INDIANA MIDDLE SCHOOL XC CHAMPIONSHIPS
October 4, 2014
*********** TEAM SCORE **********
Boys - JV
1. WOODROW WILSON MIDDLE SCHOOL
4 11 13 16 29 (46) (49) = 73
Lincoln Thoma, Ethan Lynch, Kaleb Funk, Logan Schuld, Jon Rogers,
Grant Morrison, Trevor Ley
2. WAWASEE
1 5 22 27 32 (127) = 87
Cameron Rager, Isiah Faurote, Evan Coblentz, Benson Yoder, Jared
Pritchard, Karlson Hand
3. SEYMOUR MIDDLE SCHOOL
10 14 19 34 37 (65) (75) = 114
Carter Hendrix, Caleb Deppen, Barry Huff, Ethan Dippold, Colin Senn,
Brycen Baugh, Luke Hauersperger
4. NORTHSIDE MIDDLE SCHOOL
9 17 30 31 38 (47) (52) = 125
Rishi Poludasu, Jarrett Embry, Cameron Ziegler, Carson Littrell, Ben
Malone, Jalen Pleak, Spencer Rivera
5. HELADOS
21 23 24 35 53 (59)(106) = 156
Austin Howse, Jacob Shafer, Zachary Gioia, Andrew Hudson Alden, Miles
Simmons, Raphael Rainey, Connor Gioia
6. PENDLETON HEIGHTS MIDDLE SCHOOL
3 12 28 56 57 (78)(166) = 156
Caleb King, Nick Poynter, Austin Hathcoat, Kai Moore, Michael Stull,
Kyle Drinkut, Alexander Nelson
7. ZIONSVILLE WEST
8 15 39 55 70 (111)(129) = 187
Matthew Mangus, Landon Bronnenberg, Logan Brewer, Jack Turner, Henry
Williams, Peyton Daniel, Edem Kabasa
8. AVON SOUTH
7 33 44 62 87 (98)(114) = 233
Ethan Maharas, Evan Scheerer, Connor O\'Neill, Awet Hailu, Jake
Shepherd, Bryson Stamper, Aron Gebre
9. NOBLESVILLE EAST
18 26 63 74 80 (91) (95) = 261
Nathan Smith, Billy Gregory, Nate Foster, Brayden Colon, Caleb Dugger,
Devin Cook, Jacob Moormann
10. CORYDON CENTRAL JR. HIGH
6 36 41 79 118 (133)(141) = 280
Lauren Blackburn, Joshua Allen, Dereje Carl, Austin Mattingly, Lucas
Gudding, Zachary Hougland, Dustin Bachman
11. OTTER CREEK MIDDLE SCHOOL
48 51 61 69 71 (86)(123) = 300
Noah Young, Josiah Webb, Braden Heaton, Gage Cook, Deric Joy, Anthony
Moats, Hayden McCarty
12. COUGAR XC
42 54 60 84 102 (135)(147) = 342
Davis Richardson, Owen Booth, Andrew Gordon, Ethan Welp, Ben
Westerkamm, Aiden Ascioti, Christopher Layfield
13. TROJAN XC14
25 64 73 81 105 (122)(130) = 348
Ryan Abshire, Paul Lee, Connor Young, Connor Inskeep, Mitchell McGeath,
Thijs Boom, Matthew Daly
14. EVANSVILLE DAY SCHOOL
2 20 40 113 184 = 359
Gavin Dodd, Chantz Dodd, Duke Moosbrugger, Brandon Foster, Drew
Phillips
15. KAHLER MIDDLE SCHOOL
66 77 85 89 136 (164) = 453
Zach Meseberg, Jack Tinsley, Joey Brown, Doug Belcaster, Jason Schmal,
Mark Mileusnic
16. WEST LAFAYETTE BOYS
76 93 94 101 110 (128)(139) = 474
Garrett Newman, Josephus Colver, Mark Lim, Noah Theobald, Cal Hubbard,
Caleb Yeoman, Thomas Morgan
17. MIDTOWN PUBLIC
50 68 96 132 155 (171)(180) = 501
Joe Mahern, Owen Reno, Walker Perkins, Nicholas Dunlap-Loomis, Austin
Osburn, Gabriel Trivers, Christian Murphy
18. TRI-WEST MIDDLE SCHOOL
82 88 99 119 124 (125)(134) = 512
Jackson Williams, Brayden Waid, Grant Covey, Ethan Fair, Ian Burkett,
Marc Harris, Zach Carmean
