 5:47
25 1184 Nikita Mukhin 8 Sycamore School 10:45.3 5:47
26 20 1280 Jacob Wright 8 West Lafayette 10:46.1 5:48
27 21 846 Jonathon Noel 8 Hebron Middle School 10:46.7 5:48
28 820 Aaron Stainbrook 8 Grace Christian Academy 10:47.6 5:49
29 22 635 Brandon Rice 8 Austin Middle School 10:48.4 5:49
30 23 628 Brayden Furnish 7 Austin Middle School 10:49.6 5:50
31 24 1055 Tristen Wuethrich 8 Rensselaer Central Middle Scho 10:50.8 5:50
32 25 1688 Nathaniel Murray 8 Greensburg Junior High 10:51.5 5:51
33 2035 Peyton Merica 8 Unattached 10:52.1 5:51
34 26 1125 Dylan Maeder 8 South Knox Middle School 10:52.3 5:51
35 774 Noah Rugani 8 Evansville Christian School 10:55.2 5:53
36 27 1128 Pedro Pantall 8 South Knox Middle School 10:56.0 5:53
37 28 754 Clay Batio 8 Delta Middle School 10:56.7 5:54
38 29 656 George Hufendick 8 Battle Ground 10:57.3 5:54
39 30 1936 Isaiah Lowe 8 West Noble 10:57.7 5:54
40 31 1940 Isaac Silva 8 West Noble 10:58.4 5:54
41 32 1116 Draven Garner 7 South Knox Middle School 10:58.4 5:54
42 33 1117 Lane Garner 8 South Knox Middle School 10:58.5 5:55
43 34 1198 Andrew Deemer 8 The Orchard School 10:59.0 5:55
44 35 848 Robert Summerville 7 Hebron Middle School 10:59.8 5:55
45 36 1697 Griffin Wright 8 Hebron Middle School 11:00.3 5:55
46 37 768 Jude Reynolds 8 Elkhart Christian Academy 11:00.6 5:56
47 38 629 Peyton Gwin 8 Austin Middle School 11:03.1 5:57
48 39 1203 Ian Kuchinski 7 The Orchard School 11:05.4 5:58
49 40 661 Carlos Perez 8 Battle Ground 11:06.1 5:59
50 41 1049 Dalton Henry 8 Rensselaer Central Middle Scho 11:06.4 5:59
51 42 1161 Tyler Blythe 8 St Peters Lutheran 11:06.7 5:59
52 43 1136 Aaron Evans 8 Southmont 11:07.2 5:59
53 44 947 Keagen Holder 7 Morgan Township Middle School 11:07.9 6:00
54 45 1266 Jackson Fry 7 West Lafayette 11:07.9 6:00
55 46 636 Trenton Vires 8 Austin Middle School 11:09.9 6:01
56 47 1086 Jack Weber 8 Saint Maria Goretti 11:10.3 6:01
57 48 1290 Levi Lagrange 7 Western Boone Jh 11:10.4 6:01
58 49 644 Lyle Oesterling 8 Batesville Middle School 11:10.8 6:01
59 50 1157 Jamison Lewis 7 Southwestern Jefferson County 11:11.4 6:01
60 899 Ryan Fox 8 Kouts Middle School 11:12.5 6:02
61 2057 Caleb Winders 5 Unattached 11:12.8 6:02
62 51 1267 Charles Haq 8 West Lafayette 11:14.4 6:03
63 52 1204 Neiman Kumler 7 The Orchard School 11:14.5 6:03
64 53 1282 Braylon Vanmatre 8 West Lafayette 11:14.7 6:03
65 54 763 Elija Strong 8 East Tipp Middle School 11:14.8 6:03
66 55 1215 Foster Wilson 8 The Orchard School 11:15.7 6:04
67 56 1110 Ezra Anson 6 South Knox Middle School 11:15.9 6:04
68 57 662 Nolan Richards 7 Battle Ground 11:16.4 6:04
69 58 627 Kyler Davidson 8 Austin Middle School 11:16.9 6:04
70 59 946 Harrison Deporter 8 Morgan Township Middle School 11:17.2 6:05
71 60 641 Eli Loichinger 7 Batesville Middle School 11:18.2 6:05
72 61 758 Blake Jones 8 Delta Middle School 11:18.4 6:05
