------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TEAM MALE DIVISION (TOP 99)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Team Name Member1 Member2 Member3 Swim T1 Bike T2 Run Time
===== ===== ==================== ======================= ======================= ======================= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 1473 3 Awesome Dudes Gerry Marvin Matthew Marvin Connor Frederickson 35:15 1:08 2:27:12 1:12 1:21:46 4:26:31
2 1475 Friends Of Billy Joe Andrew Migas Steve Markley Jeff Blumenthal 29:02 1:06 2:26:41 1:01 1:39:13 4:37:00
3 1495 Elite Fitness Traini Jeffrey Meder Jonpaul Ramirez 35:30 1:16 2:44:50 0:56 1:23:44 4:46:14
4 1494 Team Mac Michael Covey Augusta Swanson Cody Novak 32:12 1:07 2:51:18 1:17 1:35:25 5:01:16
5 1488 2 Docs And A Rock David Sutherland Jeff Rakow Raphe Bernier 30:35 1:13 3:04:57 1:01 1:30:54 5:08:38
6 1478 Ebka Duo Eric Peterson Brian Morrow 33:07 3:29 2:54:13 1:09 1:44:30 5:16:26
7 1466 Swimpikemun Michael Hirman Steve Stocker Joe Hirman 36:18 1:03 2:58:53 1:08 1:41:34 5:18:53
8 1452 Yard Sale Chris Booher John Chalfant Chris Booher 35:34 1:14 3:03:46 0:58 1:40:18 5:21:48
9 1480 Rigormortis Jeffrey Pittenger Daniel Pittenger William Haley 35:14 1:17 3:25:16 1:24 1:24:47 5:27:57
10 1472 Psc Paul Linnerud Michael Covey 42:43 3:32 3:05:34 1:23 1:52:33 5:45:43
11 1481 A Motley Crew Aaron Postema Dan Postema Richard Brass 38:28 1:15 3:18:34 1:30 2:10:54 6:10:40
12 1489 Marcus Tageant John Zimmerman Dave Delorm 59:46 1:12 3:37:30 7:00 1:59:44 6:45:10
13 1487 Rahul Singh David East 39:12 1:24 3:32:44 7:12 2:29:42 6:50:11
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TEAM FEMALE DIVISION (TOP 99)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Team Name Member1 Member2 Member3 Swim T1 Bike T2 Run Time
===== ===== ==================== ======================= ======================= ======================= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 1477 Double Trouble Laura O'Meara Nichole Jacobson 28:39 1:56 2:44:55 1:11 1:40:45 4:57:24
2 1455 Cramer Power Theiline W Cramer Margo Cramer Emily Cramer 41:40 1:13 3:22:03 1:09 1:38:49 5:44:53
3 1470 The Team Sandy Laurence Sara Graham 36:50 2:03 3:11:59 1:42 1:55:02 5:47:34
4 1491 Teamfastt Ironwomen Stacy Wingard Nikki Bender Clarise Mahler 41:17 1:16 3:16:45 1:14 2:00:42 6:01:12
5 1483 Anytime Fitness Amber Romero Kim Holtum Shaune Nirschl 41:20 1:31 3:31:00 0:56 1:51:51 6:06:37
6 1469 Tri Heat Feet Sandra Lafontaine Merilyn Moss Linda Murphy 49:17 1:36 3:24:50 1:13 2:01:43 6:18:36
7 1482 Coachlesley.Com Dana Robinson Slote Sjohn Jepson Cindy Scott 59:05 1:48 3:43:59 1:42 2:26:12 7:12:43
8 1454 Julie's Team Julie Clifford Debra Robert Jessica Aubin 38:42 1:14 4:09:10 1:19 2:23:58 7:14:22
9 1453 Tread Coast And Craw Anna Boyd June Low 43:39 1:32 4:09:31 2:24 2:22:44 7:19:48
10 1458 Tri Tri Again Patricia Duemmell Chris Smith Sue Dolhanyk 46:27 2:08 4:23:08 1:36 2:32:12 7:45:29
11 1456 Tracy Delorm Tracy Richardson Becky Daily 40:57 1:17 3:26:51 1:10
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TEAM COED DIVISION (TOP 99)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Team Name Member1 Member2 Member3 Swim T1 Bike T2 Run Time
===== ===== ==================== ======================= ======================= ======================= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 1459 Wiggmoney Andrew Ernst Jennifer Westhagen Sang Sim 41:20 1:06 2:50:22 1:10 1:30:12 5:04:09
2 1485 Gorillas Zachary Scheetz Maurin Scheetz Karl Staehle 31:28 1:12 2:51:17 1:02 1:42:58 5:07:54
3 1476 Nn Multisports Kirsten Nesholm Mark Webb Kevin Gann 34:17 0:53 2:52:18 0:57 1:43:55 5:12:19
4 1463 Do Not Tri This Solo Teresa Hambelton Sean Mabin Amanda Whitworth 37:09 1:09 3:15:42 1:14 1:47:17 5:42:29
5 1471 I Wanna Tri Steve Lee Sherri Lee Evan Bacon 34:48 3:14:54 1:14 1:58:17 5:49:11
6 1464 Prestige Worldwide Joshua Hanson Chris Allen Jeanne Allen 42:49 1:29 2:56:52 2:16 2:06:56 5:50:20
7 1465 Cascade Birthcenter Ross Heidebrecht Brianna Curtis Taylor Pesce 43:40 1:11 3:25:17 1:09 1:42:28 5:53:43
8 1451 Navy Matt Bodenner Ralph Bodenner Reynaurd Cosey 41:23 1:41 3:28:47 1:06 1:43:49 5:56:44
9 1468 We Tri Kristi Knodell Kristin Kinnamon Gary Carlson 47:48 1:31 3:19:21 1:38 1:54:14 6:04:31
10 1479 Christa Pickel Sean Pickel 52:49 3:23 3:24:38 1:15 1:50:47 6:12:50
11 1486 Team Awesome Jeffrey Sewell Rose Nelson Wyomia Bonewits 42:36 1:22 3:56:09 1:37 1:36:03 6:17:45
12 1492 Z Force Judy Ziemer Richard Ziemer 41:26 1:57 3:18:22 1:30 2:35:34 6:38:47
13 1493 Mpoa Blue Laura Nix Ilia George Paul McShane 50:16 1:58 3:57:01 1:00 1:48:41 6:38:54
14 1467 Broad's In Blue Browwyn Kieland Cori Shackleton Wendy Wade 2:03:11 7:01:37
15 1490 Lady Lala Kylee Wilson Jaime Cortes 45:36 3:06 3:55:27 1:21 2:18:40 7:04:08
16 1450 K Now Shannon Ashton Michael Cole Shannon Ashton 52:54 1:14 3:39:19 2:10 2:29:29 7:05:04
17 1460 Parr For The Course Sarah Gire Micahel Parr 42:26 1:33 4:01:13 1:39 2:38:58 7:25:48
18 1461 Running Out Of Time Jeff Goldman Larry Buell Patricia Duemmell 59:25 1:31 4:13:45 1:17 2:19:23 7:35:19