19. SOUTH DEARBORN
45 100 104 126 148 (154)(170) = 523
Jacob Black, Marcus Raab, Christian Bernius, Gage Poth, Joshua Hail,
Kyle Weaver, Logan Slone
20. GREENSBURG
72 92 109 116 138 (144)(145) = 527
Dylan Gauck, Ben Bausback, Ben Duerstock, Devin Hanna, Logan Woodruff,
Kellen Bruns, Nick Bailey
21. HEBRON MIDDLE SCHOOL
83 103 112 115 121 (153)(161) = 534
Cade Woodward, Jacob Stewart, Peyton Syrovatka, Hunter Riley, Nathan
Joyce, Nick Bell, Frank Kresich
22. HAMILTON SOUTHEASTERN JUNIOR HIGH
43 90 108 142 159 (163)(177) = 542
Benjamin Deo, Matteo Fontanin, Sean Dankoski, Chase Ladig, Nathan Barr,
Lorenzo Literal, Scott Chemelewski
23. SHELBYVILLE
67 107 137 146 157 = 614
Eadin Balting, Casey Biggerman, Hans Serratos-Salazar, Cole Hughes,
Nick Duffy
24. EVANSVILLE CHRISTIAN SCHOOL
58 131 140 143 181 (183) = 653
Caleb Coil, Caleb Bunch, Cooper White, Anteneh West, Ike Koch, Nate
Grubb
25. BATESVILLE MIDDLE SCHOOL
97 117 152 165 167 = 698
Aaron Weber, Juan Garcia, Enrique Arnold, Kent Meyers, Alex Wooldridge
26. ST. SIMON
120 150 162 168 176 (178)(182) = 776
Michael Willeke, Parker Wolfe, Luke Abell, Jacob Pierce, Jack Caldwell,
Nick Loughery, Alex Pohl
27. BARR-REEVE
149 151 156 158 172 (186)(187) = 786
Alex McDaniel, Noah Anderson, Joshua O\'Brian, Zach Talbert, Keegan
O\'Neil, Joey Trautman, Garret Blake
28. LOWELL MIDDLE SCHOOL
160 169 173 174 175 (179)(185) = 851
Alex Szorc, Gunner Breitueiser, Nicholas Serena, Marcus Gaertner,
Blake Devalk, Matt Iwinski, Sam Porch
Place TmPl No. Name Class School Time Pace
===== ==== ===== ======================== ========== ============================== ======= =====
1 1 1515 Cameron Rager 8 Wawasee 11:25.1 6:09
2 2 893 Gavin Dodd 7 Evansville Day School 11:27.4 6:10
3 3 1232 Caleb King 7 Pendleton Heights Middle Schoo 11:29.2 6:11
4 4 1588 Lincoln Thoma 8 Woodrow Wilson Middle School 11:32.7 6:13
5 1261 Elliott Robinson 7 Riverside Junior High 11:34.2 6:14
6 5 1509 Isiah Faurote 7 Wawasee 11:35.4 6:14
7 6 822 Lauren Blackburn 8 Corydon Central Jr. High 11:36.7 6:15
8 7 731 Ethan Maharas 7 Avon South 11:41.7 6:18
9 8 1608 Matthew Mangus 8 Zionsville West 11:44.7 6:19
10 9 1169 Rishi Poludasu 8 Northside Middle School 11:47.4 6:21
11 10 1304 Carter Hendrix 6 Seymour Middle School 11:48.7 6:21
12 11 1580 Ethan Lynch 8 Woodrow Wilson Middle School 11:49.8 6:22
13 12 1237 Nick Poynter 7 Pendleton Heights Middle Schoo 11:51.2 6:23
14 13 1578 Kaleb Funk 7 Woodrow Wilson Middle School 11:51.9 6:23
15 14 1301 Caleb Deppen 8 Seymour Middle School 11:52.2 6:23
16 1246 Blake Dillon 7 Plaza Park Middle School 11:52.5 6:24
17 15 1597 Landon Bronnenberg 6 Zionsville West 11:53.1 6:24
18 16 1587 Logan Schuld 6 Woodrow Wilson Middle School 11:55.8 6:25
19 17 1159 Jarrett Embry 8 Northside Middle School 11:55.8 6:25
20 1250 Kamron Wilson 7 Plaza Park Middle School 11:58.5 6:27