73 62 1664 Luke Coffman 7 Garrett Middle School269 11:20.0 6:06
74 63 1841 Stevie Klimczak 8 South Central 11:20.6 6:06
75 666 Owen Kottkamp 8 Benton Central 11:20.7 6:06
76 1283 Landon Vanmatre 8 West Lafayette 11:21.1 6:07
77 64 1808 Colton Boggs 8 Selma Ms 11:21.3 6:07
78 65 665 Jeffrey Williams 7 Battle Ground 11:21.5 6:07
79 1817 Jack Martin 8 Seton Catholic Middle School 11:22.2 6:07
80 66 1668 Gavin Weller 7 Garrett Middle School269 11:22.6 6:07
81 67 1840 Zak Kimmel 7 South Central 11:23.6 6:08
82 68 1806 Isaac Andrews 7 Selma Ms 11:24.2 6:08
83 69 654 James Ford 7 Battle Ground 11:24.6 6:09
84 70 948 Aidan Ilic 8 Morgan Township Middle School 11:26.0 6:09
85 71 1127 Jayden McIntire 7 South Knox Middle School 11:26.3 6:09
86 72 1810 Jack Racer 8 Selma Ms 11:26.8 6:10
87 73 1246 Josiah Boyer 8 Wawasee Middle School 11:27.0 6:10
88 2023 Langdon Holbrook 7 Unattached 11:27.8 6:10
89 2008 Deegan Cornelius 8 Unattached 11:27.8 6:10
90 74 1103 Griffin Slocum 6 Saint Simon The Apostle 11:28.1 6:10
91 1709 Trace Cole 8 Holy Cross Lutheran School 11:28.4 6:11
92 75 903 Rob Burton 8 Lafayette Central Catholic 11:28.5 6:11
93 1270 Ray Li 8 West Lafayette 11:29.6 6:11
94 76 1254 Dominic Speybroeck 8 Wawasee Middle School 11:30.7 6:12
95 77 1807 Payton Baker 8 Selma Ms 11:32.6 6:13
96 78 639 Jake Chapman 6 Batesville Middle School 11:33.4 6:13
97 79 1843 Broderick Arnold 6 Southwestern 11:33.8 6:13
98 80 1165 Ian Scholl 6 St Peters Lutheran 11:34.0 6:14
99 1169 Andrew Mayer 8 St. Jude 11:34.1 6:14
100 81 719 Eli Totten 8 Corydon Central Jr. High Schoo 11:34.2 6:14
101 1144 Gabe Reynolds 7 Southside Middle School 11:35.2 6:14
102 1274 Albert Rajwa 7 West Lafayette 11:35.6 6:14
103 2020 Ryan Gorrell 8 Unattached 11:36.7 6:15
104 2032 Gunnar Lashure 8 Unattached 11:36.8 6:15
105 82 1644 Colin McBride 8 Burris 11:37.1 6:15
106 83 1255 Isaac Winters 6 Wawasee Middle School 11:37.7 6:16
107 84 1666 Tyler Gater 8 Garrett Middle School269 11:37.7 6:16
108 1132 Zachary Woolard 6 South Knox Middle School 11:38.0 6:16
109 85 1137 Slayde Gardner 8 Southmont 11:39.0 6:16
110 86 945 Wiley Barker 8 Morgan Township Middle School 11:39.4 6:16
111 87 1196 Charles Boldt 7 The Orchard School 11:39.5 6:17
112 88 1939 Evan Rodriguez 7 West Noble 11:40.3 6:17
113 89 683 Tate Hickman 6 Christian Academy Of Indiana 11:40.5 6:17
114 90 713 Booker Lahue 6 Corydon Central Jr. High Schoo 11:42.0 6:18
115 775 Branson Snowden 8 Evansville Christian School 11:42.0 6:18
116 91 1260 Dan Sanson 8 Wea Ridge Middle School 11:42.5 6:18
117 92 1247 Ty Brooks 7 Wawasee Middle School 11:42.7 6:18
118 93 1646 Moses Smith 7 Burris 11:43.0 6:18
119 94 842 Aidan Bowgren 6 Hebron Middle School 11:43.3 6:19
120 95 1248 Tommy Brunner 8 Wawasee Middle School 11:43.7 6:19
121 96 1680 Caleb Berkemeier 7 Greensburg Junior High 11:44.5 6:19
122 97 755 Jacob Bilby 7 Delta Middle School 11:44.7 6:19
