Find an Event
Find Race Results
Log In
Find An Event:
Find Results:
Log In
Post results for free!
Create a contributor account today!
Greeley Triathlon & Aquabike
Triathlon
Info
June 12, 2011 in Greeley, CO
Event Website
Question About Results?
Races
Triathlon
Aquabike
Rocky Mountain Junior Championships
Age Group 13-15
Triathlon - Results
NO
FN
LN
DIVISION
OVERALL
DIVPL
SEXPL
SWIM
T1
BIKE
RATE
T2
RUN
RATE
TIME
149
Jade
Engel
M4044
34
2/16
27/116
9:35
1:36
27:58
21.5
0:58
24:24
7:53
1:04:29
139
Doug
Pflugh
M4549
35
6/14
28/116
10:01
0:56
28:58
20.7
0:57
23:55
7:43
1:04:45
135
sam
piccolotti
M4549
36
7/14
29/116
8:55
1:20
29:34
20.3
0:51
24:12
7:49
1:04:50
159
Peyton
Taliaferro
M4044
37
3/16
30/116
9:17
2:06
29:28
20.4
0:55
23:20
7:32
1:05:04
271
Michelle
Cox
F4549
38
1/10
8/104
-
-
-
-
-
-
-
1:05:28
229
Mitchell
Knaub
M2529
39
8/18
31/116
8:59
1:07
30:28
19.7
1:05
23:54
7:43
1:05:32
268
MaryBeth
Beck
F4549
40
2/10
9/104
8:19
1:03
30:59
19.4
0:57
24:16
7:50
1:05:32
172
Peter
Rolfe
M3539
41
6/14
32/116
8:19
1:47
30:00
20
1:06
24:27
7:53
1:05:37
236
Brenda
Lynch
F4549
42
3/10
10/104
10:51
1:28
30:02
20
1:00
22:22
7:13
1:05:41
152
Glen
Colthup
M4044
43
4/16
33/116
11:42
1:01
28:46
20.9
1:14
23:00
7:26
1:05:41
161
Robert
DeLisle
M4044
44
5/16
34/116
10:26
1:04
29:03
20.7
1:36
23:35
7:37
1:05:42
217
Wes
Hielscher
M2529
45
9/18
35/116
11:08
2:12
29:19
20.5
1:13
22:01
7:06
1:05:50
109
Mark
Stecher
M6064
46
1/7
36/116
12:28
1:05
28:06
21.4
0:51
23:22
7:33
1:05:52
241
trois athlete
Brown
MixR
47
1/4
37/116
7:03
0:35
31:05
19.3
0:34
26:44
8:38
1:05:59
136
David
Sather
M4549
48
8/14
38/116
10:22
1:41
28:07
21.3
0:54
25:11
8:08
1:06:14
103
Dave
Robinette
M7074
49
1/1
39/116
8:33
1:43
27:55
21.5
1:09
27:12
8:47
1:06:30
189
Nick
White
M3034
50
3/12
40/116
9:05
1:25
32:01
18.7
0:49
23:17
7:31
1:06:35
168
Brad
Jeanneret
M3539
51
7/14
41/116
9:34
0:59
30:38
19.6
1:16
24:42
7:59
1:07:08
275
Kris
Ayers
F4549
52
4/10
11/104
8:17
1:19
32:03
18.7
1:12
24:19
7:51
1:07:08
201
Heath
Smith
M2529
53
10/18
42/116
13:04
2:34
29:27
20.4
1:05
21:02
6:48
1:07:10
273
Susie
WASSON
ATHEN
54
1/9
12/104
8:25
1:32
32:17
18.6
1:43
23:28
7:34
1:07:23
154
Steve
Perkins
M4044
55
6/16
43/116
9:42
1:55
29:47
20.1
1:34
24:36
7:57
1:07:32
298
Wendy
Mcmillan
F3539
56
1/7
13/104
11:29
0:33
33:07
18.1
1:07
21:30
6:56
1:07:43
279
Birgit
Wens
F4044
57
1/8
14/104
10:13
1:16
30:27
19.7
1:01
24:50
8:01
1:07:45
195
Joe
Waldbusser
M3034
58
4/12
44/116
10:21
1:21
30:51
19.4
2:45
22:44
7:20
1:08:00
129
David
Jensen
CLYDE
59
2/10
45/116
11:18
0:53
29:12
20.5
1:12
25:36
8:16
1:08:10
169
Joshua
Klopper
M3539
60
8/14
46/116
11:36
1:37
31:56
18.8
0:57
22:37
7:18
1:08:42
156
Ryan
Alles
M4044
61
7/16
47/116
12:23
0:55
29:58
20
0:43
24:49
8:01
1:08:46
242
Wicked Fast Narwhals
Lamb
MixR
62
2/4
48/116
6:51
0:45
34:58
17.2
0:29
25:48
8:20
1:08:49
120
John
Trull
M5559
63
2/7
49/116
10:53
1:51
31:35
19
1:10
23:39
7:38
1:09:06
193
Christopher
Fiene
M3034
64
5/12
50/116
10:40
1:14
30:18
19.8
2:08
24:49
8:01
1:09:07
350
Alex
Prigge
F2024
65
1/10
15/104
8:11
1:27
34:37
17.3
0:27
24:26
7:53
1:09:07
216
Daniel
Haley
CLYDE
66
3/10
51/116
11:01
1:13
31:10
19.3
0:28
25:19
8:10
1:09:08
206
Brian
Fishman
M2529
67
11/18
52/116
8:30
3:05
31:33
19
1:32
24:32
7:55
1:09:10
313
Jen
Nestel
F3034
68
5/22
16/104
10:23
1:35
30:26
19.7
0:48
26:21
8:30
1:09:31
147
Daniel
Frey
M4044
69
8/16
53/116
11:12
0:55
32:51
18.3
1:52
22:52
7:23
1:09:40
204
Christopher
Brown
M2529
70
12/18
54/116
11:25
2:29
30:15
19.8
0:51
24:48
8:00
1:09:47
261
Cindy
Dallow
F5054
71
2/9
17/104
-
-
-
-
-
-
-
1:09:59
150
Bill
Kurtx
M4549
72
9/14
55/116
13:08
0:54
29:59
20
1:14
24:46
8:00
1:09:59
NO
FN
LN
DIVISION
OVERALL
DIVPL
SEXPL
SWIM
T1
BIKE
RATE
T2
RUN
RATE
TIME
197
Charles
Crichton
M3034
73
6/12
56/116
12:09
2:35
31:12
19.2
0:40
23:26
7:34
1:10:00
- click this icon in the results above to share via Facebook, Twitter, email, and more
- click this icon in the results above for a printable page
- click this icon in the results above to show finishers before and after