21 18 1130 Nathan Smith 6 Noblesville East 12:00.2 6:28
22 19 1305 Barry Huff 8 Seymour Middle School 12:00.8 6:28
23 20 892 Chantz Dodd 5 Evansville Day School 12:03.7 6:30
24 21 976 Austin Howse 8 Helados 12:04.4 6:30
25 22 1508 Evan Coblentz 7 Wawasee 12:04.7 6:30
26 23 987 Jacob Shafer 6 Helados 12:05.4 6:30
27 24 972 Zachary Gioia 7 Helados 12:07.1 6:31
28 1053 Michael Burns 6 Lasalle Intermediate Academy 12:07.4 6:32
29 25 1450 Ryan Abshire 7 Trojan Xc14 12:07.6 6:32
30 26 1121 Billy Gregory 6 Noblesville East 12:09.1 6:32
31 27 1516 Benson Yoder 7 Wawasee 12:10.1 6:33
32 28 1228 Austin Hathcoat 7 Pendleton Heights Middle Schoo 12:13.8 6:35
33 29 1585 Jon Rogers 8 Woodrow Wilson Middle School 12:15.1 6:36
34 30 1177 Cameron Ziegler 8 Northside Middle School 12:16.4 6:36
35 31 1164 Carson Littrell 7 Northside Middle School 12:16.7 6:37
36 32 1514 Jared Pritchard 8 Wawasee 12:17.3 6:37
37 33 735 Evan Scheerer 7 Avon South 12:17.9 6:37
38 1420 Sawyer Husain 5 The Orchard School 12:19.8 6:38
39 34 1302 Ethan Dippold 6 Seymour Middle School 12:20.0 6:38
40 35 968 Andrew Hudson Alden 6 Helados 12:20.2 6:38
41 36 819 Joshua Allen 7 Corydon Central Jr. High 12:20.8 6:39
42 1251 Travis Anton 8 Riverside Junior High 12:21.1 6:39
43 37 1312 Colin Senn 7 Seymour Middle School 12:22.0 6:39
44 1247 Jordan Hart 7 Plaza Park Middle School 12:23.0 6:40
45 38 1165 Ben Malone 7 Northside Middle School 12:25.3 6:41
46 39 1595 Logan Brewer 5 Zionsville West 12:26.8 6:42
47 1143 Michael Moller 6 Noblesville West Middle School 12:28.1 6:43
48 40 896 Duke Moosbrugger 8 Evansville Day School 12:28.7 6:43
49 41 824 Dereje Carl 7 Corydon Central Jr. High 12:28.8 6:43
50 42 1625 Davis Richardson 8 Cougar Xc 12:30.3 6:44
51 43 944 Benjamin Deo 8 Hamilton Southeastern Junior H 12:30.4 6:44
52 44 734 Connor O\'Neill 7 Avon South 12:30.5 6:44
53 45 1334 Jacob Black 7 South Dearborn 12:31.0 6:44
54 46 1582 Grant Morrison 7 Woodrow Wilson Middle School 12:32.3 6:45
55 1421 Nate Jeffery 5 The Orchard School 12:32.4 6:45
56 47 1168 Jalen Pleak 8 Northside Middle School 12:32.7 6:45
57 48 1768 Noah Young 7 Otter Creek Middle School 12:33.3 6:45
58 49 1579 Trevor Ley 7 Woodrow Wilson Middle School 12:33.5 6:46
59 50 1098 Joe Mahern 7 Midtown Public 12:33.7 6:46
60 782 Richard Renzi 7 Brownsburg East 12:34.3 6:46
61 51 1212 Josiah Webb 6 Otter Creek Middle School 12:34.4 6:46
62 1590 Evan Strickland 8 Zionsville Middle School 12:34.7 6:46
63 1017 Conner Hinton 6 Immanuel Lutheran School 12:36.0 6:47
64 52 1171 Spencer Rivera 7 Northside Middle School 12:36.4 6:47
65 53 988 Miles Simmons 6 Helados 12:36.5 6:47
66 54 837 Owen Booth 7 Cougar Xc 12:37.3 6:48
67 55 1619 Jack Turner 5 Zionsville West 12:37.9 6:48
68 56 1234 Kai Moore 7 Pendleton Heights Middle Schoo 12:38.2 6:48