123 98 1083 Ike O Neill 8 Saint Maria Goretti 11:45.8 6:20
124 99 647 Will Sherwood 8 Batesville Middle School 11:45.9 6:20
125 100 756 Caden Clark 8 Delta Middle School 11:46.1 6:20
126 101 1153 Brady Cook 5 Southwestern Jefferson County 11:46.2 6:20
127 102 1011 Bobby Kwandrans 8 Norwell Middle School 11:47.4 6:21
128 103 642 Emi Lopez 7 Batesville Middle School 11:48.2 6:21
129 104 1724 Finn Crist 7 Immaculate Heart Of Mary 11:48.5 6:21
130 105 1692 Chase Tekulve 6 Greensburg Junior High 11:49.1 6:22
131 106 1725 Davis Falcon 8 Immaculate Heart Of Mary 11:49.6 6:22
132 107 1811 Jon Shrock 8 Selma Ms 11:49.9 6:22
133 821 Andrew Stainbrook 8 Grace Christian Academy 11:50.5 6:22
134 108 845 Bryson Marshall 8 Hebron Middle School 11:51.2 6:23
135 109 905 Andrew Friel 7 Lafayette Central Catholic 11:51.7 6:23
136 110 1023 Luke Moster 6 Our Lady Of Mount Carmel 11:52.0 6:23
137 1168 Patrick Cadwallader 7 St. Jude 11:52.1 6:23
138 111 1722 Will Borowski 8 Immaculate Heart Of Mary 11:52.3 6:23
139 112 1287 Lane Hardee 7 Western Boone Jh 11:54.0 6:24
140 113 1156 Braxton Lewis 5 Southwestern Jefferson County 11:54.1 6:24
141 1143 Jonathan Jones 8 Southside Middle School 11:55.3 6:25
142 114 712 Ryan Hamilton 8 Corydon Central Jr. High Schoo 11:56.3 6:26
143 115 1054 Oden Vanhoose 6 Rensselaer Central Middle Scho 11:56.3 6:26
144 116 1016 Logan Taylor 8 Norwell Middle School 11:56.9 6:26
145 117 950 Bryant Ricke 8 Morgan Township Middle School 11:58.1 6:27
146 118 632 Jackson Marshall 8 Austin Middle School 11:58.2 6:27
147 119 1647 Noah Smith 5 Burris 11:58.4 6:27
148 120 949 Quinn O Brien 8 Morgan Township Middle School 11:58.5 6:27
149 121 1151 Owen Altermatt 8 Southwestern Jefferson County 11:59.0 6:27
150 122 765 Wesley Bachman 7 Elkhart Christian Academy 12:00.2 6:28
151 123 843 Luke Charpentier 6 Hebron Middle School 12:00.2 6:28
152 124 1015 Declan Taylor 7 Norwell Middle School 12:00.5 6:28
153 125 1681 Hayden Butz 8 Greensburg Junior High 12:01.1 6:28
154 126 1140 Brennen Thornburg 8 Southmont 12:01.6 6:28
155 1202 Von Holden 7 The Orchard School 12:01.6 6:28
156 127 1013 Kyler Morris 6 Norwell Middle School 12:02.0 6:29
157 128 1249 Myles Everingham 6 Wawasee Middle School 12:02.1 6:29
158 129 908 Kipp Pickerill 7 Lafayette Central Catholic 12:03.7 6:30
159 2024 Hayden Hooten 8 Unattached 12:04.5 6:30
160 130 1686 Paxton Harris 6 Greensburg Junior High 12:04.6 6:30
161 131 1259 Jack Rabideau 8 Wea Ridge Middle School 12:05.4 6:30
162 132 757 Caleb Elliot 8 Delta Middle School 12:05.7 6:31
163 133 653 David Digregorio 8 Battle Ground 12:06.2 6:31
164 134 1099 Jack O'Brien 7 Saint Simon The Apostle 12:06.5 6:31
165 135 1105 Nate Thomas 5 Saint Simon The Apostle 12:07.9 6:32
166 136 655 Ethan Getz 8 Battle Ground 12:08.4 6:32
167 137 760 Jackson King 8 Delta Middle School 12:09.5 6:33
168 138 1012 Marin Melcher 8 Norwell Middle School 12:10.0 6:33