69 57 1239 Michael Stull 6 Pendleton Heights Middle Schoo 12:39.2 6:49
70 58 887 Caleb Coil 7 Evansville Christian School 12:39.5 6:49
71 1722 Will White 7 Unattached 12:39.5 6:49
72 59 985 Raphael Rainey 6 Helados 12:39.9 6:49
73 60 841 Andrew Gordon 8 Cougar Xc 12:40.3 6:49
74 61 1201 Braden Heaton 7 Otter Creek Middle School 12:40.6 6:49
75 62 729 Awet Hailu 7 Avon South 12:41.0 6:50
76 63 1120 Nate Foster 6 Noblesville East 12:41.4 6:50
77 64 1465 Paul Lee 6 Trojan Xc14 12:41.7 6:50
78 722 David Hoshaw 6 Acacia Academy 12:45.0 6:52
79 65 1696 Brycen Baugh 6 Seymour Middle School 12:46.4 6:52
80 66 1030 Zach Meseberg 8 Kahler Middle School 12:46.8 6:53
81 67 1315 Eadin Balting 8 Shelbyville 12:47.7 6:53
82 68 1101 Owen Reno 7 Midtown Public 12:49.7 6:54
83 69 1193 Gage Cook 7 Otter Creek Middle School 12:50.6 6:55
84 70 1621 Henry Williams 7 Zionsville West 12:51.3 6:55
85 71 1204 Deric Joy 7 Otter Creek Middle School 12:52.9 6:56
86 72 919 Dylan Gauck 7 Greensburg 12:54.1 6:57
87 73 1479 Connor Young 8 Trojan Xc14 12:54.1 6:57
88 74 1651 Brayden Colon 6 Noblesville East 12:54.1 6:57
89 75 1697 Luke Hauersperger 7 Seymour Middle School 12:55.9 6:58
90 76 1535 Garrett Newman 8 West Lafayette Boys 12:56.9 6:58
91 77 1036 Jack Tinsley 8 Kahler Middle School 12:57.1 6:58
92 78 1224 Kyle Drinkut 6 Pendleton Heights Middle Schoo 12:57.8 6:59
93 79 830 Austin Mattingly 7 Corydon Central Jr. High 12:58.1 6:59
94 1583 Hunter Morrison 7 Woodrow Wilson Middle School 12:58.2 6:59
95 80 1118 Caleb Dugger 6 Noblesville East 12:59.1 6:59
96 81 1463 Connor Inskeep 7 Trojan Xc14 12:59.4 7:00
97 82 1449 Jackson Williams 8 Tri-West Middle School 13:00.4 7:00
98 83 1669 Cade Woodward 7 Hebron Middle School 13:00.7 7:00
99 84 863 Ethan Welp 8 Cougar Xc 13:01.0 7:00
100 85 1689 Joey Brown 8 Kahler Middle School 13:01.2 7:00
101 1162 Jackson Kerber 8 Northside Middle School 13:01.2 7:00
102 86 1208 Anthony Moats 6 Otter Creek Middle School 13:02.8 7:01
103 87 736 Jake Shepherd 7 Avon South 13:03.1 7:01
104 88 1448 Brayden Waid 6 Tri-West Middle School 13:03.7 7:02
105 89 1635 Doug Belcaster 7 Kahler Middle School 13:03.8 7:02
106 90 946 Matteo Fontanin 8 Hamilton Southeastern Junior H 13:05.4 7:03
107 91 1117 Devin Cook 6 Noblesville East 13:05.6 7:03
108 92 912 Ben Bausback 6 Greensburg 13:05.7 7:03
109 1139 Jacob Hamilton 6 Noblesville West Middle School 13:06.3 7:03
110 93 1518 Josephus Colver 7 West Lafayette Boys 13:06.6 7:03
111 94 1529 Mark Lim 8 West Lafayette Boys 13:06.7 7:03
112 95 1127 Jacob Moormann 6 Noblesville East 13:06.9 7:04
113 96 1674 Walker Perkins 7 Midtown Public 13:07.0 7:04
114 97 768 Aaron Weber 7 Batesville Middle School 13:07.6 7:04
115 1311 Isaac Schafer 6 Seymour Middle School 13:08.6 7:04
116 98 738 Bryson Stamper 7 Avon South 13:09.1 7:05
117 1163 Parker Lee 8 Northside Middle School 13:09.3 7:05
118 99 1436 Grant Covey 8 Tri-West Middle School 13:10.3 7:05
119 100 1338 Marcus Raab 7 South Dearborn 13:10.4 7:05
120 101 1539 Noah Theobald 7 West Lafayette Boys 13:11.0 7:06
121 102 864 Ben Westerkamm 8 Cougar Xc 13:12.0 7:06
122 103 1698 Jacob Stewart 6 Hebron Middle School 13:13.4 7:07
123 1298 Josiah Blackerby 7 Seymour Middle School 13:13.6 7:07
124 104 1333 Christian Bernius 6 South Dearborn 13:14.2 7:07
125 105 1655 Mitchell McGeath 6 Trojan Xc14 13:14.8 7:08
126 106 971 Connor Gioia 6 Helados 13:15.1 7:08
127 1573 Andrew Baber 7 Woodrow Wilson Middle School 13:15.2 7:08
128 107 1316 Casey Biggerman 8 Shelbyville 13:15.7 7:08
129 108 943 Sean Dankoski 8 Hamilton Southeastern Junior H 13:15.9 7:08
130 1113 Wrigley Longstreet 5 Morristown Jr. Sr. High School 13:16.6 7:09
131 796 Troy Martin 8 Castle Cross Country Club 13:16.9 7:09
132 109 916 Ben Duerstock 7 Greensburg 13:17.2 7:09
133 110 1527 Cal Hubbard 7 West Lafayette Boys 13:17.8 7:09
134 111 1599 Peyton Daniel 8 Zionsville West 13:18.1 7:10
135 112 1668 Peyton Syrovatka 7 Hebron Middle School 13:18.1 7:10
136 1122 Zachary Hillers 7 Noblesville East 13:18.5 7:10
137 113 894 Brandon Foster 5 Evansville Day School 13:19.8 7:10
138 114 728 Aron Gebre 7 Avon South 13:19.9 7:10
139 115 965 Hunter Riley 7 Hebron Middle School 13:21.0 7:11
140 116 920 Devin Hanna 8 Greensburg 13:21.6 7:11
141 1299 Owen Chandler 7 Seymour Middle School 13:21.7 7:11
142 117 759 Juan Garcia 7 Batesville Middle School 13:21.9 7:12
143 118 826 Lucas Gudding 8 Corydon Central Jr. High 13:23.2 7:12
144 119 1438 Ethan Fair 6 Tri-West Middle School 13:23.5 7:12
145 120 1408 Michael Willeke 6 St. Simon 13:24.2 7:13
146 121 1686 Nathan Joyce 7 Hebron Middle School 13:24.2 7:13
147 122 1765 Thijs Boom 7 Trojan Xc14 13:24.8 7:13
148 123 1206 Hayden McCarty 6 Otter Creek Middle School 13:24.8 7:13
149 1119 Quincey Ellerbee 7 Noblesville East 13:25.3 7:13
150 124 1433 Ian Burkett 8 Tri-West Middle School 13:26.1 7:14
151 125 1440 Marc Harris 6 Tri-West Middle School 13:26.8 7:14
152 126 1337 Gage Poth 7 South Dearborn 13:26.9 7:14
153 127 1511 Karlson Hand 6 Wawasee 13:27.4 7:15
154 128 1541 Caleb Yeoman 7 West Lafayette Boys 13:27.4 7:15
155 129 1605 Edem Kabasa 8 Zionsville West 13:28.3 7:15
156 1419 Alex Brown 5 The Orchard School 13:28.5 7:15
157 130 1456 Matthew Daly 6 Trojan Xc14 13:28.5 7:15
158 131 886 Caleb Bunch 6 Evansville Christian School 13:28.7 7:15
159 1617 Simon Stolle 8 Zionsville West 13:28.7 7:15
160 132 1097 Nicholas Dunlap-Loomis 8 Midtown Public 13:28.8 7:15
161 133 828 Zachary Hougland 6 Corydon Central Jr. High 13:29.6 7:16
162 1555 Ryan Holleman 8 Westfield Middle School 13:30.0 7:16
163 1654 Michael McCollum 7 Trojan Xc14 13:30.1 7:16
164 1705 Casey Christy 7 Unattached 13:30.3 7:16
165 134 1434 Zach Carmean 7 Tri-West Middle School 13:31.0 7:16