169 139 1053 Briar Rule 7 Rensselaer Central Middle Scho 12:10.4 6:33
170 140 1051 Nolan Potts 8 Rensselaer Central Middle Scho 12:10.8 6:33
171 141 1689 Cameron Schwartz 7 Greensburg Junior High 12:10.9 6:33
172 142 1024 Isaac Richardson 8 Our Lady Of Mount Carmel 12:13.4 6:35
173 143 1139 Vince Reimondo 6 Southmont 12:15.1 6:36
174 144 1845 Mason Lee 6 Southwestern 12:15.6 6:36
175 145 1021 John Constantino 5 Our Lady Of Mount Carmel 12:16.3 6:36
176 146 1018 Zachary Waldman 8 Norwell Middle School 12:16.7 6:37
177 147 645 Cole Pride 8 Batesville Middle School 12:17.0 6:37
178 148 1256 Brooks Burnette 7 Wea Ridge Middle School 12:17.2 6:37
179 149 762 Gavin Owsley 8 East Tipp Middle School 12:17.6 6:37
180 691 Nicolas Downing 8 Churubusco Jr.High School 12:18.1 6:37
181 1815 Robert Gregory 8 Seton Catholic Middle School 12:18.4 6:37
182 150 1048 David Hanford 8 Rensselaer Central Middle Scho 12:18.7 6:38
183 151 1844 Keondre Garing 8 Southwestern 12:18.9 6:38
184 152 1729 Andrew O'Brien 6 Immaculate Heart Of Mary 12:19.0 6:38
185 153 1727 Nick Makowiec 7 Immaculate Heart Of Mary 12:19.2 6:38
186 154 1812 Austin Tomboni 7 Selma Ms 12:19.5 6:38
187 155 1090 Quinn Braun 5 Saint Simon The Apostle 12:19.8 6:38
188 156 1937 Miguel Mayorga 7 West Noble 12:19.8 6:38
189 157 1643 Ethan Hartsook 8 Burris 12:20.3 6:38
190 158 1690 Bryce Stringer 8 Greensburg Junior High 12:20.8 6:39
191 159 1730 Hayden Sylvia 7 Immaculate Heart Of Mary 12:20.8 6:39
192 692 Wyatt Neireiter 8 Churubusco Jr.High School 12:20.9 6:39
193 1648 Carson Andre 8 Calvary Lutheran 12:21.0 6:39
194 693 Isaac Rinker 8 Churubusco Jr.High School 12:21.0 6:39
195 160 1261 Ty Trapp 8 Wea Ridge Middle School 12:21.1 6:39
196 161 1933 River Biebrich 7 West Noble 12:21.6 6:39
197 162 1082 Zach Guisinger 8 Saint Maria Goretti 12:22.8 6:40
198 1770 Malychi Brown 8 Monrovia Middle School 12:25.9 6:41
199 163 1135 Mason Cass 7 Southmont 12:26.9 6:42
200 164 646 Talan Rowlett 6 Batesville Middle School 12:27.0 6:42
201 165 1025 Brady Sweeney 6 Our Lady Of Mount Carmel 12:27.0 6:42
202 166 1006 Josh Adam 8 Norwell Middle School 12:27.6 6:42
203 1020 Braysen Wilson 6 Norwell Middle School 12:29.0 6:43
204 167 1052 Cassius Pulver 8 Rensselaer Central Middle Scho 12:29.2 6:43
205 168 689 Nathan Tucker 6 Christian Academy Of Indiana 12:30.2 6:44
206 1641 Dax Luidhardt 8 Bloomington Bobcats 12:30.4 6:44
207 169 1251 Nate Kryder 8 Wawasee Middle School 12:31.4 6:44
208 170 1642 Henry Cooper 8 Burris 12:31.7 6:45
209 171 717 Aj Short 7 Corydon Central Jr. High Schoo 12:31.8 6:45
210 172 1154 Keegan Gross 7 Southwestern Jefferson County 12:31.8 6:45
211 173 1842 Brenden Perry 7 South Central 12:32.3 6:45
212 174 766 Mathias Hazen 7 Elkhart Christian Academy 12:32.4 6:45
213 923 Timothy Horn 8 Liberty Christian School 12:32.8 6:45
214 175 2044 Dash Nixon 6 East Tipp Middle School 12:32.9 6:45