166 135 836 Aiden Ascioti 7 Cougar Xc 13:31.4 7:17
167 136 1034 Jason Schmal 7 Kahler Middle School 13:31.8 7:17
168 1411 Varun Chheda 7 Sycamore School 13:32.0 7:17
169 137 1322 Hans Serratos-Salazar 8 Shelbyville 13:32.2 7:17
170 1467 Max Mylott 6 Trojan Xc14 13:32.4 7:17
171 138 934 Logan Woodruff 7 Greensburg 13:32.5 7:17
172 139 1532 Thomas Morgan 7 West Lafayette Boys 13:33.7 7:18
173 1365 Oliver Smith 6 South Knox Middle School 13:33.7 7:18
174 1707 Tanner Dozier 5 Unattached 13:33.8 7:18
175 140 891 Cooper White 6 Evansville Christian School 13:34.4 7:18
176 1133 Kamen Waters 8 Noblesville East 13:34.7 7:18
177 141 820 Dustin Bachman 6 Corydon Central Jr. High 13:35.5 7:19
178 142 952 Chase Ladig 8 Hamilton Southeastern Junior H 13:35.9 7:19
179 1615 Logan Sett 6 Zionsville West 13:37.2 7:20
180 1203 Todd Jordan 8 Otter Creek Middle School 13:38.3 7:20
181 832 Bryson Rowley 5 Corydon Central Jr. High 13:39.2 7:21
182 143 890 Anteneh West 5 Evansville Christian School 13:39.5 7:21
183 144 915 Kellen Bruns 7 Greensburg 13:41.4 7:22
184 145 911 Nick Bailey 7 Greensburg 13:41.8 7:22
185 1533 Bryson Mumford 7 West Lafayette Boys 13:43.0 7:23
186 917 Ryan Fisse 7 Greensburg 13:43.1 7:23
187 928 Daniel Precht 6 Greensburg 13:43.7 7:23
188 921 Adam Hollowell 6 Greensburg 13:43.9 7:23
189 146 1319 Cole Hughes 6 Shelbyville 13:45.2 7:24
190 1598 Jason Carr 8 Zionsville West 13:45.7 7:24
191 1207 Zack Miller 6 Otter Creek Middle School 13:45.9 7:24
192 147 848 Christopher Layfield 8 Cougar Xc 13:46.6 7:25
193 839 Oliver Dorn 8 Cougar Xc 13:47.3 7:25
194 148 1336 Joshua Hail 8 South Dearborn 13:47.6 7:25
195 1202 Ben Jaeger 7 Otter Creek Middle School 13:47.6 7:25
196 1606 Cory Keen 7 Zionsville West 13:48.0 7:26
197 1209 Dalton Sturm 7 Otter Creek Middle School 13:48.0 7:26
198 149 749 Alex McDaniel 6 Barr-Reeve 13:48.4 7:26
199 1611 Mason Moyers 6 Zionsville West 13:49.5 7:26
200 150 1409 Parker Wolfe 6 St. Simon 13:49.7 7:27
201 922 Jackson Jones 8 Greensburg 13:49.9 7:27
202 1019 Kash Siefker 6 Immanuel Lutheran School 13:50.5 7:27
203 1445 Cameron Stanley 7 Tri-West Middle School 13:50.5 7:27
204 791 John Economou 6 Castle Cross Country Club 13:50.8 7:27
205 1167 Juan Perez 8 Northside Middle School 13:51.4 7:27
206 1442 Dalton Jackson 6 Tri-West Middle School 13:52.6 7:28
207 1196 Nathan Dinkel 8 Otter Creek Middle School 13:52.9 7:28
208 151 740 Noah Anderson 5 Barr-Reeve 13:53.9 7:29
209 152 756 Enrique Arnold 8 Batesville Middle School 13:55.0 7:29
210 153 1666 Nick Bell 6 Hebron Middle School 13:56.4 7:30
211 1464 Matthew Jacobsen 6 Trojan Xc14 13:56.4 7:30
212 154 1341 Kyle Weaver 7 South Dearborn 13:56.6 7:30
213 1175 Ryan Spoon 7 Northside Middle School 13:56.8 7:30
214 155 1100 Austin Osburn 7 Midtown Public 13:57.6 7:31
215 1362 David Reel 6 South Knox Middle School 13:58.3 7:31
216 156 751 Joshua O\'Brian 6 Barr-Reeve 13:59.0 7:32
217 157 1317 Nick Duffy 8 Shelbyville 14:00.0 7:32
218 158 753 Zach Talbert 6 Barr-Reeve 14:00.0 7:32
219 829 Dylen Lawson 7 Corydon Central Jr. High 14:00.6 7:32
220 833 Jarrett Willoughby 5 Corydon Central Jr. High 14:01.7 7:33
221 159 937 Nathan Barr 8 Hamilton Southeastern Junior H 14:02.4 7:33
222 1523 Sanjay Garimella 8 West Lafayette Boys 14:02.8 7:34
223 1176 Nick Walter 7 Northside Middle School 14:03.4 7:34
224 160 1094 Alex Szorc 7 Lowell Middle School 14:03.6 7:34
225 1593 Fletcher Birnbaum 7 Zionsville West 14:03.9 7:34
226 161 1694 Frank Kresich 6 Hebron Middle School 14:04.1 7:34
227 162 1386 Luke Abell 6 St. Simon 14:05.1 7:35
228 847 Jake Kobza 8 Cougar Xc 14:05.3 7:35
229 1132 Jack Taylor 7 Noblesville East 14:06.8 7:36
230 1060 Kayden Jurgenson 6 Lasalle Intermediate Academy 14:06.9 7:36
231 823 Aiden Byers 7 Corydon Central Jr. High 14:09.3 7:37
232 163 953 Lorenzo Literal 8 Hamilton Southeastern Junior H 14:10.0 7:37
233 1631 Brandon Nilsen 8 Hebron Middle School 14:11.1 7:38
234 923 Garrett Knoll 6 Greensburg 14:12.7 7:39
235 1664 Nick Antoine 6 Cougar Xc 14:13.8 7:39
236 164 1031 Mark Mileusnic 6 Kahler Middle School 14:16.1 7:41
237 165 764 Kent Meyers 6 Batesville Middle School 14:16.2 7:41
238 1018 Cole Schaefer 6 Immanuel Lutheran School 14:16.5 7:41
239 166 1235 Alexander Nelson 7 Pendleton Heights Middle Schoo 14:17.6 7:42
240 167 769 Alex Wooldridge 7 Batesville Middle School 14:19.4 7:43
241 1066 Joseph Radde 6 Lasalle Intermediate Academy 14:21.4 7:44
242 168 1405 Jacob Pierce 6 St. Simon 14:21.7 7:44
243 1242 Jackson Wenning 6 Pendleton Heights Middle Schoo 14:22.6 7:44
244 1596 Nicolas Brochin 6 Zionsville West 14:23.7 7:45
245 1416 Evan Piper 6 Sycamore School 14:23.7 7:45
246 169 1076 Gunner Breitueiser 6 Lowell Middle School 14:26.1 7:46
247 1537 Isaac Romig 8 West Lafayette Boys 14:27.4 7:47
248 170 1339 Logan Slone 7 South Dearborn 14:28.7 7:48
249 1236 Zachary Nelson 7 Pendleton Heights Middle Schoo 14:29.5 7:48
250 171 1102 Gabriel Trivers 6 Midtown Public 14:30.2 7:48
251 172 752 Keegan O\'Neil 7 Barr-Reeve 14:32.3 7:49
252 173 1092 Nicholas Serena 8 Lowell Middle School 14:33.5 7:50
253 174 1083 Marcus Gaertner 6 Lowell Middle School 14:34.1 7:50
254 175 1079 Blake Devalk 7 Lowell Middle School 14:36.6 7:52
255 1194 Ty Crews 7 Otter Creek Middle School 14:37.5 7:52
256 980 Carter Lindfelt 6 Helados 14:37.9 7:52
257 1116 Evan Burnette 6 Noblesville East 14:38.3 7:53
258 821 Colin Blackburn 5 Corydon Central Jr. High 14:39.1 7:53
259 176 1392 Jack Caldwell 6 St. Simon 14:39.5 7:53
260 1198 Will Edington 8 Otter Creek Middle School 14:43.3 7:55
261 177 942 Scott Chemelewski 7 Hamilton Southeastern Junior H 14:44.7 7:56
262 869 Drew Zetzl 7 Cougar Xc 14:45.3 7:56