215 643 Tacoma Nicholas 7 Batesville Middle School 12:33.1 6:45
216 1682 Wyatt Clifford 7 Greensburg Junior High 12:33.4 6:46
217 176 1258 Colin Frier 7 Wea Ridge Middle School 12:33.8 6:46
218 177 1164 Jonathan Ruch 6 St Peters Lutheran 12:34.0 6:46
219 178 1180 Dylan Sullivan 7 Switzerland County Middle Scho 12:34.1 6:46
220 1167 Evan Baker 8 St. Jude 12:34.2 6:46
221 179 1257 Justin Cree 8 Wea Ridge Middle School 12:35.1 6:46
222 180 720 Chase Vanlaningham 7 Corydon Central Jr. High Schoo 12:35.4 6:47
223 900 Zander Oehlman 6 Kouts Middle School 12:35.9 6:47
224 181 1839 Kevin Hiigli 7 South Central 12:36.1 6:47
225 182 718 Basilio Torres 7 Corydon Central Jr. High Schoo 12:36.3 6:47
226 664 Kadin Shatava 8 Battle Ground 12:36.6 6:47
227 183 1085 John Stordy 6 Saint Maria Goretti 12:36.7 6:47
228 1684 Brayden Emery 6 Greensburg Junior High 12:36.9 6:47
229 1728 Sam Mulvey 7 Immaculate Heart Of Mary 12:37.1 6:48
230 1726 Henry Lewis 5 Immaculate Heart Of Mary 12:37.5 6:48
231 184 721 Landon Waynescott 6 Corydon Central Jr. High Schoo 12:37.5 6:48
232 185 1178 Peyton Richards 5 Switzerland County Middle Scho 12:38.2 6:48
233 186 767 Isaac Leeper 8 Elkhart Christian Academy 12:39.0 6:49
234 1046 Carter Drone 8 Rensselaer Central Middle Scho 12:39.4 6:49
235 187 1166 Nick Stoner 8 St Peters Lutheran 12:40.4 6:49
236 188 1149 Cordell Smith 6 Southwestern 12:40.5 6:49
237 1818 Nate Wetherell 7 Seton Catholic Middle School 12:40.6 6:49
238 1772 Caden Hall 8 Monrovia Middle School 12:41.1 6:50
239 189 1284 Wyatt Barnett 7 Western Boone Jh 12:41.2 6:50
240 190 901 Gavin Boutelle 7 Lafayette Central Catholic 12:43.1 6:51
241 191 1150 Landon Waeltz 8 Southwestern 12:44.7 6:52
242 192 1181 Gunnar Thomas 6 Switzerland County Middle Scho 12:46.4 6:52
243 193 761 Jack Deiser 8 East Tipp Middle School 12:47.1 6:53
244 194 1938 Josh Ness 8 West Noble 12:47.3 6:53
245 195 1104 Andrew Taylor 5 Saint Simon The Apostle 12:48.1 6:53
246 196 764 Luke Wing 6 East Tipp Middle School 12:48.8 6:54
247 1200 Grant Goodburn 7 The Orchard School 12:49.6 6:54
248 197 1667 Malachi Malcolm 6 Garrett Middle School269 12:49.8 6:54
249 198 1146 Diego Morales 6 Southwestern 12:50.5 6:55
250 1731 Owen Wheeler 7 Immaculate Heart Of Mary 12:51.1 6:55
251 199 684 Ian McCarty 6 Christian Academy Of Indiana 12:56.1 6:58
252 1935 Corbin Keene 7 West Noble 12:56.9 6:58
253 200 1138 Brett Keller 7 Southmont 12:57.4 6:58
254 1350 Dru Kelly 8 Wisdom Builders 12:58.3 6:59
255 633 Guy Parker 8 Austin Middle School 12:58.9 6:59
256 201 1658 Gabe Hutcheson 8 East Tipp Middle School 12:59.1 6:59
257 202 1853 Justin Sylva 7 St Peters Lutheran 12:59.5 7:00
258 2016 Tyler Frady 6 Unattached 13:00.1 7:00
259 203 1177 Cale Collier 5 Switzerland County Middle Scho 13:00.3 7:00
260 204 759 Royce King 7 Delta Middle School 13:00.9 7:00
261 205 1838 Matthew Duttlinger 7 South Central 13:01.2 7:00
262 1050 Treyton MacIejewski 7 Rensselaer Central Middle Scho 13:01.3 7:01
263 2062 Paul Bontrager 8 Unattached 13:01.6 7:01
264 206 687 Gavin Taylor 6 Christian Academy Of Indiana 13:01.9 7:01
265 207 1158 Braylin Miller 8 Southwestern Jefferson County 13:02.3 7:01
266 208 1292 Collin Washburn 6 Western Boone Jh 13:02.6 7:01
267 209 688 Mason Taylor 7 Christian Academy Of Indiana 13:05.1 7:03
268 210 1147 Luke Persin 7 Southwestern 13:05.2 7:03
269 211 1133 Hunter Alesi 6 Southmont 13:06.0 7:03
270 212 1285 Graham Cavins 7 Western Boone Jh 13:06.6 7:03
271 1047 Zach Geleott 8 Rensselaer Central Middle Scho 13:09.1 7:05
272 213 912 Josh Rogers 7 Lafayette Central Catholic 13:09.2 7:05
273 2030 Jamison Kinder 6 Unattached 13:10.3 7:05
274 1952 Evan Doyle 7 Faith Christian 13:11.0 7:06
275 214 1893 Mikey Millikan 6 Saint Maria Goretti 13:12.5 7:07
276 1349 Austin Kelly 6 Wisdom Builders 13:15.2 7:08
277 1693 Vaughn Verzo 8 Greensburg Junior High 13:15.6 7:08
278 638 Cj White 8 Austin Middle School 13:16.8 7:09
279 1141 Hayden Bradford 6 Southside Middle School 13:18.6 7:10
280 215 1918 Nick Dalrymple 8 Legacy Christian School 13:18.9 7:10
281 216 1917 Sean Benning 8 Legacy Christian School 13:19.5 7:10
282 1145 Noah Lyons 7 Southwestern 13:20.2 7:11
283 1816 Wes Kitchin 5 Seton Catholic Middle School 13:20.8 7:11
284 217 913 Max Siemers 7 Lafayette Central Catholic 13:23.7 7:13
285 218 685 Kaleb Nicholson 7 Christian Academy Of Indiana 13:24.8 7:13
286 219 1645 Israel McCrory 5 Burris 13:24.9 7:13
287 1142 Dailen Green 7 Southside Middle School 13:27.3 7:15
288 220 1152 Peyton Cloud 7 Southwestern Jefferson County 13:28.6 7:15
289 1134 Clay Allen 6 Southmont 13:31.8 7:17
290 221 1849 MacArio Mendez 5 St Peters Lutheran 13:32.9 7:18
291 1855 Sam Witte 8 St Peters Lutheran 13:34.5 7:18
292 1183 Walker Gollapudi 8 Sycamore School 13:35.3 7:19
293 1195 David Beaty 7 The Orchard School 13:37.7 7:20
294 634 Braden Peacock 8 Austin Middle School 13:42.0 7:22
295 1148 Bennett Sheets 6 Southwestern 13:43.7 7:23
296 222 1179 Luke Sullivan 5 Switzerland County Middle Scho 13:45.7 7:24
297 1162 Liam Krueger 8 St Peters Lutheran 13:46.4 7:25
298 623 Nathan Rudd 6 Acacia Academy 13:47.2 7:25
299 223 1921 Gabriel Iniguez 7 Legacy Christian School 13:49.9 7:27
300 722 Jasen Wise 6 Corydon Central Jr. High Schoo 13:57.6 7:31
301 1155 Braden Helton 6 Southwestern Jefferson County 13:58.1 7:31
302 1159 Caleb Seals 6 Southwestern Jefferson County 14:09.1 7:37
303 224 1084 Quinn Stauffacher 7 Saint Maria Goretti 14:12.5 7:39
304 710 Maison Davis 7 Corydon Central Jr. High Schoo 14:24.9 7:45
305 690 Henry Caulk 6 Churubusco Jr.High School 14:27.8 7:47
306 714 Chuck Rowan 6 Corydon Central Jr. High Schoo 14:36.7 7:52
307 225 1920 Seth Harper 6 Legacy Christian School 14:40.2 7:54
308 226 1923 Alexander Krygier 6 Legacy Christian School 14:47.8 7:58
309 1348 Zeke Thompson 8 Wisdom Builders 17:28.8 9:24