263 1524 Alexander Haan 7 West Lafayette Boys 14:46.8 7:57
264 178 1401 Nick Loughery 6 St. Simon 14:47.3 7:58
265 838 Winter Cross 8 Cougar Xc 14:48.1 7:58
266 179 1088 Matt Iwinski 8 Lowell Middle School 14:49.4 7:59
267 180 1099 Christian Murphy 6 Midtown Public 14:50.1 7:59
268 181 889 Ike Koch 6 Evansville Christian School 14:54.6 8:01
269 1441 Matthew Harris 7 Tri-West Middle School 14:55.7 8:02
270 831 Jacob Ross 7 Corydon Central Jr. High 14:56.6 8:03
271 1342 Caleb Barmes 7 South Knox Middle School 15:04.1 8:07
272 182 1406 Alex Pohl 6 St. Simon 15:06.6 8:08
273 1013 Jack Caudill 6 Immanuel Lutheran School 15:11.8 8:11
274 900 Ben Obert 6 Faith Christian 15:14.0 8:12
275 183 888 Nate Grubb 6 Evansville Christian School 15:15.2 8:13
276 1603 Leif Henderson 8 Zionsville West 15:18.2 8:14
277 1472 Yogith Rao 6 Trojan Xc14 15:19.2 8:15
278 1610 Kyle Morical 8 Zionsville West 15:20.5 8:15
279 184 897 Drew Phillips 7 Evansville Day School 15:20.6 8:15
280 721 Weston Hearn 5 Acacia Academy 15:22.7 8:17
281 732 Michael Merhatsion 7 Avon South 15:28.4 8:20
282 1225 Brevan Graham 7 Pendleton Heights Middle Schoo 15:29.5 8:20
283 1061 Jacob Lotridge 6 Lasalle Intermediate Academy 15:31.6 8:21
284 1431 Zach Bechinski 8 Tri-West Middle School 15:34.9 8:23
285 827 Nathan Harvey 8 Corydon Central Jr. High 15:37.9 8:25
286 975 Karl Hostetler 8 Helados 15:38.8 8:25
287 1396 Eric Dickey 6 St. Simon 15:41.6 8:27
288 1221 Sam Allen 6 Pendleton Heights Middle Schoo 15:43.0 8:27
289 970 Andrew Epping 8 Helados 15:44.2 8:28
290 1455 Jimmy Daly 8 Trojan Xc14 15:45.2 8:29
291 924 Jaxson Kramer 6 Greensburg 15:45.8 8:29
292 1528 Alex Lee 8 West Lafayette Boys 15:46.2 8:29
293 1233 Gavyn King 7 Pendleton Heights Middle Schoo 16:08.3 8:41
294 185 1091 Sam Porch 8 Lowell Middle School 16:13.8 8:44
295 834 Oliver Zink 6 Corydon Central Jr. High 16:20.3 8:48
296 1415 Ethan Piper 8 Sycamore School 16:21.9 8:48
297 723 Matthew Mitchell 3 Acacia Academy 16:27.2 8:51
298 904 Tyler Hopper 8 Greencastle Middle School 16:47.7 9:02
299 825 Jacob Deardorff 5 Corydon Central Jr. High 16:59.9 9:09
300 1466 Caleb McCormick 7 Trojan Xc14 17:08.6 9:13
301 1663 Dylan Antoine 7 Cougar Xc 17:09.2 9:14
302 908 Elijah Standers 6 Greencastle Middle School 17:35.8 9:28
303 926 Tyler Martin 7 Greensburg 17:41.2 9:31
304 1430 Xavier Pullam 8 Todd Academy 17:53.1 9:37
305 1712 Luke Herbst 5 Unattached 18:13.1 9:48
306 1517 Lukas Adams 7 West Lafayette Boys 18:20.9 9:52
307 186 754 Joey Trautman 5 Barr-Reeve 18:25.4 9:55
308 1093 Joseph Stryzek 7 Lowell Middle School 18:59.7 10:13
309 860 Jonah Taylor 6 Cougar Xc 19:14.9 10:21
310 1427 William Campbell 8 Todd Academy 19:19.7 10:24
311 187 741 Garret Blake 7 Barr-Reeve 20:04.5 10:48
312 1340 Tony Van Winkle 6 South Dearborn 21:03.7 11:20
313 1607 Hayden Lancaster 8 Zionsville West 21:50.7 11:45